Şimdi Ara

iPod Touch nesil farklılıkları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
5
Favori
28.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: djwishbone

yanlış biliyo falan değilim o an hangi kafayla yazdığımı bilmiyorum ve sana mı kaldı yanlışlık varsa sorumlular siler senden öğrenecek değilim yanlış yazarım doğru yazarım düzeltmek sana düşmez adam gibi düzeltsen zaten kimse birşey demezdi

özür dilerim bende hangi kafayla yazdığımı bilmiyorum sanırım okul ödnüşü yogunluktan ölürken yazdım bide bi arkadaş vardı sinir etti beni o yüzden öyle yazmış olabilirim ve burda sen adamlara yanlış bilgi verdin ve sen benden öğrenecek deilsin doğru konuyu uzatmak istemiyorum suç benim kabul ediyorum lütfen konuyu kapatalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSemiH1

quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

quote:

quote:

quote:

quote:

ipod 3. nesilde kamera var bildiğim kadarıyla

İPOD 1.NESİLDE KAMERA YOK 2.NESİLDE KAMERA YOK 3.NESİLDE KAMERA YOK 4.NESİLDE 2TN KAMERA VAR ARKADAŞIM İSTERSEN BİR ARAŞTIR SONRA GEL

iphone 3gs de var dogru ipod touch da yok yanlış yazmışımm

çevir gazı yanmasın

sen oraya iphone yazacaksan neden ipod yazdın tamam ipod yazdında neden 3gs yazmak yerine 3.nesil yazdın yanlış yazdım de anlayalım hemen işi çevirmeye çalışıyorsun ve bura iphone deil ipod sayfası o yüzden sen oraya iphone deil ipod yazacaktın arkadaiım bide iphone 1 de kamera var 2de var 3de var 3gs de var 4 de 2 tn kamera var.ilk düşün onra gel ama oraya 3.nesil yerine 4.nesil yazacaktım deseydin bise anlamazdım ama oraya ipod 3.nesil yazdın anlaşıldı arkadaşım sana burda anlatmaya çalıştığım şey yanlış biliyo olabilirsin kimse seninile dalga filan geçmez yanlış yazmış olabilirsin kimse senle DALGA GEÇMNEZ!!!!!!

Adamı yerden yere vurmuşsun, bir de kimse senle dalga geçmez diyorsun.

SİYAH SEN NEDEN KATILIYORSUN DİALOK SENLE BENİM ARAMDAMI GEÇİYIOR ADAMLA KONUŞUYORUM VE ODA YAPMASIN BİDAHA BÖYLE ŞEYLER SÖYLESİN SÖYLEYECEĞİNİ VE BEN ADAMA DERS VERDİM BİDAHA UTANMAZ BİRŞEY YAPMAZ ARKADAŞIM

1- Babanın askerlik arkadaşı değilim, düzgün konuş benle. Bana Siyah deme hakkını kim verdi sana?

2- Dialok değil, dialog.

3- Forumlarda küçük harfle yazılır, büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. Ben sana bağırdım mı yada hakaret mi ettim ki bana bağırıyorsun?

4- Yazım kurallarında ciddi sıkıntıların var, bir an önce düzeltmen yararına olur.

5- Ne hakkın var da adama ders veriyorsun, sana mı kaldı, senden mi öğrenecek?

6- Senin o adamı yerden yere vurup, kendi çapında ders vermeye ne kadar hakkın varsa; benim de bu konuya dahil olmama o kadar hakkım var.

1-evet deilsin çünkü babam asker ve eklemeyi unuttum sana siyah diyebilirim çünkü ismin siyahnur bide siyahnur diyemem siyay yazıp geçerim bunu herkez yapar istersen sende benim ismimi kısalt

2-özür dilerim yanlış yazıyorum

3-bunun için özür diliyorum bilmiyordum senden öğrendim ilk defa sen bana bağırmadın yada hakaret etmedim

4-tm düzeltirim

5-hakkım var adama ders vermeye ve benden öğrenecek

6-evet bunu daha yeni düşündümde konuya dahil olma hakkın var

suç benim kabul ediyorum lütfen konu büyümeden konuyu kapatalım

• arkadaşlar ben 2. el ipod alıcamda 2. veya 3. nesil, dış ikisinin dış görünüm açısından farklarını söyleyebilirmisiniz ? 3. nesil diye 2. nesili kakalamasınlar bana
  • quote:

Orijinalinden alıntı: HuNTeR_1907

Çift çekirdekli apple A5 işlemci ile 2 kata kadar hız farkı,
    PowerVR SGX543MP2 ile 7 kata kadar daha iyi grafik performansı,
    Daha yüksek Ram (512 MB veya 1 GB),
    1080p video çekimi,
    iOS 5 ile Siri.

Benim bildiğim:

- iPod Touch'ta ki tek çekirdek Apple A5

- Siri'de sadece iPhone 4S'de bulunuyor.

- 720p video kaydı yapması.

Üstad yanlışım olabilir ama özellikle ilk iki madde de eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzRocK -- 14 Kasım 2011; 19:04:12 >

• Konuyu tamamen okumadan mesaj yazıyorsunuz
    iPod Touch 4. Nesil in işlemcisi A4, zaten A5 işlemci denilen çift çekirdekli işlemci
    5. Nesil iPod Touch falan da çıkmadı, sadece artık Beyaz renk seçeneği var ve cihaz ios5 yüklü olarak satılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: balrog00

arkadaşlar ben 2. el ipod alıcamda 2. veya 3. nesil, dış ikisinin dış görünüm açısından farklarını söyleyebilirmisiniz ? 3. nesil diye 2. nesili kakalamasınlar bana

iPod Touch 2G (ikinci nesil) 16 GB sahibiyken iPod Touch 3G (üçüncü nesil) 32 GB almıştım. İkisinin yan yana fotoğrafları var, görünüm olarak tek fark arka taraftaki hafıza belirten yazının ve onu çevreleyen çizginin boyutu fakat cihazı ikinci el alacağınızı düşünürsek kulaklığından, multi-tasking desteklemesinden, menüde arka plan resmine sahip olmasından, hızından, güncellenmişse yazılımından (2G 4.2.1 destekliyor en son olarak) anlayabilirsiniz 3G olduğunu zaten iPod Touch 3G'de sadece 32 GB ve 64 GB seçenekleri var, 2G'de ise 8, 16, 32 GB seçenekleri bulunuyor dolayısıyla 32 GB almıyorsanız bunlara dikkat etmenize de gerek yok.

2G ve 3G
     iPod Touch nesil farklılıkları

2G ve 3G

2G ve 3G

@AzRocK

Dördüncü nesil iPod Touch'a beyaz renk seçeneği eklendi sadece. Yeni nesil iPod Touch tanıtılmış değil fakat iPod Touch'lar, iPhone'la benzer donanım özelliklerine sahip olan cihazlar. Durum böyle olunca, yeni nesil iPod Touch'ta, iPhone 4S'teki donanım özelliklerini görme ihtimalimiz yüksek oluyor ve o nedenle iPhone 4S'teki yenilikleri yazmıştım. Bu arada, o donanımları yazdığımda 4S'in Ram miktarı açıklanmadığından henüz bilinmiyordu, 512 MB veya 1 GB yazmıştım zira 1 GB olabilleceği iddia ediliyordu fakat yine 512 MB oldu iPhone 4'teki gibi.

• teşekkürler yararlı bi konu olmuş.. iPod Touch 4G 8 GB Türkiye'de kaç TL ortalama bilginiz var mı ?
  • 400 ortalama
  • İpod Touch 4.nesli 1,5 sene önce aldım son derece memnunum aldığım en mantıklı teknolojik alet aldığım da 700 lira idi(32 gb) şuanda fiyatlar 800e fırlamış durumda alacakların içinde hiç şüphe olmasın apple para verecekseniz tek hakeden alet budur rica ediyorum SADECE DIŞARIDA İNTERNET VE KONUŞMA için üstüne 1,5 milyar verip de aptallık etmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkcem -- 26 Şubat 2012; 22:00:20 >
  • Güzel inceleme olmus eline saglık faydalandım , bilgilendim
  • İyi bir konu olmuş teşekkürler.Herkes faydalansın ve akılda soru işaretleri kalmasın
  • Cebimde 100 - 150 lira bi para var. Benim 2g veya bulursam 3 almam mı mantıklı olur biraz daha para biriktirip 4g yi mi almam mantıklı olur ? 2g yi aldım diyelim uyumlu uygulama sayısı vs 4g'ye oranla ne kadar az ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Cebimde 100 - 150 lira bi para var. Benim 2g veya bulursam 3 almam mı mantıklı olur biraz daha para biriktirip 4g yi mi almam mantıklı olur ? 2g yi aldım diyelim uyumlu uygulama sayısı vs 4g'ye oranla ne kadar az ?

Kesınlıkle para bırıktırıp 4g almanı tavsıye ederım sana.Her konuda seni daha fazla tatmin edecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Cebimde 100 - 150 lira bi para var. Benim 2g veya bulursam 3 almam mı mantıklı olur biraz daha para biriktirip 4g yi mi almam mantıklı olur ? 2g yi aldım diyelim uyumlu uygulama sayısı vs 4g'ye oranla ne kadar az ?

2G'nin yazılım desteği sona erdi, en azından 3G ve tabii ki biriktirebilirseniz 4G almanızı öneririm.

Teşekkürler herkese.
  • Arkadaşlar bakıyorum da kimse ses kalitesinden söz etmiyor ben mi gözden kaçırdım.. Bu sebepten ses kalitesi hakkında yorum yapmak istiyorum

Birinci nesil bir ipod um ve iphone 4 üm var.iphone un ses kalitesi bence ipod touch ın yanında sıfır ,üstelik her yeni çıkan ipod touch neslini birinci nesille karşılaştırdım ama nedendir bilmiyorum birinci nesil ipod touch un ses kalitesini hiçbir cihazda göremedim..4.nesil ipod touch almaya karar vermiştim ama onu monsterın 200 euroluk kulaklıgıyla denememe ragmen begenmedim
    Acaba arkadaşlar 4.nesil de ses biraz daha mı azaltılmış, tam anlayamadım ama benim birinci nesil ipod umun verdiği kaliteyi vermiyor..Düşüncelerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: onRiz

Arkadaşlar bakıyorum da kimse ses kalitesinden söz etmiyor ben mi gözden kaçırdım.. Bu sebepten ses kalitesi hakkında yorum yapmak istiyorum

Birinci nesil bir ipod um ve iphone 4 üm var.iphone un ses kalitesi bence ipod touch ın yanında sıfır ,üstelik her yeni çıkan ipod touch neslini birinci nesille karşılaştırdım ama nedendir bilmiyorum birinci nesil ipod touch un ses kalitesini hiçbir cihazda göremedim..4.nesil ipod touch almaya karar vermiştim ama onu monsterın 200 euroluk kulaklıgıyla denememe ragmen begenmedim
    Acaba arkadaşlar 4.nesil de ses biraz daha mı azaltılmış, tam anlayamadım ama benim birinci nesil ipod umun verdiği kaliteyi vermiyor..Düşüncelerinizi bekliyorum

Birinci nesil iPod Touch'tan müzik dinlediğimde daha ikinci nesil dahi çıkmamış olduğundan kıyaslama imkanım olmadı fakat daha sonra çıkan iPod Touch ve iPhone'lardan farklı bir çip (Wolfson WM8758BG) kullandığını hesaba katarsak farklı olması doğal, kaldı ki siz zaten karşılaştırmışsınız ve daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Bu konuda, 1. neslin ses kalitesinin daha iyi olduğunu söyleyen bir arkadaşımız daha vardı; anlaşılan sonraki nesiller aynı ses kalitesini sürdürememiş.

iPhone 4'ün ses kalitesine gelirsek, herhangi bir modelle kıyaslama yapmaksızın, genel olarak baktığımda, çok iyi olduğunu söyleyemem. Kötü demek haksızlık olur muhtemelen, pek çok kişi için yeterli, hatta iyidir de fakat daha iyi bir ses kalitesi sunması güzel olurdu. Bazı EQ seçeneği sunan uygulamalarla iyileştirilebiliyor tabii.

• Beyler benim bi sorum olacak . İpod'um normalde 8gb ama 6 gb kullanabiliyorum bunun nedeni nedir ? 4. nesil
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoLKing

Beyler benim bi sorum olacak . İpod'um normalde 8gb ama 6 gb kullanabiliyorum bunun nedeni nedir ? 4. nesil

iPodun kendi uygulamaları da yer kaplıyor. Benimki de öyle
  • Çok faydalı bir konu teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi araknafobia -- 10 Ağustos 2012; 19:28:05 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.