Şimdi Ara

Iphone 6 / 6+ En uygun tempered glass

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
5
Favori
6.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar piyasada birçok temperli cam var hangisi tam oluyor? Hangisini almak lazım ? Kullanan arkadaşlar hangi markayı tercih etti ?? Paylaşırsak faydalı olur

• Ekranı koruyor mu bunlar?
  • Crazy Kids kullanıcısına yanıt
    2-3 gündür baya video izledim ekranı koruyor ama şöyle bir sıkıntı gördüm yeni iphoneların köşeleri biraz kıvrımlı olduğundan köşelere kadar uzanan cam daha görmedim sanki başka model için üretilmiş cam takılmış gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeiligeR-7

2-3 gündür baya video izledim ekranı koruyor ama şöyle bir sıkıntı gördüm yeni iphoneların köşeleri biraz kıvrımlı olduğundan köşelere kadar uzanan cam daha görmedim sanki başka model için üretilmiş cam takılmış gibi duruyor

Hocam peki yeni iphone'lar neden dayanıksız?Düşünce %200 ekran çatlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Kids

quote:

Hocam peki yeni iphone'lar neden dayanıksız?Düşünce %200 ekran çatlıyor

Alıntıları Göster
    Yanlarıda kaplayan tek koruyucu şu an clear coat..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cassius X

Yanlarıda kaplayan tek koruyucu şu an clear coat..

Alıntıları Göster
    var mı arkadaşlar temperli cam kullanan??
  • Crazy Kids kullanıcısına yanıt
    Ben düşürdüm cep yüksekliğinden ve ne kılıf ne de jelatin vardı cihazda yeni olduğu için. Ekran üstüne düştü cihaz ama ekran kırılmadı. Ekranda birkaç kılcal çizik var. Yepyeni bira cihazda böyle bir olay yaşamak çok can sıkıcı tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudf2

Ben düşürdüm cep yüksekliğinden ve ne kılıf ne de jelatin vardı cihazda yeni olduğu için. Ekran üstüne düştü cihaz ama ekran kırılmadı. Ekranda birkaç kılcal çizik var. Yepyeni bira cihazda böyle bir olay yaşamak çok can sıkıcı tabi.
    ben iphone 6+ için aliexpress den 30$ a orjinal spigen glastr aldım kalitesinde hiçbir problem yok.fakat tam olarak ekranı kapatmadı :(

onun haricinde gayet kaliteli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recotto

ben iphone 6+ için aliexpress den 30$ a orjinal spigen glastr aldım kalitesinde hiçbir problem yok.fakat tam olarak ekranı kapatmadı :(

onun haricinde gayet kaliteli.

Alıntıları Göster
    Ben 6+ için spigenin kini aldım ama pişman oldum... Kenarları eğimli olduğu için kenardan 3 mm önce bitiyor cam koruma ve oralarda toz birikiyor... Temizlemek de çok kar etmiyor ve çok da kötü görünüyor... 100 TL ye almıştım monofe'den... Ucuz bişey olsa çıkarıp atarım ama kıyamadım da... Ama eğer tam olarak kapatabilen bi koruyucu çıkarsa gözünün yaşına bakmam... Şimdilik cam değil de jelatin kullanın bence... Çünkü onlar daha ince olduğundan çok da rahatsız etmiyor... Ama camın yine bi kalınlığı var tabii...

• quote:

Orijinalden alıntı: cdenizmavis

Ben 6+ için spigenin kini aldım ama pişman oldum... Kenarları eğimli olduğu için kenardan 3 mm önce bitiyor cam koruma ve oralarda toz birikiyor... Temizlemek de çok kar etmiyor ve çok da kötü görünüyor... 100 TL ye almıştım monofe'den... Ucuz bişey olsa çıkarıp atarım ama kıyamadım da... Ama eğer tam olarak kapatabilen bi koruyucu çıkarsa gözünün yaşına bakmam... Şimdilik cam değil de jelatin kullanın bence... Çünkü onlar daha ince olduğundan çok da rahatsız etmiyor... Ama camın yine bi kalınlığı var tabii...

Alıntıları Göster
    bende iphone 6 var spigen glas aldım. Evet ekranı tam örtmüyor ilk başlarda bayağı bir gözümü rahatsız etti ama zamanla alışıyorsunuz. Fiyatı yüksek ama çok kaliteli alacaksanız tavsiye ederim.

• quote:

Hangi telefon hocam
  • deagle100 kullanıcısına yanıt
    iPhone 6 hocam. Plus'ın ekranı biraz daha büyük olsa da, iPhone 6 ile hemen hemen aynıdır herhalde dayanklılığı hocam.
  • quote:

iPhone 6 hocam. Plus'ın ekranı biraz daha büyük olsa da, iPhone 6 ile hemen hemen aynıdır herhalde dayanklılığı hocam.
    Note 4 kullanıyorum, bir arkadaşım da iphone 6. Her ikimizin telefonlarının ekran camları bombeli olduğu için cam koruyucular ekranı tam kaplayamaz çünkü kısa vadede açılma yapacaktır. Açılma yapan camdan da bir daha hayır gelmez. Sert bir kılıfı takarken örneğin sürtünme ile cam yerinden kalkacaktır. Örneğin 5S'te ekran ve çerçeve dümdüz olduğu için camlar adeta birebir kesimdir. Temperli cam mutlaka kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Note 4 kullanıyorum, bir arkadaşım da iphone 6. Her ikimizin telefonlarının ekran camları bombeli olduğu için cam koruyucular ekranı tam kaplayamaz çünkü kısa vadede açılma yapacaktır. Açılma yapan camdan da bir daha hayır gelmez. Sert bir kılıfı takarken örneğin sürtünme ile cam yerinden kalkacaktır. Örneğin 5S'te ekran ve çerçeve dümdüz olduğu için camlar adeta birebir kesimdir. Temperli cam mutlaka kullanın.

Alıntıları Göster
    Yanları dışa doğru ya ondan kaplamıyor ekranı

• quote:

Orijinalden alıntı: hseyin19

Yanları dışa doğru ya ondan kaplamıyor ekranı

Alıntıları Göster
    Plus için temperli önereceğiniz varmı acaba?
  • cam curved olduğundan yan taraflar tam lcd'nin bittiği yere geliyor. Çok gıcık duruyor zaten tempered'lar normalden çok kalın, ekranı sağa sola çekerken resmen parmağınıza ben burdayım diyor tempered curved telefonlarda.
    şimdi curved dedim diye hemen televizyona bağlayanlar olacak,
    arkadaşlar curved lcd ile curved glass tamamen farklı şeyler. birisinde cam bükülüyor lcd herzamanki gibi yani iphone 6, 6+, lumia 920, htc one x ve x+ ....., birisinde zaten cam yok (ne idüğü belirsiz bir malzeme var) lcd bükülüyor.
  • HeiligeR-7 kullanıcısına yanıt
    hocam bu ilk videodaki cok saglam macrumorstan bak istersen iloome un ki yani. bu butun on yuzeyi kapliyor. uluslar arasi gonderimde 30$+13$ kargo gibi bir fiyata cikiyor.gelis suresi uzun 79$ verirsen ki ucuk bir rakam o zaman 3-4 gune geliyor.
    bir de bu ikisi var ben almanya dan aldirip gonderticem ama karar veremiyorum
    he arka hem on icin olan var titanglas var 30 euro gibi bir fiyati var.
    http://www.displayschutz24.de/de/apple/product/31153-iphone-6-titanglas-rückseitenschutz.html
    bi de yine o sitede gordugum orzly var bu da iyi diyorlar fakat butun on yuzeyi kaplamiyor.http://www.amazon.de/Orzly®-Hartglas-Displayschutzfolie-Gehärtetem-Protector/dp/B00NB02S60/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1415739599&sr=8-6&keywords=iphone+6+glass+protector

ama buyuk ihtimal orzly gonderticem. daha uygun 10euro gibi fiyati var bir de i-blason case var bu ikisii on numara korur. cunku arkali onlu olan titanda elma acik kalmis korunmuyor. arka- on cam olan kilifin icine sigmaz diye suphem var.

• quote:

Kıvrımlı olmasından ötürü değil genelde kılıfla birlikte kullanılacağı düşünüldüğünden belli bir pay bırakıyorlar ben 5 de kullanıyorum spigen glass tR nanoslim onda da var mesela belli bir boşluk duvardan duvara halı gibi değil yani kıvrım da bu bırakılan boşluğun büyük görünmesi ilüzyonunu yaratıyor biraz da kısacası sıkıntı değil yani bu bir mantığı var üreten adamlar bizden daha fazla kafa yormuşlardır bu konuda herhal :) neyse söylediğim gibi belli bir süredir spigen kullandım gayet memnunum diğerlerini kullanmadığım için birşey söylemem doğru olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekin G.

quote:

Kıvrımlı olmasından ötürü değil genelde kılıfla birlikte kullanılacağı düşünüldüğünden belli bir pay bırakıyorlar ben 5 de kullanıyorum spigen glass tR nanoslim onda da var mesela belli bir boşluk duvardan duvara halı gibi değil yani kıvrım da bu bırakılan boşluğun büyük görünmesi ilüzyonunu yaratıyor biraz da kısacası sıkıntı değil yani bu bir mantığı var üreten adamlar bizden daha fazla kafa yormuşlardır bu konuda herhal :) neyse söylediğim gibi belli bir süredir spigen kullandım gayet memnunum diğerlerini kullanmadığım için birşey söylemem doğru olmaz

Alıntıları Göster
    Ben daha önce Spigen GLAS.tR kullanmıştım. Bu sefer iPhone 6 Plus için Aliexpress'ten sipariş ettim. Açık konuşmak gerekirse ikisi arasında kalınlık ve fiyat farkı dışında aşırı bir kalite farkı da hissetmedim.

Aldığım ürün bu:http://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-for-iPhone-6-Plus-5-5inch-Premium-Explosion-Proof-Screen-Protector-Tempered-Glass-0/2042540124.html

Dokunma hissi ve netlik oldukça güzel, kenarlarda tüm benzer glass koruyucularda olduğu gibi boşluk var ama ekran kısmı birebir kapanıyor. Bazı arkadaşlar kenarları cepte tozlanıyor demiş, aslında bu uygulamayla alakalı. Glass ekran koruyucuları uygulamak gerçekten zor, çünkü milimetrik bir şekilde denk getirmeniz lazım ve diğer ekran koruyucular gibi esnetip yapma şansınız yok çünkü çatlayabilir. Ama iyi ayarlarsanız hiç boşluk kalmıyor çok güzel yapışıyor. Ben ikinci uygulamada düzgün yapabildim. Bu vesileyle ilk beceremediğim koruyucu test etme imkanım oldu. Gerçekten çizilmiyor, maket bıçağı ile epeyce zorladım ama nafile :)

Yani özetle çok para vermeyin bu ya da benzerlerinden sipariş edin derim

• Bende iPhone 6 için temperli cam arıyordum özellikle şu kenarlarının kıvrımlı olmasından dolayı tüm ekran koruyucular ekranı tam kaplamıyor çirkin duruyor. Ama iLoome markasının temperli ekran koruyucusu dünyanın ilk iP6 için kıvrımlı kenarları da kaplayan ekran koruyucusuymuş ona rastladım araştırırken. Şuan benim telefonum 5S'te yine iLoome temperli can kullanıyorum ve çok memnunum, 6 için de oradan ısmarladım 2 hafta sonra gelecek bakalım inşallah memnun kalırım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.