Şimdi Ara

İphone 5s ten lg g2 ye sonra 5c ye sonra 5s e:) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • doğru diyorsunda her konuda android kişileştirilebiliyormuş, yaptığın en kral kişiselleştirme bile kullanımı zorlaştırıyor. ekrana hava durumu koyup, yanına fotoğraf galerisi ekleyip, saati kenara alınca kişiselleştirme oluyorsa o kişinin zevkine tüküreyim...
  •  İphone 5s ten lg g2 ye sonra 5c ye sonra 5s e:)
    Bir de Lumia 925 deneseydiniz hocam belli ki hoşlanıyorsunuz farklı işletim sistemlerini denemekten.. Ben de Note 2 kullanıcısıydım; bir süreliğine iPhone 5 kullanma fırsatım oldu; daha sonra meraktan ve biraz da tipinin hoşuma gitmesinden Lumia 925 aldım.
    Ekran istediğiniz gibi ne çok büyük ne de çok küçük tam ideal 4.5 inch. Lumia 920'deki ağırlık ve kalınlık gitmiş; ince ve hafif bir telefon gelmiş. Telefonun materyal kalitesi gerçekten çok iyi: çerçeve alüminyum; arka gövde kaliteli sayılabilecek( hissiyatı güzel) plastik; kamera ve nokia yazısı hoş duruyor. Hoparlör büyük tutulduğundan arkada olsa da ses çok kesilmiyor. Kamerada zaten Nokia liderliğe oynayan bir marka. Özellikle klavyesi bugüne kadar gördüğüm en iyi tahmin mekanizmasına ve ergonomiye sahip klavye. iPhone'da yazmak işkence iken bunda gerçekten zevkli. Önde kapasitif tuşlar olmasa tamamen cam gibi çok şık. WP 8 akıcı bir işletim sistemi ; donma kasma yapmıyor. Şarjı da iPhone 5'e göre çok daha iyi ama Note 2'ye göre de kötü. Eksikleri yok değil özellikle tarayıcı konusunda alternatif yok gibi IE'ye. IE safari gibi hızlı bir tarayıcı ama birçok özelliği eksik: okuma modu, özel gezinme modu gibi vs. Ayarlar falan da karışık IOS 7'de gelen kontrol paneli yok fakat bunlar dışında tecrübe edilmesi gereken bir telefon ve işletim sistemi. Not: Daha iyi demiyorum ikisinin de birbirine göre iyi yönleri var fakat sadece denenebilir diyorum aklınızda bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 27 Kasım 2013; 19:30:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihilanth

doğru diyorsunda her konuda android kişileştirilebiliyormuş, yaptığın en kral kişiselleştirme bile kullanımı zorlaştırıyor. ekrana hava durumu koyup, yanına fotoğraf galerisi ekleyip, saati kenara alınca kişiselleştirme oluyorsa o kişinin zevkine tüküreyim...

Hocam bence kişiselleştirmeyi yanlış anlıyorsunuz. Mesela rehberinizde 50 kişi var ama bunlardan en çok aradığınız anneniz, babanız ve kardeşiniz diyelim ki. Hemen bir favori kişiler widgeti ekliyor ve en çok kullandığınız 3 kişiyi seçiyorsunuz; resimleriyle beraber gözüküyor ve çok kolay şekilde karmaşaya gerek kalmadan arayabiliyorsunuz.
    Veya sık sık müzik dinliyorsunuz; hemen bir müzik widgeti atıyorsunuz ana ekrana; oradan albüm ilerletme, şarkı ilerletme , durdurma vs. hallediliyor çok hızlı şekilde. Ve bu widget kilit ekranı da olabiliyor aynı zamanda. Hiç telefonunu kilidini açmadan direk şarkılarınızı değiştirebiliyorsunuz. Çok kullanışlı bana kalırsa. Böyle daha çok özellik var.
    Resim galerisi, hava durumu vs. kullanışlılık bakımından değil de göze hoş gelmesinden konuluyor; çok da sorun yok yani ister ekler ister çıkarırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: interestedintech33

quote:

doğru diyorsunda her konuda android kişileştirilebiliyormuş, yaptığın en kral kişiselleştirme bile kullanımı zorlaştırıyor. ekrana hava durumu koyup, yanına fotoğraf galerisi ekleyip, saati kenara alınca kişiselleştirme oluyorsa o kişinin zevkine tüküreyim...

Hocam bence kişiselleştirmeyi yanlış anlıyorsunuz. Mesela rehberinizde 50 kişi var ama bunlardan en çok aradığınız anneniz, babanız ve kardeşiniz diyelim ki. Hemen bir favori kişiler widgeti ekliyor ve en çok kullandığınız 3 kişiyi seçiyorsunuz; resimleriyle beraber gözüküyor ve çok kolay şekilde karmaşaya gerek kalmadan arayabiliyorsunuz.
    Veya sık sık müzik dinliyorsunuz; hemen bir müzik widgeti atıyorsunuz ana ekrana; oradan albüm ilerletme, şarkı ilerletme , durdurma vs. hallediliyor çok hızlı şekilde. Ve bu widget kilit ekranı da olabiliyor aynı zamanda. Hiç telefonunu kilidini açmadan direk şarkılarınızı değiştirebiliyorsunuz. Çok kullanışlı bana kalırsa. Böyle daha çok özellik var.
    Resim galerisi, hava durumu vs. kullanışlılık bakımından değil de göze hoş gelmesinden konuluyor; çok da sorun yok yani ister ekler ister çıkarırsınız.

Evet widget olayı süper bencede..jailbreakle iphone yapılıyor ama orjinalde olması süper bence..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Galaxy Nexus, iPhone 4S ve Optimus G gibi bir kullanım geçmisim var.

iPhone'a 6 ay dayanabildim sonra ilk fırsatta sattım.

Mesaj-arama-facebook olarak kullanacaksanız iPhone iyi.
    Ama ne yaptığınızı biliyorsanız, telefonun size değil de sizin telefonunuza hükmetmenizi istiyorsanız ve kısaca özgürlük istiyorsanız Android diyorum.

iPhone'da internetten müzik indirilmiyordu, arşivdeki her değişiklik için PC'ye ihtiyaç duyuyordu.
    Ekran ufacıktı. Yazı yazmak, internette dolaşmak, oyun oynamak ve hele dizi-film izlemek işkenceydi.
    Pil çok az gidiyordu, anca şarjlı kılıf ile normale dönebiliyordu.
    Ana ekranı kişiselleştirmek imkansız. Sadece duvarkağıdı değiştirebiliyordunuz. Android'de istediğiniz Launcher, ikon paketi, tema, widget'ı ekleyebilirsiniz.

iPhone artıları ise uygulama ve oyun bolluğu. Aksesuar çeşitliliği. Çok stabil. Tasarımı daha güzel. Ama yine de bence sönük kalıyor. Çünkü hicbir yenilik yok. 4'ten 5S'e kadar elle tutulur tek değişme tasarım ve parmakizi. Örneğin LG'de bile G ve G2 arasında çok fazla yenilik var.

Kısaca; eğer telefonu sonuna kadar kullanmak istiyorsanız kesinlikle Android.
    Ben stabilite isterim, whatsapp facebook twitter'a girerim, çok takılmasın yeter derseniz o zaman iPhone tercih edilebilir.

Jb = özgürlük kullanmadın sanirim saydıklarının daha fazlasını yapabilirsin

• Düz bir mantıkla, çok aradığın 4 kişi var diyelim her birini ana sayfada widget eklemez 2.sayfaya eklersin, aynı sürede iphoneda dock taki telefona basıp hızlı aramalara ulaşabiliyorum. Tuşlar kilitli ikeni bırak ben telefon cebimde iken elimi ses açma kapama tuşlarına götürüp şarkı değiştiriyorum, ipod kilit ekranına tek tuşla entegre oluyor zaten.
    Ayrı bir çzellik olarak savunduklarınız iphoneu yeterince kullanmadığınız yada bir şekilde üstünlük sallıyım, yerseler hesabı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaçak Yolcu

quote:

Ama ne yaptığınızı biliyorsanız, telefonun size değil de sizin telefonunuza hükmetmenizi istiyorsanız ve kısaca özgürlük istiyorsanız Android diyorum.

iPhone'da internetten müzik indirilmiyordu, arşivdeki her değişiklik için PC'ye ihtiyaç duyuyordu.
    Ekran ufacıktı. Yazı yazmak, internette dolaşmak, oyun oynamak ve hele dizi-film izlemek işkenceydi.
    Ana ekranı kişiselleştirmek imkansız. Sadece duvarkağıdı değiştirebiliyordunuz. Android'de istediğiniz Launcher, ikon paketi, tema, widget'ı ekleyebilirsiniz.

iPhone artıları ise uygulama ve oyun bolluğu. Aksesuar çeşitliliği. Çok stabil. Tasarımı daha güzel. Ama yine de bence sönük kalıyor. Çünkü hicbir yenilik yok. 4'ten 5S'e kadar elle tutulur tek değişme tasarım ve parmakizi. Örneğin LG'de bile G ve G2 arasında çok fazla yenilik var.

Ben stabilite isterim, whatsapp facebook twitter'a girerim, çok takılmasın yeter derseniz o zaman iPhone tercih edilebilir.

Kullandım hem de 2 yıla yakın.
    Evet yapılıyor ama stabiliteyi bozuyor, iOS'in özelliği kalmıyor.
    Ekran boyutu ve pile yapacak bir şey yok..

En önemlisi de, her türlü Android'le bunu yapabilirsin, Root ve Rom işleri de her Android için geçerli.
    Ama JB için anca iPhone 5 veya daha eskisi, ve iOS 6.1.2 ve daha eskisi yüklü olmalı.
    Yani çok düşük bir oran. Apple hem güncel kullanıp hem JB'li kullanmaya izin vermiyor.
    Telefonu restore veya güncelleme olaylarında JB gidiyor (genellikle).
    Ayrıca JB yapınca garanti gidiyor.
    Android'de ise saydığım özellikler zaten kutudan çıktığı haliyle yapılıyor.

JB yapmayı sizden iyi biliriz

• quote:

Düz bir mantıkla, çok aradığın 4 kişi var diyelim her birini ana sayfada widget eklemez 2.sayfaya eklersin, aynı sürede iphoneda dock taki telefona basıp hızlı aramalara ulaşabiliyorum. Tuşlar kilitli ikeni bırak ben telefon cebimde iken elimi ses açma kapama tuşlarına götürüp şarkı değiştiriyorum, ipod kilit ekranına tek tuşla entegre oluyor zaten.
    Ayrı bir çzellik olarak savunduklarınız iphoneu yeterince kullanmadığınız yada bir şekilde üstünlük sallıyım, yerseler hesabı.

Yahu siz widget işe yaramıyor dediniz değil mi? Ben de işe yaradığını söylüyorum. Eğer 4 kişi varsa 1 tane 3lü 1 tane de 1li ayarlarsın veya bir tane daha 3 lü ayarlarsın olur biter. İkinci sayfa oluşturmak zorunda değilsin ; bilmediğiniz için böyle söylüyorsunuz herhalde . Aynı şekilde direk mesaj özelliği de var. Benim üstünlük kurma veya bilmeden sallama gibi bir durumum yok. Sizin bilmediğiniz belli oluyor bu söylediklerinizden. Bunu iPhone yapabiliyor mu? Rehbere gireceksin oradan isim seçeceksin arayacaksın. Ben tek dokunmayla arayabiliyorsun diyorum ; şimdi işe yaramamış mı oluyor?
    Ayrıca iPod'da ana ekran widgetinin işlevini nasıl yerine getirdiğinizi anlatırsanız sevinirim. ( Edit)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 27 Kasım 2013; 20:02:48 >

• quote:

quote:

quote:

En önemlisi de, her türlü Android'le bunu yapabilirsin, Root ve Rom işleri de her Android için geçerli.
    Ama JB için anca iPhone 5 veya daha eskisi, ve iOS 6.1.2 ve daha eskisi yüklü olmalı.
    Yani çok düşük bir oran. Apple hem güncel kullanıp hem JB'li kullanmaya izin vermiyor.

İphone'a 2 ay dayanabildim yazmissin bir karar ver :)
    Note II ve s3 geçmişim oldu olmuyor androit ile yapamıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

İphone'a 2 ay dayanabildim yazmissin bir karar ver :)
    Note II ve s3 geçmişim oldu olmuyor androit ile yapamıyorum

S3 de kullanılmaz ki ya

6 ay yazmışım ilk mesajımda
    iOS sadece iPhone'dan ibaret değil ki.
    2011 Mart'ta iPod Touch 4 aldım. Yaklaşık 1.5 yıl JB'li kullanmışımdır. Daha sonra iPad 3 ve iPhone 4S'e geçtim onlar da JB'liydi. Toplamda 2 yılı geçmiştir yani

• aynı olayı bende yaptım :) yıllarca apple ın her türlü aletini kullandım hala da kullanıyorum , bir kere de android olsun dedim , daha doğrusu bir daha iphone a o kadar para vermek istemedim , gittim htc one mini aldım 1250 tl ye.. 2-3 hafta kullanıp sattım şimdi iphone 5c aldım 1300 e :) ben de apple cılardanım ama kardeşim bu kadar mı kaliteli olur ürünleri , elimden macbooklar , macbook airlar , imacler , apple tv ler , ipod touchlar , ipodlar ,ipadler , iphone 3 3s 4 4s ler geçti :) hepsinden de memnun kaldım.. iphone 5c den de çok memnun kaldım açıkçası.. yanlış anlaşılmasın apple dahil olmak üzere hiçbir konuda fanatik değilimdir , apple ın da çok var eleştirdiğim yönleri , ama kalite ve mühendislik diyince kusura bakmayın apple 1 numara.. android daha çok gelişmesi gereken stabilite de henüz ios u yakalayamamış bir sistem , ama fena değil , benim tavsiyem hiç telefonunuz olmadıysa android alabilirsiniz , ama bir defa apple kullandıysanız android kullanmak eziyet gibi..

• Bunca yıldır belki 2007 den beri bir android bir iphone gittim geldim,sonunda tabi hep iphone dönüyordum,android cihaz alacaksanız donanıma sonrada üreticinin size verdiği desteğe bakıcaksınız,misal htc arayüzleri çok iyi yada sony vs. lg yada samsung ise rezalet belirtmeye gerek yok,o yüzden donanımı ne olursa olsun o samsung dandik touchwiz arayüzünden rehbere ona buna hala 5 10 saniyede erişiliyor arada tarayıcısı sapıtıyor vs. ben şahsen iphone 5 satıp z1'e geçtim,z1 ilk aldığımda kasa kalitesi hissiyatı zaten iphone dan gelen o hissiyat ile aynı ilk zamanlar yazılımsal 1-2 sorunları oldu,sony update yayınlayıp sorunları çözdü,g2 ile aynı donanımlı z1 i ama g2 den daha performanslı çalışıyor,bunu nereden biliyorum derseniz arkadaşım gitmiş g2 almış günlercede kurcaladım,aynı oyunları aynı şeyleri yaptım,g2 de kasan oyun takılan oyun vs. z1 de akıyordu,g2 deki durumu araştırırken lg sürücüleri yenilemediğini işte oyunlarda sorunlar vs. olduğu yazıldığını gördüm ana konusunda ki hala çözüm varmı bilmiyorum,android cihaz alıyorsanız destek çok önemli destekten kastımda google atıyorum android 4.5 yayınladı kalkıpta en erken 4.5 veren firmadan bahsetmiyorum,varolan sürümü en hızlı en sorunsuz çalıştırabilecek sürüm daha iyi varsın 4.3 4.2 le çalışsın ama hızlı olsun sorunsuz olsun,z1 den şahsen memnunum pil süresi olsun oyunlar olsun internet olsun yani bana iphone ilk defa bir android cihaz aratmadı,geçmişte ise htc herodan beri hemen hemen tüm amiral gemisi cihazları aldım sattım,ettiğim zararın belkide haddi hesabı yok,onca tecrübeye rağmen z1 i den memnumum hani satıpta iphone 5s geçeyim demedim,hani ilk defa belki bir android cihazdan bukadar memnun kaldım,öte yandan ipad mini 4s zaten hala kullanıyorum,hatta dün gece mini retinayı bile satın aldım,ios olayı başka çünkü ama artık iphone olayı sıkmıştı,dediğim gibi illa ki iphone sıkılan merak eden varsada z1 i şiddetle öneririm,g2 fiyatına göre iyi ama gerisi traş hele hele iphone kullanıpta kalkıp o g2 deki kaliteyi nasıl es geçtiniz anlayamıyorum,arkadaki tuşlarına basarken telefonu kırıyorum bile sandım ilk kullandığımda çatur çutur acaip acaip sesler falan 5s i satıpta geçilecek cihaz değil g2 dediğim gibi ios olayı farklı bende arada hala kullanırım ios hatta elimdeki 4s 6.1.2 jb hiçbir sorunda yaşamadım şimdiye kadar,stabilite kasma bunları jb cihazda yaşamak istemiyorsanız her önünüze gelen cydia repodan antin kuntin şeyler yüklemeyin,herşeyi yüklüyorlar sonrada gelip iphone 4s de kasıyormuş şöyle böyle diyorlardı,hala var bizde niye kasmıyor ozaman ipadde jb li ondada tık yok anlamıyorum bu stabilite sorunu yaratacak jb ile ne yapıyorsunuz ? ios 6 lı 3gs kalkıpta üstüne jb yapıyorsanız bilemem tabi ama 4s falan adam gibi yaparsanız jb her otu püsürü yüklemezseniz cydia hiçbirşeyi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknologs

Arkadaşlar abd de çıktığı 2 nci gün elime ulaşan 5s imi sırf şarj yüzünden ve ekran ufak diye bahane ederekten satıp,lg g2 almaya karar verip aldım..ki o kadar uyarılara rahmen..Neyse aldım g2 yi kullanmaya başladım..bu arada apple fanıyı dır o derece beni bazen apple elemanımısın diye makaraya alırlar:)) ve ilk android li telefonum g2 oldu heralde son:)...bir kere ilk alışamadığım şey ekran benim kullanım alışkanlığıma göre aşırı büyük..benim max ekran boyutum 4.5 inç olmalıdır bunu anladım...5 inç çok fazla..g2 de takılmalar iphone göre yine çok oluyor..mesela halkbankası web şu besinden iphone ile eft yi 2 dk kada yaparken g2 tarayıcısının arada çökmesi ile aynı işlemi 14 dakikada bitirebildim..android iphone dan 10 gömlek üstte özellik olarak ona lafım yok..hele widgetlar çok güzel..birde cihazın şarjı çok iyi..iphone 5s te 3 defa full yaptığım şarj ile g2 de 1 defa şarj ettim o derece..ama stabilite her şeyin üstünde gerçekten..bir şeyi kullanırken adam gibi kullanamıyorsam varsın o özellik eksik kalsın..adam gibi face time alternatifi görüntülü konuşma programı yok..tango,line,skype fasa fiso.çok farklı programlar da denedim yok yok..safari çok daha hızlı g2 ye göre..tutarsız davranma çok androidde g2 de..bazen çok hızlı bazen normal..ki neden g2 aldın o zaman diyenler olacaktır hemen..bana neden bu kadar android düşmanısın dedikleri için sırf denemek ve hevesimi alırım memnun kalırsam devam ederim diye..ama ne mümkün..pişman oldum 5c aldım sonra 5s e geçiş yaptım..5c den de vazgeçme nedenim üretimi kalkacak dedikoduları..ama 5c nin şarjı daha iyi idi 5s e göre..daha çok anlatacaklarım var ama yoruldum:)

hocam i 5den geçipde gayet stabil diyen arkadaşlarımız var çoğu kullanıcı da stabil diyor kafa karıştırıcı bu durum gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: interestedintech33

quote:

Düz bir mantıkla, çok aradığın 4 kişi var diyelim her birini ana sayfada widget eklemez 2.sayfaya eklersin, aynı sürede iphoneda dock taki telefona basıp hızlı aramalara ulaşabiliyorum. Tuşlar kilitli ikeni bırak ben telefon cebimde iken elimi ses açma kapama tuşlarına götürüp şarkı değiştiriyorum, ipod kilit ekranına tek tuşla entegre oluyor zaten.

Yahu siz widget işe yaramıyor dediniz değil mi? Ben de işe yaradığını söylüyorum. Eğer 4 kişi varsa 1 tane 3lü 1 tane de 1li ayarlarsın veya bir tane daha 3 lü ayarlarsın olur biter. İkinci sayfa oluşturmak zorunda değilsin ; bilmediğiniz için böyle söylüyorsunuz herhalde . Aynı şekilde direk mesaj özelliği de var. Benim üstünlük kurma veya bilmeden sallama gibi bir durumum yok. Sizin bilmediğiniz belli oluyor bu söylediklerinizden. Bunu iPhone yapabiliyor mu? Rehbere gireceksin oradan isim seçeceksin arayacaksın. Ben tek dokunmayla arayabiliyorsun diyorum ; şimdi işe yaramamış mı oluyor?
    Ayrıca iPod'da ana ekran widgetinin işlevini nasıl yerine getirdiğinizi anlatırsanız sevinirim. ( Edit)

Önce bir oku ne yazmışım, kilit ekranında orta tuşa basarsan ipod kontrolleri çıkar, activator sayesinde ses açma kapama veya orta tuşa istediğin komutları atayabiliyorsun.
    Hepsini geçtim maksimum ekran 5inç değil mi? 4 tane kişi olacak, saat hava durumu olacak, bu evdeki televizyon değil her birini düzgün biçimde sığdurqcaksın, hem rehberden ismi aradığımı nereden çıkardın? Hızlı arama denen birşey var, 7-8 kişi tek sayfada alt alta rahatça ulaşabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn.usta

quote:

Orijinalden alıntı: teknologs

Arkadaşlar abd de çıktığı 2 nci gün elime ulaşan 5s imi sırf şarj yüzünden ve ekran ufak diye bahane ederekten satıp,lg g2 almaya karar verip aldım..ki o kadar uyarılara rahmen..Neyse aldım g2 yi kullanmaya başladım..bu arada apple fanıyı dır o derece beni bazen apple elemanımısın diye makaraya alırlar:)) ve ilk android li telefonum g2 oldu heralde son:)...bir kere ilk alışamadığım şey ekran benim kullanım alışkanlığıma göre aşırı büyük..benim max ekran boyutum 4.5 inç olmalıdır bunu anladım...5 inç çok fazla..g2 de takılmalar iphone göre yine çok oluyor..mesela halkbankası web şu besinden iphone ile eft yi 2 dk kada yaparken g2 tarayıcısının arada çökmesi ile aynı işlemi 14 dakikada bitirebildim..android iphone dan 10 gömlek üstte özellik olarak ona lafım yok..hele widgetlar çok güzel..birde cihazın şarjı çok iyi..iphone 5s te 3 defa full yaptığım şarj ile g2 de 1 defa şarj ettim o derece..ama stabilite her şeyin üstünde gerçekten..bir şeyi kullanırken adam gibi kullanamıyorsam varsın o özellik eksik kalsın..adam gibi face time alternatifi görüntülü konuşma programı yok..tango,line,skype fasa fiso.çok farklı programlar da denedim yok yok..safari çok daha hızlı g2 ye göre..tutarsız davranma çok androidde g2 de..bazen çok hızlı bazen normal..ki neden g2 aldın o zaman diyenler olacaktır hemen..bana neden bu kadar android düşmanısın dedikleri için sırf denemek ve hevesimi alırım memnun kalırsam devam ederim diye..ama ne mümkün..pişman oldum 5c aldım sonra 5s e geçiş yaptım..5c den de vazgeçme nedenim üretimi kalkacak dedikoduları..ama 5c nin şarjı daha iyi idi 5s e göre..daha çok anlatacaklarım var ama yoruldum:)

hocam i 5den geçipde gayet stabil diyen arkadaşlarımız var çoğu kullanıcı da stabil diyor kafa karıştırıcı bu durum gerçekten

stabil değil derken aman aman ölüm değil g2..ama takılmalar çokca var...yani 3 saniyede bir donuyor gibi cihaz...takılmalar var..g2 imi sattığım arkadaşla bu akşam yine beraberdim...google play ile appstore bakıyoruz..bariz fark var..en popüler uygulamaları açıp aşağı doğru listeyi kaydırıyoruz..iphoneda sıfır takılma,g2 de takılmalar çok..

• teknologs T kullanıcısına yanıt
    hocam benim aklıma i4 ün g2 den erken internete girmesi takıldı şahsen bunun olmasına ihtimal vermiyorum öle can sıkacak derecede de takılacağını düşünmüyorum... ayrıca fiyat farkını göz önüne alınca bence normal yani
  • quote:

Kullanimi zorlastirmak derken?
    Istedigim klavyeyi secebiliyorum.
    Launcher degistirip istedigim gorunumu verebiliyorum.
    Mesaj arayuzumu, rehber arayuzumu ve daha bircok seyi degistirebiliyorum.
    Saymakla bitmez.
    Senin kisisellestirmeden birtek anladigin widgetsa zaten android cihaz kullanma bence. Sonrada android telefon kullanamayinca isletim sistemini kotuleyip insanlari yanlis yonlendirme.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn.usta

hocam benim aklıma i4 ün g2 den erken internete girmesi takıldı şahsen bunun olmasına ihtimal vermiyorum öle can sıkacak derecede de takılacağını düşünmüyorum... ayrıca fiyat farkını göz önüne alınca bence normal yani

inan bende inanmazdım ama şaşırdım..ya ios a özel düzenlenmiş sayfa ondan hızlı açıldı yada başka bişi..bilemedim..hanımada rezil oldum:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre79

Bunca yıldır belki 2007 den beri bir android bir iphone gittim geldim,sonunda tabi hep iphone dönüyordum,android cihaz alacaksanız donanıma sonrada üreticinin size verdiği desteğe bakıcaksınız,misal htc arayüzleri çok iyi yada sony vs. lg yada samsung ise rezalet belirtmeye gerek yok,o yüzden donanımı ne olursa olsun o samsung dandik touchwiz arayüzünden rehbere ona buna hala 5 10 saniyede erişiliyor arada tarayıcısı sapıtıyor vs. ben şahsen iphone 5 satıp z1'e geçtim,z1 ilk aldığımda kasa kalitesi hissiyatı zaten iphone dan gelen o hissiyat ile aynı ilk zamanlar yazılımsal 1-2 sorunları oldu,sony update yayınlayıp sorunları çözdü,g2 ile aynı donanımlı z1 i ama g2 den daha performanslı çalışıyor,bunu nereden biliyorum derseniz arkadaşım gitmiş g2 almış günlercede kurcaladım,aynı oyunları aynı şeyleri yaptım,g2 de kasan oyun takılan oyun vs. z1 de akıyordu,g2 deki durumu araştırırken lg sürücüleri yenilemediğini işte oyunlarda sorunlar vs. olduğu yazıldığını gördüm ana konusunda ki hala çözüm varmı bilmiyorum,android cihaz alıyorsanız destek çok önemli destekten kastımda google atıyorum android 4.5 yayınladı kalkıpta en erken 4.5 veren firmadan bahsetmiyorum,varolan sürümü en hızlı en sorunsuz çalıştırabilecek sürüm daha iyi varsın 4.3 4.2 le çalışsın ama hızlı olsun sorunsuz olsun,z1 den şahsen memnunum pil süresi olsun oyunlar olsun internet olsun yani bana iphone ilk defa bir android cihaz aratmadı,geçmişte ise htc herodan beri hemen hemen tüm amiral gemisi cihazları aldım sattım,ettiğim zararın belkide haddi hesabı yok,onca tecrübeye rağmen z1 i den memnumum hani satıpta iphone 5s geçeyim demedim,hani ilk defa belki bir android cihazdan bukadar memnun kaldım,öte yandan ipad mini 4s zaten hala kullanıyorum,hatta dün gece mini retinayı bile satın aldım,ios olayı başka çünkü ama artık iphone olayı sıkmıştı,dediğim gibi illa ki iphone sıkılan merak eden varsada z1 i şiddetle öneririm,g2 fiyatına göre iyi ama gerisi traş hele hele iphone kullanıpta kalkıp o g2 deki kaliteyi nasıl es geçtiniz anlayamıyorum,arkadaki tuşlarına basarken telefonu kırıyorum bile sandım ilk kullandığımda çatur çutur acaip acaip sesler falan 5s i satıpta geçilecek cihaz değil g2 dediğim gibi ios olayı farklı bende arada hala kullanırım ios hatta elimdeki 4s 6.1.2 jb hiçbir sorunda yaşamadım şimdiye kadar,stabilite kasma bunları jb cihazda yaşamak istemiyorsanız her önünüze gelen cydia repodan antin kuntin şeyler yüklemeyin,herşeyi yüklüyorlar sonrada gelip iphone 4s de kasıyormuş şöyle böyle diyorlardı,hala var bizde niye kasmıyor ozaman ipadde jb li ondada tık yok anlamıyorum bu stabilite sorunu yaratacak jb ile ne yapıyorsunuz ? ios 6 lı 3gs kalkıpta üstüne jb yapıyorsanız bilemem tabi ama 4s falan adam gibi yaparsanız jb her otu püsürü yüklemezseniz cydia hiçbirşeyi yok.

Yazdiginiz cogu seye katiliyorum :) lakin ben g2 nin anlattiginiz kadar kotu olmadigini dusunuyorum. Bende ne kasa gicirdamasi nede oyunlarda donma var. Malzeme kalitesinide cok yadirgamadim.

• İos güvenli. Özellikle bankacılık işlemlerinde ios kullanmak daha iyi. İnternetten bir şey satın almayı da İphone üzedrinden yapıyorum. Hemen her türlü internet satış sitesinin uygulaması var. Kredi kartı ile gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliyorum.

Androidde ise çakma uygulamalar fazla. Örneğin; angry birds diye indrdiğiniz oyun bambşka çıkabiliyor. uygulamalar abuk sabuk şeylere erişim istiyorlar. Oyun indiriyorum,rehbere erişmek için izin istiyor.

Bankacılık uygulaması diye indirdiğiniz bambaşka çıkabilir. Zira tıpkısının aynısı olup markette dolaşan korsan yazılımlar var. Ama iosta böyle bir risk yok. her uygulama birçok aşamadan geçiriliyor. En sonda bizzat insanlar tarafından test ediliyor. Ama androidde bu aşamalar çok kısa ve insan tarafından test edilmiyor. Yani hep online üzerinden onaylanıp markete konuluyor. O yüzden +18 başta olmak üzere birçok zararlı yazılımlar kolayca markette yerini alabiliyor.

Geri kalanını arkadaşlar zaten güzel bir şekilde anlatmışlar. Cihazdan anında tepki alabiliyorsunuz. Diğer cihazlar not alma işlerini reklam yaparken benhome tuşuna basıp anında not alabiliyorum, konuşmayı sürdürürken rehbere girip kişi kaydedebiliyorum. en ufak takılma, hata olmadan. Ancak android cihazımda bu saydıklarımı yapmak zor. Zira aynı anda 2 işlemi gerçekleştiremiyor.

Sonuçta ben olayın güvenlik boyutuna vurgu yapmak istedim. kapalı sistem olması bu güvenliğin başlıca mimarı. Bankacılık işlemleri ve kredi kartı, notlar ve şifreleri cihazda tutyorum. Dolayısıyla cihazın güvenli olması gerek benim açımdan. O yüzden cihazı kırmak aklımın ucundan bile geçmez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.