Şimdi Ara

iPhone, Android ve Windows'daki tarayıcılar Spectre açığına karşı korumalı mı? Test edin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spectre işlemci açığını kapatacak yamaların yüklenmediği bilgisayarlardan veri çalmanın bir yolu da tarayıcı üzerinden başlatılan JavaScript saldırılarından geçiyor. Zaten geliştiricilerinin çoğunun yazılımlarını güncellemek için acele etmesinin nedenlerinden biri de bu.

Microsoft, Google, Apple ve Mozilla -her ne kadar arama devi ay sonundaki kapsamlı önleme kadar Site İzolasyonu'nun etkinleştirilmesini önerse de-  tarayıcı kullanıcılarını Spectre saldırılarına karşı korumayı amaçlayan güncellemelerini duyurdular.

Ayrıca Bkz.Spectre güvenlik yamaları iPhone'ları yavaşlattı
    Özellikle Meltdown ve Spectre açıklarından sonra güvenli bir tarayıcı kullanmak son derece kritik hale gelmiş durumda. Dolayısıyla korunduğunuzdan ve tüm yamaların yüklü olduğundan emin olmanız hayati önem taşıyor.

Meltdown ve Spectre yamalarını mutlaka yükleyin

Çinli firma Tencent'in yeni web tabanlı aracı, kullanıcıların tarayıcılarını Spectre saldırılarına karşı savunmasız olup olmadığını belirlemek amacıyla kontrolden geçirmelerini sağlıyor. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda çalışan bu araç sayesinde Windows, Linux, iPhone ve Android platformlarında kullandığınız tarayıcıları test edebilirsiniz.

Meltdown ve Spectre güvenlik açıklarından etkilenebilecek birçok üretici ve yazılım geliştiricisi zaten gerekli güncellemeleri yayınlamış durumda. Bu noktada kullanıcıların kendi cihazları için mevcut tüm güvenlik yamalarını yüklemelerinin son derece önem taşıdığını bir kez daha hatırlatalım.

• Xiaomi Mi Max güvenli

iPhone, Android ve Windows'daki tarayıcılar Spectre açığına karşı korumalı mı? Test edin!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Agustos guvenlik yamali ucuncu gelistiriciler tarafindan duzenlenmis S7 edge ROMu kullaniyorum. Guvenli oldugunu soyluyor. Bence yalan

• Yorum atan arkadaşlar yanlış anlamış telefonun güvenliğini değil kullandığınız tarayıcınin güvenli olup olmadığını test ediyor.

Chrome ve Firefox Focus'u denedim ikiside güvenli diyor

• Tarayıcı güvenli diyor , Chrome.

Gerçi işlemci zaten güvenli , Cortex A7. Etkilenmeyen ARM çiplerden biri.

• Opera, UC Browser, Mozilla'nın son versiyonlarını kullananlarda güvenli yazacaktır. (Tarayıcı Ortamında Güvenli)

• Opera güvenli değil. Chrome ve Firefox Focus geçti testten.

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Bu açıktan etkilenen ARM mimarileri ve bu mimariler üzerine tasarlanan işlemciler hangileri bilgi var mı? Apple A serisi, Huawei Kirin, Qualcomm Snapdragon ve Samsung Exynos serilerinden hangileri etkilendi bilgi yok sanırım. Yukarıdaki mesajlardan birinde Cortex-A7'nin Spectre açığına sahip olmadığı yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Safari'yi nasıl güncellicem ki ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Bu açıktan etkilenen ARM mimarileri ve bu mimariler üzerine tasarlanan işlemciler hangileri bilgi var mı? Apple A serisi, Huawei Kirin, Qualcomm Snapdragon ve Samsung Exynos serilerinden hangileri etkilendi bilgi yok sanırım. Yukarıdaki mesajlardan birinde Cortex-A7'nin Spectre açığına sahip olmadığı yazıyor.

Buyrun. Etkilenenler listesi , ARM'ın kendi hazırladığı liste.

https://developer.arm.com/support/security-update

quote:

Only affected cores are listed, all other Arm cores are NOT affected.

• Macbook Safari güvenli.

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Bende güvenli çıktı safari nasıl olur ?

• Kirin işlemcilerde etkilenmedi diyorlar aslı var mı?

• Android'in en iyi tarayıcısında sıkıntı yok teşekkürler simsıng
    iPhone, Android ve Windows'daki tarayıcılar Spectre açığına karşı korumalı mı? Test edin!iPhone, Android ve Windows'daki tarayıcılar Spectre açığına karşı korumalı mı? Test edin!

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Kirin işlemcilerde etkilenmedi diyorlar aslı var mı?

Yok hocam ARM mimarisini kullanan her platformda açık var iphonelar da dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Safari'yi nasıl güncellicem ki ben

Telefonunu en son sürüme güncelleyeceksin.

• gun kullanıcısına yanıt
    IOS 10.3.1 kullanıyorum sanırım son sürümü 11.2.1/2 güncellemem gerekiyor. Güncellersem telefonun yavaşlama ve hızımın düşmesi ile karşı karşıyayım güncellemezsem bu açık sayesinde bir güvenlik tehditi ile mi karşı karşıyayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Kirin işlemcilerde etkilenmedi diyorlar aslı var mı?

Yok hocam ARM mimarisini kullanan her platformda açık var iphonelar da dahil.

Şuna bak istersen hepsinde var diye atıp tutmadan önce.

https://developer.arm.com/support/security-update

Raspberry Pi'de ARM ama onda da yok.

https://www.raspberrypi.org/blog/why-raspberry-pi-isnt-vulnerable-to-spectre-or-meltdown/

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Valla ben güncellemiyorum şimdilik. Anladığım kadarı ile AppStore dışı kaynak kullanırsam bundan etkilenebiliyorum ama eminde değilim tam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gun kullanıcısına yanıt
    Şu an kullandığınız sürüm nedir?

AppStore dışı bir uygulama yahut Jailbreak kullanmıyorum kafam karıştı şu an

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.