Şimdi Ara

iPhone 6 yere düştü. SS'li.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Cumartesi günü club'teyken telefonu 2 kere yüz üstü düşürdüm. Normalde böyle bir Açıklık yoktu, garanti falan herhangi bir yöntemi var mı? Rahatsız ediyor çünkü. Bastırınca yerine oturur gibi oluyor sonra eski haline dönüyor. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.
     iPhone 6 yere düştü. SS'li. iPhone 6 yere düştü. SS'li.

• Ne garantisi kardeş. Kullanıcı hatası işte. Garantiden falan değiştiremezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Ne garantisi kardeş. Kullanıcı hatası işte. Garantiden falan değiştiremezsin.

Kenarı açıktı Hesabı yapan arkadaşlar oluyordu ondan sordum kardeş.
  • quote:

büyük ihtimalle tamir edip geri yollarlar bedavaya, veyahut sıra çok ise 0 cihaz gönderirler.
    Apple'ın garantisi budur. Müşteri Memnuniyeti ^.^
  • quote:

Orijinalden alıntı: VezHack

quote:

büyük ihtimalle tamir edip geri yollarlar bedavaya, veyahut sıra çok ise 0 cihaz gönderirler.

Kardeş sorunlu musun sen? Az önce telefonunu denize düşüren birinin konusuna da direkt sıfırını gönderirler yazmışsın. İyi misin? Kafan mı güzel?
  • 1-2 kez düşürdüm bende iphone6 yı tahminim sert bir zemine yada hızlı düşmüş muhtemel kullanıcı hatası derler üstteki arkadaşın dediği gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz0071

1-2 kez düşürdüm bende iphone6 yı tahminim sert bir zemine yada hızlı düşmüş muhtemel kullanıcı hatası derler üstteki arkadaşın dediği gibi...

Hocam dans ederken mesaj yazıyordum Kızın eli değdi 2 kere düşürdük ya aşırı rahatsız ediyor
  • quote:

quote:

quote:

Kardeş sorunlu musun sen? Az önce telefonunu denize düşüren birinin konusuna da direkt sıfırını gönderirler yazmışsın. İyi misin? Kafan mı güzel?

hayır değilim. Apple bu kardesim benimde mantığıma sığmıyor ancak adamların yaptığı sey bu.

Yalnız tek seferlik bir degisim, 2.seferde para alabilirler.

Bi edit daha atayım bi konu acmıstım garantiden kac günde gelir diye, arkadasımını telefonunu alıcam ama kösesi yamulmus. Yani kasa gidiciydi.
    Bugün arkadasıma mesaj gelmis; 0 cihaz ile degisim yapıldı, kargoya verildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VezHack -- 10 Ağustos 2015; 14:22:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Playstop

quote:

1-2 kez düşürdüm bende iphone6 yı tahminim sert bir zemine yada hızlı düşmüş muhtemel kullanıcı hatası derler üstteki arkadaşın dediği gibi...

Hocam dans ederken mesaj yazıyordum Kızın eli değdi 2 kere düşürdük ya aşırı rahatsız ediyor

2 kez okudum karmaşık bir durumda düşmüş

Telefonun eğilme durumunda burda değişim masrafları paylaşılmıştı ordan bir bakın 400 tl yi geçmez diye düşünüyorum masraf olarak bakarsak çok bişeyi yok gibi duruyor üst parça değişecek birtek...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Playstop

quote:

2 kez okudum karmaşık bir durumda düşmüş

Telefonun eğilme durumunda burda değişim masrafları paylaşılmıştı ordan bir bakın 400 tl yi geçmez diye düşünüyorum masraf olarak bakarsak çok bişeyi yok gibi duruyor üst parça değişecek birtek...

Sağ olun hocam evet Karışık baya😀 gece dikkat etmedim de az önce farkettim açıldığını. Hemen bakıyorum. Allah razı olsun yardımınız için.

• Geçmiş olsun, kullanıcı hatası derler
  • Böyle yapıyorlar sonra gerçek Mağdurlar Kullanıcı hatası deyip geri yollanıyor bildigin Kullanıcı hatası işte ne Değişimi birader !
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_Jazz

Böyle yapıyorlar sonra gerçek Mağdurlar Kullanıcı hatası deyip geri yollanıyor bildigin Kullanıcı hatası işte ne Değişimi birader !
    Sen de böylece club'da dans ederken yazmamayı öğrenmiş oldun. Kullanıcı hatası olarak geri döner. Boşuna değişim vs. ümit etmeyin. Kasasında yamulma varsa ekran değişimi de yapmazlar. 1000 - 1300 TL arasında swap cihaz verirler. Görmemişin telefonu olmuş tutmuş club'da dans ederken düşürmüş.
  • Malesef ulkemizde garanti kavrami yanlis anlasiliyor. Garanti kasko degildir. Garanti telefonda olusacak yazilimsal yada donanimsal hatalari karsilar kullanici tarafindan olusturulan hatalari karsilamaz. Degistirceklerini sanmiyorum.
  • quote:

quote:

hahaha öyle şey mi olur kullanıcı hatasıysa paşa paşa gidersin apple store a elden verirsin bir telefon parası sıfırını alırsın ama bir kereye mahsus diye biliyorum ve istedikleri parada yüksek bir miktardı.Ha kullanıcı hatası yoksa değiştirirler tabi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hayır değilim. Apple bu kardesim benimde mantığıma sığmıyor ancak adamların yaptığı sey bu.

Bi edit daha atayım bi konu acmıstım garantiden kac günde gelir diye, arkadasımını telefonunu alıcam ama kösesi yamulmus. Yani kasa gidiciydi.

Allah akıl fikir versin böyle palavra sıkınca elinize ne geçiyor bilmiyorum. Yazık valla.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen kardeşim benim kutudan kasa açıklığı ile çıkan iPhone'unu değişim yapamayız deyip beni gönderende aynı Apple zaten

• Kırılmadığına dua et
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

Kırılmadığına dua et
    Bu garanti şunlar için geçerli değildir: (a) arıza malzeme veya işçilikten kaynaklanmadıkça piller veya zaman içinde kaybolmak üzere tasarlanmış koruyucu kaplamalar gibi sarf parçaları; (b) çizikler, ezikler ve bağlantı noktalarındaki kırık plastikler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere kozmetik hasarlar; (c) bir başka ürün ile kullanımdan kaynaklanan hasarlar; (d) kaza, suistimal, hatalı kullanım, sıvı teması, yangın, deprem veya başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar; (e) Apple Ürünü'nü kullanım kılavuzu, teknik şartnameler veya yayınlanmış diğer Apple Ürünü talimatlarında belirtilenden farklı kullanmaktan kaynaklanan hasarlar; (f) Apple temsilcisi veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı ("AASP") olmayan kimseler tarafından gerçekleştirilen servisten (yükseltmeler ve genişletmeler de dahil) kaynaklanan hasarlar; (g) Apple'ın yazılı izni olmaksızın işlevselliğini veya kapasitesini değiştirmek üzere Apple Ürünü'nde yapılan değişiklikler; (h) normal yıpranmadan kaynaklanan veya Apple Ürünü'nün normal eskimesi nedeniyle oluşan hasarlar veya (i) Apple Ürünü'ndeki seri numarası silinmesi veya bozulması.

• İphone 6 larda sol üst köşeye doğru kasa açıklığı kronik bir problemdir. Ayrıca sağ alt köşe bastırınca cıt cıt sesi. Bunlar iphone 6 nın kronik sorunları kem küme gerek yok. O açıklık o cihaza zaten vardı da bu boyutta olmadığı için dikkatini çekmedi. Düşürünce tamamen bıraktı kendini. Aynı yer aynı kısım kasa açıklığı 3 cihaz deiştim. Çevremde kullanan 5 kişiden 3 ünün cihazında bu sorun mevcut. Apple nin bu sorundan ağzı epey yandı binlerce cihaz deiştiler deişen cihazlarda aynı tabi sorunlu. Artık baş edemedikleri için kaptıra bildiklerine kasada milimetrik eğrilik var kullanıcı hatası diyip işin içinden çıkıyorlar. Yada buna benzer başka bahaneler. Düşürdüğünde vuruk ezik oluşmadıysa insaflı bi genius a raslarsan cihaz ön panel değişir ücrette vermessin. Panel değişip cihaz kalibrasyondan geçmesse cihaz değişir şansın varsa. Genpa ya hiç verme zaten direk bir palavra bulup garanti dışı bırakacaklardır cihazı 1200 tl karşılığı düşük takas diyeceklerdir işleri bu. ( sen cihazı düşürmüssün ama düşürmemiş olsanda önemli deil onlar gene bi palavra bulurlar). Genpanın kitabı böyle işliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AfterLife61 -- 11 Ağustos 2015; 1:45:04 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.