Şimdi Ara

iphone kayit? (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
3
Favori
33.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama malum medya grubunun yalan haber yaptiginin orneklerini
    daha once de cok gorduk. Amac insanlari yipratmak.
  • peki telefonumun kara listede şu an(yani yurtdışında getirilmiş) gözükmemesi normal mi?? adam bana 1 hafta 10 gün içnde bi daha gelin yaparız dedi..süründürücek mi bu adamlar beni?
  • imei sorgulama yaptiniz mi resmi siteden?
  • yaptım telefonunuza ait hiç bir kayıt bulunamamaktadır diyor... işin ilginci dün turkcell extradaki arkadaş da baktı hiç bir şey çıkmadı dedi ki burada kara listede olmazsa yani sistem sizin telefonunuzun burada kullanıldığını algılamazsa ben bir işlem yapamam o 1 haftaya kara listeye girer o zaman yaparız işleminizi dedi...
  • Arkadaşlar 1 haftadır turkcell extralar işlem yapmıyor, sebep TK sistemi çalışmıyor. Bence telefon ithalatçılarının baskısı yüzünden bu halde sistem.
    Çalışsa şaşardım zaten. Sistemi yapmadan yeni kurallar çıkaryolar. Her sene zaten teknoloji değişyor.
    Neyse konuşmamızın faydası yok,
  • quote:

Orjinalden alıntı: ziyanettin

yaptım telefonunuza ait hiç bir kayıt bulunamamaktadır diyor... işin ilginci dün turkcell extradaki arkadaş da baktı hiç bir şey çıkmadı dedi ki burada kara listede olmazsa yani sistem sizin telefonunuzun burada kullanıldığını algılamazsa ben bir işlem yapamam o 1 haftaya kara listeye girer o zaman yaparız işleminizi dedi...

Ben böyle birşey duymadım yani illaki telefonu takıp çalıştırmanız gerekmiyor ki sadece imei kayıt altına alınıyor. Telefonunuza sim kart takarsanız 1 hafta içinde kapanma durumu söz konusu ki o anda kayıt yapsanız bile 10 gün sürüyor telefonunuzun açılması.. Ben şahsen bu şekilde kayıt yapılmasını bekliyorum. Herhangi bir sim kart takmadım gerçi Turbosim de almadım henüz. Cihaz kayıt altına alınca kullanmaya başlayacağım. Cihazı kapattırmanın bir manası yok çünkü.. Başka bir bayiyi deneyin bence. Evet bu arada Turkcell Extralar maalesef çalışmıyor fakat Vodefone ve Avea`larda sorun yokmuş sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ranilin -- 2 Şubat 2008; 16:17:31 >

• bugün avea ve turkcell extra ile görüştüm her ikiside işlem yapıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ziyanettin

yaptım telefonunuza ait hiç bir kayıt bulunamamaktadır diyor... işin ilginci dün turkcell extradaki arkadaş da baktı hiç bir şey çıkmadı dedi ki burada kara listede olmazsa yani sistem sizin telefonunuzun burada kullanıldığını algılamazsa ben bir işlem yapamam o 1 haftaya kara listeye girer o zaman yaparız işleminizi dedi...

O arkadaş tabiri caizse biraz yemiş seni kardeş, yurtdışından girişte havalimanında kaydedenler örnek olsun, git yar kafasını valla Karaliste ne ya..
  • quote:

Orjinalden alıntı: apple_store

bugün avea ve turkcell extra ile görüştüm her ikiside işlem yapıyor

hanngi şubeleri?
  • Bakırköy Capacity Turkcell Extra sorunsuz hallediyo 5dk'da, uzun süredir de "sorun yok" diyolardı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xphoid

5 turkcell gezdikten ve hepsinden de aynı başarısızlıkla çıktıktan sonra İstiklal Caddesinde ki AVEA'ya gittim ve ve 10 ytl'ye 20 kontürlü bir kart aldım (13 senedir Turkcell'liyim, rezalete bak, çözemediler) ve anında referans ve takip no'yu da içeren TK'ya olan dilekçeyi print out alıp altını imzalattılar ve tamamdır dediler...

Geldim hem TK'nın web sitesinden hemde telefon ile arayarak TK'yı kontrol ederek, kayıt altına alındığını öğrendim...

çile çeken arkadaşlar çözüm AVEA :)

(TK = Telekominikasyon Kurumu)

quote:

Orjinalden alıntı: kmerdal

xphoid kardes farkindaysan 7. Sayfaya gectik ve tam 7 sayfa bu kayit cilesiyle dolu.. Bende evraklari verdikten sonra yaklasik 20 gun bekledim..peki plutosdaddy' ye ne demeli :) adam 4 ay diyo yaa $aka gibi :) olmadimi olmuyo iste telekomunikasyon kurumunu bir kez daha "saygiyla" aniyorum :)

Selamlar, PlutosDaddy hocam Capacity'e yarın falan bir bakacağız anlaşılan.

Geçen hafta Capitol Turkcell Abone Merkezine formu bıraktım, onlar deneyeceklermiş. Alete hala mesaj gelmedi, IMEI'yi sorguladığımda da daha telefondan bile haberleri olmadığını görüyorum, hiçbir bilgi yok diyor, kayıtsız falan görünmüyor yani. Bakalım ne kadar gidebilecek.

Avea olayı nasıl peki? İlla hat mı almamız gerekiyor, yoksa yapmıyorlar mı?

Bir de bu evrağı verdiğim Turkcell'de "2007 pasaportlarında sorun olabiliyor, 2008'leri sorunsuz halledebiliyoruz" dedi.
    Sorun dediği de sistemlerinin aptallaşması işte.
    Bir ayı bulabilir dedi. Bakalım ne kadar gidecek. Ben bu arada Capacity'den deneyeyim, yarın yolum oralara düşecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 3 Şubat 2008; 21:14:22 >

• Sirkeci Şengüller Turkcell HALA sistem arızalı, genel sorun var diyo.. Küfür edesim geliyo böylesine...

"Genel sorun" diyo bi de

İstiklal Caddesi üstündeki Turkcell Extra da yapıyo sanırım, ben 5dk'yla kaçırmıştım da sorun yok demişlerdi o gün sorduğumda arız durumunu
  • Turkcell`lerde sorun var benim anladığım kadarıyla. Vodafone ve Avea`lar da pek sorun yaşanmıyormuş.. Olmadı kontörlü bir hat alın kayıt için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ranilin -- 3 Şubat 2008; 22:09:48 >
  • Akmerkez'deki Vodafone'a gidebilirsiniz. Orda kayit islemleri yapiliyor. Ancak aktif bir Vodafone hatti gerekiyormus, o numara uzerinden kayit aciyorlar.
  • ARKADAŞLAR BIRSEY SORABILIR MIYIM TELEFON KAYIT YAPTIRILMADIGI ZAMAN KAPANIYOR YA BI SURE SONRA O ZAMAN NO SERVICE YAZISI ÇIKIYOR DEGIL MI EKRANDA BENIM KI KAYIT YAPTIRMADIGIM ICIN MI KAPANDI YOKSA YUKLEDIGIM BIRSEYDEN DOLAYI MI NO SERVICE OLDU ONU ANLAMAYA ÇALISIYORUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: duro29

quote:

Orjinalden alıntı: apple_store

bugün avea ve turkcell extra ile görüştüm her ikiside işlem yapıyor

hanngi şubeleri?

İzmir Bornova şubeleri bu işlemleri yapıyor şu anda hatta umarım bugün gidip bizzat yapacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pekarr

ARKADAŞLAR BIRSEY SORABILIR MIYIM TELEFON KAYIT YAPTIRILMADIGI ZAMAN KAPANIYOR YA BI SURE SONRA O ZAMAN NO SERVICE YAZISI ÇIKIYOR DEGIL MI EKRANDA BENIM KI KAYIT YAPTIRMADIGIM ICIN MI KAPANDI YOKSA YUKLEDIGIM BIRSEYDEN DOLAYI MI NO SERVICE OLDU ONU ANLAMAYA ÇALISIYORUM

Kapanmadan bir kac gun once TK size bir sms yolluyor, kapanacagini iletiyor.
  • vodafondan yapılan kayıtta turkcellin acılmaması gibi bi durum olabilirmi?
  • arkadaşlar selamlar, 1 aydan fazla oldu telefonumu kayıt yaptıramadım, biraz evvel öğrendimki vodafone da kayıt problemi yokmuş telefonumu vodafone dan kayıt yaptırırsam turkcelle çalışmama gibi bir durum ortaya çıkabilirmi yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zorek

arkadaşlar selamlar, 1 aydan fazla oldu telefonumu kayıt yaptıramadım, biraz evvel öğrendimki vodafone da kayıt problemi yokmuş telefonumu vodafone dan kayıt yaptırırsam turkcelle çalışmama gibi bir durum ortaya çıkabilirmi yardımlarınız için teşekkürler.

Hayır olmaz Sim kartı değil Telefonu kayıt ettiriyorsun her operatörle çalışır.
    Genel bilgi için söylüyorum
    Kayıt ettirirken sizden fatura sorulmaz
    son 6 ay içinde pasaportta yurtdışından giriş vizesinin bulunması gerekir
    Ülke farketmez Hac mevsiminden yararlanabilirsiniz
    Yıl esastır ancak 2007 giriş vizeleri hala geçerlidir (nedenini anlamamakla birlikte)
    Kayıt için extradaki elemanı kafaya alırsanız işlemlerinizi öne alabiliyor (tecrübeyle sabittir)

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.