Şimdi Ara

İphone/İpad/İpod Tüm Modellerde Resim-Müzik-Video-Rehber Atma/Yedekleme = TONGBU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
3
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar eminim forumda daha önce bahsedilmiş olabilir ancak bir çok kişinin bu konuda hala haberdar olmadığını gördüğüm için böyle bir başlık açıyorum umarım faydalı olur sizler için.

Evet geçelim konumuza. Programımızın adı 'Tongbu'. Bu program ile neler yapabiliyoruz peki?

-Bütün İphone,İpad ve İpod modellerinde çalışıyor.
    -Telefona bu program ile video,müzik ve resim atabiliyoruz aynı şekilde telefonda ki video müzik ve resimleri bilgisayarımıza atabiliyoruz.
    -Yine bu programla ücretli oyunları telefonumuza kurabiliyoruz bu konu ile pek ilgilenmediğim için o konuda çok detay veremeyeceğim ancak temel mantığı 25pp gibi çalışıyor.
    -Telefonu temizlemeye aracı var. (Ccleaner gibi ön bellek ve gereksiz kırıntıları temizliyor kesinlikle önemli dosyalarınızı veya her hangi bir verinizi silmiyor)
    -Rehberinizi bilgisayarınıza atabilirsiniz.

Evet başlayalım. Öncelikle programımızı şu linke tıklayarak indiriyoruz;

Tongbu İndir

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kuruluma geçiyoruz. Gerekli adımları izleyin başlangıçta bir tik koymanız gerekiyor o tiki işaretleyin mavi kutucuğa basın ve o kursun. Daha sonra kurulduktan sonra masaüstümüzde şöyle bir ikon oluşacak;

İphone/İpad/İpod Tüm Modellerde Resim-Müzik-Video-Rehber Atma/Yedekleme = TONGBU

Programı açalım. Böyle bir ekran karşılıyor bizi

Telefonumuzu bağlıyoruz ve böyle oluyor:

Şimdi biraz uygulamayı tanıyalım. Capasity yazan yerin yanında refresh butonu var bildiğiniz gibi o kapasiteyi yeniden ölçüyor onun yanında ki çöp kutusu ise telefonunuzu temizlemeye yarıyor.

Tıkladığımızda yeşil kutucuk içinde ki start scana basıyoruz ne kadar silinecek alan olduğunu buluyor sonra da temizliyor

Temizleme kısmını gösterdik şimdi gelelim esas sizin merak ettiğiniz kısma.

Gördüğünüz gibi yukarıda apps music photo yazan kutucuklar var işte işlerimizi oradan hallediyoruz app telefona ücretli uygulama ve oyunları yüklememize yarıyor photo foto atmamıza en sonda ki more bölümünde de zaten sizin de kurcalarsanız göreceğiniz gibi rehber yedekleme vs.. var

Şimdi Müzik atma kısmına gelelim:

Music bölümüne tıklıyoruz ardından bizi karşılayan ekranda sol tarafta library web resources, device-iphone yazan yerler var. Device-iphone yazan üçüncü yerde ki Music'e basıyoruz. Müziklerimizi atacağımız yer işte burası

Yukarıda bulunan 'import' telefona müzik atmamıza 'export' ise telefonda ki müzikleri bilgisayarımıza atmaya yarıyor.

Fotoğraf kısmına gelirsek:

Yine aynı şekilde Device yazan yerde photo'ya tıklıyoruz telefonumuza atmak istediğimiz resimler için 'import' a basıyoruz telefondan bilgisayara atmak istediğimiz fotoğraf ve videolar için ise export'a basıyoruz.

Diğer kutucuk olan 'videos' bölümü ise telefonda ki video uygulamasına video atmamıza yarıyor film vs istediğiniz videoları yine 'import' kısmından yapabilirsiniz

Gelelim More+ kısmına

Burayı zaten kurcalayarak ne var ne yok görürsünüz. Ben buradan kısaca size rehberi nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim.

Messages bölümünün altında bulunan 'Contatcs' ikonuna tıklıyoruz

şu an evde ki yedek iphone 4 telefonunu kullandığım için benim rehber bölümüm boş ancak sizin burada isimler yazıyor olacaktır all contatcs kısmına kutucuk koyuyoruz

yukarıdan export tuşuna basarak rehberimizi yedekliyoruz veya yedeğimiz zaten varsa import tuşuna basarak yedek rehberimizi telefona yükleyebiliriz özellikle yeni bir iphone alan telefonunu değiştiren varsa çok işine yarayacaktır

Evet arkadaşlar kısaca ve açık bir şekilde size anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olmuştur aklınızda kalan yapamadığınız şeyler olursa bu başlık altında belirtin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

İyi Forumlar.

DipNot: Yaklaşık 5 yıldır kullandığım bir uygulama tongbu. Ben bugüne kadar hiç bir zararını görmedim ancak başka nedenlerden dolayı oluşabilecek her hangi bir sorunda mesuliyet kabul etmiyorum. Uygulama bir çok işe yarıyor ben müzik resim video kısmını kullanıyorum ve rehber tabi ki ama gördüğünüz gibi bir çok özellik var Jailbreakden telefonun dosyalarınıza erişmenizi sağlayan 'files' bölümüne kadar. Bu konularda bilgim olmadığı için bu kısımlarda oluşacak hatayı göze alarak kurcalamanız gerekir.

• LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Hocam detaylı ve özenle hazırladığınız rehber için kendi adıma çok çok teşekkür ederim size.

Faydalı paylaşımlarınızın devamı dileğiyle,

Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deneyecegim guzel konu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler benim açımdan çok faydalı bir paylaşım. iOS 10 dan sonra iFunBox çalışmayınca öyle kalmıştım

• İtunesdan video attigimda o videoyu herhangi bir yere atamıyorum yolu var midir

• ios 10 da da sorunsuz çalışıyor mu acaba ?
  • Bütün ios sürümlerinde çalışıyor şu an sorunsuz kullanıyorum müzik atıyorum video atıyorum tün fonksiyonlar devam ediyor kullanabilirsiniz
  • hala devam ediyormu acaba ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.