Şimdi Ara

İŞ MAKİNALARINDAN (BEKO LODER ) HANGİ MARKALARI ALMAM DAHA SAĞLIKLI OLUR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
83.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kiralık işler yapıcaksan eğer Hidromek, Mst
    Uzun işler için ise Cat, volvo, jcb
    Ön tekerlekleri büyük olanlardan alman senin için daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be bu konuda bile yardimci olan cikmis tebrikler

• İnşaat ile uğraştığımızdan aç çok bilgim var.

Öncelikle tüm beko loderlerin gücü aynıdır. Hatta büyük bir kısmı perkins motorunu kullanır. Genelde 99-105 arasında beygir gücü vardır. Yaş demişsiniz ama bu makinelerde yaşın önemi yoktur. Önemli olan çalışma saatidir. Hatta firmalar da ona göre garanti veriyorlar. Bana göre Cat en iyisidir. Kendi motorunu kullanır. Boom ve hidroliği daha iyidir. Profesyonel işlerden tut taahhüt işlerine kadar en iyisidir. Ekskavatörde ise Komatsu ve Volvo ile başa baş gider. Loder de ise kesinlikle Komatsu ve Volvo en iyisidir. Greyder de Cat, dozerde ise Komatsu en iyisidir. Güzel ülkemde beko loder de ikinci eli en iyi olan hidromektir. Hem parçası da ucuzdur. Yakıt konusunda ise Cat diğerleri kadar iyi davranmaz. Ama bunun karşılığını yüke girdiğinde fazlasıyla alırsın.Alırken de buna dikkat edin. Hidromek de perkins motorunu kullanır. Hatta bir kısmında Isuzu da kullanıyor. Dediğim gibi Cat kendi motorunu kullanır. Alırken kırığına kaynağının OLMAMASINA dikkat edin .

• Kazici yukleyici yazacaktın sanırım... jcb yada cat uzun ömürlü kullanırsın...bunlarda önemli olan hidrolik pompa ömrü... yerli alacaksan hidromek al... ve hortum yaptırırsan kaliteli hortum yaptır... ucuz hortumlar ısınınca içten parçalanıyor ve pompayi zorluyor... bir kac adını hatırlamadığım marka daha var onlarda hararet sorunu yaşamıştım... bu piyasanın makinesi 3cx

• JCB 4CX Tavsiye ederim. hidromek yerli imalat kalitesi iyidir. ancak performans olarak JCB ve CAT kadar başarılı değildir. 4cx 2.el değerini korur. yakıt olarak da ekonomiktir. CAT doğal olarak yedek parçası pahalıdır. ancak asıl uzman olduğu konu ekskavatör ve Loader gibi daha büyük iş makineleri olan bir firmadır.

JCB, diferansiyel,aks gibi kritik parçaları kendi üretir. bu yüzden bu konularda sıkıntı yaşamazsınız. komatsu italyan üretimidir. bu yüzden diğer japon komatsular gibi ömürlük değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

İnşaat ile uğraştığımızdan aç çok bilgim var.

Öncelikle tüm beko loderlerin gücü aynıdır. Hatta büyük bir kısmı perkins motorunu kullanır. Genelde 99-105 arasında beygir gücü vardır. Yaş demişsiniz ama bu makinelerde yaşın önemi yoktur. Önemli olan çalışma saatidir. Hatta firmalar da ona göre garanti veriyorlar. Bana göre Cat en iyisidir. Kendi motorunu kullanır. Boom ve hidroliği daha iyidir. Profesyonel işlerden tut taahhüt işlerine kadar en iyisidir. Ekskavatörde ise Komatsu ve Volvo ile başa baş gider. Loder de ise kesinlikle Komatsu ve Volvo en iyisidir. Greyder de Cat, dozerde ise Komatsu en iyisidir. Güzel ülkemde beko loder de ikinci eli en iyi olan hidromektir. Hem parçası da ucuzdur. Yakıt konusunda ise Cat diğerleri kadar iyi davranmaz. Ama bunun karşılığını yüke girdiğinde fazlasıyla alırsın.Alırken de buna dikkat edin. Hidromek de perkins motorunu kullanır. Hatta bir kısmında Isuzu da kullanıyor. Dediğim gibi Cat kendi motorunu kullanır. Alırken kırığına kaynağının OLMAMASINA dikkat edin .

Düzeltiyim:

Ekskavatörde Hıtachi ve Volvo iyidir. Volvonun iyi olmasının sebebi tüm operatörleri rahat ettiren konforlu kabini. Hıtachi ise japon firmadır ve tuttuğunu koparır iyi makinadır cat ile aynı düzeydedir belkide daha iyi çümkü eski cat kalmadı. Bizde şirketimizde Hıtachı 520, 670, 870 kullanıyoruz çoğunlukla Ekskavatör olarak. Loderde hitachi cat liebherr kawasaki 4 markada en iyileridir. Aralarında kawasaki liebherr bir adım önde. Dozerde ise Cat açık ata önde en iyisidir sonra ise liebherr

• YardımSeverr kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ederim. Ancak Türkiye piyasası için konuşmuştum hocam

• YardımSeverr kullanıcısına yanıt
    Ön tekerlerinin büyük olmasını avantajları ve dezavantajları nelerdir mst 544 nasıl bi makina.
  • Cat Volvo ve Komatsu ile ilgili 2 el veya Yedek parçası konusunda sıkıntı yaşarsanız yardımcı olabiliriz.
    Türkiyenin neresinde olduğunuz firmamız için önemli değil size en hızlı şekilde yardımcı olmak isteriz.
    Barışpar Makina
  • selamlar. ön tekeri büyük olanlar pek yol yapmayi sevmez. biraz daha itme gücü fazladır. yerli makine diyosunuz hidromek ve mst yalnızca şaselerini tr de uretiyor diger büyük parçalar yurtdışı dır cat ve hidromek perkins motor kullanır jcb. volvo. ws kendi motorları nı kullanır umarım açıklayıcı olmuştur...

• Volvo grubunda yedek parça ihtiyacı halinde yardımcı olabilirim.

asfmakine.com
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.