Şimdi Ara

İPHONE 5 BATARYA SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkeze merhaba arkadaşlar klasik İPHONE 5 batarya sorunum var ve sizlerin yardımınızı ihtiyacım var.Konuya gireyim hemen telefonumun bataryası %30 lara geldiğinde kapanıyor ve açmaya kalktığımda şarja tak uyarısı veriyor bu yüzden batarya almaya karar verdim fakat hangi bataryayı almam konusunda kararsız kaldım ve sizlere danışayım dedim.ben iki tane batarya buldum sizce hangisini almalıyım veya sizlerde tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

ilk batarya bu:
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/apple-iphone-5-batarya-orjinal-1440-mah-144336667

ikinci de bu:
    http://www.mobilcadde.com/iphone-5-orjinal-batarya-24506

yardım eden herkeze şimdiden teşekkürler...

• Batarya ömrünü tamamen doldurmuş.. Piyasada, orjinaline en yakın kalitede batarya 30 dolar civarıdır..
    https://www.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-5-Replacement-Battery/IF118-001
    Aliexpress gibi sitelerde satılan 7-8 dolarlık batayaları 5-6 ay kullanabilirsin ve yeterli performansı vermez..
    ixifit`ten iPhone 4S için iki defa batarya alıp değiştirdim, her iki batarya`da özel kutularında 20 günde geldi, performansları orjinal batarya kadar çok iyidi.. Yalnız 4S bataryası değiştirmesi çok basit fakat, i5 bataryası değiştirmek biraz daha zor, kendinize güveniyorsanız youtube`da değiştirme video`ları var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• frux kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam verdiniğiniz linkteki bataryaya bakacağım.peki hocam benim bulduğum ikinci linkteki batarya hakkında ne düşünüyorsunuz
  • Gg daki satıcıdan ben dahil 4s için pil alan üç beş arkadaş oldu. Performans olarak gayet memnunduk. Yalnız yine ben dahil iki kişinin pili eğer ibackupbot programı doğru gösteriyorduysa kullanılmış çıktı. Ben sorun etmedim. Taktım kullandım. Ortalama 5,5-6 Max 7 saat Wi-Fi edge kullanımı alıyordum.

Diğer ilana bakamadım ama gg'dakinde değişim aparatları vs var. Hatta iki tane de ekran koruyucu çıkmıştı.

Sonuç olarak diğer ilandakinin gerçekten daha iyi bir pil OLDUĞUNU bilsem o fiyat farkını ver al diyeceğim. Ama zannetmiyorum. Bu Yüzden 1.sini al geç derim. 60 tl Lara çıkabiliyorsan ifixit sitesinden al kafan rahat etsin.

• boss___ B kullanıcısına yanıt
    Bu tip ilanlara hiç güvenmeyin, aliexpress gibi sitelerden getirip satıyorlar.. Verdiğim linkte ki batarya`yı, 30 dolar+10 dolar kargo ile adrese teslim ederler..

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam yorumunuz için.bu sizin daha önce açtığınız konudan cesaretle böyle bi işe kalkıştım dediğiniz gibi bende fazla para verip aynı bataryayı almak istemiyorum zaten benim için önemli olan telefonun aniden kapanmaması gerçekten artık sıkıldım fazla parada vermek istemiyorum sizde durumlar nasıl hocam bi sıkıntıyla karşılaştınızmı ona göre hareket edicemde
  • frux kullanıcısına yanıt
    doğru diyosunuz hocam aynı ilandan bir sürü var insanın kafası karışıyor verdiğiniz linkteki ilanı düşüncem sağolun
  • boss___ B kullanıcısına yanıt
    İlk linkteki bataryadan geçen gün satın aldım hocam. Dün kendim montajını yaptım. Hatta açmışken kameradaki mor nokta problemimi de halledeyim dedim silmeye çalıştım ama malesef beceremedim :)

Bugünkü kullanım sürem 5 saat 47 dk falan. İlk kullanıma göre iyi gibi. Yanındaki aparatlar ve ekran koruyucular ve kargo bedava bence gayet uygun fiyat. iBackboot programından baktığımda da 1409 mAh verdi ve şarj döngüsü 22 çıktı.
  • sakurek kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim yorumun için benimde kafama yatmaya başladı bakalım napcam

• quote:

Orijinalden alıntı: boss___

sağolun hocam yorumunuz için.bu sizin daha önce açtığınız konudan cesaretle böyle bi işe kalkıştım dediğiniz gibi bende fazla para verip aynı bataryayı almak istemiyorum zaten benim için önemli olan telefonun aniden kapanmaması gerçekten artık sıkıldım fazla parada vermek istemiyorum sizde durumlar nasıl hocam bi sıkıntıyla karşılaştınızmı ona göre hareket edicemde

Telefonu sattım ben dostum. yalnız pil değişikliğinden sonra sanırım yaklaşık 2 ay kullandım. Bir sorun olmadı. Şu an 3 aylık 5s kullanıyorum hemen hemen aynı süre gidiyor. Yani gayet iyiydi 4s için aldığım pil...

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun baya kafama yattı ya almayı planlıyorum bu arada hayırlı olsun yeni telefonunuz

• GÜNCEL

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.