Şimdi Ara

İşe yakın yere taşınmaya değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Beylikdüzü'nde sitede oturuyorum işim Levent'te. Uzun süredir uzaktan çalıştıktan sonra nisan ayından itibaren 5 günlük ofis mesaisi başlayacak.

Servis sabah 5.50 de alıyor o yuzden 5.20 de kalkiyorum.

Aksam da çıkış 5, eve gelisim 1s15dk civari sürüyor.

Leventte mahalle arasinda aile apartmaninda dairemiz var ve işime 10dk uzaklıkta ancak eşim evin cok eski, park probleminin ve aile apartmani olmasından dolayı kesinlikle oraya gitmek istemiyor. O taraflarda kiraya çıkarsam maaşın yarısını sadece kiraya vermem gerekiyor. Eşimi ikna edemiyorum düzenimizi bozmak mantıksız geliyor diyor. Kendisi çalışmıyor. Cocuk yok.

Mevcut kira 2500 ancak temmuzda zam olacak muhtemel 3750 olacak. Vergi diliminden ötürü maas 11.5k-10k arası değişiyor. Siz olsanız nasıl karar verirdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gedikpasha -- 10 Mart 2022; 17:11:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben iş sebebiyle 15 yıldır İstanbul'da yaşıyorum ve 4 alakasız ilçede toplam 4 iş yeri değiştirdim bugüne dek.

Her seferinde de evimi, işime yürüme mesafesinde tuttum.

Çünkü bu şehir zaten insanı yeterince mutsuz ediyor, bir de üstüne günde 3-4 saatimi yola harcayıp psikolojik ceset olmak istemedim..

Senin olaya gelince;

Levent'e gitmenin artıları;

-İşine yakın, sen mutlu olacaksın

Eksileri;

-Yüksek kira

-Mutsuz eş

Eğer çocuk düşünüyorsanız B.düzü Levent'ten 50 kat iyi bir yer.

Yani bu eziyeti çekmen gerekecek.

Ama çocuk düşünmüyorsanız bence kendine eziyet etmene gerek yok. Eşin B.düzüne yakın çalışsa anlarım. Ama o da yok. Kadın milletiin aklıyla hareket etmeyeceksin arkadaş ben bunu bilir söylerim..

Ben bugüne dek 2 kere evlendim-ayrıldım, her ikisinde de kendimden çok ödün verdim, ama değmezmiş.

Şimdi tek tabancayım, ödün vermiyorum ve kendime saygım oluştu.

Her seçiş, bir vazgeçiştir.

• Şuan yaptığın tamamen haddizsizlik !

Konu sahibine resmen ayrıl diyorsun hemde sadece eşi aile apartmanın da yaşamak istemediği için . Bu haddi kendinde nasıl buluyorsun . Ayrıca 2 kere ayrildiysan sorun sendedir arkadaş .

Ben konu sahibinin eşine şu yönden hak veriyorum hiç bir kadın aile apartmanın da yaşamak istemez ve bence yaşamamalıda zaten . Aile ile araya mesafe koymak iyidir yoksa pek çok sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Daha uyguna kiralık evler bakmanızı öneririm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 10 Mart 2022; 18:54:3 >
  • Hayat istanbul trafiğinde çekilmez.Bir şekilde eşini ikna etmelisin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leventte düzgün bi eve cik ikinizde mutlu olun o zaman

• Ben de aile apartmanı diyince içinde ailelerin oturduğu bir apartman sandım. Yok direkt sizin kendi anne-babanızın eviyse sakın o işe girişmeyin. Ne kadar aileye yakın evde oturulursa sıkıntılar da o kadar artıyor. Ama işe yakın bir yerde oturmanızı da tavsiye ederim. Onun dışında toplu taşıma ile gidiyorsanız da kesinlikle kitap öneririm. Toplu taşıma haricinde okumuyorum neredeyse. Çok büyük eksiklik aslında.

• Leventin neresi, gültepeye yakınmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşin kendisini sorun olacak diye şartladığı için ve haklı olarak istememesi normal.

Eşini sorun olmayacağına inandırırsan mantıklı , işe 10 dakika demek hayatından zaman kazanmaktır

• işe yakın güzel bir daire bulun.

• Aile apartmanı dedigin kendi ailense tabi istemez eşin. Ben olsam ben de istemem bi de eski ev. Eşin haklı bu durumda

Eşin leventte iş bulsun. Ortak daha güzel bi daire tutun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white4343 -- 11 Mart 2022; 17:55:28 >
  • Adorer kullanıcısına yanıt

Evet şirintepe

• white4343 kullanıcısına yanıt

Eşim yaklaşık 1 yıldır iş arıyor ama gelen teklifleri o beğenmiyor onun istediği firmalar teklif göndermiyor kısacası çalışası yok onu anlıyorum.

İşe yakın kiraya çıkarsam maaşın yarısı kiraya gidecek gibi duruyor. Ekonominin vermiş olduğu buhran yoldan bin beter.

Doğal olarak aile apartmanı adı altında çok büyük ön yargılar oluyor. Apartmanda herkes eşli çocuklu çalışıyor zaten. sabah 7 akşam 8 arası apartman resmen boş. Küçük çocuk desen yok.

Kendileri belli bir seviyeye gelmiş kültürlü insanlar özel bir durum olmadıkça kimse kimseye gitmez. Teyzem, dayımdan bişi alcak olsa müsait misiniz diye arar

• İşi eve getirin?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.