Şimdi Ara

iPhone 6 Facetime Sorumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İphone 6 bana Qatar'dan geldi geçen ay.
    Facetime yoktu.
    Ufak bir araştırma sonucu bazı model serilerinde olmadığını öğrenmiş oldum.
    Buraya kadar sıkıntı yok.
    Yalnız geçen hafta Qatara geldim ve buraya gelmeden uçağa binerken qatar hattımı telefona taktım ve teli hiç açmadan kapadım.
    Buraya gelince teli açtığımda ana ekranda ve ayarlar kısmında facetime gördüm. Yükleme güncelleme vs hiçbişey yok yani. Ki uçakta kapalıydı tel nasıl yüklendi bilemedim.
    Kimlik bilgilerimle giriş yaptım görüşme bile yaptım.
    Ama az önce tr hattımı takınca facetime tekrar kayboldu.
    Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı ?
    Benim bildiğim bazı model serilende yok ama hat ile gelip gitmesi anormal değil mi ?
     iPhone 6 Facetime Sorumu iPhone 6 Facetime Sorumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Durumun işleyişi şöyle BAE, Suudi Arabistan ve Katar'da satılan cihazlar aynı part numaralarına sahip ve Voip çözümleri BAE'de yasak olduğu için burada satılan cihazlarda FaceTime bulunmuyor. Fakat böyle bir yasak Suudi Arabistan'da ve Katar'da olmamasına karşın yine de orada satılan cihazlar BAE'de satılan cihazlarla aynı part numaralarına sahip olduğu için orada ki cihazlarda FaceTime'a kapalı. Bunun için operatörler, operatör ayarlarına kendilerine ait bir sim kart takıldığında FaceTime'ın aktif olması için bir kod ekliyorlar ve siz o operatörün sim kartını taktığınızda FaceTime aktif oluyor fakat başka bir operatöre ait sim kart taktığınızda, tekrar deaktif oluyor. Yani Katar'dayken FaceTime'ın tadını çıkarın çünkü Türkiye'de kullanamayacaksınız

• Peki hiçbir alternatif yokmu türkiye de facetime aktif olması için :(

• Yaşadığınız gayet normal. Çünkü FaceTime zaten sizin cihazınızın içinde zaten var, sadece aktif değil. Arkadaş yukarda güzelce açıklamış. Şöyle bir alternatif var, telefonunuza jailbreak yaparsanız Türkiye'de de FaceTime'ı kullanabilirsiniz. Maalesef başka da bir çözüm yolu yok.

Orta Doğu Ülkelerinde Satılan Apple iOS 8 Yüklü Cihazlar İçin FaceTime Aktivasyonu

http://forum.donanimhaber.com/m_99402737/f_//tm.htm#99402737

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCNerd -- 5 Aralık 2014; 1:22:12 >
  • Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Jailbreak düşünmüyorum.
    Facetime olmadan devam o zaman :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.