Şimdi Ara

iphone garanti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben 2.el iphone 5 alıcamda 18 ay garantisi var.cihazın bazı yerlerinde vuruk var.Cihazda bir problem olduğunda mesela kilit tuşu basmazsa vb. garanti değişim kararı çıkarır mı yoksa cihazı garanti dışımı bırakır vuruklardan dolayı ?

• uppp
  • arkadaşlar yardımcı olacak yok mu
  • chuucky C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tamir yoluna giderler ama tamiri mümkün değilse ve tabi kullanıcı hatası da değilse değişim yaparlar. Birazda hangi firmadan garantisi olduğuna bağlı. Ayrıca belli bir iş günü içerisinde tamir edemezlerse sizde değişim talep edebilirsiniz.
  • garantisi genpa.yani vuruklardan dolayı garanti dışı bırakmazlar dimi telefonu öyle birşeyler duydumda.mesela kamerada pembeleşme sorunu oldu diyelim değişim olur dimi ?
  • peki diyelim cihazda vuruk var ve cihazdaki sorun donanımsal bir sorun yani kameradaki pembe ekran vb. garanti cihazı vuruktan dolayı garanti dışı bırakırsa tüketici hakem heyetine başvurup değişim isteyebilir miyiz veya forumda görmüştüm cihazında çizikten dolayı garanti dışı bıraktıkları için apple'a mail atmış bir arkadaş geri dönüş yapıp cihazını değiştirmişler böyle birşey olabilir mi ?
  • Darbenin durumuna göre garanti dışı bırakabilirler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sol alt ve üst köşesinde biraz vuruk var öyle kırık falanda yok yani hocam :/
  • Oladabilir olmayadabilir. Bu aslında teknik servisin insiyatifine bağlı.
  • hocam şimdi farkettim bir sorun ön ekranın sol üst tarafı bastıkça içine girip çıkıyor ama bir ses falan gelmiyor esniyor gibi sizce bu sorunda değişim olabilir mi ?
  • almanyada yasiyorum ve arkadasim belki 10 defa yere dusurmustur telefonunu en son dusurdukten sonra hoperlörden ses gelmiyordu apple store götürdük
    önce kendileri tamir ettiler ama eski verimi alamadik diyip yeni telefon verdiler sen düsün gerisini arkadasim orasi türkiye ...
  • hocam apple storelar zaten öylede türkiyedeki garantilerde durum nasıldır acaba :/
  • Türkiye gibi bir yerde Apple ürünü alacaksan 1. El al derim çünkü son 1-2 haftada Restore ederken sıkıntı da çıkmaya başladı elinde patlamasın.
  • hocam 2.el fakat garantisi var yani ne gibi elimde patlıyacakki anlayamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuucky

hocam 2.el fakat garantisi var yani ne gibi elimde patlıyacakki anlayamadım ?

Dostum ezik ürün sıkıntı yaratır sorun düşmeyle bile ilgili olmasada günde kim bilir kaç ürüne değişim veriyolar genelde dış kasasınsa sıkıntı olmadıgında kullanıcı hatası bile olsa anlamıyolar , adamın ekranı bozuluyo düşürüyo telefonu dışında bi sıkıntı yoksa alıyo değişimi.Yarın bigün senin telefon kendiliginde ekran kaydı yada çizgi çizgi oldu sen götürdügünde ordaki teknik servisin ruh haline bakar.Yanı ezilmiş yani telefon düşmüş der ee düştüyse ekran bozulmus haşırt senin garanti çöp :S
  • hocam şimdi apple ile canlı destekten konuştum daha garantiniz var değiştirmesi gerek dediler.cihazın ekranı kırık veya çatlak değilse cihazın değiştirilmesi gerek dediler.
  • chuucky C kullanıcısına yanıt
    Söylediginiz apple uluslar arasıysa onu bence pek baz almayın Türkiyede pek işlemez.Garanti Genpa diyelim genpayı ara telefonla değişim olur derler misal gidersin 1800tl masraf derler Türkiyede "garanti" bile garanti değil.Biz iphone 5 Türkcellden garantiye yollayana kadar 4 tane şube dolaştık en son elden verdik paranla rezik oluyosun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBrain -- 15 Eylül 2013; 0:06:49 >
  • hocam türkiyeden yazdığımı ve turkcell / genpa garantili olduğunu belirttim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.