Şimdi Ara

iphone kayit? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
3
Favori
33.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar dun vodadone a kayit yaptirdim ve 3-4saat icinde tel um acildi ancak bundan 15 gun once turkcell e kayit yaptirmistim ama bana sistem sorunu var demislerdi dolayisiyla 15gundur cihaz kapaliydi. Fakat soyle bir sorunum var cihaz sadece vodafone ile calisiyor baska turkcell hatlarla da denedim ama calismiyor. Sorun ne olabilir?
  • beyler bu yeni uygulama hayata geçtimi geçicekmi yoksa tamamiyle uydurma bir habermiydi , çünkü haberde 1 şubat tan itibaren uygulanmaya başlancak yazıyodu
  • Arkadaşlar kayıt yaptırmadan kaç gün kullanabiliyoruz ? Bu süreyi aşarda telefonumuz kapanırsa sonradan kayıt yaptırınca tekrardan açılıyor mu ?
  • Bildiğim kadarıyla 2 hafta ile 1 ay içinde kapanıyor...
  • Uygulama tam olarak devreye sokulmadı şuanda, biran önce gidip kayıt işleminizi gerçekleştirin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: moonwalker_arc

Arkadaşlar kayıt yaptırmadan kaç gün kullanabiliyoruz ? Bu süreyi aşarda telefonumuz kapanırsa sonradan kayıt yaptırınca tekrardan açılıyor mu ?

1 hafta ile 1 ay arasında değişen zaman diliminde telefon kapanıyor. Olurda telefon kayıt yapılmadan kapanırsa, pasaport kaydı ile tekrar açılabiliyor fakat açılması hemen olmuyor o da bir süre alıyor 2 hafta civarı sanırım malum devlet prosedürleri.. Ancak imei kaydı anında yapılıyor..
  • Arkadaşlar 2 sorum daha olacak, 1. si kayıt yaparken yalnızca pasaport yeterli oluyor mu ? yoksa faturası da gereklimi ?

Bir pasaporta 2 telefon kayıt ettirilebilir mi ?
  • Türk telekominikasyon'nun web sitesinden okuduğum kadarıyla 1 şubattan itibaren aynı pasaporta 2 takvim yılı içinde 1 cihaz kayıt ettirilebiliyor ve fatura gerekli değilmiş.
  • Peki beyler 2007 temmuz girisli pasaport olurmu? 5 dene pasaport var hepsi Temmuz girisli
  • Gümrükler Genel Müdürlüğü'nün 31.01.2008 tarih ve 2890 sayılı yazısı ile 01.02.2008 tarihinden itibaren yurt dışından 2 takvim yılında 1 adet cep telefonu getirilebileceği ve yurda giriş yapılan tarihten itibaren en geç 1 ay içerisinde kayıt altına aldırılması gerektiği

hususlarında düzenleme yapıldığı bilgisi verilmiştir.

Burda yazana göre 1 ay içinde kaydın yapılmış olması lazım 1 şubattan itibaren fakat sanırsam daha uygulamaya geçmediler bu kanunu acele etsen iyi olur :)
  • quote:

Gümrükler Genel Müdürlüğü'nün 31.01.2008 tarih ve 2890 sayılı yazısı ile 01.02.2008 tarihinden itibaren yurt dışından 2 takvim yılında 1 adet cep telefonu getirilebileceği ve yurda giriş yapılan tarihten itibaren en geç 1 ay içerisinde kayıt altına aldırılması gerektiği

Burda yazana göre 1 ay içinde kaydın yapılmış olması lazım 1 şubattan itibaren fakat sanırsam daha uygulamaya geçmediler bu kanunu acele etsen iyi olur :)

Kanun uygulamaya geçildi ancak şu nokta var bu kanun 1 Şubat itibari ile yurtdışından ülkemize giriş yapmış kişilerden başlayarak geçerlidir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: apple_store

quote:

Gümrükler Genel Müdürlüğü'nün 31.01.2008 tarih ve 2890 sayılı yazısı ile 01.02.2008 tarihinden itibaren yurt dışından 2 takvim yılında 1 adet cep telefonu getirilebileceği ve yurda giriş yapılan tarihten itibaren en geç 1 ay içerisinde kayıt altına aldırılması gerektiği

Kanun uygulamaya geçildi ancak şu nokta var bu kanun 1 Şubat itibari ile yurtdışından ülkemize giriş yapmış kişilerden başlayarak geçerlidir..

Hmm o zaman temmuz girişli pasaportları kullanabilirsiniz herhalde bir sorun olmaz.

• sacmalikdan baska bisi degil bu yaa .. hayir bu kanunu cikaran herifler zaten kendileri rusvetle kaydediyorlar cihazi anlamiyorum bu makyaj nedir yani ..
  • ben telefonumun IMEI numarasini baska bir ilde oturan tanidigima soylesem o, kendi pasaportuyla telefonun kaydini yaptirabilir mi? bana ihtiyac duyuluyor mu bu surecte?
  • Hayır duyulmuyor. Ancak telefonu görmek isteyebilirler..
  • ya 31 ocak gunu akmerkezdekı turcell extraya gıttım starbucksun ordakı o gunden berı telefon hala kayıtlı gözukmuyo ya anlamadım gıttı bır aydır evrak durur mu orda öle denemıyo mu bunlar her gun
  • Takipçisi olmakta fayda var düşüncesindeyim. Bırakıp gidince pek ilgilenilmiyor olabilir
  • ben aralık ayında almıştım telefonu, uzun süre kullandım sonra kitlediler, vakit olmadığı için gidemedim kayıt için, en son dün gidebildim, kayıt ettiler hemen telefona msj geldi kayıt talebiniz işleme konulmuştur diye ama şu ana kadar bi ses çıkmadı alet hala kilitli gibi, siteye girip baktım imei no kayıtlı diyo heralde bikaç güne açılır :)

not: turkcell extradan yaptırdım işlemi, pasaport 2007 çıkış yapmıştı en son

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datdiri -- 15 Şubat 2008; 9:56:49 >
  • Gittim turkcell extraya sorun var su anda dedi ama evraklarimi aldi. Birde turkcell hatli telefon sordu bende babaminkini verdim ben avea kullaniyorum, simdi ben bu konudan cekindim sadece bu turkcell hatta acma gibi bir durum olabilirmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: scusyxx

Gittim turkcell extraya sorun var su anda dedi ama evraklarimi aldi. Birde turkcell hatli telefon sordu bende babaminkini verdim ben avea kullaniyorum, simdi ben bu konudan cekindim sadece bu turkcell hatta acma gibi bir durum olabilirmi?

Öyle birşey yok, senden türkcell numara istememesi gerekiyordu fakat size ulaşmak için istemiş olabilir ama türkcelle açmak gibi bir olay yok.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.