Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: NHCanX Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En az 6 ay kullanmak gerekiyor 4. aydayım çok memnunum. Bendeki ibs ile ilgili belirtilerin çoğu yok oldu. Diyet de yapıyorum tabiki. Önceki yazılarımda vsl3 anlattım onlara da bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumtilkisi

En az 6 ay kullanmak gerekiyor 4. aydayım çok memnunum. Bendeki ibs ile ilgili belirtilerin çoğu yok oldu. Diyet de yapıyorum tabiki. Önceki yazılarımda vsl3 anlattım onlara da bakabilirsiniz.
    Altta bariz bir sebep bulunamaz ise, ibs deniyor genelde.

Nerdeyse hiç kabızlık yok devamlı ishal şeklinde.

Sizdeki nasıldı.

İshal ile alakalı bu probiyotiğin faydalı olma durumu nedir?

Birde hangi durumda iken bunu kullandıktan sonra kesin olarak şu sonucu aldım diyebileceğiniz neler var, olayın psikolojik rahatlamasını bir kenara bırakır isek.

• 1 -1.5 aydır yapıştı yine, gözümde beynimde büyüdükçe büyüyor. 2009 da kolonoskopi olmustum ishal sonrası kan olduğu için, 1 adet 3 mm polip bulundu alındı, 2010 da kontrol kolonoskopisi oldum hersey yolunda temizdi, o zaman ki süreçten sonra bir sitede sorduğum sorulara baktım şuan yaşadıklarım gibi :)yani kolonoskopi ve diğer tetkikler sonrasında da aynı olayları yaşamışım. O zaman Doç şuan prof olan Gastroenterolog hocam bana tribudat forte vermiş hatta antidepresan da tavsiye etmiş yapımı bildiği için (takıntılı,pimpirikli) . Gaz devamlı var zaten , Sesli falan ama atabiliyorum. 1 aydan fazla suredir büyük abdest im yumuşak şekilsiz, püre gibi ve kokulu olmaya başladı. 1 haftadır kefir kullanıyorum bakalim faydası olacak mı . Debridat tribudat vs vs hepsini çook kullandım zamanıyla , ama en son 2011 de prozak kullanmaya başladığımda her ay 1 gece uykudan uyandîran ishal ataklarım geçmişti. Yanlız benim tuvalet olayım genelde günde tek kahvaltı sonrası . Çok nadir 2 oluyor zaten 2nci olursa cıvık birseyler oluyor :) Sanirim debridat yolları yine göründü bize. Şekilsiz yumuşak gaita oldukça moralim bozuluyor ve her sabah uyandığımda yine mi ayni olacak acaba diye düşünüyorum. Aslında takıntının sebebi internette yaptığım araştırmalardan dolayı. Neler yazıyor neler :) Baktıkça insan depresyona girebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdaR^73 -- 30 Kasım 2018; 12:47:30 >

• SerdaR^73 kullanıcısına yanıt
    👏🏻

Enteresan bir rahatsızlık ne ölünüyor ne olunuyor.

Envai çeşit bağırsak düzenleyici kullandım ama nafile.

Bende sıkıntı ishal Durumu olması.crohn ülsaratif kolit onlarca tetkik ve tahlil içersinden öngörülebilirdi diyolar.

Kiloda alamıyoruz.

Hadi kiloyu ağrıyı geçtik bi şekilde sabredilebiliyor.ama ishale sabredilemiyor.

İshali durdurabilir mi vsl3 onun hakkında kullananlardan bilgi bekliyorum

• attci kullanıcısına yanıt
    Bendeki değişkenlik gösteriyordu, ishal ve kabızlık dönüşümlü. Ama temel karakteristiği gün içinde 3-4-5 kez tuvalete çıkma ve tam boşaltım yapamama hissi. Bunlar geride kaldı. Sabah tuvalete çıkıyorum bitiyor, çok az yine sanki tuvalete devam etsem ederim hissi var. Kabız olanlara önerdiğimde işe yaradığını söylediler. İshal için birşey diyemem. Gaz sorununu da önemli ölçüde çözdü.

• forumtilkisi F kullanıcısına yanıt
    Vsl3 ile başka kullandığınız ilaç veya yiyecek veya probiyotik ile arasında kıyaslama yapabilirmisimiz?

Vsl3 ün yapıp diğerlerinin yapamadığı birşey veya,

Çokda bel bağlanacak birşey değil diyebilir miyiz?

Artık gaita nakli

Vsl3

Gibi sınırlı deneme alanları kaldı.

• forumtilkisi F kullanıcısına yanıt
    Sabah tuvalete çıktığınızda gaita , normal şekil diye tabir edilen gibi mi yoksa şekilsiz yumuşak ama ishal degil gibi mi ? Ben bir kez gidiyorum sonrasında gelmiyor ama bir süre daha sanki biraz daha varmış gibi olan hissiyat devam ediyor. Hemeoroid de var zaten kan olayı ondan ve kronik fissur den kaynaklanmış sanırım geçmiş yıllardaki hadiseler. Neyse sonucta ben de bir süredir probiyotik araştırıyordum. Şu anki durumda sanki bagirsak floram bozulmuş gibi hissediyorum. Zira ishal olunan zamandaki gibi koku oluyor büyük abdest sırasında. Sanki bakteriyel bir durum gibi . Ama psikoloji de işin içine girince sorun büyüyor. Siz hangi probiyotiği önermiştiniz ?

• Bir de bu vsl3 nereden nasıl bulunur acaba ?

450 milyar probiyotik var kıyaslanacak probiyotik yok türkiyede en fazla 100 milyar içerik sunuluyor. Artı soğuk zincirde taşınması gerekiyor. Klair labs ther biotik powder dışında soğuk zincirde taşınmalı diyen yok. İbs nin stressel sinirsel psikolojik yönleri düşünüldüğünde burda elli kere yazdım vsl3 muazzam bir enerji ve moral sağlıyor önerdiğim ve geri dönüş yapanlar bunu aynen vurguladılar.seçim sizin tabiki.

Normal herhangi bir sıkıntı yok dışkıda sadece az da olda tuvalet bitmedi hissi var.

Türkiyede yok malesef ben romanyadan getirtiyorum.

• Hocam son durum nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Denemekte yarar var gördüğüm kadarıyla. Sorun tedarik etme de . İsvec de arkadaşa sordum araştıracak bakalım.

• 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Noldu sarımsak işi ben devam ettiremedim, yine başlayacam inşallah bakalım

• İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )

• Üstte doğru mantıklı şeyler yazıyor.

Daha sindirilmeden sindirim sistemine başka zamanlı başka farklı yapılı belki birbirlerini veya sistemin işleyişini bozacak veya zorlaştıracak şeyler yememeli,

Suyu önce içmeli veya sonra içmeli,

Hızlı değil yavaş yemeli,

Vs vs vs

Hepsi doğru güzelde.

Çevremizde bir sürü insan var. Yağın markası neymiş yok ayçiçek yok zeytinyağı,

Şalçalı gıda ile yoğurt karışmış,

Yok mis gibi dürümün yanında acılı şalgam ve süs biberi yemiş adamlar mis gibi tık yok.

Kaşık kaşık pul biber yiyeni mi ararsın,süs biberleri çıtır çıtır tüketeni mi?

Yani bu iş garip bişey olmayana olmuyor.

Zaten bu da en doğalı, eşimin dedesi 83 yaşında öldü hep sigara içti adam, kimi tatlı yer bişey olmaz kimi şeker hastası olur 40ından sonra, kiminin kolestrolu kiminin tansiyonu var, bende mevsimsel alerjik rinit var baharda polen mevsimi dışarı çıkamıyom antihistimanik içmeden diyemiyom arkadaş millet geziyo çayırda çimende.. gibi gibi. Bizimde sıkıntı bağırsaklarda başlıyor, ben astım hastasıyım sigara içcem illa diyebilirmisin İBS varsa yediğine içtiğine dikkat etcen yemekten sonra 2 saat bişey yemeyeceksin içmeyeceksin

Birde arkadaşlar nöralterapi konusuna ağırlık verin araştırın bu işin temelinde yatan bozucu alanınız var bunu da nöralterapi seanslarıyla düzeltip yoğun bir detoks yapıp bağırsak floranızı düzeltebilirsiniz

• Stajer doktorum düzenli uyku günde 3 öğün en kötü 2 öğün sağlıklı fast food içermeyen lifli beslenme meyve sebze tüketimi ve stresten uzak durmaya çalışma...

Siz bu şekilde yaşamaya çalışın ilaçlar yada başka bir şey fayda etmez ancak irritabil bağırsak sendromu aslında bir hastalık değildir tehlikesi yoktur bağırsaktaki sinirlerin anormal deşarzlarıyla giden psikomotor bir durumdur

Toplumun yüzde 50sinden fazlası buna sahip kimi farkediyor şikayetleri ile yaşamayı öğrenmiş veya ağır şikayetler yaşamıyor kimi de farketmeden yaşamına devam ediyor

Geçmiş olsun...

• Uysaluysal U kullanıcısına yanıt
    Gerçi bağırsak florasının bozulması başlı başına bir bozucu alandır..

Enterik sinir sistemi diye birşey var, hani diyorlar ya şimdilerde bağırsaklar ikinci beyin diye hah işte o

• 2 hafta önce probiyotik hapına başladım ve günde 2 kez kullanıyorum

Son günlerde kabız oldum, acaba bu hapla bir ilgisi olabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.