Z

Yüzbaşı
07 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar bende mac os kurmaya çalışıyorum fakat kurulumu sorunsuz bir şekilde yapıyorum. -x -v busratıo=23 şeklinde. Kurulum sorunsuz tamamlanıyor ama mac e bir türlü giremiyorum logo çıkar çıkmaz reset atıyor. -x -v -f bunların hepsini denedim arch=i386 bunu flanda denedim ama nafile.
Sistemim
Gigabyte h55m d2h
Intel Core i5 540m
2x KINGSTON 2GB 1333MHZ DDR3
Saphire ati 4670 1GB 128bit
samsung 500gb hdd

Sistemim bu ve kernel seçmeden yukledim reset attı aynı şekilde chameleon rc4 ve rc5 denedim yine olmadı. Hem iatkos v2 hemde snow leopard denedim her iki şekildede olmadı. DVD ler,de en düşük hızda çekmiştim ondan kaynaklı değildir. Ne yapmam gerekiyor acaba yardımcı olabilirmisiniz.

Herhangi bir usb kullanmıyorum. Win7 kurulu sistemimde fakat hdd birincil olarak mac yeri açtım oraya kuruyorum.

Göz atış'da bu seferki konuğumuz Bionic Commando Rearmed 2. Şubat'ın ilk günlerinde çıkan oyun, PSN ve Xbox Live'dan satın alınabilir.

Not: Videodan geçen online oyunda, online co-op gibi cümlecik ve kelimelerin aslı astarı yoktur. Haliyle oyunda online co-op yoktur, local co-op vardır. Co-op, iki kişi birlikte oynamak demektir. Online, internet bağlantısı yoluyla çevirim içi çoklu oyuncu anlamında kullanılmaktadır. Video, elektronik olarak görüntüyü...

oyunefendi.com dan alıntıdır...
Geçen akşam etrafa sıkkın sıkkın otururken aklıma birşey geldi. Geçenlerde Playstation Blog'da Home'un bir enkaza döneceğini ve mini bir killzone oyunu olacağını hatırladım. "Madem yapacak birşeyim yok, bari gireyim şuna bir bakayım" dedim. İyiki de girmişim.

SEVDİK

MİNİK AMA SÜRÜKLEYİCİ:

Aslında oyunun mantığı çok basit, sabit bulunduğunuz bir yerden karşınıza gelen Helghanları teker teker indirmeye çalışıyorsunuz. Ama karşımızda görünenden biraz daha fazlası var. Oyunda toplam 3 "dalga" var ve her "dalga"nın kendine has istekleri var. Mesela; "%85'in üzerinde nişan oranı" veya "hiç gücü gitmeden bölümü bitir" gibi. Bu istekleri yerine getirdiğimizde Home karakteriniz için çeşitli killzone kıyafetleri kazanabiliyorsunuz. Ama asıl olay bu değil. 3 dalga için olan her isteği yerine getirdiğiniz zaman Killzone 3 için üç tane "unlock point" kazanıyorsunuz. Bu puanlarla multiplayer'a girdiğiniz anda hemen yeni silahlar ve aparatlar alabilir ve kendinizi birazcık zahmetten kurtarabilirsiniz, hem de birçok oyuncunun önünde başlamış olursunuz.

HOME'A GİRMEK İÇİN BİR SEBEP:

Doğrusunu söylemem gerekirse Home'a sadece PS3'ü aldığım gün sadece 1 defa girmiştim ve yıllardır bir daha da girmedim. Ancak bu etkinlik, benim gibi, Home'a girmeyen yüzlerce kullanıcıya etrafa göz atmak için bir sebep verebilir. Ayrıca Home'u kırık dökük bir şekilde görmek oldukça ilgi çekici oluyor.

SKOR TAHTASI:

Skor meraklıları için Town Square'de koca bir leaderboard panosu duruyor. Eğer meraklısıysanız kimin kaç puan yaptığını öğrenip, onları geçmeye çalışabilirsiniz. Hatta genel puanlama dışında, o an lobide bulunanlar arasında puan sıralaması bile var.

SONUÇ:

Karşımızda tam teşekküllü bir oyun yok, bu yüzden "şu yönünü sevmedim, bu oyun şu kadar puan alır" gibi detaylara girmeyecem. Evet, kontroller biraz kaygan ve alışması zor ama hiç önemli değil. Karşımızda Sony'nin Home'u daha heyecanlı bir hale getirmek için harcadığı çok güzel bir çaba var ve bunun kesinlikle keyifli olduğunu söyleyebilirim. Kimse bu oyunu haftalarca oynamayacak orası kesin, ancak kısa bir eğlence için oldukça uygun, hem "unlock point"larda bu ay sonu işinize yarayacak nasıl olsa. Ancak elinizi çabuk tutmanız gerekiyor, çünkü bu "fetih" her zaman Home'da olmayacak. Bu yüzden Plaza Defender kaldırılmadan uğrarsanız sizin için daha iyi olabilir.

oyunefendi.com dan alıntıdır.

Bunu oynayanınız var mı arkadaşlar , varsa da yorumlarınızı almak isterim.

Herkese iyi oyunlar...
13 Şubat günü Barcelona'da yapılacak Mobile World Congress'de nihayet resmi duyurusu yapılacak olan Playstation Phone, daha doğrusu Sony Ericsson Xperia Play, Pazar günkü Superbowl karşılaşmasının meşhur reklam aralarında, üstteki ilginç reklamla ortaya çıktı.

Google'ın Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini içerecek telefon, kayarak açılan kontrolör'e ve 4 inçlik dokunmatik ekrana sahip.

Youtube linki:http://www.youtube.com/watch?v=M4lxuoGgbxs&feature=player_embedded

oyunefendi.com dan alıntıdır.

Kesinlikle çok güzel gözüküyor cihaz umarım fiyatıda uygun olur.
Merhaba arkadaşlar ,

Elimde amerikadan gelen ipodtouch 3g var . Ve karıştırırken farkettim harita ya girdiğimde yer bulma vardı buna tıkladığımda yerimi buldu . Sonra evden sarıyer merkezi seçtim yol tarifi yaptı (sarıyerde oturuyorum biraz yukarısında) evimde internetten girmiştim fakat dışarı çıkıp sahile doğru gittiğimde internet olmadığı halde haritada benim ilerleyişi mi takip ediyordu 100 metre kadar farkla arada sapıtmalarda oluyordu fakat sokak vs doğruydu . gps sistemi var mı yoksa google harita nın ozelliği mi nedir bilen var mı acaba ?
Optik girişli 200-300 tl gibi fiyat aralığında ses sistemi bulabilirmiyim acaba ? Yada önerebileceğiniz var mı. Optik girişli istememin sebebi medya oynatıcımın analog çıkışı olmadığı için sadece dijital çıkışı var ve internette baktım ama 500 den aşağı bulamadım ve buda beni aşıyor...

Şimdiden teşekkürler
Merhaba arkadaşlar sabahtanbei bilgisayarıma ne olduğunu anlayamadım. Masaüstüne sağtuşla tıkladığımda explorer.exe kapatılacak hatası veriyor.

Hata imzası şu şekilde :
AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.5512 ModName: shellext.dll
ModVer: 1.0.0.1 Offset: 00001ee7

Forumda yazılanları okudum denedim ve çözüm bulamadım.
Virus taraması yaptım yok.
Adaware kullandım yine değişen bişi olmadı
combofix denedim oda olmadı
regsvr32 /u "c:\windows\system32\shmedia.dll" komutunu denedim buda işe yaramadı.
Msconfig ten başlangıçtakileri kaldırdım olmadı

ne yapabilirim yada neden olmuş olabilir ?
Merhaba arkadaşlar , geçen gun ipod touch 8gb lık aldım . Ve jb yapmak istiyorum fakat şöyle bir sorun ile karşılaştımhttp://blackra1n.com/ adresindeki yazılımı kurup çalıştırdığımda makina kapanıyor fakat kendisi reset atıp kapanıp açılması gerekirken ekran kararıyor ve öyle kalıyor kapatıp açsamda aynı halde oluyor ve jb yaparkende resim filan çıkmıyor hiç ekranda. itunes son versiyonu kullanıyorum ve jb yaparken onu kapıyorum hatta görev yöneticisinden tum itunes ile ilgili yazılımları kapyıyorum ama olmuyor açık denedim yine olmadı , ipod touch versiyonum 3.1.2 ve hiç firmware yapmadım aldığımda bu versiyondaydu 3. nesil aynı zamanda ve bir çok yol denedim ama çözemedim yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Ea sports Active de yoga yapma menusunu bulamadım sadece meraktan bi deniyim dedim nerde olduğunu çösemedim bilen varsa yardım edebilir mi ?

Bu oyunu Wii Store’den alırken Wii kredinizin boşa gittiğini veya herhangi internet sitelerinden araştırırken kötü olduğunu söyleyebilirsiniz,fakat Wii’de basit ve şirin oyundan başka oyun oynamayacak insanlar bile var.Bunun dışında oyun 4 kişili oynanabiliyor.Hmm ilginç…

Oyun aslında gerçekten çok basit.İçinde dışkı ve ekmek kızartma makinesi olan düşmanlarımızı yenerek seviye atlamaya çalışıyoruz.Oyunu WiiMote’u yatay şekilde tutarak oynuyoruz.Aynı Super Paper Mario’daki gibi.Hareket etmek için D-pad’i kullanıyoruz.1’e basarak hiç bitmeyen tostlarımızı fırlatıyoruz.Ve 2 ile zıplıyoruz.Fakat oyunda kontrollerde beğenilmeyen bir Metal Slug havası var.Yani oyun güzel fakat müthiş bir seviyede kolay.Bu da kontrollerin ve rakiplerimizin özellikleri dolayısıyla gerçekleşiyor.

Oyundaki düşmanlarda bir farklılık olduğunu söyleyebiliriz.Oyunlardaki rakiplerin değişik silahlar da rakiplerin olumlu özellikleri arasında dikkat çekiyor.

Eğer 3 yakın arkadaşımızla tost savaşı yapmak istiyorsanız bu oyunu seçmeli ve bir göz atmalısınız diyorum çünkü gerçekten iyi bir co-op özelliği her zaman iyidir.Ama multiplayer modu olan roleplay bu WiiWare oyununda dikkat çeken bir sıcak özellik de arkadaşlarınıza gördüğünüz her şeyi fırlatırken aynı zamanda da bunun sizi güldürmesi.

Grafikler için ise elle çizilmiş en güzel grafikli WiiWare oyunlarından ve en iyi oyunlardan biri diyebiliriz.Akrobatik arka planlar,harika bir animasyon zevkiyle oyun sabrımızı zorluyor.Ve her bölümün farklı bir yapıya sahip olması da cabası.Bir bölümde volkanik dağda iken bir bölümde tropik ormanda oluyoruz bu da çeşitli ve farklı bir hava yaratıyor.Ama bölümler çok kısa ve hemen bitince bölüm sonları içimizi hüsran dolduruyor.

Sonuç olarak Eduardo The Samurai Toaster için iyi hazırlanmış bir oyun diyebiliriz.Sunum gerçekten güzel,kontroller beğenilmeyen bir MetaL Slug gibi olsa da co-op her zaman iyi bir şeydir diyorum ama oyun müthiş kısa ve gereksiz tekrarlar içermesi gibi olumsuz özelliklerini atlayamıyorum.Ama diyorum ki eğer arkadaşlarınızla sınırsız eğlenebileceğiniz ve onlara her şeyi fırlatabileceğiniz bir oyun arıyorsanız,800 Wii Puanlık Eduardo The Samurai Toaster yanıbaşınızda…

Kaynak ve Video :http://www.wiioyna.com/349-eduardo-the-samurai-toaster-inceleme.html
Hakkında
Meslek: Web Master
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
Wii
Takım
Beşiktaş
Steam
http://steamcommunity.com/id/dogaozmen/
TV
LG
İşlemci
Intel
Beyaz Eşya
Electrolux
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 553
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 60.570 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 256 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.