Şimdi Ara

İphone x'ime yeşil çizgi indi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
24.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaşlar. Dün görüldüğü gibi hiç bir şey yokken telefon a bu çizgi indi. Yurtdışı cihazı idi ve 1 yıllık garantisi sona erdi. Yine de Apple call center ı aradım ve beni kvk servisine yönlendirdi. Kvk servisindeki çocuk evet bu kronik düşme ile olmamış demesine rağmen garanti bittiği için 1850₺ dedi. Call center ı tekrar aradım dedim kullanıcı hatası yok ama para isteniyor yardımcı olur musunuz, beyefendi garantiniz biteli 5 ay olmuş az geçseydi yardımcı olmayı deneyebilirdik gibi bir şey söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum tabiki ama.. Moralim bayağı bozuldu. Daha önce başına gelen var mı? Ya da ne yapmalıyım? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu tür cihazlar yenisi ile değiştiriliyor ama cihaz yurtdışı olduğu için para almaları normal apple türkiye garantisi olsa o cihaz incelemeye alınıp değiştirilirdi geçmiş olsun bazı iphone x lerin kronik hatası yeşil çizgi ilk aldığınızda göstermiş olsaydı kendini daha rahat ederdiniz geçmiş olsun

• seyhmus21 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam onlar da öyle söyledi. Yurtdışı ile alakası yok garanti bitti diye. Normalde 2 yıl yurtdışı cihazların ise 1 yıl.

• Bu problem neden oluşur? Teknik konuşacak arkadaş var mi? Bende de X var başıma böyle birşey gelsin istemem

• İmanPower kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı cihazlarda değişme oluyor garanti devam ettiği sürece apple türkiye garantisi bitse bile fabrikasyon hatalı cihazları ücretsiz değişiyor diye biliyorum ondan dediydim

• Çok kalitesizleşti bu markada. O kadar para ver cihaz al sonra ekran da aşağı doğru çizgi insin. Neymiş kronikmiş. Ne alaka ?
  • Klasik amoled sıkıntıları kullanıcıyla alakası yok, panelin değişmesi gerek.
  • İşte bu yüzden amoled çöpüne para verilmez iphone xr dan şaşmayın.

• ekran değişimini göze aldıysanız flex kablosu oynamış olabilir bir ihtimal açıp bakın.
  • Amoledin zararları

• Geçen sene x’i aldıktan sonra aynısı benim de başıma gelmişti. Green line diye aratınca kronik bir problem olduğunu bulabiliyoruz zaten. Eskişehirdeki lanet servise götürdüm hiçbir şekilde yardımcı olmamışlardı ücretli değişim dışında. Ben de o sinirle çıkıp o şekilde satıp yeniden almıştım. Eğer apple çözüm bulabilirse ne mutlu size hocam. Bulamazsa da yine de canınısı sıkmayın. Geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37F4B34B4

Bu problem neden oluşur? Teknik konuşacak arkadaş var mi? Bende de X var başıma böyle birşey gelsin istemem
    Ne kadar apple de olsa değişik üretim merkezlerinden parça alabiliyor. Bazıları kısa devre yapabiliyor. Burada daha önce apple yetkilisiyle görüştüğümde en sağlam en kaliteli parçaları amerika cihazlarında kullandıklarını söylemişlerdi. Araçlarda da böyle audi q2 almanyada üretilende problem yok, meksikada üretilende var. Devletin tse iso gibi denetlemesi gerekir.

• Önemli olan cihazın Amerikan cihazı olmaması değil mi? Yoksa global modeller de fark ediyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostlar garantisi bitti diye hiç bir şekilde ücretsiz olmuyor denildi. Kronik olduğu kvk yetkilisi tarafından kabul edilmesine rağmen..

• TÜKETİCİ HEKEM HEYETİNE GİT KAZANIRSIN ÖNCEDEN BAŞVURMUŞ KİŞİLER VAR KAZANIRSIN

• istanbulsrv İ kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musun? Garanti bitti ve yurtdışı cihazı Nasıl olacak?

• Yurt dışı alınan ülkenin Apple mail at resimlerle beraber Türkiye garantiden bahset yurt dışı olduğundan hizmet veremediklerinden birde teknisyenin söylediğini ekle anlat

• Thh asla yurtdışı garantisiz cihazla ilgilenmez. Arkadaşımda monitör için başvurmuştu. Nerdeyse adami suçlu buldular. Firmaya yaptırımı olmaz bu konuda thh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke yurt içinden alsaydınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi firmalar amoled/oled ekran konusunda neden bu kadar ısrarcı? Ölü doğmuş boş bir teknoloji. Ekran yanması, çizgi inmesi falan filan... Mis gibi ips paneller vardı. iPhone 8 Plus’taki ekran kötü diyen oldu mu hiç? Cayır cayır çalışıyorlar. 7/24 açık tut belki 3-4 sene sonra ekran sararır o kadar. Siyah arka plan tutayım, yok İnstagram ekranı yaktı falan. Yazıktır abi. Amoled tel almayın. Telefon ederinin yarısı para isterler ekrandan.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.