Şimdi Ara

İŞ YOK, napacağım?? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
9
Favori
29.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
107 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eyoruk

Hebele höbele.
    Adam görsel tasarım uzmanı arkadaş , bırak bır zahmet lüksü olsun

Dışarıdan iş alamıyor musunuz ? Ben de freelacer tasarım yapıyorum bu yüzden sordum
    Çok nadir maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Squixse

Bimin ve şokun okadar vereceğini sanmıyorum.1 yıldır a101de çalışıyorum asgari ücret + birkaç bişeyle elime geçen 2350 civarı oldu.Yeni asgari ücretle de 2650 civarı olur.Askerlik nedeniyle bu ay sonu ayrılıcam zaten ama çok zor durumda değilseniz tavsiye etmem.Bende mezun olduktan sonra 1,5 yıl kadar işsiz kaldım ,mecburiyetten canıma tak etti girmiştim.Çalışırken iş bakarım en azından demiştim ama inanın olmuyor.İş aramayı bırakın kendinize ayıracak vaktiniz bile olmuyor.Zamanında sınavını geçip mülakatına girdiğim birkaç banka askerliği sorun edip uygun bulmamıştı , bakalım asker dönüşü tekrar şansımı zorlucam ama bu seferde yaşı sorun ederler yaş geliyor 28e
    Hakkınızda hayırlısı olsun

Alıntıları Göster
    Seninle de durumumuz benzer, sağ olasın senin de hakkında hayırlısı olsun..

Olmadı, işsiz forumdaşlar olarak ortak işe kurarız :))
  • Seyyar satıcılık yap ne algı ve ne de vergi.
    Sadece işgaliye parası verirsin duruma göre...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Bende uzun zamandır işsizim açıkçası intihar etmeyi düşünüyorum çünkü bir geleceğim yok umudumda yok. İntihar etmek de kolay değil bilemiyorum zaten yaşımda var bana kimse iş vermez artık :(
    Allah korusun o düşünceye hiç girme, ben de zaman zaman giriyorum umutsuz hale, evde elimi kaldıracak halim olmuyor, işsiz beklemek fazla gelince bir dolu gazete, dergi, kitap alıp evde vakit geçiriyorum.. namaz kılıyorum çok şükür.. ama yıllar önce eğer ahiret inancım olmasa, öbür dünyadan korkmasam intihar ederdim herhalde.. özellikle umre sonrası toparladım 5 yıldır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: FK

Hangi okulda git'den mezun oldun? bu arada sana en kolay iş bulunan sektörü söyliyim mağazacılık. Bu işi yapacak kadar kötü durumdaysan yap ben 1.5 senedir yapıyorum.
    maltepe üniversitesi.. ama kaç yıl önce.. şimdi fiyatlar uçmuş uçmuş iyice..

mağazacılık derken nedir tam olarak ürün satışı değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: GwynBleidd48

Askerliğin iyi geldiği falan yok, mart 2019dan beri işsizim. Öğretmenlik tecrübem var 3 yıllık ama iş bulamıyorum. Yazın zorunda kaldığım için markette çalıştım. Şuan iş bulma derdime derman yok, bir yığın yere başvuru yapıyorum arayan soran yok. Alanımı geçtim, vasıfsız işler için bile arayan yok. Vaziyet kötü, nereye kadar dayanabileceğimi bilmiyorum
    aynı durumdayız.. Allah sonumuzu hayr etsin.. ama şunu görüyorum, o kadar çok kişi yazmış ki bu sayfaya şimdi, kimse memnun değil.. herhalde ilk seçimde bu iktidar değişecek...
  • Son zamanlarda işsizlik ile ilgili konular çok açılmaya başlandı yazık ne haldeyiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: after1

Kardeş bende 7 aydır işsizim.Askerden geldiğimden beri.Öncesi 2,5sene imalatta çalıştım.Üniversite askerlik iş güç derken yaşım 26 oldu. Çalışabilecek en uygun yerlere başvurdum sonuç çıkmadı. Silahlı Güvenlik kursuna yazılmıştım son çare . Bence şu zamanda meslek'im meslek'im dersen kalırsın sana uygun kendine göre bir fabrikaya iş başvurusunda bulun. Hangi il'de ikamet ediyorsun? Benim bulunduğum il(ısparta)'de iş imkanları kısıtlı. bu durum nereye kadar böyle gidecek merak konusu ALLAH gençlerin işsizlerin yardımcısı olsun düşündükçe strese giriyor insan.
    İnan fark etmez artık, bir fabrikaya da girsem düzenli çalışabildiğimi görsem acayip mutlu olacam.. işim varken her sabah şükrederdim sigorta yatıyor maaş var diye.. insan işe yaramaz hissedince yıkılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaxHobbit

Kaan bey size 1-2 tavsiyede bulunmak isterim. Kendinize yapacağınız en büyük yatırım portfolyonuz, portfolyonuza çok özen gösterin, cv muamelesi yapmayın. Mutlaka işlerinizi behance gibi başlıca yerlere yükleyin. Görüşeceğiniz kişiye portfolyonun fiziksel çıktısının yanı sıra dijitalini de teslim edin. Başvurduğunuz yer büyük ölçüde sizi portfolyonuza bakarak değerlendirecek. Yıllık grafik tasarım trendlerini takip ederek portfolyonuzu her zaman güncel tutun, iki boyutun yanında eğer geçmediyseniz mutlaka üç boyutlu tasarıma girmeniz sizi bir adım öne çıkaracaktır, cinema4d blender zbrush maya vb. programları cebinize koymanız, kabaca animasyon temellerini öğrenmeniz iş olanaklarınızı bir hayli artıracaktır. Eğer uğraşmıyorsanız fotoğrafçılık ile sanatsal olmasa da teknik anlamda uğraşmanız size yine kompozisyon, ışık renk gibi konularda çok yardımcı olacaktır. Tasarımın farklı disiplinleri hakkında fikir sahibi olmak size farklı bir bakış açısı kazandıracaktır, keza sinemayla da ilgilenebilirsiniz. Piyasada isim yapmış ünlü tasarımcıların güncel işlerini inceleyip, birebir aynısını kopyalamaya çalışın, bu sizin kendinizi keşfetmenizin yolunu açacaktır, zamanla önceden beğendiğiniz işleriniz size kötü gözükecek ve kendinizi geliştireceksiniz.

Bunların dışında size verilen bir iş ne kadar basit bile olsa yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışın, maddi getirisi olmayan rica minnet bir iş bile olsa, neticede kim yaptı diye sorulduğunda sizin adınız geçecek bunu unutmayın. Hakkınızda bir bilgim yok o yüzden varsayımsal konuşacağım çünkü bende benzer bir bölümden mezunum ve hem okul hem iş çevremde gördüğüm pek çok kişinin düştüğü bir hata var; bilgisayar programları amaç değil araçtır, bir programı biliyor olmak sizi iyi bir tasarımcı yapmaz, yaptığı yanılgısına düşen pek çok arkadaşım şuan işsiz gezmekte, program bilgisiyle iş bulabileceklerine inanıyorlar çünkü.

Son olarak porfolyonuzla ilgili ek şu tavsiyeleri verebilirim, kullandığınız yazı tipi, renkler vs. çok dikkatli seçilmeli, aldığınız her karar sizi yansıtacak bunu unutmayın. Güçlü bir portfolyo ile kolay kolay işsiz kalacağınıza inanmıyorum.
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.. inanın elimden geleni yapıyorum.. porffolyoyu yeni tamamladım, grafiker bir arkadaşımla da üzerinde çalışıyoruz, yardım alıyorum sağ olsun.. bildiğim programlardan çalışıyorum, çok fazla alana yönelirsem dağılırım diye düşünüyorum, her şeyi bilmek ama az bilmekle bu sefer hiç iş bulamam diye düşünüyorum..

iş biraz işte öğreniliyor, yani insan boştayken bir yere kadar kendini geliştiriyor ama işte karşılıklı bir geri dönüş oluyor ve zaten işi kapmış oluyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

Yeni acilan tecrubesiz tibbi mumessillik ilanlarina basvurun universite mezunu arkadaslar
    tıbbi satış mümessilik diye geçiyor.. doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut291

Kolay gelsin kardeşim.Benim tavsiyem şudur kendi mesleğini yapmak istiyorsun bunu sağlamaka için önce bulduğun başka bir işe gir ondan sonra aramaya devam et şansın birazdaha artar.Yani Türkiye şöyle klasikleşmiş bir laf var ( Banada çok saçmalık geldi haylada geliyor ama böyle yapacak birşey yok) İş işde bulunur.Yani çalışmayan adayları herzaman geri plana atılır sen başvruyosun cv çalışmıyorum yazıyor bir başkasıda başvuruyor o başka bir işde çalışıyorsa senden daha önde oluyor yani bu gerçekten böyle.Birde işin şu boyutu var senin pisikolojin doğal haliyle bozuk bu seni ister istemez tüketiyor bunu İş görüşmesinde karşı tarafa nolursa olsun yansıtmaman lazım tabi bu çok zor bir durum çünkü yaşadığın hayat senin herşeyine yansıyor doğal haliyle. İşin olursa azda olsa para kazanıcaksın bu parayla pisikolojin toparlanıcak ve böylelikle aradığın mesleği bulmak için dahada çok şansın artacak.Başarılar dilerim benimki sadece tavsiyedir işe yararmı bilmiyorum bu olayı bende birçok kişiden duydum zamanında bende işe yaradımı tartışılır malesef.
    Geçen çarşamba bir yayınevine gittim görüşmeye ama gitmeden önce düzgün araştıramadım. Sorduklarında, çok mu yere başvurdun dediler.. Maalesef artık bıkkınlıktan araştırmadan başvuruyorum bir yer olsun diye..

Mesleğim dışında en çok depo elemanı, ofis elemanı gibi işlere başvuruyorum.. Ama sanırım DEPO ELEMANLIĞI için bile tecrübe istiyorlar nedense hiç telefon gelmiyor.. Gelen telefonlar sadece mesleğimle alakalı olanlar CV'den dolayı muhtemelen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pikelenjelo

e onun içinde bi fotokopi lazım fazma mı yapıcan satın mı alıcan satın aldın dıyelim toneri arızası oldumu ne yapıcan getirdiği götürdüğünü karşılıycak mı bakmak lazım hakkımızda hayırlısı
    2 ay daha iş bakacağım, olmadı sahaf işine girişeceğim, o zaman bunları daha net düşünürüm... geçen gün gezdiğim bir dükkan vardı uygun fiyata, hem de okul yanı.. fotokopi orada çok gider.. ama tabii dükkan sahibi de beni beklemiyor, fiyatı artmış dükkanın 1 ayda.. hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

maltepe üniversitesi.. ama kaç yıl önce.. şimdi fiyatlar uçmuş uçmuş iyice..

mağazacılık derken nedir tam olarak ürün satışı değil mi

Alıntıları Göster
    Mağazacılık dediğim ürün satışı tam sayılmaz mağazanın tüm işlerini yapıyorsun işte eskiden defactodaydım şimdi flodayım çok zor durumdaysan bu işi yap defactoda 2 seneye alan müdürü floda mağaza şefi olursun. Defactoda alan müdürü asgari ücret + 500 (iyi mağazada satışa göre 1200 lira falan prim) flo mağaza şefliğinde asgari + 200 ( iyi mağazada satışa göre 700 lira falan prim) alıyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FK -- 14 Ocak 2020; 20:28:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitm07

Tam da senin yaşındaydım dükkanı batırdım,oğlum yeni doğmuştu ve evime her yerden haciz geliyordu. Sokak sokak iş aradım. Başvurduğum giriş düzeyindeki işlere de kbul etmediler;nitelikleriniz bizim için çok fazla dediler. Vazgeçmedim. Tüpçü,sucu, paket servis elemanı, tezgahtar lık gibi işlere başvurdum. Bir parekende zincir mağzaya tezghtarlık için başvurdum görüşmede benden 10 yaş daha gençler vardı. Mağaza müdürü yine aynı şeyleri söyledi. "Bizim için çok fazlasınız" vs.vs. o mağazada tezgahtar olarak işe başladım yerleri paspasladım çay servisi yaptım tuvaletleri temizledim ürünleri öğrenmek için sürekli reyonlardaydım. 2 yılın sonunda o mağazaya müdür yardımcısı oldum. 3. Yılımdı tüm zincirin finans e ticaret be bilgi işlemine yek başıma bakıyordum.4 yıl ben başvurmadan başka bir yerden daha iyi şartlarla teklif geldi transfer oldum,ordn da başka bir yere, hep şartları yükselterek geçiş yaptım.
    1. Vazgeçme
    2. İş seçme gocunma utanma
    3. Kendini geliştirmeyi hiç bırakma
    4. Dürüst ol doğru ol
    5. Eğer bükülmezsen kırılırsın
    6. Kendine güven ruhsal çöküntüye girmemeye çalış
    7. Çok uluslu bir firmada sistem yöneticiliği yapıyorum şu anda yaşım 40, yigitm@gmail.com adresime lütfen cv ni gönder şansımızı bir deneyelim

Arabada yazdığım için imla hataları olmuştur kusura bakmayın
    Çok teşekkür ederim Yiğit Bey. Şimdi CV'mi mail ile gönderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D0F7DE39

Senin özelliklerinde biri kendi işini yapmalı. hem de şu zamanda kesinlikle kendi işini yapmalı kardeşim.

Fiverr ve etsy'de dijital içerikler üretip satabilirsin, Fiverr'da müşteri senin bulur genelde.
    mikro stok sitelerine vektörel içerikler üretmelisin.

-----

Kardeşim -biraz sert yazacağım, uykudan uyanman için bir tokat gibi kabul et lütfen- ::: Sen elindeki para kazanma gücünün, değerli işin farkında değilsin çünkü hep, bir patronum olsun bana maaş versin ve de sabah - akşam mesaimi bileyim demişsin, sen dememişsen bile bunu sana dikte etmişler. O zaman şimdi, internetin başına geçip dünyadaki grafik işlerine dikkatlice bakmalısın ve sen neler yapabilirsin, sınırların nedir bunu tespit etmelisin...

----
    Zaten aksini şu an yaşıyorsun. bunları yapmazsan şu anki duruma devam edeceksin... Ama kendi namına çalışmaya başlarsan bence daha iyi olacak. ama mesai saatlerin uzar bilgin olsun:)
    Eyvallah. Motivasyon için teşekkür ederim :)

Photoshop ve Illustrator'dan antremanlara devam etmeyi düşünüyorum. En azından bir işte iyi olmak lazım, çok işe dağılmamak lazım bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: nonamenouser

Herkes küçümsüyor ama işkur'a başvurun güzel fırsatlar var orada. boş durmaktansa ne iş olsa yaparım kafasında olun şu dönemlerde. uzun süreli işsizlik insanı içeriden yer bitirir
    İŞKUR'a iki üç kere gittim.. İş istediğimi söyleyince bana danışman ayarladılar, sonra birlikte bilgisayar önünde profil oluşturduk ve benim durumuma göre birlikte iş aradık başvurduk.. O kadar.. Bana bunu evden internet üzerinden de yapabileceğim söylendi..

İşkur'da iş aramak kariyer'de iş aramak gibi.. İşkur'a gidince hiçbir şey olmuyor... hazırda işler var da sen de onu seçiyorsun gibi bir durum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

tıbbi satış mümessilik diye geçiyor.. doğru mu?

Alıntıları Göster
    Dogrudur donem donem tecrubesiz adaylar icin alimlar aciliyor her ilac firmasinda ve cok ciddi miktarlarda. Su an ibrahim etem menarini acik mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babayaro1215

Hocam Türkiye’de gelecek yok bunu bir şekilde bu yaşa kadar anlamanız lazımdı. Bıçak kemiğe dayanmadan yurtdışına gitmem demişsiniz tabi daha kötüsü olabilir ama daha ne kadar dayansın kemiğe .
    Diyelim iş buldunuz yarın bir gün evlendiniz çıkarılmama ihtimali kesin mi daha kötüye gitme ihtimali de var elbette .
    İşsizlik almış başını gidiyor Suriyeliler mülteciler yüzünden
    Üniversite mezunu olmak önceden avantajdı fakat şimdi oda yok çünkü milyonlarca üniversiteli işsiz var artık .
    Diyelim iş buldum evlendim sonra işsiz kaldım.. Allah korusun derim.. Ama namuslu bir işveren işten çıkarmadan önce haber verir herhalde, pat diye çıkaran şerefsizleri saymıyorum.. Kime denk geleceğimiz de nasip tabii ki.. Bu düşünceden dolayı sahaf açıp ticarete atılma düşüncem ağır basıyor.. Ama haberlere bakıyorum o kadar çok kişinin işi batmış ki.. Ve başarılı olanlar genelde hep çocukluktan beri ticaretle uğraşanlar..

Benim için en olası ihtimal özel sektörde bir işe girmek, işten çıkarırlarsa da yine iş aramak başka seçenek yok gibi..

Bıçak kemiğe dayanırsa diye konuştum ama bir yandan düşününce de yabancı ülkede yapamam, durumumuz çok iyi olmasa da en azından 1. sınıf vatandaşız burada, oralarda 2. hatta 3. sınıf vatandaş olup ırkçılığa ayrımcılığa maruz kalmak var..
  • İnşallah hocam inşallah, tez zamanda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Degerli genc arkadasim. Eminim ki adresi bilen biri cikacaktir,online is yapip para kazanabilecegin platformlar var. Misal photoshop ile sivilcelerini yok ettigin yabanci kisilerden 3 5$ derken gun icerisinde hatiri sayili bir para kazanabilirsin. hele ki dolar bu seviyelerde iken. bir kisi boyle online isler yaparak fena paralar kazanmiyordu, o kisininde mesajini bulursam paylasirim.

sitenin adini hatirlayinca eklerim. bilen birileri yazar zaten.

Upwork bunun için ideal sitelerden biridir. Ancak Paypal'ın kapanmasından sonra paranın nasıl alınacağı konusunda bir fikrim yok. (Payoneer alternatif olabilir.)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.