Şimdi Ara

Isı borularını ne ile kaplayabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dizüstü bilgisayar üzeri çok ısınıyor sağ tarafı o kadar ısınıyor ki elimi koyamıyorum herhangi bir oyun sonrası soğumasını beklemem gerekiyor.
    ısı borularını kaplayıp pc kasasına ısı iletmemesini istiyorum. bununla ilgili fotoğraflardaki gibi uygulamalar var, bende denemek istiyorum ne ile kaplayabilirim? konular içerisinde bir arkadaş alüminyum folyo kullanmış işe yarar mı?
    birde kasanın iç üst kısmını da birşeyle kaplayayım gelen ısı içerde kalsın diye ne ile kaplayabilirim?

• Merhaba,

Isı borularını herhangi bir şey ile kaplayarak çözebileceğin bir sorun olduğunu sanmıyorum.

İşlemci ve ekran kartının macunlarını değiştirip fanlarını temizlemeyi denemeni tavsiye ederim.

Laptopu kaliteli bir soğutucu ile kullanmayı deneyebilirsin.

Ayrıca yıllarca laptop ile oyun oynamış biri olarak, soğutma anlamında asla masaüstü pc performansı beklememeni tavisye ederim.

İyi forumlar,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Termal macun değişti Cooler Master masterjel Pro aldım uyguladım fakat randımanlı olmadı fanını temizledim ama yağlamadım, ayrıca soğutucu petekleri de temizledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi arkadaşlar, gerçekten ısı konusunda sıkıntı yaşıyorum. ısıyı kasa üzerine veriyor.biraz azaltmamın bir yolu yok mu?

bu alt fotoğrafta da bilgisayarımın alt kısmı anakart görünüyor.

ayrıca bu kısımda gösterdiğim çip tam ekran kartının altında ve açıkta duruyor herhangi bir soğutması yok. eğer burası kuzey köprüsü ise soğutulması gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_demirci_53 -- 26 Ağustos 2017; 23:45:42 >

• yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlar arıyorum?
  • s_demirci_53 kullanıcısına yanıt
    hocam o ısınmayı engellemek pek mümkün değil ama harici klavye alıp oynayabilirsin
    birde o attıgınız resimlerde siyah kaplama boruları korozyondan korumak için yapılmış ısıyı engellemek için değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbl0000 -- 28 Ağustos 2017; 18:27:49 >
  • bilgisayarımdaki bakır boru uç kısmında var ve temas edince sıcaklığı pek hissetmiyorum, bende bu kaplamanın ısıyı engellemesi için yapıldığını sandım.
    ayrıca dizüstü bilgisayarı taşınabilir olduğu için aldım fakat soğutucuymuş ayrı klavyeymiş derken pek de taşınabilirliği kalmıyor cihazın. genelde oyun oynarken logitech f710 oyun kolu kullanıyorum ama tam oyun anında klavye ile işim olduğunda sol taraf normal iken sağ taraf yanıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.