Şimdi Ara

İphone 7 ve İphone 7Plus Yurt Dışı Cihaz Genel Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
15
Favori
68.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cboy60

quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

quote:

Orijinalden alıntı: cboy60

quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

Hocam biz telefonu ucuz almış olmuyoruz sadece vergisiz almış oluyoruz. Zaten gerçekten 0 sa Apple 1 sene garanti veriyor. Telefonda bir sorun çıkarsa Apple bizimle muhatap oluyor. Sadece burdan satılan cihazlardan 1 yıl eksik garantili oluyor. 2 tane telefon alacağım için nerdeyse 2 bin lira cebimde kalacak. Bu da az bir para değil.

Kutunun üzerindeki imei, sim kartta ki ımei ve cihazı açınca ki ımei ler birbirini tutuyorsa çakma ımei olmadığı belli olur mesala

Apple in sitesinde bu ımei sorgulatinca telefon ret yemişse gözüküyor diye biliyorum. Etkileşmişmisse ne kadar garantilisi var diye gözüküyor diye biliyorum.

Bu işlerle iç içe olduğunuzu söylüyorsunuz. Burdaki arkadaşlara böyle detayları paylaşsanız hayır duamızı olursunuz hocam. Yine de detaylar için teşekür ederim

Şuan iphone 7 32gb 2250 TL 128 gb 2550 TL bunlara birde 150 tl kayıt parası ekleniyor. Şuan lik bulduğum fiyatlar böyle

Öncelikle Apple türkiyede yurtdışı cihazlarına BAKMIYOR !!! ( Sadece kvk. başarı gibi yetkili servisler bakıyor , oda baya üvey evlat muamelesi yapıyorlar bilginize)

imei filan falan olayını geçtim hadi dediğiniz gibi herşey sağlam diyelim.
    ( ayrıca apple ın sitesinde yuvarlak bilgi vaardır ( orda seri yazdıgınızda garanti var yazar ama global bir veridir o Türkiyede hiç bir işlem görmeyebilir)
    sitedeki bilgilere kesin riayet etmeyin bunu kesinlikle söylim.

bir diğer konu ise hadi diyelim cihaz başı 1000 lira kar ettin
    . yıl oluşacak bi arızada garanti dışı şuanki değişim fiyatı 1600 lira sana kaçar
    hatta 2 yıla kalmadan bir arıza olurda diğer yetkili servislerde seni kıvrandırırsa yine kaldın ortada. paranla rezil olursun.
    dediğim gibi bu gibi aklıma gelmeyen çok faktör var..

üç kuruş kar edicem diye başını derde sokma ama görüyrumki zaten yurtdışı almanın almanın dez avantajlarından çok olumlu yönlerini görmek istiyorsun.
    o zaman para senin kardeş bişey diyemem istediğini yap..
    hayırlı olsun derim..

Bu söylediğinizi ilk defa duyuyorum kvk ve genpanın baktığı cihaza neden Apple bakmasın ? Sadece belirli seri no lar var bakmadığı avrupa cihazlar 1 sene garanti sürüyor diye biliyorum biraz hurafe bu söylenenler

Hurafe filan yok, çok net bir bilgidir hocam, btk ve apple ın aldığı bir karardır bu piyasada pek yaygın bilinen birşey değildir, yaklaşık 6 aydır yürürlükte olan bir mevzudur.

Appe türkiye olarak türkiye harici cihazlara apple store lar bakmıyor. Kime sorarsanız yok öyle bişey diyebilir. Bu birazda T.C. Nin bazı mecburi dayatması kaynaklıdır.

Bir çoğunuz Tecrübe etmemiştir denk gelmemiştir.

Yurtdılı olup türkiye serisine uymasının yanında

Pasaport kaydı olmak koşulu ile apple store lar haricinde diğer tüm servisler bakacaktır.

Kvk başarı vs.

İnanmıyorsanız denemesi bedava buyrun gidin apple store da 👍🏻

Hocam zorlu ve akasya hariç heryer bakıyormu ? Ben genelde cihazlarımı başarıya falan götürüyorum ztn. O halde bana sıkıntı yaratmaz. Bu garantisi geçen seri 1784 galiba. Kendi pasaportuma işletirsem sorun yaşamam sanırım

Normal şartlarda bakması gerekiyor. Ama tabi biliyosunuzki yurt dılı cihazlard cogu zaman işi yokuşa sürdükleri oluyor.

Ama genel olarak bakması lazım.

Pasaport kaydı da zorunlu çünkü

Özel bir sistemle yurtdılı cihazı servise kşm getirdiğinin kaydıda tutuluyor. Btk ya kayot yapılıyor şu kayıtlı cihaz servise geldi diye.

Çünkü aklınıza hayalinize gelmeyecek katakulli işler dönüyor imei klonlama işlerinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• trt zammı fiyatlara yansımış. 100 tl artmış en az
  • merhabalar.almanyadan akrabalarımız gelecek 7 plus aldırmayı düşünüyorum.fiyat medimarkt ve saturn magazalarında 1000euro civarında amazon.de sitesinde 900 euro civarında. bu fiyatlarda cihazı getirtmek mantıklı mı türkiyede turkcellde 4500 lira. görüşlerinizi yazarsanız sevinirim teüekkürler
  • Amerikadan alınan iphone 7+ a1661 için Türkiye'de şebeke desteği var mi arkadaşlar sorunsuz olarak kullanılabilir mi? Apple Türkiye destek hattını arayip sorduğumda desteklenmemktedir dediler.Turkiyede şebeke olarak çalışmaz mi diye özellikle sordum hayır dediler.bilgisi olan var mi?

• 1 yıl garantili yurt dışı pasaporta işlenmiş swap sıfır cihaz i7 32 gb kaç para eder arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkbey -- 16 Ekim 2017; 16:42:18 >
  • MNQP2AH/A

bu modelde facetime var mı çok önemli
  • Türkbey kullanıcısına yanıt
    Ben alsam 2-2200 arasi veririm daha fazla etmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren1812

Ben alsam 2-2200 arasi veririm daha fazla etmez

Hocam iPhone sayfasını kapattım bugün Huawei p10 aldım ve inanılmaz bir cihaz boş yere i7'ye para vermişim. P10'nu şiddetle tavsiye ederim herkese

• Merhaba, ya amerikadan arkadaşım ya da ben almanyadan telefon getireceğim iphone 7+ ya da 8+.

apple Türkiye applecare+ satın alınmış bile olsa kesinlikle yurt dışı cihazlara bakmıyor mu artık?

Eskiden avrupadan alınanlara bakıyordu. amerikadan alınanlara ise model bazlı bakıyordu.
  • foreone kullanıcısına yanıt
    ‭0 (216) 282 15 11‬ bu numarayi ara net bilgiyi al.

• quote:

Orijinalden alıntı: foreone

Merhaba, ya amerikadan arkadaşım ya da ben almanyadan telefon getireceğim iphone 7+ ya da 8+.

apple Türkiye applecare+ satın alınmış bile olsa kesinlikle yurt dışı cihazlara bakmıyor mu artık?

Eskiden avrupadan alınanlara bakıyordu. amerikadan alınanlara ise model bazlı bakıyordu.

bende aynı durumdayım net bilgi alabildinizmi aceba?
  • apple türkiye yurtdışından alınmış telefonlara hizmet vermiyor ! hatta parasını vererek dahi hizmet alamıyorsunuz. pilimi para vererek değiştirmek istedim fakat hiçbir şekilde yapamayacaklarını söylediler. hatta yapabilecek bir yer bile önermediler sormama rağmen
  • MQAG2AE/A bu modelde FaceTime var mı ?

hücreselde falan FaceTime gözüküyor
  • Apple yurtdisi cihazlara bakmayan diyen arkadaslar alin bakin yurtdisi iphone 7 garantiye gonderdim sonuc fotografta.

İphone 7 ve İphone 7Plus Yurt Dışı Cihaz Genel Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crepeer39 -- 13 Kasım 2017; 18:42:25 >
  • İphone 8 ve X icin hangi kod alinmali dubai’den.

• Dubaiden i7 32 aldırıcam acele cevaplarsanız sevinirim

hangi modeli alıcam

facetime var mı yok mu

global 1 yıllık garanti kapsamında olması için yapmam gereken bir şey var mı ?

• arkadaşlar merhabalar , şu anda çindeyim burda iphone 7plus a1661 modelinden almayı düsünüyorum, garanti kapsamında değil biliyorum benim merak ettiğim konu şebeke ile ilgili ve ya kullanımda bir sıkıntı oluyor mu ? 4g çekiyor mu a1661 model cihazi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim
  • mertqd M kullanıcısına yanıt
    Okuduğum yorumlarda 1661 modelin sorunsuz çalıştığını duydum. Farklı forumlarda alanlar olmuş kullanıyorlar bir sorunda yokmuş fakat siz yinede iyi bir araştırın derim hatta apple ile iletişim kurun. ek olarak

1. A1661 model iphone 7 Plus

iPhone 7 Plus A1661 modeli ne yaygı GSM ve CDMA bariyerlerine sahip modeldir. Amerika’da Sprint ve Verizon’dan alınabilir. Porto Rico, Hobg Kong ve Çin gibi ülkelerde de satılır. Best Buy gibi sitelerden SIM FREE olarak alınabilir. Türkiye’de garantisi geçerli değil.

2.
    2. ABD'de satılan A1660 ve A1661 model kodlu CDMA cihazlar ise Türkiye'de garanti dışı oluyor. Bu cihazlar ABD, Çin, Porto Riko, Hong Kong, G.Kore, Japonya pazarlarındaki operatörlere yönelik. Cihazlar Türkiye'de de çalışır ama garanti hizmeti alamazsın. Ayrıca Apple'ın sitesinde bu GSM/CDMA model ayrımı için ülke ülke kodlar mevcut. Her sene de yeni cihazlar için güncelleniyor: View countries with supported LTE networks

Hücresel ağ özellikleri:

FDD-LTE bantları 1 (2100 MHz), 2 (1900 MHz), 3 (1800 MHz), 4 (AWS), 5 (850 MHz), 7 (2600 MHz), 8 (900 MHz), 12 (700 a MHz), 13 (700c MHz), 17 (700b MHz), 18 (800 MHz), 19 (800 MHz), 20 (800 DD), 25 (1900 MHz), 26 (800 MHz), 27 (800 SMR), 28 (700 APT MHz), 29 (700 de MHz), 30 (2300 WCS)

TD-LTE bantları 38 (TD 2600 MHz), 39 (TD 1900 MHz), 40 (TD 2300 MHz), 41 (TD 2500 MHz)

TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A)

CDMA EV-DO Rev. A (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AfterLife61 -- 3 Aralık 2017; 1:7:57 >

• Arkadaşlar merhaba.Ben iphone 8 plus almayı düşünüyorum fakat yurtdışı cihaz olarak. Ve facede uluslararası ticaret diye bir facebook sayfası var. 8 plus 256 gb 3,750 tl garantili model 250 tl de yasal kayıt ile 4000 tlye geliyor. Sizce almak mantıklı mı böyle bir duruma girmek yada ? Site güvenilir mi açıkcası tam onu da bilmiyorum fakat. Ne yapacağımı şaşırdım. Ama yurtiçinde yaklaşık 1500 tlye yakın bir para fazladan vermek çok koyuyor. Bilgisi olan var mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jaycees

Arkadaşlar merhaba.Ben iphone 8 plus almayı düşünüyorum fakat yurtdışı cihaz olarak. Ve facede uluslararası ticaret diye bir facebook sayfası var. 8 plus 256 gb 3,750 tl garantili model 250 tl de yasal kayıt ile 4000 tlye geliyor. Sizce almak mantıklı mı böyle bir duruma girmek yada ? Site güvenilir mi açıkcası tam onu da bilmiyorum fakat. Ne yapacağımı şaşırdım. Ama yurtiçinde yaklaşık 1500 tlye yakın bir para fazladan vermek çok koyuyor. Bilgisi olan var mı acaba ?

A1897 ve full kutulu jelatini açılamış olarak mı satıyorlar? Swap cihazı şarjsız ve kulaksızsız sadece telefon olarak mı veriyorlar dikkat ettiniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.