Şimdi Ara

İphone 5s Home tuşu click sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
9.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefonu alalı 1 hafta oldu dünden beri home tuşuna bastığımda ya da değdimde,"çıtırt çıtırt"diye tuhaf sesler geliyor.Apple desteği aradım,"bu konuda geri dönüşler var mı",diye herhangi bilgilerinin olmadığını söyledi,ama istersem ürünün yenisiyle değiştirebileceklerini söylediler.Sizce ne yapmalıyım?Tuşun çalışmasında sorun yok fakat,sinir ediyor insanı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O ses bütün iPhone 5S kullanıcılarında var. Ben de ilk aldığımda şüphelenmiştim ve Apple Premium Reseller'a götürdüm ve onlar da sesin Touch ID'den kaynaklandığını bu yüzden önceki cihazlarda olmadığını söylediler.

Edit: Yalnız ses sadece tuşa bastığımda çıkıyor değdiğimde herhangi bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Milk with Oreo -- 19 Kasım 2013; 18:08:01 >
  • Aynı ses muhtemelen 4, 4S, 5 gibi modellerde de var. 4 ve 5' i kendim kullandım 4S' de yakın arkadaşımda var. Sese o kadar tutuluyorum ki ara sıra "yine yapıcak mı acaba lan?" diyerek elime alıp tuşa basıp duruyorum. Eğerki Apple gönder değiştiririz dediyse bence sinir kat sayınızla oynamanın anlamı yok verin yenisini alın enazından aklınıza takılmaz sonra "imkanım vardı keşke değiştirseydim" diye dövünürsünüz.
  • Ben değdiğimde de oluyor baZen ama,bastığımda bazen oluyor bazen olmuyor öff aman işte :(

• stekemen S kullanıcısına yanıt
    Size bir kötü haberim daha var.

Cihazın üzerindeki kılıf vs. herseyi çıkarın ve sessiz bir ortamda ;

Telefonu sallayın ve çıkan sesi dinleyin
  • Power tuşundan gelen cıkırtıyı söylüyorsunuz galiba,valla şaştım yani,ürün sanki çin malı kötü telefonlar gibi

• Telefonu salladiginda çıkan ses bu zamana kadarki 4-4s-5-5s bütün aletlerde vardı özelliği auto focus icin kameradan gelir ,

Bende 5s var 1 Kasım'da almıştım ilk 3-4 gun çit çit sesleri geliyordu home butondan sonra alışıyor alet suan herhangi bir ses yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ses aslında bir sorun,normal bir durum değil.Apple'a yakışmayan bir durum,değiştirelim diyorlar fakat gelecek telefonda da aynı şey olacaksa ne anlamı kalıyor değiştirmenin.

• Cihazı gönderip yenisini bekleseniz bile yine aynı durumu yaşayacaksınız çünkü cihazınızda büyük ihtimalle sorun yok tık sesi Home tuşuna bastığınızda Touch ID'den dolayı bütün iPhone 5S'lerde çıkıyor. Daha önce 4S kullanıyordum ve böyle bir belirgin ses çıkmıyordu. Tuşa basma şeklinize bağlı olarak her zaman çıkmayabiliyor ses yani durum herkeste aynen anlattığınız gibi. Rahat olun ve cihazınızın tadını çıkarın bir süre sonra alışacaksınız zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Milk with Oreo -- 19 Kasım 2013; 18:33:36 >
  • Ya böyle sanki tuşa şekerli bir şeyler yapışmış gibi yani kalietesiz bir şeymiş gibi his veriyor malesef ama dediğiniz gibi fazla takmamak lazım.

• Her 5s de var ve olmak zorunda. Kafaya takmayin.

• home tuşundaki ses normal.

kamera lensinde toz sorunu var.

bir power buttondan aşırı bi ses çıkıyor bazılarında.
  • Bu kadar fiyat biçilen bir telefonun çıkçık ses çıkaran tuşunun olması garip. Tamamen dokunmatik özellikli sanıyordum ben satın alıp da elime geçmeden önce. O kısım hayal kırıklığı oldu açıkcası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Squit

Telefonu salladiginda çıkan ses bu zamana kadarki 4-4s-5-5s bütün aletlerde vardı özelliği auto focus icin kameradan gelir ,

Bende 5s var 1 Kasım'da almıştım ilk 3-4 gun çit çit sesleri geliyordu home butondan sonra alışıyor alet suan herhangi bir ses yok

3gs'den bildiriyorum evet aynen öyle.
  • Bu ses normal ama eskiyince ses gidecek

• Arkadaşlar benim de iphone 5s bu gün geldi ilk başta o ses yoktu yada ben fark etmedim ama sonra fark etmeye başladım home tuşuna basınca değişik bir ses çıkıyor sanki bir yerlere takılıyor gibi daha faturam gelmedi değişim için düşüneceğim ama umarım geçer 3s te bile böyle bir sorun yoktu :/
  • boşuna değiştirmeyin tüm 5s'lerde o ses var.
  • adamlar neler yapıyor ufak bir şeyi mi halledememişler anlamadım ki.
  • Yahu hala sorun diyen var. her 5s de bu ses var ve olmak zorunda. Touch id icin konulan koruyucan kaynaklaniyor.

• Power tuşu için hiç uğraşmayın,ben değiştirdim ikinci telefonda da ses var.

Home tuşuna ilk basışta hafif bir kırtlama sesi geliyor yani sanki ufak bir boşluk varmış gibi hemen sonraki basışta tuş boşluğunu aldığı için normal tıklama sesi geliyor.
    Sizde de böylemi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.