Şimdi Ara

İphonum Çalındı :((( İmei nosu ile yer gösteren bi program varmı?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
43.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • cydia dan igotya kurum tuş kilini açarken her yanlış parola girdiginde telefonu çalan şahsın resmini + adresini, mail adresinize anında gönderiyor, tabi bunun için öncelikle bir int paketi sahibi olmanız ve konum servislerinizin açık olması gerekli, telefonu çalınan arkadaşlarımın Allah yardımcısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: Megaege

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

MobileMe uyeliginiz olsaydi ve cihazinizi register etmis olsaydiniz; cihazinizin nerede oldugunu gorebilir, cihaza mesaj atabilir ve hatta cihazi kilitleyebilirdiniz.
    Ancak bunlar icin MobileMe uyeligi gerekiyor ve bu uyeligin yilligi 100 TL civarinda.

ios5 le bedava o uyelik.yada belki 4s im var ondandir

2 yıl önce iOS 5.0 yoktu ;)

hortun krali olmus mobilde tarihe zerre dikkat etmedim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oziii_07

Dün gece evime hırsız girdi ve evde ne varsa alıp gitmiş.hp dv6 1144et,arkadasımın telefonu samsung star ve cüzdanları alıp gitmiş ve tabikide iphonumu alıp gitmiş.Polis çagırdık sabah gerekli tutanagı tuttu imei nosunu falan aldı ama ben pek inanmıyorum bu sekilde bulunacaganı pcye üzülmüyorum telefona uzuluyorm en cok iphonun gitmesi beni mahvetti böyle bişe yasamıs arkadasımız varmı bana bilgi verirse cok memnun olurum.Ayrıca bu telefonu kendi yöntemlerimle bulma şansım varmı ne bileyim imei nosuyla gpsden yer tespiti yapan falan yada ne bilim polis dısında nereye soylemelıyım bılmıyorum.Savcılıga gitmemin bi faydası olurmu?Ayrıca hadi imei nosuyla polis arastıracak diyelim adamlar imei nosunu değiştirebiliyorlarmı bunun hakkında bısey bılıyomusunuz??Ben daha once arkadasımın yurtdısından gelen iphonu için kadıköyde adamlar içini açıp telefonu düzeltiriz imeisini kırarız falan dedi 150lira o tarzda bişey yapabilirlermi lütfen yardımcı olunuz çok kötü durumdayım....

iphone bulundu mu cok merak edıyorum

• Keşke sigorta olsaydi...Gider tutanaktan sonra alırdın zararını...Bu devirde sigrotasız ev çok zor.

Bu arada geçmış olsun
  • Öncelikle geçmiş olsun.Cihazda find my iPhone(iPhone bul) programı var mıydı?Eğer yüklü ve aktifleştirilmişse data bağlantısı varken cihazın konumunu görebilir,mesaj gönderebilir ve içindeki her şeyi silebilirsiniz.

Ben iPod touch 4 kullanıyorum arkadaşım şaka yapmak için benden habersiz almış. Bende internetten konumunu aldım ve cihazın olduğu konuma seri No(siz imei ile de bakabilirsiniz) ile gittim.Zaten gelince anladım arkadaşta olduğunu.
    Find my iPhone kesinlikle yüklenmesi gereken bir uygulama.
  • 3 yıllık konu hortlamış helal size
  • Offf Offf 2008 yılı için find my iphone falan diyorlar , offf offff
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenleafffff

Offf Offf 2008 yılı için find my iphone falan diyorlar , offf offff

Neyin kafasını yaşıyolar bilmiyorum ki... İnsan mesaj yazdığı konuya bakmaz mı ne zaman açılmış diye ya :)
  • Hortlaya hortlaya gelin çocuuklaar el ele el ele verin çocuklar!
  • Konu hazır hortlamışken yazayım. Geçende ev sigortası için teklif aldım, evden çalınan cep telefonu notebook bilgisayar gibi mobil cihazların sigorta dahilinde olmadığını söylemişlerdi. Yani ev sigortası olsa bile nafile. Allah bu tür belalardan hepimizi korusun, sadaka vermeyi de ihmal etmeyin..
  • sazan.avi
  • Hayır arkadaşlar iphone falan bulunmadı. Arkadaşıma ait o gün çalınan samsung bulundu 1 ay sonrasında ama benim iphone çıkmadı. Bu konuyu hortlatıp benimde tekrar moralimi bozdunuz :) Şİmdi bakıyorumda o günün çaresizliğiyle saçma sapan konuşmalar yapmışız. İmeiyle yer tespiti vs...
  • Mart ayından beri yazan yokmuş senden başka kendi yaranı kendin deşmissin gibi gorunuyor.
  • Hayat bayram olsa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oziii_07

Dün gece evime hırsız girdi ve evde ne varsa alıp gitmiş.hp dv6 1144et,arkadasımın telefonu samsung star ve cüzdanları alıp gitmiş ve tabikide iphonumu alıp gitmiş.Polis çagırdık sabah gerekli tutanagı tuttu imei nosunu falan aldı ama ben pek inanmıyorum bu sekilde bulunacaganı pcye üzülmüyorum telefona uzuluyorm en cok iphonun gitmesi beni mahvetti böyle bişe yasamıs arkadasımız varmı bana bilgi verirse cok memnun olurum.Ayrıca bu telefonu kendi yöntemlerimle bulma şansım varmı ne bileyim imei nosuyla gpsden yer tespiti yapan falan yada ne bilim polis dısında nereye soylemelıyım bılmıyorum.Savcılıga gitmemin bi faydası olurmu?Ayrıca hadi imei nosuyla polis arastıracak diyelim adamlar imei nosunu değiştirebiliyorlarmı bunun hakkında bısey bılıyomusunuz??Ben daha once arkadasımın yurtdısından gelen iphonu için kadıköyde adamlar içini açıp telefonu düzeltiriz imeisini kırarız falan dedi 150lira o tarzda bişey yapabilirlermi lütfen yardımcı olunuz çok kötü durumdayım....

(Yazarken hortladığını görmemiştim neyse diğerlerine kaynak olur en azından )
    Dostum iPhone'nun çalınması senin için çok iyi olmuş , cidden.
    Sebebi ise şöyle çok yakın bir arkadaşım havuzdayken 2 küçük velet arkadaşımın telefonunu ve saatini çalmışlar.
    Daha sonra bunlar amcalarına gidip arkadaşlarının eski telefonlarını kendilerine verdiğini söyleyerek amcalarından hat almalarını istemiş.Adam da gidip almış(tabi bu dönemde arkadaşım da tıpkı senin yaptığın gibi IMEI ile polise başvurdu).Bu çocuklar telefonu açıp hattı takınca pat polise bilgi düşmüş.Arkadaşım davacı gibi oldu amcalarına sonra kanunen , sonra bu adam (adama da acıdım yeğenlerinin mallığı) Almanya'da çalışıyormuş aman sabıka filan olmasın diye telefonu ve saati geri verdi ve ayrıca telefonun ve saatin fatura bedelini de ödedi.
    Anlıyacağın , fazla üzülme dostum.
    Ayrıca o kırma işleri filan da zor biraz.

• igotya yükleyin beyler.
  • Heleloy loy loy hortlak yarim esmerim loy.

O değil de gerçekten yer tespitini kullanan çok az sayıda kişiyizdir heralde. Herkesi bilgilendirip yapmalarını sağlamak lazım bence. Çünkü geçenlerde savcı bile birine söylüyordu yahu programınız falan yok muydu yer buldurmaya yarayan. Gider alırdık diye.

SAVCILIKTA İŞLEM
    1- imei nosu bütün servis sağlayıcılarına ulaştırılıyor (turkcell vodafone avea)
    Şu imei numaralı telefon ile kullanılan hat sizin aboneniz midir diye.

2- İkisi HAYIR cevabını veriyor,
    Birisi EVET, bizim abonemizdir cevabını verip o kişinin kimliğini, adını adresini vs. veriyor.
    Polis de hat sahibinin evine gidip telefonu alıyor (tabiki bazılarımızın hat sahibi kendilerimiz olmuyoruz, orası ayrı)

KENDİ YAPACAĞIMIZ YER BULMA
    1- Find My iPhone uygulaması

AppStore'dan ücretsiz yüklüyorsunuz,
    Telefonunuz kaybolduktan sonra bir başkasının iPhone'undan Find My iPhone uygulamasına girip kendi App Store hesabınızı ve şifrenizi giriyorsunuz. (veya bir bilgisayara da girip bulabilirsiniz)
    EĞER LOKASYON SERVİSİNİ KAPATMADILARSA size yer bilgisini veriyor, telefonu uzaktan kilitleme, uzaktan silme, ekranına mesaj gönderme gibi seçenekler sunuyor.
    Dolayısıyla lokasyonu kapatamamaları için telefona Tuş Kilidi koymak farz gibi bir şey.

2- Find My Friends uygulaması

iPhone'u olan başka bir arkadaşınızın yerini görmenize yarayan program. Mesela ben abim ile kullanıyorum. İstediğim zaman onun nerede olduğuna bakabiliyorum. Karşı tarafın bir kerelik iznine bağlı.

3- iGotya

Cydia'dan yükleniyor. Tuş kilidi yanlış girildiği zaman mail adresinize ön kameradan çekilen resim ve konum bilgisi geliyor sanırım. Yararlı olabilir ancak ben hiç kullanmadım.

Buarada bir arkadaşımın dağda karlar üzerinde kaybolan telefonunu Find My iPhone uygulaması sayesinde önce yerini bulduk, sonra ekranına mesaj göndererek kendimizi arattık ve gidip aldık.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.