Şimdi Ara

iphone 5 sarja takınca dokunmatik kafayı yiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayardan taktığımda sorun yok fakat odadaki prize taktığımda dokunmatik deliriyor sadece evdeki tek priz icin geçerli
    adaptör orjinal kablo değil ama böyle birşey daha önce bi kere gelmişti sorun yaratmamıştım acaba prizden kaynaklı mı?

• cihazı elıne alınca düzeliyormu ?
  • Bende de var ikisi de orjinal olmak zorunda kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım sorunun cevabı zaten sorunun içinde. Orijinal ürünler kullanır mısın? Ucuza kaçacağım diye milyarlık telefonu bozmayın.
  • Tek bir prizde oluyorsa arıza belli.

• sorun şarj adaptöründe hocam orjinal kullanmıyorsun sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxpisiko41xx

sorun şarj adaptöründe hocam orjinal kullanmıyorsun sanırım

Kesinlikle yan sanayi adaptör kullanmayın.
    Yan sanayi adaptörler de 5 volt sabit kalmayıp, voltaj dalgalanması yapıyor ve bu adaptörlerde kısa devre koruması da yok. Orjinal adaptör pahallı geliyorsa, usb girişli 5 volt 1 amper orjinal huawei veya samsung adaptörleri de kullanabilirsiniz..

• hemen o orjinal olmayan kabloyu at ben macbook u mu pert tetttim o şekilde
  • Orjinalden şaşmayın derim cihazı sorunsuz kullanmak ve ileride daha büyük sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız.
  • Sadece adaptör etkiliyor kablo değil.

Orj kablo - çakma adaptör olmaz
    Çakma kablo - orj adp olur
    çakma kablo çakma adp hiç olmaz
    PC de adaptör görevi gördüğü için ve orjinal sayıldıgı icin PCye bagladigin kablonun onemi yoktur her turlu sorunsuz olur
  • adaptörüm orjinal kablom çakma
    sadece tek prizde yapıyor arkadaşlar direk herkes orjinal orjinal demeye başlamış daha önce yapmazdı
    bu mereti ben ilk cıktıgı günden beri kullanıyorum çakma kablo diyorsunuz bu telefon aksesuarıyla ugrasanlar da bilir 5$ gelişi olan kabloda var 1$ da normal bi telefoncudan güvenip orjinal kablo almam artık appstoreden alıcam dockumu cok az kullanıyorum ondan kaynaklanamaz adım gibi eminim.
  • kenbu kullanıcısına yanıt
    düzeliyor hocam prizden kaynaklı sanırım :)
    sıkıtnı yok diğer prizlerde
  • Çakma kablo ile ve bazı yüzeylerde bu problem oluyor.

Yani kablo çakma, priz aynı, telefonu masanın deri yüzeyine koyunca dokunmatikte problemler olurken, 15-20 cm civardaki başka bir yüzeye koyunca bu problem olmuyor.

Dokunmatiğin problemli olduğu yüzeyde ve aynı prizde, orjinal kablo ile denedim, sıkıntı yok.

Dolayısıyla problemin temel kaynağı çakma lightning kablodur.
  • kablo alırız hocam teşekkürler :)
  • konuyu hortlattım ama bende de aynı sorun var şarj cihazını değiştirmesem telefona zararı olur mu? çıkış voltaj ve amper değeri yeterli. telefonu şarjdeyken kullanmam sorun değil sadece telefona zararı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hesher

konuyu hortlattım ama bende de aynı sorun var şarj cihazını değiştirmesem telefona zararı olur mu? çıkış voltaj ve amper değeri yeterli. telefonu şarjdeyken kullanmam sorun değil sadece telefona zararı olur mu?

arkadaşım yan sanayi adaptör yüzünden ipodun anakartını yakmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: spunky24

quote:

konuyu hortlattım ama bende de aynı sorun var şarj cihazını değiştirmesem telefona zararı olur mu? çıkış voltaj ve amper değeri yeterli. telefonu şarjdeyken kullanmam sorun değil sadece telefona zararı olur mu?

voltaj dalgalanmalarını filitre devresiyle giderdim 4 mF ekledim. ancak yine de voltaj çok düşüyor telefona zarar vereceğini sanmam çünkü voltaj yüksek değil düşük. 5,3 voltmetre voltajıyken şarjda bu değer 4,1lere düşüyor. ekranda sağa sola tıklama gitti de şimdi de telefon kilitleniyor. kablo uzunluğundan olabilir mi diye düşünüyorum? sizce? o arkadaşın şarj cihazı muhtemelen yüksek voltaj veriyordur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spunky24

quote:

voltaj dalgalanmalarını filitre devresiyle giderdim 4 mF ekledim. ancak yine de voltaj çok düşüyor telefona zarar vereceğini sanmam çünkü voltaj yüksek değil düşük. 5,3 voltmetre voltajıyken şarjda bu değer 4,1lere düşüyor. ekranda sağa sola tıklama gitti de şimdi de telefon kilitleniyor. kablo uzunluğundan olabilir mi diye düşünüyorum? sizce? o arkadaşın şarj cihazı muhtemelen yüksek voltaj veriyordur.

teknik detaylardan anlamıyorum. orjinal kullanın kafanız rahat etsin :)

• Benim her ikiside orjinal ama yine de oluyor ara sıra

• Iphone orjinal kafa degistir sorun cozulur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.