Şimdi Ara

iPhone 7?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
86
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç güne iPhone 7 alıyorum. Sadece sosyal medya ve kamera için kullanicam.( İkinciel). Sizce?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• iphone mutlaka al
    ben yıllardır android kullanmıştım. 6 7 yıl civarında android kullandım. geçensene a7 2017 almıştım.
    2 ay önce iphone 7 plus aldım. android cihaz iosun yanından bile geçemez android cihaz o kadar kötü bir cihazki
    iphone 7 plus al ne demek istediğimi anlarsın.
    fiyat olarak çok pahalı ama hak ediyo.
    doların durumunu biliyorsun. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPeople

iphone mutlaka al
    ben yıllardır android kullanmıştım. 6 7 yıl civarında android kullandım. geçensene a7 2017 almıştım.
    2 ay önce iphone 7 plus aldım. android cihaz iosun yanından bile geçemez android cihaz o kadar kötü bir cihazki
    iphone 7 plus al ne demek istediğimi anlarsın.
    fiyat olarak çok pahalı ama hak ediyo.
    doların durumunu biliyorsun. :)
    Hayatımda gördüğüm en sığ yorumlardan biri. Bir kere android cihaz dediğin galaxy ace i de kapsar mate 10 proyu da kapsar. Sen a7den memnun kalmadın diye android kötü bir işletim sistemi olmuyor. Ben de 4 sene son derece memnun bir şekilde lg g2 kullandım mesela.

Konuya gelirsek ip 7 o kullanım için son derece yeterli gelir. Hele bir de ios 10 sürümündeyse daha da iyi olur.
  • @Greggs cevabınız için teşekkür ederim . Şimdi 7 plua mu yoksa 64gb 7 mi diye araştıriyorum
    @iPeople Teşekkürler ama p20 pro gibi efsane modellerde var. Benim androidden sıkılma sebebim sosyal medya uygulamalarında optimize yok. Mesela kameram iyi olmasına rağmen instagram hikayelerim piksel piksel

• iPhone 7 canavar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurutulmus Domates

@Greggs cevabınız için teşekkür ederim . Şimdi 7 plua mu yoksa 64gb 7 mi diye araştıriyorum
    @iPeople Teşekkürler ama p20 pro gibi efsane modellerde var. Benim androidden sıkılma sebebim sosyal medya uygulamalarında optimize yok. Mesela kameram iyi olmasına rağmen instagram hikayelerim piksel piksel
    7nin 64lüğü yok yalnız.
  • Bir ara çıkmamış mıydı ben mi yanlış hatırlıyorum
  • 6S Plus 128 alın bence. :) Ama kamera önemli diyorsanız 7 Plus alın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece kamera ve sosyal medya için ip 7 için paran israf olur,
    6s plus çok rahat işini görür,para bol diyorsan 7 (hatta 8) al tabi ki :)

• 6s-7 arasında kalan biri olarak yazıyorum. işlemci, touchid ve kamera dışında (6s f2.2diyafram-7 f1.8 diyafram) fark görmedim cihaz ekranına bakınca. Her iki cihazda fotoğraf görüntüsü olarak hemen hemen aynı tatmini veriyor. 6s in artısı kulaklık jakı var ve çok büyük nimet. Arabada aux girişine hem jak takıyorum hem şarj ediyorum.

Bu yüzden aradaki 500₺ farka değecek bir şey göremedim. Samsng galaxy s7 den geçen biri olarak gözlemlerim bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s-7 arasında kalan biri olarak yazıyorum. işlemci, touchid ve kamera dışında (6s f2.2diyafram-7 f1.8 diyafram) fark görmedim cihaz ekranına bakınca. Her iki cihazda fotoğraf görüntüsü olarak hemen hemen aynı tatmini veriyor. 6s in artısı kulaklık jakı var ve çok büyük nimet. Arabada aux girişine hem jak takıyorum hem şarj ediyorum.

Bu yüzden aradaki 500₺ farka değecek bir şey göremedim. Samsng galaxy s7 den geçen biri olarak gözlemlerim bunlar.

• @NakahNiyesuh 6s plus tasarımını beğenmiyorum ve 3 yıllık cihaz arıyorum o kadar kurtarmaz beni diye düşünüyorum ön kamerasıda 7de kadar iyi değil. Teşekkür ederim yorumunuz için
    @Myhunter Para bol değil fakat almışken iyisini almak istiyorum. Bir de şu Apple'ın yavaşlatma muhabbetleri var ya o yüzden 7 veya 7plus almak istiyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için
    @skyrime2828 Kablosuz kulaklık kullanıyorum o yüzden pek sorun değil. Üst satırlarda dediğim gibi şu Apple'ın yavaşlatma muhabbeti her ne kadar çözüldü denilse de bana pek inandırıcı gelmiyor. Teşekkür ederim yorumunuz için
  • Kesinlike 7 alın ve geçin, 6s ile aradaki 500₺ yi kıyaslamak çok anlamsız olmuş. İkisinin ekranına bakıp, bir sonuca varmak ise oldukça garip zira iki ürün arasında jenerasyon, touch id ve çok önemli bir işlemci farkı var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reverser

Kesinlike 7 alın ve geçin, 6s ile aradaki 500₺ yi kıyaslamak çok anlamsız olmuş. İkisinin ekranına bakıp, bir sonuca varmak ise oldukça garip zira iki ürün arasında jenerasyon, touch id ve çok önemli bir işlemci farkı var.
    Yazdıklarınızı üzerime alınarak cevap veriyorum.

Günümüzde ip8 in ekranı bile full hd değil iken 6s ve 7nin ekranda verdiği görüntü kalitesi aynı. Hdr desteği var iphone7 nin ekranında biz mi bilmiyoruz?

S7 de 2K çözünürlük ile her çektiğim video da çevremdekiler bakmaya doyamıyordu fotoğraf ve videolara. Bu yüzden ekrana bakarak karşılaştırma yaptım.

Gündelik hayatta sıradan bir kullanıcı ne jenerasyon farkını hisseder ne de touchid nin hız farkını. A10 işlemci de harikalar yaratmıyor.

Yine iddia ediyorum 6s ve 7 arasında ahım şahım fark yok. 500₺ Vermek bana göre gereksiz. Verene de saygı duyarım.
    Edit. Yazdıklarım sıfır cihaz içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyrime2828 -- 23 Haziran 2018; 19:47:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skyrime2828

6s-7 arasında kalan biri olarak yazıyorum. işlemci, touchid ve kamera dışında (6s f2.2diyafram-7 f1.8 diyafram) fark görmedim cihaz ekranına bakınca. Her iki cihazda fotoğraf görüntüsü olarak hemen hemen aynı tatmini veriyor. 6s in artısı kulaklık jakı var ve çok büyük nimet. Arabada aux girişine hem jak takıyorum hem şarj ediyorum.

Bende de S7 var hocam ve şuan satıp 6S Plus'a geçmenin derdindeyim. Azıcık fazla verip 7 alabilirim ama çift kamera olmadığı için değeceğini sanmıyorum. S7'den sonra izlenimlerinizi yazar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugh Jackman

Bende de S7 var hocam ve şuan satıp 6S Plus'a geçmenin derdindeyim. Azıcık fazla verip 7 alabilirim ama çift kamera olmadığı için değeceğini sanmıyorum. S7'den sonra izlenimlerinizi yazar mısınız?

Alıntıları Göster
    Öncelikle 6s ve s7 arasındaki en belirgin fark kulaklıkla dinlediğim müziklerdeki ses kalitesi oldu. Hem daha yüksek ses veriyor hem de daha kaliteli.

S7 de günde iki defa şarj etme durumunu yaşamadım pek. Tabi güç tasarruf modu açık ve ekran fullhd olarak ayarlanmış şekilde. Bağlantı 3G de sabit. Oyun oynamazdım. Sabah 8de %100 çıktığımda akşam %15-20larla eve dönerdim. 6s te durum böyle değil. Yazılımdan kaynaklı diye düşünüyorum. Şarjı çabuk gidiyor. Akşamı çıkarmaz kısaca. İşten 6gibi çıksam şarjı biter sanırım. Hiç denemedim, kabloyla pc ye bağlı gün içinde. Iphone SE 10.3.2 sürümünde pilden çok memnundum. Şu anda 6s 11.4e sahip.

Diğer farklardan biri de kameradaki diyafram değeri. S7 nin kamerası tartışılmaz daha iyi. Çok keskin ve karanlık yerleri aydınlatabilen kameraya sahip fakat ön kamerası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Günümüzün en yakışıllı ünlülerini bile fotoğrafta yamultur. 6s in ön kamerası daha iyi diyebilirim. Bol selfi çekiyorsanız düşünülebilir.

Diğer yandan samsung servisleri biraz beceriksiz. Telefonumun ekranını tam oturtamadılar bu yüzden hakem heyetiyle iade kararı aldırdım ve gidip 6s aldım. Yoksa elimde 3200₺ vardı, 7 de alabilirdim. 6s ve 7 arasında kullanımda ciddi farklar göremedim. Belki kameradaki ois desteği video kaydında fark yaratır fakat 500₺ lik bir fark değil. Belki bundan iki sene sonra eskiynce fark ortaya cıkacak ancak 500₺yi iki seneye bağlamanın gereksiz oldugunu düşünüyorum. Bu arasa sıfır cihaz aldım ben. Fatura adıma olmasına önem veririm. İade durumlarında lazım oluyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: skyrime2828

Öncelikle 6s ve s7 arasındaki en belirgin fark kulaklıkla dinlediğim müziklerdeki ses kalitesi oldu. Hem daha yüksek ses veriyor hem de daha kaliteli.

S7 de günde iki defa şarj etme durumunu yaşamadım pek. Tabi güç tasarruf modu açık ve ekran fullhd olarak ayarlanmış şekilde. Bağlantı 3G de sabit. Oyun oynamazdım. Sabah 8de %100 çıktığımda akşam %15-20larla eve dönerdim. 6s te durum böyle değil. Yazılımdan kaynaklı diye düşünüyorum. Şarjı çabuk gidiyor. Akşamı çıkarmaz kısaca. İşten 6gibi çıksam şarjı biter sanırım. Hiç denemedim, kabloyla pc ye bağlı gün içinde. Iphone SE 10.3.2 sürümünde pilden çok memnundum. Şu anda 6s 11.4e sahip.

Diğer farklardan biri de kameradaki diyafram değeri. S7 nin kamerası tartışılmaz daha iyi. Çok keskin ve karanlık yerleri aydınlatabilen kameraya sahip fakat ön kamerası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Günümüzün en yakışıllı ünlülerini bile fotoğrafta yamultur. 6s in ön kamerası daha iyi diyebilirim. Bol selfi çekiyorsanız düşünülebilir.

Diğer yandan samsung servisleri biraz beceriksiz. Telefonumun ekranını tam oturtamadılar bu yüzden hakem heyetiyle iade kararı aldırdım ve gidip 6s aldım. Yoksa elimde 3200₺ vardı, 7 de alabilirdim. 6s ve 7 arasında kullanımda ciddi farklar göremedim. Belki kameradaki ois desteği video kaydında fark yaratır fakat 500₺ lik bir fark değil. Belki bundan iki sene sonra eskiynce fark ortaya cıkacak ancak 500₺yi iki seneye bağlamanın gereksiz oldugunu düşünüyorum. Bu arasa sıfır cihaz aldım ben. Fatura adıma olmasına önem veririm. İade durumlarında lazım oluyor. :)

Alıntıları Göster
    Ben geçen sene 6s alan biri olarak müzik kalitesinden şüphe etmiştim. Eeh g2den sonra çok fark gördüm desem yalan olur. S7nin 6sden ses konusunda geri olması bence fiyasko. Ses kalitesinde 7 bariz daha iyi diyorlar ama onda da kulaklık girişi yok. Donanım desen o da çok farklı değil.

Kamera, ses kalitesi, suya toza dayanıklılık için 7 tercih edilebilir. Ama 6sle 7nin ben aşağı yukarı aynı anda eskiyeceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Ben geçen sene 6s alan biri olarak müzik kalitesinden şüphe etmiştim. Eeh g2den sonra çok fark gördüm desem yalan olur. S7nin 6sden ses konusunda geri olması bence fiyasko. Ses kalitesinde 7 bariz daha iyi diyorlar ama onda da kulaklık girişi yok. Donanım desen o da çok farklı değil.

Kamera, ses kalitesi, suya toza dayanıklılık için 7 tercih edilebilir. Ama 6sle 7nin ben aşağı yukarı aynı anda eskiyeceğini düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Aynı fikirdeyim. Kaldı ki su alsa telefon apple onu da karşılamıyor. 500₺ farka değecek ayırt edici özellikler yok 7de.

• Ön kamera çok önemli olduğu için 7 daha iyi. Cevaplarınız için teşekkür ediyorum 7plus düşünüyorum almışken plus aliyim dedim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.