Şimdi Ara

iPhone 5 Açılmıyor - Restore sırasında 'error 21' hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
9.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşımın başına gelen bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum belki bir çözüm yolu bulunabilir ümidiyle.
    Arkadaşım telefonunu sabah uyandığında kapalı bir halde bulmuş. Açmaya çalıştığında apple logosu gelip ardından ekran kararmış ve bu bir döngü halinde "booting loop" devam etmiş. DFU moduna alarak cihazı iTunes'a bağlamış ancak 21 numaralı hatayı almış.
    Ben de Apple kullanıcısı olduğumdan ve jailbreak vb. işlemlere aşina olduğum için bana danıştı ancak ben de uzun uğraşlar sonucu işin içinden çıkamadım.

Cihazda jailbreak yok ve olaydan önce herhangi bir değişiklik, işlem vs. yapılmamış. Durup dururken meydana gelen bir hata.

DFU moda aldık, recovery moda aldık, tinyumbrella ile exit/fix recovery yaptık, shift+update denedik, host dosyasını sıfırladık, antivirüs/firewall kapattık, tinyumbrella'da "set hosts" seçeneğini iptal ettik ama ne yaparsak yapalım en son gelebildiğimiz nokta "ekrandaki itunes logosu ve usb kablosu" ve restore sırasında 21 hatası.

Artık yazılımsaldan ziyade donanımsal bir hata gibi düşünüyoruz. Exit recovery yapıldığında tekrardan döngüye giriyor ve bir türlü başlayamıyor alet.

Cihaz 1 ay önce hepsiburada'dan alınma ve garantisi devam ediyor ancak uzun süre telefonsuz kalınacağı için en son çare olarak garantiye göndermeyi düşünüyoruz.

Aklınıza gelen herhangi bir çözüm varsa ve paylaşırsanız çok seviniriz,
    Teşekkürler.

• Direk garantiye verin, uzun sure telefonsuz kalacak ne demek zaten suan telefonsuz ? Ayrica direk degisim yapilir, servis sizin yaptiginizdan farkli bir islem yapmayacak, yapamayacaktir. Mac sistemde deneme yaptinizmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mac sistemde denemedik Windows 7 olan 2 farklı bilgisayarda denedik. En kısa zamanda Mac'de de deneriz aklıma gelmemişti bu.
    Tabiki şuan eski telefonunu kullanmak zorunda ancak bizim atladığımız, bilmediğimiz bir çözümü varsa garantiye yollamadan önce halledebilirsek daha iyi olacak yani.
    Birkaç gün sonra da bir çözüm getiremezsek göndereceğiz zaten garantiye
    Teşekkürler cevabınız için
  • Baseband cip update/restore sirasinda zarar gormus benzer durum basima geldi ayni seyler bosuna ugrasma garantiye ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • başka bilgisayarda itunes kurup deneyin. Bende de olmuştu bu şekilde düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanyo
    başka bilgisayarda itunes kurup deneyin. Bende de olmuştu bu şekilde düzeldi.

2 farklı bilgisayarda denedik hatta arkadaşımın bilgisayarına format atıldıktan sonra temiz sistem üzerinde denedik yine sonuç alamadık.

quote:

Orijinalden alıntı: Shaqiri
    Baseband cip update/restore sirasinda zarar gormus benzer durum basima geldi ayni seyler bosuna ugrasma garantiye ver.

Herhalde o tarz bir sorun oldu cihazda, başka öneri gelmezse garantiye gönderilecek artık telefon.

Teşekkürler cevaplarınız için

• Host dosyasını değiştirip denedin mi ? denemediysen birde öyle dene,host dosyası not defteri ile açıp en alt satırına,
    #74.208.10.249 gs.apple.com
    #127.0.0.1 gs.apple.com
    Bunları ekleyip,kaydedip kapatın sonra bilgisayarı yeniden başlatın,farklı bir usb portundan tekrar deneyin,tekrar aynı hatayı alırsanız,büyük bir ihtimal işiniz garantilik,değişim hemen 1 günde de olabiliyor,20 30 günüde bulabiliyor,hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

Host dosyasını değiştirip denedin mi ? denemediysen birde öyle dene,host dosyası not defteri ile açıp en alt satırına,
    #74.208.10.249 gs.apple.com
    #127.0.0.1 gs.apple.com
    Bunları ekleyip,kaydedip kapatın sonra bilgisayarı yeniden başlatın,farklı bir usb portundan tekrar deneyin,tekrar aynı hatayı alırsanız,büyük bir ihtimal işiniz garantilik,değişim hemen 1 günde de olabiliyor,20 30 günüde bulabiliyor,hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

bu olayın çözümü budur...aynı olayı bende yaşamıştım bunu yapmıştım düzelmişti...saygılar
  • yardımlaşmak ne güzel birşeymiş, teşekkürler arkadaşlar. Zekanıza sağlık.
  • arkadaşlar ben yapmaya çalıştım ama windows 8 de yapamıyorum nasıl yapılır bilen var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.