Şimdi Ara

iphone 4s wifi sorunu--soguk gri seklinde acilmiyor... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
8
Favori
183.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigFreeze

Biraz daha kafa karıştıralım ozaman:) eğer doğru anladıysam burdaki arkadaş chip e lehim yenileme yapmış ama sorunun tekrarlandığından bahsediyor :))))

http://www.ifixit.com/Answers/View/110193/iPhone+4s+greyed+out+wifi

Hi,

The WiFi chip usually just needs a reflow.

It's the top most chip to the right of the LCD connector. You should remove the black tape covering the top of the chip as well.

Just you need to be very careful and you need to insulate the rest of the components from heat.

If you are worried about reflowing a chip yourself, you could always ask a friend who is good at electronics or take into a repair shop that understands the process :)

i already know all of the tricks :) but none of them works permanently

Elvin, Aug 2

@Elvin, so the reflow did not work?

oldturkey03, Aug 3

it works but for a short period of time, for ex. 3-4 days ago i did reflow trick, at the moment it works but i know it will fail after 2-3 weeks

Lehim yenileme geçici çözüm. Peki wifi chip değişimi sağlıklımı? Bir kaç yerden fiyat aldım chip değişimi için. fiyat 150-200 tl arası değişiyor. açıkcası bana göre okadar para veripde sorunun çözülmeme riski çok büyük. bence en kesin çözüm bu işlere hiç bulaşmadan telefonu satmak :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigFreeze -- 22 Ekim 2013; 1:59:32 >

• Arkadaşlar ios 7'ye geçince wifi griye dönmüştü açılmıyordu. Az önce Apple yetkilileriyle görüştüm problemi şu şekilde çözdük;

1) Ayarlar - Genel - Sıfırla - Tüm Ayarları Sıfırla
    2) Telefon kapanacak ve tekrar açılacak. Uzun sürüyor bu kısım.
    3) Sonra tekrar Ayarlar - Genel - Sıfırla - Ağ ayarlarını sıfırlar
    4) Tekrar baştan başlayacak telefon. Bu sefer kısa sürecek.
    5) Ardından safariden diags://21114 yazıp girin. (bu bana verdikleri bir kod. Siz kendi diags kodunuzu gireceksiniz; bu kod nedir nerden bulunur bilmiyorum)
    6) Ardından Hızlı Sınama'ya tıklıyorsunuz ve wi-fi düzeliyor.
  • Ilginçmis. Ben tamir ettirmiştim. Eğer tekrar ederse bu yöntemi deniyecegim. Hangi numaradan irtibat kurdunuz acaba. O kodu nasıl aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KontG kullanıcısına yanıt
    Hangi numara bu bizde arayalim irtibat kuralim?
  • KontG kullanıcısına yanıt
    Tam bir yazılım firması olduklarını bir kere daha kanıtladılar...
  • Aynı sorunu yaşayan arkadaşımın 4s cihazı garanti tarafından değişmişti tamir edilemedi. Demek çözüm bulunmuş üstelik self servis. Şahane

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

Tam bir yazılım firması olduklarını bir kere daha kanıtladılar...

calisti mi yukardaki paylasan arkadasin cozumu?
  • Hayır şuanda bende öyle bir sorun yok. Böyle bir detay olması hoşuma gitti.
  • başka bu sorunu kodla çözen varmı olay donanımsal aslında telefona ısı verince çalışıyor yani hiç yazılımsal gibi durmuyor bide garanti hep değiştirdi böyle telefonları yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Arkadaşlar ios 7'ye geçince wifi griye dönmüştü açılmıyordu. Az önce Apple yetkilileriyle görüştüm problemi şu şekilde çözdük;

5) Ardından safariden diags://21114 yazıp girin. (bu bana verdikleri bir kod. Siz kendi diags kodunuzu gireceksiniz; bu kod nedir nerden bulunur bilmiyorum)

Hocam diags sizin bilgilerinizi almak için , sizin sorunuz farklı olduğu için ayar sıfırlama ile çözmüşsünüz sorununuzu..

Yoksa sınama sizin hata raporlarınızı apple a gönderiyor ve sorunu anlamaya çalışıyorlar.. özetlersek bizim sorunumuzu çözmüyor , sorun donanımsal..

• quote:

Orijinalden alıntı: Caesar*

quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Arkadaşlar ios 7'ye geçince wifi griye dönmüştü açılmıyordu. Az önce Apple yetkilileriyle görüştüm problemi şu şekilde çözdük;

Hocam diags sizin bilgilerinizi almak için , sizin sorunuz farklı olduğu için ayar sıfırlama ile çözmüşsünüz sorununuzu..

Yoksa sınama sizin hata raporlarınızı apple a gönderiyor ve sorunu anlamaya çalışıyorlar.. özetlersek bizim sorunumuzu çözmüyor , sorun donanımsal..

Aynen dediginiz gibi.

Kodla cozulmuyor. Safariye yazilan kod ile hata ayiklama yapiliyor. Ayni islemi apple store da genuis bar yapmakta. Bu hata ile gidin mesela, cihazin seri numarasini elindeki alete giriyor, bir kod olustuyor ve o kodu agrizali cihazin safarisine yazarak, hangi donanim ne kadar calisiyor hepsini gorebiliyor.

• Öncelikle bu sorunu yaşayan herkeze geçmiş olsun diyerek başlıyorum.
    Arkadaşlar sorun benim başımada geldi ve maalesef yazılımsal bir sorun değil tamamen DONANIMSAL bir sorundur.Geçici çözümleri mevcuttur. (Buzdolabı,fön makinası vs.)
    3 gündür Atina ile telefonda görüşmekteyim ve sorunun tam çözümü şudur diyemiyorlar.Telefondayken Apple cihazları hakkında onlardan daha fazla bilgi sahibi olduğumu hissediyorum.
    Affınıza sığınarak bilgi sahibi olan arkadaşlara sormak istediğim bir sorum var.
    Şuan kullanmış olduğum cihaz 03/2012 tarihinde POLONYA'dan alınmıştır.Yanlış bilmiyorsam garanti süresi 03/2014 de bitiyor.
    Bu ay içerisinde cihazı POLONYA'ya gönderme durumum var.Yenisi ile değiştirme olasılığı varmidir sizce ?
    Şimdiden teşekkür ederim.
  • Bendede bu problem var servise yollıyacagım

• quote:

Orijinalden alıntı: integr4L

Öncelikle bu sorunu yaşayan herkeze geçmiş olsun diyerek başlıyorum.
    Arkadaşlar sorun benim başımada geldi ve maalesef yazılımsal bir sorun değil tamamen DONANIMSAL bir sorundur.Geçici çözümleri mevcuttur. (Buzdolabı,fön makinası vs.)
    3 gündür Atina ile telefonda görüşmekteyim ve sorunun tam çözümü şudur diyemiyorlar.Telefondayken Apple cihazları hakkında onlardan daha fazla bilgi sahibi olduğumu hissediyorum.
    Affınıza sığınarak bilgi sahibi olan arkadaşlara sormak istediğim bir sorum var.
    Şuan kullanmış olduğum cihaz 03/2012 tarihinde POLONYA'dan alınmıştır.Yanlış bilmiyorsam garanti süresi 03/2014 de bitiyor.
    Bu ay içerisinde cihazı POLONYA'ya gönderme durumum var.Yenisi ile değiştirme olasılığı varmidir sizce ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

direk yenisi ile değişim yapıyorlar istersen hiç gönderme apple sitesinden garanti durumuna bak uluslararası garantisi devam ediyorsa ocakta apple store açılcak Türkiye'de orda da garantisi kabul ediliyor.

• Beyler biz ne yapsak düzelmiyor :)
    Bu wifi çipini değiştiren servisler varmı? Birde kaçlira istiyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahves

Beyler biz ne yapsak düzelmiyor :)
    Bu wifi çipini değiştiren servisler varmı? Birde kaçlira istiyorlar?

Hocam ben birine sordum 200 tl tutar demişti ama ebay da modül fiyatı 24 $ .

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-FOR-IPHONE-4S-WIFI-IC-BGA-CHIP-REPAIR-FAULTY-WIFI-FOR-LOGIC-BOARD-NEW-/290916066090?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item43bbf2e32a

http://www.ebay.com/itm/Repair-iPhone-4S-Wi-Fi-Wifi-greyed-out-Wi-Fi-Address-N-A-Bluetooth-dim-/251330711268?pt=DE_Handy_Organizer_Ersatzteile_Werkzeuge&hash=item3a847a4ee4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigFreeze -- 4 Kasım 2013; 1:59:40 >

• Arkadaşlar merhaba, aynı sorun hanımın telefonunda baş gösterdi. Neredeyse 2 seneye yakın 4s kullanıyor hanım, dün gece şarja takayım dedim telefonunu, taktığım priz pek sağlam değilmiş, gevşek bir prizmiş, bir kaç kere prizde takılıyken şarj aletini yerinden oynattım çünkü şarj etmiyordu, 6-7 sefer şarj işareti geldi gitti, geldi gitti.
    Sonra baktım olmayacak mutfakta şarja taktım, 1 saat sonra baktığımda şarj halen %4 gözüküyordu, telefonu kapatmaya çalıştım, kapanmadı, home tuşu ile birlikte kapatma tuşuna basarak reset attım bir nevi, telefon kapandı, açıldı şarj %100'e gelmiş, tamam dedim.
    Wifi'yi açayım dedim ve açamadım.
    Dünden beri yapmadığım şey kalmadı, sıfırlamaktan tutun, komple her şeyi denedim bir türlü olmuyor. wifi düğmesi açılmıyor.
    Buzdolabına koydum, 10 dakka sonra aldım, bu sefer oldu ama en fazla 10 dakika sürdü, sonra yine gitti.
    Vatanbilgisayardan almıştık telefonu, faturasını felan bulamadım, genpa garantili telefon, faturası olmadan göndersem kabul ederlermi?
    Vatan'dan kopyasını istiyeceğim olmadı.
    Arkadaşlar sizce telefon, değişim olurmu yoksa tamirmi olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

Arkadaşlar merhaba, aynı sorun hanımın telefonunda baş gösterdi. Neredeyse 2 seneye yakın 4s kullanıyor hanım, dün gece şarja takayım dedim telefonunu, taktığım priz pek sağlam değilmiş, gevşek bir prizmiş, bir kaç kere prizde takılıyken şarj aletini yerinden oynattım çünkü şarj etmiyordu, 6-7 sefer şarj işareti geldi gitti, geldi gitti.
    Sonra baktım olmayacak mutfakta şarja taktım, 1 saat sonra baktığımda şarj halen %4 gözüküyordu, telefonu kapatmaya çalıştım, kapanmadı, home tuşu ile birlikte kapatma tuşuna basarak reset attım bir nevi, telefon kapandı, açıldı şarj %100'e gelmiş, tamam dedim.
    Dünden beri yapmadığım şey kalmadı, sıfırlamaktan tutun, komple her şeyi denedim bir türlü olmuyor. wifi düğmesi açılmıyor.
    Buzdolabına koydum, 10 dakka sonra aldım, bu sefer oldu ama en fazla 10 dakika sürdü, sonra yine gitti.
    Vatanbilgisayardan almıştık telefonu, faturasını felan bulamadım, genpa garantili telefon, faturası olmadan göndersem kabul ederlermi?

öncelikle geçmiş olsun.araştirmalarım sonucu istanbul'da Saints computer. diye biryer buldum bayağı övüyorlar orayı hatta bu forumda bile konusu mevcut kötü veya olumsuz bir mesajla karsilasmadım.
    Bugun aradım anlattım sorunu Wi-Fi entegresini değiştiriyoruz dedi 250TL masraf olur dedi.Çorum'da oturuyorum burada biryere sordum 50-100 arasi birşey olur dedi perşembeyi bekliycem bakalım.olumlu veya olumsuz sonucu buradan paylasırım mutlaka.

garanti soruna gelecek olursak

Buraya tıklayarak gerekli adımları takip et.yukarıdaki tarih aralıklarından cihazi almıs oldugun tam tarih hangi tarih periyodunda ise ona göre gerekli açıklamaları oku.inş. yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Arkadaşlar merhaba, aynı sorun hanımın telefonunda baş gösterdi. Neredeyse 2 seneye yakın 4s kullanıyor hanım, dün gece şarja takayım dedim telefonunu, taktığım priz pek sağlam değilmiş, gevşek bir prizmiş, bir kaç kere prizde takılıyken şarj aletini yerinden oynattım çünkü şarj etmiyordu, 6-7 sefer şarj işareti geldi gitti, geldi gitti.

Sıfır veriyorlar hocam aynısı benim basımada heldi 4s kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: integr4L

quote:

öncelikle geçmiş olsun.araştirmalarım sonucu istanbul'da Saints computer. diye biryer buldum bayağı övüyorlar orayı hatta bu forumda bile konusu mevcut kötü veya olumsuz bir mesajla karsilasmadım.
    Bugun aradım anlattım sorunu Wi-Fi entegresini değiştiriyoruz dedi 250TL masraf olur dedi.Çorum'da oturuyorum burada biryere sordum 50-100 arasi birşey olur dedi perşembeyi bekliycem bakalım.olumlu veya olumsuz sonucu buradan paylasırım mutlaka.

garanti soruna gelecek olursak

Buraya tıklayarak gerekli adımları takip et.yukarıdaki tarih aralıklarından cihazi almıs oldugun tam tarih hangi tarih periyodunda ise ona göre gerekli açıklamaları oku.inş. yardımcı olabilmişimdir.

eyvallah hocam, sağol yardımcı olduğun için. Ama şöyle bir durum var, biz telefonu 2012 nisanda aldık, buna göre 1 yıl garanti gösteriyor. oysaki vatandan alırken, 2 yıl genpa garantili aldım. yani telefonu genpa'ya göndereceğim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.