Şimdi Ara

iPhoneOS 3.0 Keynote Türkçe ( Made Madde Özellikler) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
6.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet hem 2G ve hem 3G iphonelara OS 3.0 ücretsiz yüklenecekmiş ve ama stero bluetooth desteği gibi bazı özellikler olmayacakmış. Tabi bir de ipod touch'lara da yüklenecek. Yani donanimsal olarak mümkün olmayan uygulamalar tabiki kullanılamayacak benim anladığım.

Bence Haziran'da yeni iPhone geliyor ve bence yüksek megapixel'li bir kamera ile gelecek ve vidoe record gibi burada söylenmeyen bazı özellikler bu telefonda eklenmiş olarak gelecek. Tabi bu vb. bazı özellikler de bu sefer 3G lerde desteklenmeyecek diye düşünüyorum. Satışı Temmuz Ağustos'u bulur. Türkiye'ye ne zaman gelir bilemem.

Tahminlerimi söyliim 3G iPhone özelliklerine ek olarak 5 MP, 32GB, WiMax destekli, FM alicili olacak diye düşünüyorum. Bu OS 3.0'da yüksek ihtiamalle yeni iPhone tanitimi ile ya da daha önce güncelleyeceklerdir ki ilk önce eski donanımda stabil test edilebilsin.

• Eline sağlık ama wifi otomotik tanıma yokmuydu zaten ben eve gelince hemen wifiye bağlanıo
  • yeni yazılım herkes için hayırlı olsun. iPhone giderek daha özel bir alet haline geliyor. telefon demiyorum:)) yeni iPhone la ilgili olarak da... apple ın bir servet (*) isteyeceğini bildiğimden yeni iPhone u kafamda kötülemeye çalışıyorum. hani n'apıcaksın, sana uymaz gibilerinden... ahh ahh:))

(*)apple iPhone 3G için 1.5 milyar istedi. yani en azından ülkemizdeki satış fiyatı buydu. ve bir üst modelle ilgili tahminlerimiz arasında daha kaliteli kamera, 32 Gb hafıza gibi şeyler var. fazla söze gerek var mı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 18 Mart 2009; 16:01:51 >
  • stereo bluetooth ne ola ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 18 Mart 2009; 16:12:17 >
  • ben 5mp kamera koycaklarını düşünmüyorum büyük lens iphone un tasarımını bozar bence zaten iphone u apple fotoğraf çeken bir araç olarak düşünmüyor bana kalırsa koymak istese en azndan 3 mp ile başlangıç yapardı

ilerki iphone da şu an appleın patentini almış olduğu iki özellik olması yüksek ihtimal biri ses sensörü çevredeki gürültü bir ses sensörü kullanılarak ölçülecek ve bu alınan veriye göre ses seviyesi ayarlanacak. Ayrıca bu sistemde kullanıcının ses kontrolü yapmasına da izin verilecek, böylelikle oldukça fazla sesin olduğu bir inşaat alanında kulaklığınızdaki sesin artması ve sonucunda kulak zarınızın delinmesi de önlenmiş olacak,diğeri ise güneş pili ekranın arkasına yerleştirelecek bir katman ile cihazın ekranı aynı zamanda elektirik üretecek hale geliyor. Böylece güneş pili için yeni bir yüzey gerekmeden cihazın enerji ihtiyacı karşılanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellesharr -- 19 Mart 2009; 0:49:56 >

• emeğin için teşekkürler ayfon gittikçe güzelleşiyor..kamera (video kayıt ) bulutut ve flash da içeriğe dahil olunca ayfon eleştirmenleri ne yapacak bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 18 Mart 2009; 16:58:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

stereo bluetooth ne ola ki?

Şuan iphone'nun bluetooth'u sadece kulaklık için kullanılabiliyor resim,müzik,video atılamıyor o özellik eklenicek galiba.

İbluetooth ile atılıyormuş gerçi.
  • tşkrler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Seytan Kobra

quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

stereo bluetooth ne ola ki?

Şuan iphone'nun bluetooth'u sadece kulaklık için kullanılabiliyor resim,müzik,video atılamıyor o özellik eklenicek galiba.

İbluetooth ile atılıyormuş gerçi.

of of of

flash hariç eksiği kalmadı. o su busu şusu yok dienler susar artık işllh.

• çok teşekkürler.eline sağlık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenjimikee

yeni yazılım herkes için hayırlı olsun. iPhone giderek daha özel bir alet haline geliyor. telefon demiyorum:)) yeni iPhone la ilgili olarak da... apple ın bir servet (*) isteyeceğini bildiğimden yeni iPhone u kafamda kötülemeye çalışıyorum. hani n'apıcaksın, sana uymaz gibilerinden... ahh ahh:))

(*)apple iPhone 3G için 1.5 milyar istedi. yani en azından ülkemizdeki satış fiyatı buydu. ve bir üst modelle ilgili tahminlerimiz arasında daha kaliteli kamera, 32 Gb hafıza gibi şeyler var. fazla söze gerek var mı..

Yeni iphone'un fiyatı iphone 3g ile aynı olacak.
  • yahu en gizli sırları bile ifşaa ediyorlar net aleminde de şu yeni ayfonun resmini bulamadılar mı

çok merak ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: sylargray

quote:

yeni yazılım herkes için hayırlı olsun. iPhone giderek daha özel bir alet haline geliyor. telefon demiyorum:)) yeni iPhone la ilgili olarak da... apple ın bir servet (*) isteyeceğini bildiğimden yeni iPhone u kafamda kötülemeye çalışıyorum. hani n'apıcaksın, sana uymaz gibilerinden... ahh ahh:))

32 Gb...
    kamera için ek işlevler, daha kaliteli bir lens... (abartılı bir şey kasdetmiyorum, sadece daha iyi)
    ve apple ın patentini aldığını o inanılmaz şeyler...
    üstte yazılanlar benim yeni iPhone dan beklentilerim ki olmayacak şeyler de değiller. az söylenti çıkmadı..
    apple üstteki alete 3G için istediği ücreti yeterli görecek... güzel olur aslında ama bilmiyorum ki apple böyle bir şey yapar mı? apple.p
    bu konuda yanılmayı o kadar isterim ki. ama mediamarkt e gidip, cebimde para olsun olmasın aleti kasada okutmadan ben buna inanmam. yani benim tanıdığım apple bunu yapmaz. keşke yapsa.

bu arada nereden esti? hani fiyatları aynı olacak filan:)) tekrar diyorum keşke olacak olsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 18 Mart 2009; 18:13:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gennosuke

yahu en gizli sırları bile ifşaa ediyorlar net aleminde de şu yeni ayfonun resmini bulamadılar mı

çok merak ediyorum

Yeni iPhone'un arkası büyük ihtimalle böyle olacak;

iPhoneOS 3.0 Keynote Türkçe ( Made Madde Özellikler)
  • quote:

quote:

quote:

32 Gb...
    kamera için ek işlevler, daha kaliteli bir lens... (abartılı bir şey kasdetmiyorum, sadece daha iyi)
    ve apple ın patentini aldığını o inanılmaz şeyler...
    üstte yazılanlar benim yeni iPhone dan beklentilerim ki olmayacak şeyler de değiller. az söylenti çıkmadı..
    apple üstteki alete 3G için istediği ücreti yeterli görecek... güzel olur aslında ama bilmiyorum ki apple böyle bir şey yapar mı? apple.p
    bu konuda yanılmayı o kadar isterim ki. ama mediamarkt e gidip, cebimde para olsun olmasın aleti kasada okutmadan ben buna inanmam. yani benim tanıdığım apple bunu yapmaz. keşke yapsa.

bu arada nereden esti? hani fiyatları aynı olacak filan:)) tekrar diyorum keşke olacak olsa...

Apple'ın fiyat stratejisine bakarsan bunu görürsün. Daha önce piyasada olan modellerin güncellenmiş sürümlerini ya aynı fiyata ya da daha ucuza çıkartır.

Ayrıca yeni iphone'dan çok şey bekleyen arkadaşlar yine hayal kırıklığına uğrayacak. Bence yeni iphone'da gelecek özellikler şunlar;

-32 gb hafıza
    -Güçlendirilmiş işlemci
    -Çok düşük bir ihtimalle daha iyi bir kamera. Ama kamera kalitesini arttırsa bile 5 megapixellik bir kamera koyacaklarını sanmıyorum. Belki 3.2 falan olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sylargray -- 18 Mart 2009; 18:31:59 >

• dediğin gibi olur umarım. umarım da;
    üstte yazdıklarımı geçtim ama 32 Gb hafıza kendi başına fiyatın artması için zaten başlı başına sebep. apple depolama alanı arttırmayı seviyor. fakat hangi üründe depolama alanını arttırdı da fiyat aynı kaldı veyahut düştü ben merak ettim açıkcası.. söylersen sevinirim hatta alırım kendime bir tane. ayrıca yeni iPhone la ilgili de... kameraya ayar vermeden, ya da bataryayı bir hayli iyileştirmeden işlemciye yapılacak bir doping benim için gerçekten hayal kırıklığıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 18 Mart 2009; 18:44:20 >
  • quote:

dediğin gibi olur umarım. umarım da;
    üstte yazdıklarımı geçtim ama 32 Gb hafıza kendi başına fiyatın artması için zaten başlı başına sebep. apple depolama alanı arttırmayı seviyor. fakat hangi üründe depolama alanını arttırdı da fiyat aynı kaldı veyahut düştü ben merak ettim açıkcası.. söylersen sevinirim hatta alırım kendime bir tane. ayrıca yeni iPhone la ilgili de... kameraya ayar vermeden, ya da bataryayı bir hayli iyileştirmeden işlemciye yapılacak bir doping benim için gerçekten hayal kırıklığıdır.

ipod nano 3g de 4 ve 8 gb lık modeller vardı 4g ye 8 ve 16 koyuldu. ayrıca fiyat ucuzladı.

mutlu olacaksan eğer yani

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gennosuke

yahu en gizli sırları bile ifşaa ediyorlar net aleminde de şu yeni ayfonun resmini bulamadılar mı

çok merak ediyorum

Yeni iPhone'un arkası büyük ihtimalle böyle olacak;

iPhoneOS 3.0 Keynote Türkçe ( Made Madde Özellikler)

sağolasın sylargray sanki kauçuk gibi görünüyor arka tarafı yada silikon muş gibi bide ön taraftan foto rica etsem

bu arada devteam 3.0 betayı sürmüş piyasaya 3g için kaşıntılı parmaklara diye başlık atmış

http://blog.iphone-dev.org/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 18 Mart 2009; 18:59:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Blanchimont

quote:

ipod nano 3g de 4 ve 8 gb lık modeller vardı 4g ye 8 ve 16 koyuldu. ayrıca fiyat ucuzladı.

mutlu olurum:)) hiçbir apple ürününü kendi paramla 0 almadım çünkü. hep kullandım ama ya hediye ettiler ya ben ikinci el aldım. ortalamanın çok üstünde bir maddi olanağa sahip değilim.. apple ın diğer bazı kullanıcıları gibi:)) bu arada biz konuşuyoruz da yeni iPhone şu an sadece söylenti değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 18 Mart 2009; 19:00:49 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Blanchimont

quote:

mutlu olurum:)) hiçbir apple ürününü kendi paramla 0 almadım çünkü. hep kullandım ama ya hediye ettiler ya ben ikinci el aldım. ortalamanın çok üstünde bir maddi olanağa sahip değilim.. apple ın diğer bazı kullanıcıları gibi:)) bu arada biz konuşuyoruz da yeni iPhone şu an sadece söylenti değil mi?

Ayrıca başka bir örnek olarak 1. nesil iphone verilebilir. Piyasaya ilk çıktığında 4gb ve 8 gb olmak üzere 2 modeli mevcuttu, fakat ocakta gelen güncellemeyle hafızalar 8gb ve 16 gb olarak geliştirildi, fiyatta düşürüldü.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.