Şimdi Ara

Ipod Touch 32GB ios 4.1 GPS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde amerikadan gelen ipodtouch 3g var . Ve karıştırırken farkettim harita ya girdiğimde yer bulma vardı buna tıkladığımda yerimi buldu . Sonra evden sarıyer merkezi seçtim yol tarifi yaptı (sarıyerde oturuyorum biraz yukarısında) evimde internetten girmiştim fakat dışarı çıkıp sahile doğru gittiğimde internet olmadığı halde haritada benim ilerleyişi mi takip ediyordu 100 metre kadar farkla arada sapıtmalarda oluyordu fakat sokak vs doğruydu . gps sistemi var mı yoksa google harita nın ozelliği mi nedir bilen var mı acaba ?

• İpod ile çeşitli bluetooth GPS modülleri kullanılabiliyor. Yaşadığın durumu bir ara okula gidersem deniyeceğim bakalım olacak mı?
  • Bende yarın yolda bir video kaydı yapmayı deneyeceğim wriless bağlantısı olmadan yolda giderken telefonla kayıt edicem . Netten araştırıyorum fakat net bir bilgi bulamadım eski ipod umda böyle birşey yoktu. 3g olmasının farkı mı diye düşündüm .
  • Bendeki 4G. 3Gde varsa 4Gdede vardır heralde aynı özellik.
  • Birde aklıma şöyle birşey geldi etraftaki wriles noktalarına bağlanmasada yer tespiti yapabilir mi acba ? yani belki bağlanmadan yol uzerinde wrlieslerden bilgi alıp yer tespiti yapıyordur. Emin değilim bunu uzun yolda test edicem ozaman net bir bilgi almış olurum artık. Yer tespitini çalıştırdığımda şu resimdekinin aynısı bir icon çıkıyor sağ üstte :http://a1.phobos.apple.com/us/r1000/029/Purple/c5/e0/39/mzl.lxdlhhby.320x480-75.jpg
  • Bende wireless kapalıyken yerimi bulamadı az önce sonra açtım wireless'a bağlandığı saniyede buldu yerimi hiç sapmasız.
  • bnde 4g var ve yeriniz bulunamadı diyip duruyor siz nasıl wifi üzerinden yapıyorsunuz.
  • Ben bir şey yapmadım valla kendisi buldu. Sadece konumunuzu kullanmasına izin veriyor musnuz diyince evet dedim.
  • yok usta bedne olmuyo yeriniz belirlenemedi dedi gene bilen birisi varsa yardım lütfen
  • Ipod Touch'daki gizli GPS modülünü donanımhaber mi keşfedecek "Az Sonraa ! "

Ben de bazen yer bulma konusundaki olaya anlam veremiyorum.Bugün findme uygulamasını kullandım ipod internete bağlıydı bilgisayardan yerini tespit edeyim dedim sokağıma hatta evin bloğuna kadar doğru gösterdi.
    Benim bildiğim ip adresinden falan bu kadar hassas yer bulmak zor.Haksız mıyım ?
  • Benimki olduğum odayı bile buldu. Ama şaşırmadım bu kadar detaylı bulmasına çünkü eskiden wireles haritası programındada wirelessların nerede olduğunu gösteriyordu.
  • iPod'larda gps modülü yoktur. Sadece internet vasıtasıyla bulunduğunuz yeri ip numaranıza göre tespit eder. Gps istiyorsanız Tomtom'un veya diğer firmaların harici gps ürünlerinden almanız lazım. Bende Tomtom iPod touch araç kiti var onu Navigon Türkiye haritasıyla kullanıyorum çok başarılı
  • Bende de harici gps cihazı var bluetooth ama denemedim ipodla henüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

iPod'larda gps modülü yoktur. Sadece internet vasıtasıyla bulunduğunuz yeri ip numaranıza göre tespit eder. Gps istiyorsanız Tomtom'un veya diğer firmaların harici gps ürünlerinden almanız lazım. Bende Tomtom iPod touch araç kiti var onu Navigon Türkiye haritasıyla kullanıyorum çok başarılı

kaça aldınız acaba o kiti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Benimki olduğum odayı bile buldu. Ama şaşırmadım bu kadar detaylı bulmasına çünkü eskiden wireles haritası programındada wirelessların nerede olduğunu gösteriyordu.

odayı buldu derken anlamadım ? odalarınız arasındaki mesafe bir kaç yüz metre heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: balerefone

quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Benimki olduğum odayı bile buldu. Ama şaşırmadım bu kadar detaylı bulmasına çünkü eskiden wireles haritası programındada wirelessların nerede olduğunu gösteriyordu.

odayı buldu derken anlamadım ? odalarınız arasındaki mesafe bir kaç yüz metre heralde

Haritayı uydu moduna almıştım. Olduğum odanın(oturma odası) üstünde normal daire var ve doğal olarak da çatı. Ama kendi odamın üstünde teras var. Ve tam da olduğum noktayı gösteriyordu demek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: balerefone

kaça aldınız acaba o kiti?

İnternetten aldım Türkiye'de yok sanırsam. 76 euro'ya aldım. TNT kargo ile 2 günde ulaştı.
  • wifi ile yol tarifi verirken her yolun tahmini yaya olarak bide araba ile süresi olabilir bu yüzden yürüdükçe az çok old. noktayı gösterebilir die düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.