Şimdi Ara

iphone 5 servis yok sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bugun iphone 5 aldım. şimdi işyerinin dışında şebeke tek çubuk çekiyor ve genelde servis yok çalıştığım mekanın içindede hiç çekmiyor servis yok uyarısı..bendeki simkartı kestirerek taktım..işyeri galata kulesi civari ..vodafone .başka vodafone kullananlarda şebeke vardı.evin oraya geldim kocamustafapaşa fındıkzade buralarda şebeke geldi ve full çekiyor.. işyerinde çekmemesinin nedeni ne olabılır acaba simkart mı cihazdamı sorun bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim?

• cihazı aldığın yere götürüp iade et arkadaşım yeni almışsın madem yenisini talep et direk ve kesilmemiş nano sim kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilko

cihazı aldığın yere götürüp iade et arkadaşım yeni almışsın madem yenisini talep et direk ve kesilmemiş nano sim kullan

Bende arkadasin dedigine katiliyorum ama once bir kesilmemis sim kart ile kullan hocam ona gore ondan sonra gotur aldigin yere

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihaz 2.el.. geri iade söz konusu değil..şimdi evdeyim full çekıyor sıkıntı yok..müşterihizmetlerini aradım vodafone şu bolgede bu şekılde sıkıntı varmı dedim onlarda istanbul genelinde şuan çalışma var dedi okadar..işyerinde ip4 olan biri var onunki turkcell işyeri içinde tek çubuk çekiyor onunkide amaçekiyor en azından..

bu arada bugun biraz daha kurcaladım hücresel veri ve 3g i kapattım sırasıyla yine" servis yok" uyarısı geldi.... yine sırayla önce hücresel veri arkasından 3g yi açtım şebeke full geldi.....işyerinde denemiştim aynısını ama olmamıştı herhangi birşey..

enteresan hakikaten..
  • Simdi isyerine geldim sebekede hala sikinti yok .isyeri icinde yaklasik 20dk dir duruyorum ve suan servis yok hatasi aliyorum komedi resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdi arkadaslar isyerinde cekmemesinin nedeni acaba bu geziparki nedeniyle vodafone 3g yi mi kesti acaba?

Bu arada eve geldigimde burada sebeke full cekiyor.yine kurcalarken sunu farkettim: 3g yi kapattigimda sebeke gidiyor servis yok uyarisi aliyorum.bu arada. Simkartim 64kb. Google sorunla ilgili arastirmalarimda 128 kb simkart kullanildiginda sorunun kalktigini soylediler.yarin ilk is simkarti degistirmek?

• Gezi parkı ne alaka arkadaşım

• bu tarz sorunlar genel olarak sim kartın düzgün kesilememesi yüzünden oluyor.
  • Valla bende nani sim var gene de servis yok çıkıyor. O şebekenin telefonla uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Özelliklede vodafone de bu sorun oluyor. Tabi her yerde değil.

• Bugun ev arkadasimin ip5 inden simkartini benimkine taktim. Sorun ayni oldu yani 3g yi kapatinca yine sebeke gitti .buda vodafone kart.sorunun kaynagi pfo nun degismesi diye yazilmis bir sitede.bakalim tamirciye gostermek lazim simdi

• quote:

Orijinalden alıntı: alexi7

Gezi parkı ne alaka arkadaşım

Su yuzden isyeri bolgesinde 3g cekseydi burdaki gibi sorun olmazsebekede cekerdi. Beyoglunu gecip baska yerde sorunsuz 3g var ve buna bagli olarakta sebeke var.bu gezi olaylari nedeniyle beyoglunda 3g kesintisi dugu yazilmisti.ama baz istasyonundaki 3g baglanti yuklenmeside olabilir

• Cok caresiz kalmamistim hic bu kada r!

Dogubankta guvenilir bu servis yok hatasini yapabilecek tamirci varmidir?

• telefonun pfosu değişti yine aynı sorun devam ediyormuş.tamirci oyle soyledi.
  • Buyuk ihtimal kesilmemis nano sim karttan kaynaklaniyor ayni durum bende de mevcut

• Yarin birde simkarti degistereyim bakalim yeni orjinal nano simkart alayim

• Bu arada tamirciden cikarken 1 musteri geldi oda sebeke cekmemesinden sikayetci sorun yazilimsal mi sorulari gelmeye basladi aklima?

• Hocam bi restore etsen bi de karti degistirip oyle denesen iyi olur. Umarim sim karttan kaynaklidir telefonda bozukluk yoktur

• Suan isteyim eve gidince deneyeyim bakalim su an en son surum yuklu yeniden yukleyeyim bakalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donjuan444 -- 28 Haziran 2013; 19:44:42 >
  • Restore yaptim.Nanosim aldim ayni yine sorun.

• servis yok sorunu anakarttan da kaynaklı olabilir, yazılımsal olma ihtimali çok zor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.