Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu söylediklerinizi de biliyorum ama bahsettiğim sitede de yapılan deneyleri okuyunca şüphede kalıyor insan. Ve aslında daha çok araştırma yapmamız lazım özellikle bilimsel makalelerde çünkü ona göre artık neyi uygulayı neyi uygulamamız gerektiğini bilmemiz gerek.

Vsl3'ün satışını yapan bir yer biliyor musunuz bu arada?

Varsa artık kendi üzerimde deneyeyimde rahatlayıp kurtulayım şu içimdeki şüpheden.

Çünkü ben rahatsızlığımın en kötü oldugu dönemde nişantaşında sfs testi yaptırmıştım, o zamanlar kağıtta bağırsak flora dengesizliği 3 yazıyordu yani önemli bir bozukluk yoktur yazıyordu. E.coli de ve candida nın diğer türünde biraz çoğalma var ama o da herkeste olabilecek bir düzeyde yani yüksek seviyelerde değil. Bu yüzden psikolojik mi yoksa fizyolojik mi bilmek istiyorum artık deneme yanılma yöntemiyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bartender19

Bu söylediklerinizi de biliyorum ama bahsettiğim sitede de yapılan deneyleri okuyunca şüphede kalıyor insan. Ve aslında daha çok araştırma yapmamız lazım özellikle bilimsel makalelerde çünkü ona göre artık neyi uygulayı neyi uygulamamız gerektiğini bilmemiz gerek.

Varsa artık kendi üzerimde deneyeyimde rahatlayıp kurtulayım şu içimdeki şüpheden.

Çünkü ben rahatsızlığımın en kötü oldugu dönemde nişantaşında sfs testi yaptırmıştım, o zamanlar kağıtta bağırsak flora dengesizliği 3 yazıyordu yani önemli bir bozukluk yoktur yazıyordu. E.coli de ve candida nın diğer türünde biraz çoğalma var ama o da herkeste olabilecek bir düzeyde yani yüksek seviyelerde değil. Bu yüzden psikolojik mi yoksa fizyolojik mi bilmek istiyorum artık deneme yanılma yöntemiyle.

...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:18:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Orijinalden alıntı: hikyhiky

http://m.ajcn.nutrition.org/content/73/2/399s.full

Bu sitede, canlı dışında yapılan bir deneyde; probiyotiklerin, bağırsakta tutunabildiklerini ve kolonize olabildiklerini söylüyor.Ama yine aynı sitede; bu sefer canlı içinde yapılan başka bir deneyde ise probiyotiklerin bağırsak duvarına tutunamadığı ve kolonize olamadığı yazıyor.

Yani kısacası araştırdığıma göre :" probiotics do not attach to the intestinal wall, they only give a temporary relief at best." arkadaşlar :( Türkçesi :"probiyotikler bağırsak duvarına tutunamıyorlar, onlar sadece en fazla geçici rahatlama verirler."

Bunu yıllardır araştırma yapmama rağmen yeni öğrendim malesef. Ve forumlarda şahıls ağzından duyarak yazmadım gördüğünüz gibi yukarıdaki sitedeki bilimsel bir makaleden aldım.

Önemli bir belki tek yolu kapatmışsınız.

Ülseratif kolit yani barsak iltihaplı ülseri hastalıgını VSL#3 isimli dünyanın en büyük en iyi probiyotik markası 6 haftada tedavi ediyor.
    Bu da bilimsel bir proje makale.
    Bulabilirsem eklerim konuya.

İltihaplı yara ile mevcut bu hastalıgın sonraki evresi kanserdir genelde.
    Bu hastalar bizim on katımız daha vah,im durumları yaşarlar.

Böylesi bir hastalıgı tedavi edebilen probiyotikler için tam zıttı sonucları direkt almak çok yanlış.

Bırakın ibs yi yanlış hatırlamıyorsam otistikleri dahi probiyotiklerle tedavi ediyorlar barsak hususunda.

Ülkemiz bilime kıt oldugu için bu hususları duyamıyor bilemiyoruz.

Bugün dünyadaki tıp alanında en büyük silah en büyük savascı olarak probiyotikler kabul edilmektedir.

probiyotikler iyi hoşta hocam

bizim gibi hassas insanların şikayetlerine daha kötü geliyo

örneğin yoğurt yediğim dönemde çok daha kötü oluyorum

papatya çayı içip daha beter olmuş bi insanım çoğu şey dokunuyo midede sorun olduğu için

• Bane93 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın bendeki belirtelerde senle aynı karın ağrısı yok sadece 2 veya 3 kere tuvalete çıkıyorum ishal nadir oluo gaz şişkinlik fazla oluyor ve halsizlik iletisime gelir iyi gelen bişiler bulursak haberleşiriz

• Olcayeses O kullanıcısına yanıt
    Olcay çanacık faceden ulaşabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

quote:

quote:

Bu sitede, canlı dışında yapılan bir deneyde; probiyotiklerin, bağırsakta tutunabildiklerini ve kolonize olabildiklerini söylüyor.Ama yine aynı sitede; bu sefer canlı içinde yapılan başka bir deneyde ise probiyotiklerin bağırsak duvarına tutunamadığı ve kolonize olamadığı yazıyor.

Yani kısacası araştırdığıma göre :" probiotics do not attach to the intestinal wall, they only give a temporary relief at best." arkadaşlar :( Türkçesi :"probiyotikler bağırsak duvarına tutunamıyorlar, onlar sadece en fazla geçici rahatlama verirler."

Bunu yıllardır araştırma yapmama rağmen yeni öğrendim malesef. Ve forumlarda şahıls ağzından duyarak yazmadım gördüğünüz gibi yukarıdaki sitedeki bilimsel bir makaleden aldım.

Ülseratif kolit yani barsak iltihaplı ülseri hastalıgını VSL#3 isimli dünyanın en büyük en iyi probiyotik markası 6 haftada tedavi ediyor.

Böylesi bir hastalıgı tedavi edebilen probiyotikler için tam zıttı sonucları direkt almak çok yanlış.

Bırakın ibs yi yanlış hatırlamıyorsam otistikleri dahi probiyotiklerle tedavi ediyorlar barsak hususunda.

Bugün dünyadaki tıp alanında en büyük silah en büyük savascı olarak probiyotikler kabul edilmektedir.

papatya çayı içip daha beter olmuş bi insanım çoğu şey dokunuyo midede sorun olduğu için

Alıntıları Göster
    ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:19:14 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

quote:

Siz mucize bekliyorsunuz ama.

Probiyotikler sihirli deynek degillerki ilk kullanımda şikayetlerinizi ortadan kaldırsın.

Vücudunuzdaki herhangi bir yara bile iyileşirken kötüleşir,kaşınır.
    Bu sürecin adı die-off etkisidir.

Probiyotikler barsaklarınızdaki aşırı cogalmıs zararlılarla savaşırken onları yok ederken bu etkileri görmeniz gerekiyor zaten.
    Bu iyileşme sürecinin temelinde mevcut.

ağır anksiyete ve panik hastası bir kişi probiyotiklerle tedavi edilebilirmi ?

• Kına kına tozu gaz ve gurultusu olanlara şifa olabilir. Benim gaz sıkıntımı yok etti.

https://www.herbal-supplement-resource.com/cinchona-bark.html

aktarlardan 5 tl karşılığında alabilirsiniz. Her şeye deva. Tek kötü tarafı tadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

quote:

Siz mucize bekliyorsunuz ama.

Probiyotikler sihirli deynek degillerki ilk kullanımda şikayetlerinizi ortadan kaldırsın.

Vücudunuzdaki herhangi bir yara bile iyileşirken kötüleşir,kaşınır.
    Bu sürecin adı die-off etkisidir.

Probiyotikler barsaklarınızdaki aşırı cogalmıs zararlılarla savaşırken onları yok ederken bu etkileri görmeniz gerekiyor zaten.
    Bu iyileşme sürecinin temelinde mevcut.

ağır anksiyete ve panik hastası bir kişi probiyotiklerle tedavi edilebilirmi ?

Alıntıları Göster
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:19:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kesmez

Kına kına tozu gaz ve gurultusu olanlara şifa olabilir. Benim gaz sıkıntımı yok etti.

https://www.herbal-supplement-resource.com/cinchona-bark.html

aktarlardan 5 tl karşılığında alabilirsiniz. Her şeye deva. Tek kötü tarafı tadı.
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:19:46 >
  • quote:

quote:

Bu söylediklerinizi de biliyorum ama bahsettiğim sitede de yapılan deneyleri okuyunca şüphede kalıyor insan. Ve aslında daha çok araştırma yapmamız lazım özellikle bilimsel makalelerde çünkü ona göre artık neyi uygulayı neyi uygulamamız gerektiğini bilmemiz gerek.

VSL#3 maalesef Türkiyede satılmıyor.
    Ona muadil olabilecek Klair Labs marka Powder toz ürün mevcut o üründe şuan stok dışı görünüyor satan firmanın sitesinde.

SFS sonuca gelince; e.coli ismi ibs olan herkeste sorunlu olarak ortaya cıkmakta.
    Sadece tek başına o bile sizde ibs şikayetleri yapabilirde yapmayabilirde.

Bir de sormak istedigim ; pankreas ve safranızı kontrol ettirdiniz mi?

Yani bir enzim sorunu yaşıyor musunuz bunuda kesinleştirirseniz ona göre yol izlersiniz.
    En önemli elenmesi gereken hususlar bunlar cünkü.

Sfs test sonucunuzda enzimlerle alakalı bir detay göremedim.

Eger yaptırmadı iseniz herhangi bi hastanede rutin kan,gaita ve idrar ve fiziksel muayene ile pankreas ve safranızı muayene ettirip sonucu ögrenmeniz mümkün ve kolay.

Merhabalar, benim zaten 3 ayda bir kan testi yapılıyor ne olur ne olmaz diye baktırıyorum. Pankreas ve saframı nasıl hangi testle kontrol ettirecem? Bu organlardaki enzim kalitesini vb şeyleri merak ediyorsak bence doktora bunu söylemeliyiz, Çünkü normal kan,idrar, gaita testlerinde bu enzimlerin kalitesi işleyişi hakkında bilgi edinikeceğini pek zannetmiyorum.

Siz kontrol ettirdiniz mi? Ettirdiyseniz doktora tam olarak ne dediniz?

• yaklaşık 1 ay önce bizim aktara gittim gaz ve barsak için bir şey varmı dedim bunu önerdi. Kaşıntı, kansızlığa ve ishalede iyi geldiğini söyledi. Yoğurdun içine karıştırıp tüketebileceğimi söyledi.Ben yaklaşık bir çay kaşığı 2-3 gr alarak direk su ile yuttum. Tadı berbat. Ağzımda hiç hareket etmeden suyla hemen yuttum. 2. günde itibaren gazı kesti. 1 hafta kadar devam ettim. Ve bıraktıktan sonra gaz tekrarlamadı.

Bu ağacın kabuğundan (kına kına) malarya (sıtma) için kinin elde ediliyormuş. Geniş spektrumlu antibakteriyel ve antifungal imiş. e.coli ve kandidayıda öldürüyormuş. Zaten barsak rahatsızlığının en büyük 2 sebebi e.coli ve kandida.

Aynı zamanda aritmi içinde kullanılıyormuş.

Şimdi yutmayı kolaylaştırmak için bitkisel kapsul bakıyorum. Bu kapsullerin içine koyup gerekirse tekrar kullanmayı düşünüyorum.

Bir yandanda günde 5 gr kadar glutamin toz glutamin alıyorum. Fakat gazı kesen kınakına tozu oldu. Glutamin kişiyi dinçleştiriyor. Glutamin barsak duvarlarına bakım yapıyormuş. Bir arkadaş günde 1 yada 2 gr kullandığını söylemişt. Glutamin ne vitamin nede ilaç. Besinlerden gelen bir amino asit. Sağlıklı insan zaten doğal yollardan yani glutamik asiti glutamine dönüştürerek yaklaşık 20 gr glutamin tüketiyor. 5 gr makul bir değer.

Yanlış alıntı yapmışım kaptanelvisin mesajına alıntı olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesmez -- 24 Haziran 2017; 23:17:32 >

• Bende bu sorun 2012 de çıktı. Ekim ayında bir gün uyandıgımda kendimi cok kötü hissediyordum.icimde bir fenalık hissi,kendimi huzursus hissetme,iştahsızlık,hafif bulantı hissi vardı.Bütün gün birşey yemiyordum yinede acıkma hissi olmuyordu.2 ay boyunca sosyal hayatım bitmişti.dışarıya pek cıkmıyordum.Normalde iki günde bir büyük tuvaletimi yapardım.Ozaman hersabah tuvalet hissi geliyor ve içimde bir fenalık hissi oluyordu.Büyük abdestim keçi pisliği gibi parca parca oluyordu ve bazen üzerinde sarımsı mukoza oluyordu.Bu böyle Ocak ayına kadar devam etti.Bu sefer ocak ayında kabız oldum hafta da bir tuvalete gidiyordum karnımda bir şişkinlik olustu.Sonra dr a gittim,bana spastik kolon teshisi koydu.bikac ilac verdi ama fayda etmedi.şimdi internetten arama yapıyorum care icin

• Olcayeses O kullanıcısına yanıt
    Ben de ilk iyi oldum dediğimden beri sorun yok arada ayda bir yoklayabiliyor ama o da herkesi rahatsız edebilecek şeyler yediğimde tabi.

Onun dışında iyiyim çok şükür.

Bir tek ramazandanın başından beri bi anormal geğirme mevcut. Sebebini çözemedim o kadar

Benim sorunum psikolojikti o yüzden ilac kullanınca sorun yaşamıyorum .

Fiziksel bir sorunum yok.

Sonuca ulaşamayan arkadaşlar da pes etmesin ben de çok yıllar uğraştım ama eninde sonunda derdi veren Allah dermanını veriyor bize de biraz zorlu bi süreçle bulmak düşüyor.

Deneme yanılma yoluyla muhakkak kendinize iyi gelen şeyi bulacaksınız sadece sabır inanç gerekli . Kendinizi üzüp yormayın benim senelerce yaptığım gibi ...

Çoğu ibsli farklı şekilde iyileşmiş herkesin ibssi farklı şeyden tetiklenebildiği gibi farklı şeylerle düzelebiliyor.

• quote:

yaklaşık 1 ay önce bizim aktara gittim gaz ve barsak için bir şey varmı dedim bunu önerdi. Kaşıntı, kansızlığa ve ishalede iyi geldiğini söyledi. Yoğurdun içine karıştırıp tüketebileceğimi söyledi.Ben yaklaşık bir çay kaşığı 2-3 gr alarak direk su ile yuttum. Tadı berbat. Ağzımda hiç hareket etmeden suyla hemen yuttum. 2. günde itibaren gazı kesti. 1 hafta kadar devam ettim. Ve bıraktıktan sonra gaz tekrarlamadı.

Bu ağacın kabuğundan (kına kına) malarya (sıtma) için kinin elde ediliyormuş. Geniş spektrumlu antibakteriyel ve antifungal imiş. e.coli ve kandidayıda öldürüyormuş. Zaten barsak rahatsızlığının en büyük 2 sebebi e.coli ve kandida.

Şimdi yutmayı kolaylaştırmak için bitkisel kapsul bakıyorum. Bu kapsullerin içine koyup gerekirse tekrar kullanmayı düşünüyorum.

Bir yandanda günde 5 gr kadar glutamin toz glutamin alıyorum. Fakat gazı kesen kınakına tozu oldu. Glutamin kişiyi dinçleştiriyor. Glutamin barsak duvarlarına bakım yapıyormuş. Bir arkadaş günde 1 yada 2 gr kullandığını söylemişt. Glutamin ne vitamin nede ilaç. Besinlerden gelen bir amino asit. Sağlıklı insan zaten doğal yollardan yani glutamik asiti glutamine dönüştürerek yaklaşık 20 gr glutamin tüketiyor. 5 gr makul bir değer.

Tam size yazıyordumki siz yanlışıkla bana yazmışsınız :) çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hemen denemek istiyorum çünkü benim en büyük sorunum aşırı gaz.

Bu arada sabah aç karnına falan mı içiyorsunuz? Ve bu kına kına tozunu kullanorken özel bir diyet uyguladınız mı? Şekerli ve unlu gıdalardan kaçınmak gibi?
    Ve tam olarak şikayetleriniz neydi? Bunların hepsi tamamen bitti mi bu toz sayesinde? Çünkü daha kullanmak istiyorum demişsiniz?

Evet dediğiniz gibş eğerki tablet formunu bulamazsanız, eczaneden büyük, midede çözünen boş tabletlerden alarak tek tek içine doldurabilirsiniz. Çok uğraştırır ama tadı sizi çok rahatsız ediyorsa; güzel bir seçenek gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartender19 -- 25 Haziran 2017; 1:1:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bartender19

quote:

quote:

VSL#3 maalesef Türkiyede satılmıyor.
    Ona muadil olabilecek Klair Labs marka Powder toz ürün mevcut o üründe şuan stok dışı görünüyor satan firmanın sitesinde.

SFS sonuca gelince; e.coli ismi ibs olan herkeste sorunlu olarak ortaya cıkmakta.
    Sadece tek başına o bile sizde ibs şikayetleri yapabilirde yapmayabilirde.

Bir de sormak istedigim ; pankreas ve safranızı kontrol ettirdiniz mi?

Yani bir enzim sorunu yaşıyor musunuz bunuda kesinleştirirseniz ona göre yol izlersiniz.
    En önemli elenmesi gereken hususlar bunlar cünkü.

Sfs test sonucunuzda enzimlerle alakalı bir detay göremedim.

Eger yaptırmadı iseniz herhangi bi hastanede rutin kan,gaita ve idrar ve fiziksel muayene ile pankreas ve safranızı muayene ettirip sonucu ögrenmeniz mümkün ve kolay.

Merhabalar, benim zaten 3 ayda bir kan testi yapılıyor ne olur ne olmaz diye baktırıyorum. Pankreas ve saframı nasıl hangi testle kontrol ettirecem? Bu organlardaki enzim kalitesini vb şeyleri merak ediyorsak bence doktora bunu söylemeliyiz, Çünkü normal kan,idrar, gaita testlerinde bu enzimlerin kalitesi işleyişi hakkında bilgi edinikeceğini pek zannetmiyorum.

Siz kontrol ettirdiniz mi? Ettirdiyseniz doktora tam olarak ne dediniz?

Alıntıları Göster
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:20:1 >

• quote:

yaklaşık 1 ay önce bizim aktara gittim gaz ve barsak için bir şey varmı dedim bunu önerdi. Kaşıntı, kansızlığa ve ishalede iyi geldiğini söyledi. Yoğurdun içine karıştırıp tüketebileceğimi söyledi.Ben yaklaşık bir çay kaşığı 2-3 gr alarak direk su ile yuttum. Tadı berbat. Ağzımda hiç hareket etmeden suyla hemen yuttum. 2. günde itibaren gazı kesti. 1 hafta kadar devam ettim. Ve bıraktıktan sonra gaz tekrarlamadı.

.................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:20:14 >

• Kaptan Elvis kardeş öncelikle iyi bayramlar bayramınız mübarek olsun. Forumu baştan sona okudum hemen hemen. Siz bu konuda baya bi bilgili olduğunuz için size bişiler sorcam. 2 ay önce bagirsaklari dan rahatsızlandım kabizlikla başladı ve aynı zamanda intihapta geliyodu. İntihap diyorum ama mukus diyede adlandırılan bişi sanırım. O günler çok rahatsız ediyordu hiç hal bırakmıyodu. 4 gün hastanede yattım antibiyotik tedavisi aldım hicbisiyim yiyip içmeden. Benim ishal sorunum olmuyor aniden tuvalete çıkma gibi karın agrisida olmuyor kolonoskopi gaita kan tahlilleri yapıldı temiz dediler bişi çıkmadı. Bagirsak enfeksiyonu dediler. İbs yle alakası varmı bagirsak sendromu da dedi doktor . Sizce ben ibs miyim. Doktor probiyotik ve trebudat sindirim duzenliyici verdi 2 ay dır kullanıyorum

• Özellikle pankreasa baktırmadım Bir sorun olduğunu sanmıyorum. Allaha çok şükür.

Yemekten öncede sonrada kullandım. Farketmiyor ilk kullanacaklar yemekten sonra kullansınlar ve yarım çay kaşığı kullansınlar. İlk kullanımda sanki hazımsızlık yapar gibi oluyor fakat hemen geçiyor. Mide bulantısı , karın ağrısı falan olmuyor. Genelde ekmeği az yer çayı şekersiz içerim. Şimdi diyet kısıtlaması yapmıyorum. Sadece alışmışım çayı şekersiz içiyorum.

Eğer gaz ve ishal olayı tekrarlarsa tekrar kullanmayı düşünüyorum.

Ne varsa tabiattaki bitkilerde var kimyasal ilaçların içinde antibiyotik dışında tedavi eden bir şey yok. Zaten kapitalist tıbdan tedavi beklemek saflık olur. Onlar anacak semptomları giderecek devamlı kullanılması gereken ilaçlar yapar. Tedavi etmek kapitalist tıp için bindiğin dalı kesmektir.

Yani ibs ve barsak hastalıklarının çözümü eczanede satılan ilaçlarla olmaz.

İnşallah kullananlar veya en azından bir kısmı memnun kalır ,tedavi olur.

• Yanlış olmasın diye tekrar yazayım benim bahsettiğim kına kına tozu. Yani kına kına ağacı kabuğunun tozu. Ellere saçlara yakılan kına tozu değil.

• 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.