Şimdi Ara

Iphonu kalıcı olarak temizlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim sorunum şu. Iphone 7 telefonumda kimsenin ilerde görmesini istemediğim Videolar resimler var, telefonumu satacağım fabrika ayarlarına döndürdüm Ancak yaptığım araştırmada silinse bile verilerin geri getirilebileceğini öğrendim , bu iş için yapılmış yazılımlar vasıtası ile.
    Bu işlemin panzehiri olarak kalıcı olarak verileri sildiğini iddia eden programlar da var, ancak ne kadar işe yarıyorlar bilemiyorum
    İşten anlayan birileri varsa bana yol göstermelerini isterim
    Herkese saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam en iyi çözüm silip üstüne yazmaktır. Yani cihazı formatla ve temizle. Ardından aç kamerayı duvarı çek video olarak. Hafıza tam dolsun. Önceki veriler uçtu Sitiv cops gelse o veriler geri gelmez.

• Duvarı çekerim de 32 gb hafıza çekme ile ne kadar zamanda dolar ve birde senin dediğin yöntem kesin sonuç verir mi

• Kesin hocam kesin. Aç videoyu koltuğa ters çevir koy telefonu çeksin. Hafızada üzerine yazarsan veriler kalıcı olarak silinir.

• Ne kadAr zaman sürer dolması 32 gb ın

• hatta müzikde koyun arka planda 4k çekebiliyorsa 4k çekin hızlı şekilde biter saklama alanınız dolar
  • Ya arkadaş yap işte kurtul.

• Bu işlemi tek sefer mi tekrarlamam yeterli olur mu yoksa birden fazla kez yapsam daha iyi mi olur

• Anlaşilan video ve resimlerr epey gizli ve tehlikeliii olsaa gerekk valla hocam değil resim video o telefon bile artik tehlikeli sen yanar dagina cikip helikopterden aşaği at kurtull gönlün rahat olsun.!:))şaka bi yana resim videolar tabi kalir içerisinde format dahi atsan hatta icloud hesabin dahi aciksa yada bi an acik kalip kapatmişsan dahi yedekleme dahi olmuştur ayricaaa incelleme filan olursa bulurlar cikartirlar ...

• Arkadaşım dediğimi bir kere yap tamam. Bir şey bulamazlar.

• Tamam Başkan dediğini yapacam da bu diğer arkadaş bilmeden mi sallıyor yoksa öyle bir ihtimal var mı bu böyle yazınca kafam karıştı , telefonu imha ermek istemiyorum 4 bin tl lik telefon , benim ıcloud vs yedeklemeler kapalıdır hep o yüzden oralarda yedeklemem yok olan yedeklemeleri de silmiştim

Kesin net çözüm diyorsun yani teşekkür ederim

İnş bu diğer arkadaş üfürüyordur bol keseden

• dijital veri, yok edilmediği sürece kaybolmaz. illaki bir yöntemi oluyor. 40gb lık 15 yıllık hdd yi gözümün önünde kurtarmışlardı. başka bir bozuk hafıza kartını tamir edeni bile gördüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım son sözümü söylüyorum.

Eğer bir hafızada kayıtlı verileri sadece silip bırakmak kalıcı silmeye yetmez ve kurtarılabilir. Fakat verilerin üzerine yeni veriler yazılırsa eski veriyi kurtarmanın imkanı yoktur.

• Arkadaş şimdi ben eski verileri silip üzerine 2-3 defa video ile kayıt yaptım duvarı sağı solu çekti hafıza dolana kadar , sabah da tekrar sildim videoyu bunu üst üste 2-3 gece tekrarladım , yeterli midir bu kadar işlem eskisini temizlemek için, birde bu işlem bilgisayar da yapılmak istenirse hafıza büyük ne yapmak gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: ktorun06

Arkadaş şimdi ben eski verileri silip üzerine 2-3 defa video ile kayıt yaptım duvarı sağı solu çekti hafıza dolana kadar , sabah da tekrar sildim videoyu bunu üst üste 2-3 gece tekrarladım , yeterli midir bu kadar işlem eskisini temizlemek için, birde bu işlem bilgisayar da yapılmak istenirse hafıza büyük ne yapmak gerekir
    Kardeş sen ne pimpiriklisin ya nedir cihazda mit belgeleri falan mı vardı ? Cıa fotolarımı var dı ? Mossad operasyon görüntülerimi vardı b coca colabın formülü mü vardı? Silinen veririnin üzerine bir kere yazılırsa o veri siliniz bir dahada geri getirilemez !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pimpirikli olmamı gerektirecek şeyler var işte kardeşim sana ne olduğunu mu diyeyim şimdi, anlamadığım konuda bilen birlerinden yardım istiyorum sonuçta yaptığım işlemin yeterliliği konusunu teyit etmeye çalışıyorum ki ilerde sorun yaşamayayım

• ktorun06 K kullanıcısına yanıt
    Millet sabırla sana aynı cevabı elli kez veriyor, sen ısrarla aynı soruyu sorup duruyorsun. Ruh hastası mısın kardeşim? Silinen şeyi geri getirmek öyle kolay değil. Hele ki iPhone’da. Bas formatı sat geç telefonu. Bu kafa yapısıyla kafayı yersin yakında.

• quote:

Orijinalden alıntı: ktorun06

Pimpirikli olmamı gerektirecek şeyler var işte kardeşim sana ne olduğunu mu diyeyim şimdi, anlamadığım konuda bilen birlerinden yardım istiyorum sonuçta yaptığım işlemin yeterliliği konusunu teyit etmeye çalışıyorum ki ilerde sorun yaşamayayım
    Hocam üzerine veri yazılsa bile FBI ve CIA'in kullandığı son kullanıcıya sızan program var adı IAW DatRec olması gerekli, bu program ile bütün dosyalar tekrar geri getirilebilir.

Yapmanız gereken NAND hafıza değişimi ile eski hafızayı alıp tinerli suda 1 saat beklettikten sonra porçöze yaklaşık 1 dk. tabi tutmanızdır.

Bunun dışında eğer telefonu bana satarsanız ben geri getirmeyeceğime dair noter imzalı belge verebilirim.

I wanna play a game @ktorun06.

Seçim senin ya veriler silinir ve bulunmaz ya da biri ele geçirir.

CSB.

• ktorun06 K kullanıcısına yanıt
    arkadaşımm sen buradaki yazdıklarından sonra artık zaten alınırsın incelemeye merak etme :D ne videoymuş lan :D :D
  • Arkadaş rahatsız herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.