Şimdi Ara

İphone 7 ve İphone 7Plus Yurt Dışı Cihaz Genel Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
15
Favori
68.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok apple yada devletmidir nedir kapatti artik yurtdişi cihazlarin hiç biri garantiye girmiyor kisaca 1500 tl fazla verip garantili cihaz almaya mahkum etti telin başina bi iş gelirse ücretli dahi yapmiyolar bilgin olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ücret dahili yapılıyor onda sorun yok bugün akasyaya uğradım ve bizzat sordum hatta sorduğum adam da şu sürekli bahsi geçen jack Sparrow tipli herif GARANTİ SADECE İMEİ OLAN CİHAZLAR İÇİN GEÇERSİZ YANİ İPODUNUZ YURT DIŞI İSE BİR YILLIK GARANTİ HALA GEÇERLİ VE 10 MARTTAN ÖNCE ALINAN CİHAZLAR DA KAPSAM DAHİLİNDE KESİN VE NET BİLGİDİR BUGÜN AKASYA APPLE STORE A GİDİP BİREBİR SORDUM.

• levo1203 kullanıcısına yanıt
    Yok hocM yanliş bilgi vermişler sana 1 haftadir beklemedeyim apple yetkilisiyle dahi yurtdişi yetkilisiyle dahi yurtdişi cihazlar ücretli dahi yapilmiyo sordugun kişi bilgi sahibi değil hatta storedeki calişanlarin cogu birbirinden habersiz devlet artik yasakladi diyor hatta tekrar baglanip cihaz hakkindaki problemi acikladim kendisi yapilmasi gerektiğini dile getirdi daha sonra baglanip hakliymişsiniz dedi diğer yetkiliye bagladi kisacasi halen beklemekteyim sorun cözülmüyor cözmüyolar..

• Arkadaşlar kesin bilgi ücret dahili de yapılmıyor. Artık yurtdışı hiçbir cihaz trde storun kapısından dahi giremiyor şunu bi anlayın artık yav
  • kadıköy iphone net bilgisi

• Arkadaşlar htc10 kullanıcısıtım iphone 7 yurt dışı alacağım , A1778 olan modeli avantajlı olan mı yoksa dezavantajlı olan model mi ? Alırken nelere dikkat etmeliyim

• BTK nın sitesinde böyle bir iptalle ilgili bilgi yok , aksine 27.02.2017 de yaptığı duyuruda yurtdışından getirilen cihazların garanti kapsamında tamir ve değişimi kolaylaştırılmış oldu diye yazmakta.

BTK haricinde farklı bir yerden mi kanun düzenlemesi gerçekleşti acaba?

https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurumdan-Haberler/YURT-DISINDAN-GETIRILEN-CIHAZLARA-YENI-DUZENLEME

• quote:

Orijinalden alıntı: foxwoods

BTK nın sitesinde böyle bir iptalle ilgili bilgi yok , aksine 27.02.2017 de yaptığı duyuruda yurtdışından getirilen cihazların garanti kapsamında tamir ve değişimi kolaylaştırılmış oldu diye yazmakta.

BTK haricinde farklı bir yerden mi kanun düzenlemesi gerçekleşti acaba?

https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurumdan-Haberler/YURT-DISINDAN-GETIRILEN-CIHAZLARA-YENI-DUZENLEME

Biri BTK diye bir laf attı ama ne Apple tarafında ne BTK tarafında adam akıllı bir cevap yok.

• Arkadaşlar allah aşkına apple neden böyle bir karar alsın adamlar sonuçta abdde de iphone satılsa kar ediyoe burda satılsa da kar ediyor.

Bakın görüştüğüm geniusun söylediklerini yazıyorum;

"apple kesinlikle böyle bir karar almadı. devlet en başta bizim verdiğimiz değişim cihazlarından vergi istedi, vergisini ödüyorduk zaten o cihazların ancak sonra normal storeda satılan cihaz vergisi kadar vergi istediler her cihaz için, sonra imei kayıtsız cihazlara bakmayacaksınız dediler ki biz kayıtsız cihazları bile değiştiriyorduk, ve en sonunda arayarak artık hiçbir yurtdışı cihaza dokunmayacaksınız dediler"

Aynen böyle söylüyor tüm geniuslar.

Henüz bir link açıklama yok çünkü henüz açıklama yayınlamadı devlet , ancak tüm apple departmanlarına "artık hiçbir yurtdışı cihazı ücretli ya da ücretsiz onarmayaacksınız ve değiştirmeyeceksiniz" demişler.

Kısacası sorguladığınızda garanti görünse de , cihazı önceden almış olsanız da ne olursa olsun cihazınız yurtdışı ise storeda hiçbir işlem göremiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolcia -- 21 Mart 2017; 20:7:58 >

• Devlet arayarak iş yapmaz, belirttiği işlemi yasaklayabilmesi için kanun, kararname Vs çıkarması ve bunu yazılı tebliğ etmesi gerekir. Öyle ben sözel söyledim olayı mantıksız. Anladığım kadarıyla bu BTK değil maliye nin işi

• Garanti işi tam bir skandal. Nereden alırsan al Apple para kazanıyorsa tamirini yapacak. 3.dünya ülkesiyiz işte hiçbir şey doğru işlemiyor.

• Apple erhan A kullanıcısına yanıt
    Kaça getiriyon
  • dolcia kullanıcısına yanıt
    Kim bu genius
  • yasak kalktı arkadaşlar eski düzen devam ediyor haberiniz olsun
  • dolcia kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir açıklama mı yapıldı?

• foxwoods kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/apple-yurt-disi-telefon-garantisi-yeniden-aktiflestirildi--124945958-2#124956883

• Arkadaşlar merhaba öncelikle. Adres vermek doğru olur mu bilmiyorum ama sahibinden.com adresinde gördüğüm "Sadece pasaport kaydı gerekli" şeklinde bir satıcı gördüm. Ablam mayıs sonu haziran başı yurtdışına çıkacak. Sizce güvenebilir miyim bu tür satıcılara? Ve fatura isteniyor mu kayıt yaptırılırken? Son olarak bu yer basit bir telefoncu gibi gözüküyor (alacak olsam da bilhassa kendim gidip alacağım). Garanti konusunda bir sorun çıkar mı?
  • spressed S kullanıcısına yanıt
    Madem ablan yurtdişina gidiyo yurtdişindan almayi düşünmedin mi de riskli şeylere baş buruyon;))

• 2 ay var gitmesine ondan ötürü böyle düşündüm :D
  • Sonuç olarak telefoncudan kesinlikle alma diyorsunuz değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.