Şimdi Ara

iPhoneOS 3.0 Keynote Türkçe ( Made Madde Özellikler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
6.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 saatlik İngilizce Keynote'dan aldigim notlari sizler için Türkçe'leştirdim.
    http://events.apple.com.edgesuite.net/0903lajkszg/event/index.html

Merak edenler 3-5 dakikada bu özetden faydalanabilirler.
    Umarım faydalı olmuştur.

Giriş Sunumu (...)
    1. iPhone şu an 80 ülkeye satılıyormuş.
    2. 2008 hedefi 10milyon iken şu an 13.7 milyon muş
    3. Toplam 17 Milyon iPhone Satilmiş
    4. İPhone+İPodTouch ile birlikte toplam 30 milyon satılmış
    5. SDK 800,000 kez yüklenmiş ve 50,000 farkli geliştirici varmış
    6. Bunlarin %62 si daha önce hiç apple da program yapmamış.
    7. Şu ana kadar toplam 800 milyon dosya (oyun, uygulama) yüklenmiş.

OS 3.0 Sunumu (Scott Forstall)
    7. SDK'da 1000 yeni API varmış.
    8. Program ve oyunlarda ilave alım olabilecek. Mesela oyunun yeni level'ini satin alabileceksiniz ya da bir dergiye 1 yıl daha üye olabileceksiniz. e-book alabileceksiniz. Program i tekrar yüklemenize gerek yok.
    9. İki iPhone/ iPodtouch ile P2P bağlanti yapilabilecek böylece karşılıklı oyun oynama ve bilgi paylasimi BT ile olabilecek.
    10. Aksesuarlar (Hoparlör gibi) ek uygulamalar ile kontrol edilebilecek (equalizer gibi). Fm Transmeter, Tansiyonölçer vs.
    11. Maps'e yeni özellikler eklenmiş. 5 yildizli barlar vs. gibi bulunabilecek. Kendiniz özel ekleme yapabileceksiniz. GPS kodunuzu okuabileceksiniz.
    12. Yer bulmada sola git- sağa git gibi GPS yönlendirmesi olacak.
    13. Normalda sms kontrolü gibi standby uygulamaları %80 pil ömrünü azlırken şimdi sadece %27 pil süresi azalıyormuş.
    14. Push notification ile ses, text mesajları ile programlar uyarı verebilecek
    15. Uggulamalarda email atilabilecek.
    16. Wireless olarak Ses aktarimi olabilecek.
    17. Oyunlarda ses ile chat yapilabilecek. HL CS deki gibi.

Meebo sunumu (...)
    18. Meebo ile tüm msn,facebook gibi arkadaslarinizi bir arada görebileceksiniz.

EA sunumu (Travis Boatman)
    19. Sims3 gelio

Oracle sunumu (Hody Crouch)
    20. SQL verileri Oracle programi ile grafikler,tablolar şeklinde alınabilecek.

ESPN sunumu (Oke Okaro)
    21. ESPN gibi firmalardan spor haberleri,videolari alınıp izlenebilecek.

LifeScan Sunumu (Anita Mathew)
    22. Şeker hastaları gibi hastalar kendi kan analizlerini bir cihaz ile yapabilecek,ne yemesi gerektiğini vs. seçebilecek.
    İnsulin miktari analizi vs. Sağlıkla ilgili donanim ve yazilim destekleri

ngmoco sunumu (.)
    23. Touch Pet köpek oyunu sunumu
    24. LiveFire (Quake benzeri bir oyun) da sesli mesajlasma gösterimi

smule (Ge Wang)
    25. Ocrana, Leaf Trombone müzik programi tanitimi

OS 3.0 Sunumu 2. bölüm (Scott Forstall)
    26. İphone 3'de 100 yeni özellik olacak
    27. çift tık ile kes, kopyala, yapıştır olacak. Telefonu sallayinca Undo-Redo yapabiliorsunuz. Sadece yazi değil birden fazla resimleri de kopyala-yapıştır yapabiliyorsunuz. Tüm uygulamalarda çalışıyor.
    28. Yatay modda klavye desteği safaride, email, notes, sms de olacak.
    29. Mesajlaşmada MMS desteği geliyor. Resim, Adres, Ses, Yer bilgisi gönderebileceksiniz.
    30. Ses kaydı programi programda olabilecek.
    31. Calendar (Takvim)'de yenilikler var. Google takvim ile senkronize olabilecek.
    32. Stocks a yenilikler eklendi. Bloomberg benzeri grafik gösterim
    33. Search (arama) contacts, email,calendar, notes, ipod'da olacak. Spotlight ile tamamını tarayabileceksiniz. Ana ekranın solunda Kalıyor.
    34. Note'lar mac'dekiler ile sencronize olacak. Benim en cok aradigim özelliklerden.
    35. WiFi otomatik tanıma
    36. Stero bluetooth desteği
    37. Auto fill özelliği
    38. parental kontrol ile çocuk koruma
    39. Dil tanıma
    40. Youtube accounts

41. AppleStore 77 ülkeye çıkarılıyor.
    42. Bu yaz bu 3.0 güncellemesi tüm iPhone'lar için ücretsiz olacak ama iPodTouch için 9.99$ olacak. Ama aralarında farklar olabilecek. SDK developer'lar simulatörde bu iPhone OS3.0 beta'yi test edebilirler.

Bunlar söyleneline göre yüzden fazla yenilikten bazıları.

Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık video'yu aşağıdan izleyebilirsiniz.

http://events.apple.com.edgesuite.net/0903lajkszg/event/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 18 Mart 2009; 4:19:58 >

• Bayağı uğraşmışsın, teşekkürler.
  • eline sağlık. güzel bir çalışma olmuş.
  • Okadar şey yapmışlar video kaydı ve zoom lu camera hala yok Baya uğraşmışsın teşekkürler
  • Eline sağlık
  • eline sağlık
  • çok teşekkürler.eline sağlık.
  • çok teşekkurler
  • Eline saglik, guzel paylasim,.
  • engadget sitesinde iphone of 3.0 ile ilgili görüntüler yayımlandı, görüntülerde MMS ve copy/past özellikleri ve daha birçok özellik görünüyor

iphone gene yaptı yapacağını
    http://www.engadget.com/photos/iphone-3-0-hands-on/1437289/
  • bt ile dosya paylaşımı geldimi yoksa mms ile mi dosya paylaşımı var.
  • iyi olmuşta şarj ne olacak:)))
  • Emek vermişsin,eline sağlık.
  • Bence yeni iPhone da bu olacak ancak su ankilerde problem daha cok bana göre donanimsal, kayit yapılabilse bile 5-10 fps'yi gecemeyeceginden
    bu olaya cok fazla deginmiyorlar. Ben de yenisinin 5-6 Megapixel olmasini ve video kayitli olmasini bekliyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: a.candemir

Okadar şey yapmışlar video kaydı ve zoom lu camera hala yok Baya uğraşmışsın teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

bt ile dosya paylaşımı geldimi yoksa mms ile mi dosya paylaşımı var.

Bi kere mac, iphone'lar ve ipod touchlar ile direk bluetooth ile gönder-al şeklinde dosya paylasimi yapılabilecek. Benim anladığım burada dosya paylasimi ile ilgili API gelistirilmis. Yani 3rd parti bir baska yazilim ile de bu paylasim desteklenebilecek. OS3.0 da ya da iPhone 3 de böyle bir özel yazılım olacak mi bilemiyorum.

Açıkçası ben iPhone un iki partitiona'a ayrilması (6+10 GB gibi) taraftariyim. Ve isteyen istedigini ikinci partition'a USB kullanır gibi ister kablo ile ister BT, Wireless ile direk atsin. Ne olabilir ki! Ya da Palm gibi sadece doc,jpg,avi gibi veri dosyaları atilabilsin.

Apple'in bu konuda atmasi gereken daha çok adim var gibi görünüyor. Neye tırsıyorlar anlamıyorum. Kıran kırıyor zaten sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 18 Mart 2009; 12:23:14 >
  • teşekkürler...
  • beyler birsey sorcm. telim yurtdisindaki app storeye girior. bunu nasil duzeltebilirm. tesekkurlerr
  • şimdi bu haberlere göre yorum yapmak gerekirse haziranda yeni iphone mu geliyor?
  • teşekkürler dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: insa_c

şimdi bu haberlere göre yorum yapmak gerekirse haziranda yeni iphone mu geliyor?

bu soruya birde şu soruyu ekleyeyim.2Glerde çalışacakmı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.