Şimdi Ara

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus inceleme ilk izlenim videosu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
1
Favori
3.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darkdiva

Şimdi bazı şeyleri görmezden gelmek saçmalıktır. Örneğin,

* 4K video kaydında hiçbir Android cihaz 30 fps'den yukarı çıkamazken iPhone 7 60fps kayıt yapacak. Üstelik yine Android cihazlar 5dk sınırlama koyarken zamanında, ilk defa Apple sınırsız 4k video kaydı getirmişti.

* A10 işlemci, kim ne derse desin, mobil dünyanın en iyi işlemcisi olacak. A9 dahi S820'lere falan toz yutturuyordu. İşlemci ve grafik kartı yönünden bu firmanın başarısını görmemek aptallıktır.

* Apple'ın bazı getirdiği özellikler daha önce birçok telefonda gördüğümüz şeyler ama adamlar bunu öyle süslüyor öyle anlatıyor ve kullanımda öyle iyi yediriyorlar ki o özellik standart haline geliyor. Bunu kabul etmeyen yoktur herhalde.

Sonuç olarak tasarımı beğenilmeyebilir, ekran/kasa oranı kötüdür, fiyatı fazladır vs. vs. Ama ortada bazı gerçekler de vardır. Bunları görmeden yorum yapmak teknoloji cahilliğidir.

Hayatımda hiç iPhone kullanmadım, hep Android kullandım. Eşimin iPhone 6S'i olduğu için yakından görüyorum. Ben yine Note 7 alma taraftarıyım, çünkü kısıtlamalar hoşuma gitmiyor ve Note serisinin özellikleri daha kullanışlı benim için. Hiçbir modeli alana ya da kullanana da ergenler gibi laf atmam.

Fiyat konusunda zaten Apple'ı değil ülkemiz yönetimini suçlamak gerekir. Şu an amiral gemisi model olup da ucuz olan model var mı?

4k 60fsp nerde yazıyor ben bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• donanımsal eksiklerin bazıları giderilmiş,3.5mm olmaması gerileme ama tasarım eksiklerine bakılmamış.çerçeveler hala kalın.kamera çıkıntısı artmış.

bence ekranda bir eksik yok.kağıt üstündeki piksel sayısı değil, kullanıcı deneyimi önemli.iphone ekranları en iyi 2k ekranlar kadar kaliteli ve canlı.fazladan piksel ekleyip pile ve ilemciye yüklenmesine gerek yok.sony,huawei gibi markalar da aplle'la aynı görüşte.2k'nın 5" civarı bir ekranda ayırt edilebilmesi mümkün değil zaten.
  • 7S'in çok daha fazla güçlü ve kendine has özellikleri barındırabileceğini düşünüyorum, öyle olmayacaksa çıkmasına da gerek yok bence.

Şu işlemci hızlandırma olayını da anlayamadım gitti, ip6'lar hangi uygulamada sıkıntı çıkartıyorduda 7 de hızlandırdılar? Tamamen pazarlama taktiği, kimse hızlarındaki farkı hissedemez bile. He ben 1-2sn yi dert ederim diyen varsa o başka, kaldı ki o da heryerde olabilecek bir fark değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

7S'in çok daha fazla güçlü ve kendine has özellikleri barındırabileceğini düşünüyorum, öyle olmayacaksa çıkmasına da gerek yok bence.

Şu işlemci hızlandırma olayını da anlayamadım gitti, ip6'lar hangi uygulamada sıkıntı çıkartıyorduda 7 de hızlandırdılar? Tamamen pazarlama taktiği, kimse hızlarındaki farkı hissedemez bile. He ben 1-2sn yi dert ederim diyen varsa o başka, kaldı ki o da heryerde olabilecek bir fark değil.

senin ki de iş değil nerdeyse appele küfür edeceksin işlemciyi hızlandırdılar diye. ilk iphonda kullanılan işlemci ile hala devam edilse iyi mi olacak devir zaman kayıpları ile dolu zaten bir de elinde ki telefon ile birini aramak için 2-3 sn bekle nolacak takdir etmek lazım adamlar yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: osdorp

quote:

* 4K video kaydında hiçbir Android cihaz 30 fps'den yukarı çıkamazken iPhone 7 60fps kayıt yapacak. Üstelik yine Android cihazlar 5dk sınırlama koyarken zamanında, ilk defa Apple sınırsız 4k video kaydı getirmişti.

* A10 işlemci, kim ne derse desin, mobil dünyanın en iyi işlemcisi olacak. A9 dahi S820'lere falan toz yutturuyordu. İşlemci ve grafik kartı yönünden bu firmanın başarısını görmemek aptallıktır.

* Apple'ın bazı getirdiği özellikler daha önce birçok telefonda gördüğümüz şeyler ama adamlar bunu öyle süslüyor öyle anlatıyor ve kullanımda öyle iyi yediriyorlar ki o özellik standart haline geliyor. Bunu kabul etmeyen yoktur herhalde.

Sonuç olarak tasarımı beğenilmeyebilir, ekran/kasa oranı kötüdür, fiyatı fazladır vs. vs. Ama ortada bazı gerçekler de vardır. Bunları görmeden yorum yapmak teknoloji cahilliğidir.

Hayatımda hiç iPhone kullanmadım, hep Android kullandım. Eşimin iPhone 6S'i olduğu için yakından görüyorum. Ben yine Note 7 alma taraftarıyım, çünkü kısıtlamalar hoşuma gitmiyor ve Note serisinin özellikleri daha kullanışlı benim için. Hiçbir modeli alana ya da kullanana da ergenler gibi laf atmam.

Fiyat konusunda zaten Apple'ı değil ülkemiz yönetimini suçlamak gerekir. Şu an amiral gemisi model olup da ucuz olan model var mı?

DH'nin haberinde yazıyordu ama şimdi baktım silmişler. Doğru olmayabilir o zaman. Ben o haberi okuduktan sonra yazmıştım.

• Millet takmış bi ekran çözünürlüğüne. :) anlatamazsın anlatamayız boşuna yormayın kendinizi. Koskaca apple'ın donanım mühendisleri bilmiyor bunlar biliyor tamam. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

Hipnoz etmişler sizi Diyecek bişey bulamıyorum.Buyrun kullanın, sizi tutan yok.

anlatamazsın anlatamayız. Koskoca apple'ın donanım mühendisleri bilmiyor bunlar biliyor ekran muhabbetini. Tamam he diyin geçin. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3arbar

merhaba ben 3arbar

bu videomuzda iphone7 ve iphone 7 plus hakkındaki ilk izlenimlerimizi paylaşacağız

• Yeni model telefonlar beni uzunca bir süredir heyecanlandırmıyor.

• 4k 60 fps yok, arkadaş karistirmis
    Yine 30 fps gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: osdorp

quote:

ilk sınırsız 4k video kaydı yapan cihaz sony z3'tür.iphone6s ondan sonra çıktı.belki ısı sonucu video 15-20dk kayıt sonrası kesiliyordu ama limit yoktu.

• quote:

4K 60FPS değil 4K 30FPS kayıt yapıyor.
    Ayrıca Sony cihazlarında 5 dakika sınırı yok. İşlemci en iyi denmiş. Tek çekirdek performansında en iyi. GPU ve çok çekirdek performansında SD820 daha iyi.Tabi telefon çıkınca testler de ortaya çıkar.

• Parkinson hastalığı, beynin alt kısımlarındaki gri cevher çekirdeklerinin bozukluğuna bağlı bir sinir sistemi hastalığı. Genellikle orta yaş hastalığıdır. Adını hastalığı ilk defa 1817'de titremeli felç olarak tarifleyen James Parkinson'dan almıştır. Binde bir sıklıkla görülen, müzmin, ilerleyici, tedavisiz iyileşmeyen bir hastalıktır.

Temel bozukluk, koordine hareketleri düzenleyen beyin bölümlerindendir. Bu bozukluğa yol açan sebep tam bilinmiyorsa idyopatik Parkinson hastalığı, sebebin belli olduğu durumlarda ise Parkinsonien sendromlar adı verilir. Bu sendromların bir kısmı şunlardır:

Geçirilmiş beyin enfeksiyonları,
    Bazı ilaçlar,
    Arteroskleroz,
    Ailevi sebepler,
    Travma,
    Zehirlenmeler,
    Tümörler,
    Kandaki kırmızı hücrelerin aşırı yükselmesi
    Hastalığın temel belirtileri titreme, sertlik ve hareketlerin yavaşlamasıdır. Titreme ilk ortaya çıkanı olup, genellikle başlangıçta tek eldedir. Zamanla aynı taraf bacağa ve karşı ele geçebilir. Sıklıkla hastalıktan vücudun bir yarısı baskın olarak etkilenir. Titreme dinlenirken olup, uyurken kaybolur; sinirlilik ve yorgunluk titremeyi arttırır. Sertlik veya katılık boyun kaslarından başlar ve başın gövdeden önde tutulmasına sebep olur. Bel kemiği de etkilenip bel hafif öne eğilir, diz kalça ve kol eklemleri bükük hal alır. Hasta, küçük hızlı adımlarla sendeleyerek yürür, hantallaşır, saatlerce oturur. Yazıya büyük başlar, harfler gittikçe küçülür ve yazının okunması güçleşir. Monoton bir konuşması vardır. Kasların tonusu arttığı için (sertleştikleri için) bükülü kolun açılmaya çalışılması sırasında dişli çark hareket ettiriliyormuş hissi alınır. Yüz adale faaliyetleri (mimik ve jestler) silinir, donuk, anlamsız çehre (maske yüzü) vardır. Hareketlere başlamakta güçlük çeker, cildi yağlanır ve %40 hastada bunama görülür. Kelimelerin son hecesini tekrar eder. Gözünü kırpmaması söylenip, burun köküne vurulunca kırpma hareketini kontrol edemez. Gözlerin yukarıya doğru dakikalar hatta saatlerce kayması da, hastayı çok rahatsız eden bir durumdur.

• jet black de 32 gb satışı olacak mı

• ahmetkep kullanıcısına yanıt
    Zanneden den sonrasını okumadım
  • Millet cidden nasıl eleştireceğini şaşırmış. Ülkedeki vergi sistemi yüzünden telefonun fiyatına laf eder olmuşlar. 3700'e telefon mu olur yeaaa diyenler zaten bir siz yaşıyorsunuz bu dünyada. Herkes size satmak için bir şeyler çıkartıyor Senin burun kıvırdığın cihaz çıkışında gene rekor kıracak. Boşa çene döküyorsun burada.
  • east10 kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı iPhone 6S ile Samsung S7 Edge'i kıyaslaman da
  • ahmetkep kullanıcısına yanıt
    "Note 7 batarya problemini bir kenara koyarsak"

Gerçekten buradan sonrasını okumadım. Batarya problemi kenera köşeye koyulabilecek bir sorun değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engnavci

jet black de 32 gb satışı olacak mı

128den başlayacak jet blackler
  • Laflara bak, isteyen almasın fiyatı eleştirmeyin. Sanki firmanın kazandığı parayı bu eleman kazanıyor. Neyini eleştirmeyeyim? Samsung fiyatını da eleştiririm, Apple fiyatını da, araba fiyatını da, eleştiririm arkadaş. Salak olmayın artık, onu eleştirme bunu eleştirme diye diye ülkede ne ev ne araba ne de teknoloji alabiliyoruz. Bunu yazdığım adamların yarısı babalarının cebine koyduğu bir sigara parası ile geziyor gerçi bunu da biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.