Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hürAMİRAL

colpermin denen ilacın sizde etkisi ne oldu ibs diyare benim sıkıntım tuvaletimin ani gelmesi değil orda hiç bir sııntım yok çok ükür fakat gaz problemim var gazı halledebilirsem inşallah bu işi çözebilirim ki en iyi çözüm colpermin gibi gözüküyor yani dediğim gibi benim tek sıkıntım gaz ve guruldama,volkan arkadaşım colperminin iyileşme sağlaığınnı söylemiştin şu an için askerliği dert ettiğine göre sıkıntıların hala devam ediyor anlaşılan ibsdiyarenin söylediğine katılıyorum ibs hastalık olarak kabul edimiyor ayrıca eski d.h.o öğrencisi olarak şunu söyleyim sıkıntı yaşamazsın bilakis askerliği bırakınca sorunlar başlıyor bende olduğu üzere

en az 10 gün geçsin bilgileri vermeye başlayacagım..

• Herkese merhaba hala bir gastrocuya gidemedim. 2-3 hafta once soguk alginligi icin augmentin kullandim kullandigim surede daha once baska antibiyotikte oldugu gibi butun sorunlar gecti. Sabahlari tek sefer duzgun bicimde wc ye ciktim ve gun icinde hic sikintim olmadi. Gercekten uzun suredir bu kadar mutlu olmamistim ciktim dolastim gezdim. Yalniz biraktigimin ertesi gunu tekrar eskiye donus oldu. Gunde 3 kere bozuk sekiller gaz sorunu ani ataklar.. Anlayamiyorum sanirim antibiyotikteki (daha once baska markadada ayni sekilde olmustu) birsey yan etki olarak bagirsagi etkiliyor. Biseyi duzenliyor ama tedavi etmiyor. Ilginc yani baska kimsenin basina geldimi acaba? Bu arada colperminle ilgili sonuclari bekliyorum. Olumluysa bende hemen siparis edicem. Bu hastalik yuzunden arkadasim kalmadi ya.
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kairi1905 -- 29 Mart 2020; 19:37:10 >
  • bu sorunu yaşayıp kilo alamayan var mı..
    birde sümüksü dışkılama olan..gaz çıkaracakmış gibi olup küçük sümüksü dışkılamalar..

Colidur isimli ilaçı kullanan oldu mu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

bu sorunu yaşayıp kilo alamayan var mı..
    birde sümüksü dışkılama olan..gaz çıkaracakmış gibi olup küçük sümüksü dışkılamalar..

Colidur isimli ilaçı kullanan oldu mu..

geçmiş olsun,
    gün içerisinde gerekli miktarı yiyip, çok fazla hareketli bir hayatın yoksa, agır bir işte yapmıyorsan ve bununla beraber kiloda alamıyorsan ya vucut kaslarını uyaran ve gereksiz yere çalıştıran bir etken vardır, (hatta buna halk dilinde çok sinirli biriysen kilo alamassın da denir, ki yanlış bir ifadedir),yada sindirim sisteminde bir sıkıntı vardır, ya yediklerin tam dönüştürülemiyordur veya bagırsakta parazit sayısı çok fazladır..

gaita ve kan testi, son iki yazdıgım tam dönüşmeme veya parazit, bakteri problemini, varsa ortaya çıkarır. İBS dışkılama bozuklugu, şekilsiz ve sulu, sümüksü yani genel adıyla kıvamlı gaita genel belirtiler arasındadır.

teşhisi tetkiklerle tam koydurmadan antibiyotik kullanmamalısınız, bu size iyi dahi gelse.

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kairi1905 -- 29 Mart 2020; 19:37:15 >
  • bende de bu hastalıktan varmış. ilaç aldım guruldamalara iyi geliyor . tuvaletim sadece sessizlikte çok fazla stres olduğumda geliyor ama sessizlikte duramıyorum artık karnım gurulducakmış gibi hissedip strese giriyorum çok kötü bi his. hap kullanıyom son zamanlarda bağırsaktan gelen gürültüleri kesti gibi ama yine çok fazla stres oluyorum sınav vb. yerlerde en fazla yarım saat durabiliyorum. bilgilendirebilecek olan var mı?
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kairi1905 -- 29 Mart 2020; 19:38:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutozsoy

Bendede kilo alamama problemi var. Bu hastalık olana kadar bir sıkıntım yoktu ama hastalıktan sonra çöktüm.

sümüksü dışkılama sulu dışkılama,gaz çıkaracak gibiyken dışkılama falan ibsde yaygın belirtiler.

Ayrıca bana kolonoskopida nonspesifik kolitdendi. biraz iltihapda varmış ama ibs şikayetleride mevcut.

Yorgunluk güçsüzlük enerjisizlik başka arkadaşlardada varmı acaba ?

Bendede var yorgunluk bundan sonra kilo verdim ve kilo alamıyorum çok çabuk halsiz düşüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denix09

bende de bu hastalıktan varmış. ilaç aldım guruldamalara iyi geliyor . tuvaletim sadece sessizlikte çok fazla stres olduğumda geliyor ama sessizlikte duramıyorum artık karnım gurulducakmış gibi hissedip strese giriyorum çok kötü bi his. hap kullanıyom son zamanlarda bağırsaktan gelen gürültüleri kesti gibi ama yine çok fazla stres oluyorum sınav vb. yerlerde en fazla yarım saat durabiliyorum. bilgilendirebilecek olan var mı?

forum sayfalarını okuma imkanınız varsa sizi bilgilendirecek yazıları bulmanız mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutozsoy

@ibsdiyare

Hocam colpermin durumları nasıl gidiyor işe yaradımı ?

pazartesi günü ayrıntılı olarak yazacagım. sanırım kullanan ve aynı zamanda başladıgımız 1-2 arkadaş daha var onlarda bilgileri paylaşmaya başlayacaktır.
  • quote:

bende de bu hastalıktan varmış. ilaç aldım guruldamalara iyi geliyor . tuvaletim sadece sessizlikte çok fazla stres olduğumda geliyor ama sessizlikte duramıyorum artık karnım gurulducakmış gibi hissedip strese giriyorum çok kötü bi his. hap kullanıyom son zamanlarda bağırsaktan gelen gürültüleri kesti gibi ama yine çok fazla stres oluyorum sınav vb. yerlerde en fazla yarım saat durabiliyorum. bilgilendirebilecek olan var mı?

hangi hapı alıyorsun paylaşır mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonhard euler

quote:

hangi hapı alıyorsun paylaşır mısın?

spasmomen kullanıyorum .
  • colperminin 10 günlük kullanımımla ilgili bilgilerim;

Normalde zaten ibs yi kısmende olsa kontrol altına alabiliyorum. Daha önceki yaşam tarzımı (belli saatlerde yeme içme, bazı gıdalardan çok az yeme bunları daha önce yazmıştım vs vs) devam ettirerek colpermini kullandım.. günde 3 yada 5 adet kapsül aldım. 2 sabah, 1 öglen, 2 akşam şeklinde yada 1 er adet şekilde.

zaten kendi azaltmış oldugum belirtileri, biraz daha azalttıgını söyleyebilirim, ama tamamen geçirmedi. sol alt karın agrısı ve spazm anca %50 azalmıştır. gaz oluşumunun engelemesinde yine anca %50 azalma oldu. ilacı kullandıgım ilk 5 gün günde 1 defa dışkılama oldu ve tamamen katı oldu, normalleşme oldu. daha sonra ise sonraki 5 günde ise katılaşma oranı düşmeye başladı. kıvamlı hale dönmeye başladı.
    colperminin en büyük etkisi, atak şeklinde kramplı bir agrı ile gelen tuvaleti kesti. tuvaletiniz geldimi saatlerce tutabiliyorsunuz. agrı bir düzeyde kalıyor, daha agırlaşmıyor. buda kalın bagırsagın son 40 cm lik kısmındaki tuvalet yapma istegini arttıran kasların gerginliğini alarak bagırsagın kasılmasını önlüyor.

colperminin hiçbir olumsuz yan etkisini görmedim.

2-3 aylık kullanımlık ilacım var, bitirene kadar kullanacagım.

önerirmisiniz diye soran olacaksa şunu söylemeliyim istedigim sonucu alamadım, ama kesinlikle olumlu etkileri var. taktiri ilacı edinme imkanı olanlara bırakıyorum, denemekte fayda görüyorum. çünkü her bünye aynı degildir.

en büyük etkisi atak şeklinde agrılı tuvalet ihtiyacını etkili bir şekilde kestiğini söyleyebilirim..

herkese geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

colperminin 10 günlük kullanımımla ilgili bilgilerim;

Normalde zaten ibs yi kısmende olsa kontrol altına alabiliyorum. Daha önceki yaşam tarzımı (belli saatlerde yeme içme, bazı gıdalardan çok az yeme bunları daha önce yazmıştım vs vs) devam ettirerek colpermini kullandım.. günde 3 yada 5 adet kapsül aldım. 2 sabah, 1 öglen, 2 akşam şeklinde yada 1 er adet şekilde.

zaten kendi azaltmış oldugum belirtileri, biraz daha azalttıgını söyleyebilirim, ama tamamen geçirmedi. sol alt karın agrısı ve spazm anca %50 azalmıştır. gaz oluşumunun engelemesinde yine anca %50 azalma oldu. ilacı kullandıgım ilk 5 gün günde 1 defa dışkılama oldu ve tamamen katı oldu, normalleşme oldu. daha sonra ise sonraki 5 günde ise katılaşma oranı düşmeye başladı. kıvamlı hale dönmeye başladı.
    colperminin en büyük etkisi, atak şeklinde kramplı bir agrı ile gelen tuvaleti kesti. tuvaletiniz geldimi saatlerce tutabiliyorsunuz. agrı bir düzeyde kalıyor, daha agırlaşmıyor. buda kalın bagırsagın son 40 cm lik kısmındaki tuvalet yapma istegini arttıran kasların gerginliğini alarak bagırsagın kasılmasını önlüyor.

colperminin hiçbir olumsuz yan etkisini görmedim.

2-3 aylık kullanımlık ilacım var, bitirene kadar kullanacagım.

önerirmisiniz diye soran olacaksa şunu söylemeliyim istedigim sonucu alamadım, ama kesinlikle olumlu etkileri var. taktiri ilacı edinme imkanı olanlara bırakıyorum, denemekte fayda görüyorum. çünkü her bünye aynı degildir.

en büyük etkisi atak şeklinde agrılı tuvalet ihtiyacını etkili bir şekilde kestiğini söyleyebilirim..

herkese geçmiş olsun.

ben 1 aydan fazla bir süredir kullanıyorum. kullanmaya devam edin. daha iyiye gidiyor. 10 günde bende de fazla bi şey değişmedi.

ayrıca tespitleriniz doğru. tuvalet ihtiyacınız gelse bile sizi tuvalete zorlamıyor. akşam 7-8 de gelip de sabaha kadar gitmediğimi biliyorum.

• Merhaba Arkadaşlar;

Bende yaklaşık 12 gündür genelde 3x1 veya günde 5 tane colpermin kullanıyorum. Ne yazık ki beklediğim etkiyi göremedim. Bendeki dışkıda sümüksü madde ve kıvam sorununa etki göstermedi. Tabi ki buna bağlı olan en büyük sorunum olan aşırı gaz ve şişkinlik problemime de pek fayda sağlamadı. Sonuç olarak şikayetlerimi %10 etki etti diyebilirim.

Denemek isteyen arkadaş var ise 70 adet kaldı gönderebilirim. Bana fayda etmedi ama belki size edebilir. Çünkü daha önce ibsdiyare yazmıştı 404 Ibs hastasına iyi geldiğini.

Birde öz eleştiri de bulunayım . Ne yazık ki yediğime içtiğime çok fazla dikkat etmiyorum. Çok belirgin olumsuz etki eden şeyleri yemiyorum ama onun dışında ne olsa affetmiyorum. Belki bana bu yüzden de çok fazla etki etmemiş olabilir. Bir süre diyet yapayım dedim daha fazla stres oldum. Diyetsiz çözümünü bulmaya çalışıyorum. Belki çözümü yok ama denemeye devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: fy1981

Merhaba Arkadaşlar;

Bende yaklaşık 12 gündür genelde 3x1 veya günde 5 tane colpermin kullanıyorum. Ne yazık ki beklediğim etkiyi göremedim. Bendeki dışkıda sümüksü madde ve kıvam sorununa etki göstermedi. Tabi ki buna bağlı olan en büyük sorunum olan aşırı gaz ve şişkinlik problemime de pek fayda sağlamadı. Sonuç olarak şikayetlerimi %10 etki etti diyebilirim.

Denemek isteyen arkadaş var ise 70 adet kaldı gönderebilirim. Bana fayda etmedi ama belki size edebilir. Çünkü daha önce ibsdiyare yazmıştı 404 Ibs hastasına iyi geldiğini.

Birde öz eleştiri de bulunayım . Ne yazık ki yediğime içtiğime çok fazla dikkat etmiyorum. Çok belirgin olumsuz etki eden şeyleri yemiyorum ama onun dışında ne olsa affetmiyorum. Belki bana bu yüzden de çok fazla etki etmemiş olabilir. Bir süre diyet yapayım dedim daha fazla stres oldum. Diyetsiz çözümünü bulmaya çalışıyorum. Belki çözümü yok ama denemeye devam.

ben etkisini gördüm ama beklediğim devamlılıgı bulamadım. belkide normal halimi unuttugumdan da olabilir. ben kullanmaya devam edecegim. çünkü bagırsakta mevcut sinirsel işleyişin bozulmasıdır İBS. hemen düzelme bekleyemeyiz. İBS hemen oluşacak bir rahatsızlık degil, dolayısıyla ne kadar sürede oluştuysa o kadar sürede geçebilecek bir rahatsızlık. ki çok karşı oldugum antideprasanların bile etkili olma süresi 3-6 ay arası.

fy1981 bitene kadar kullanmanı tavsiye ederim.

kimyasal karışım oranları çok yüksek olan ilaçlarada karşıyım. çünkü yapısal bozukluga neden olabilir. sana bir ilaç tavsiye edicem ama kesinlikle devamlı kullanma. bu ilaç genellikle kolonoskopi vs den 1-2 saat önce aç karnına verilir ve bagırsaktaki spazmı keser, hareketliliği durdurur, bagırsak kaslarını gevşetir,agrıyı keser. 5-10 tl arası bir fiyatı var. Bunu bana bir hekim arkadaşım baya zaman önce önermişti. ancak kimyasal bileşimi çok fazla oldugu için, bagırsagın kendi yapması gereken bu özelliği körelticegi için ben kullanmayı tercih etmedim.

İlacın İsmi EKSPAZ, devamlı kullanıma uygun bir ilaç degildir....

• Arkadaslar merhaba,lustrali biraktim cunku surekli carpinti yapiyordu halisahaya gidiyordum nefes nefese kaliyordum 5 adim merdiven cikiyordum nefes nefese kaliyordum.birakali 3 hafta oldu yan etkiler gecti ama eski karin agrilarim tekrarlamaya basladi.sabah ve aksam meteospasmly ve lomotil iciyorum ama pek faydasini gormedim.bir anda agri geliyor tuvalete cikmak zorunda birakiyor ve diski sumuksu yapida,sapsari su gibi.simdi ne yapacagim bilmiyorum.lustrale donsem bir dert donmesem daha buyuk bir dert.ne yapmami onerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekspazı ben kullandım hiç bi faydasını görmedim.
  • İbsdiyare haklısın bir anda hiç bir hastalığın çözümü yok. Fakat 12 gün neredeyse hiç fayda göremeyince ister istemez olumsuz etkileniyor insan. Bu arada 7-8 ay önce gittiğim bir doktor ekspaz vermişti bende etkili olmadı. Yine de önerin için teşekkürler.

Benim şimdi ki fikrim daha kalıcı tedavi gibi olması adına probiyotik kapsül alıp sindirim sistemini güçlendirmek. Umarım bir sonuç alırım.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.