Şimdi Ara

İPHONE 4S HAKKINDA SAMİMİ BİR İTİRAF (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
1
Favori
8.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

quote:

Orijinalden alıntı: ATAKAN2009

quote:

Orijinalden alıntı: cantosman
    .

anlayamadığım herkes jb den bahsediyor
    bende asla yapmam
    zaten jb eğer hayırlı bir ürün olsaydı
    adamlar telefonu jb li satardı
    ürünü satıyorlar çoğu yanı eksik sonra bir yan firmasına jb icat ettiriyorlar
    bütün telefonlarını jb yapanların çoğunda kullanım bozuklukları baş gösteriyor
    anlayacağınız tipik amerikan üreticisinin tüketim hegomanyası

Ali Bey Jailbreak Cihaza kişiye özel fonksiyonlar katıyor.Andorıd tabanlı cıhazlarda da buna benzer işlem root ve rom değiştirmedir..Jailbreak te bazı programlar cıhazı olumsuz yönde etkıleyebilir hatta cihazı kilitlemeye kadar gider ancak bunuda restore ile cözmenız olasıdır..Genc kardeslerımız genelde jailbreak'i oyunlar için tercih etmektedir.Bende JB yaparak kullanıyorum ancak yasım itıbarıyle oyundan cok Tweaklar için vede Applenın yazılımında bulunmayan temalar içindir.Tabiki sizinde tercıhınız Jb yapmamaktan yana olduğunu yazınızdan ögrendım ama bir kez deneyin cıhazınızın ne denli değişeceğini vede restore ederek yenıden eskı halıne döndürdüğünüzde yavan geleceğini sizde göreceksınız..

üstad deniyim denemesinede
    peki ürünün garantisi bozulmazmı artı birde fazladan kasko yaptırdık
    3 ncü sene içinde yedek pil değişiminide bedava yapıyorlarmış bu sayede
    bakalım biraz böyle deneyelim olmassa sonunda bende jb kervanına katılabilirim.

Alıntıları Göster
    [

[]

Ali Bey jAılbreak ıle garantısıne bır şey olmaz cok arkadasımız bılıyor cıhazlarında sorun yasandıgında Jb olarak göndermıyor restore edıyor ve yolluyor hatta cıhazı kapanıp jb olarak servıse yollanan cıhazların bıle servıs tarafından kullanıcı hatası denılerek sermayeyı kedıye yükleme mısalı yapmamaktadır servısler tabıkı servıslerde bırazda ses tonunuzunu cıkarmanız lazım.Siz Jb yapın hıcte cekınmeyın garantısı kullanıcı hatası dısında ücretsız karsılanmaktadır..

• Orijinalden alıntı: ATAKAN2009

[

[]

Ali Bey jAılbreak ıle garantısıne bır şey olmaz cok arkadasımız bılıyor cıhazlarında sorun yasandıgında Jb olarak göndermıyor restore edıyor ve yolluyor hatta cıhazı kapanıp jb olarak servıse yollanan cıhazların bıle servıs tarafından kullanıcı hatası denılerek sermayeyı kedıye yükleme mısalı yapmamaktadır servısler tabıkı servıslerde bırazda ses tonunuzunu cıkarmanız lazım.Siz Jb yapın hıcte cekınmeyın garantısı kullanıcı hatası dısında ücretsız karsılanmaktadır..

üstad hatta bu telefonu almadan araştırma yaparken
    bu forumda jb forum kısmı konusuna şöyle bir yorum yapmıştım iphone kullanmamış acemi biri olarak
    bu iphone jb siz kullanılamazmı ne işe yarar bu jb diye
    beni o kısımda tersledi bazı genç arkadaşlarımız ne yazıkki

tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

• quote:

arkadaşlar samimi bir itirafım olacak bana inanmayabilirsiniz belki
    valla bu benim ilk iphone m sanırım son kullandığım ıphone olucak
    aslına bakarsanız beni fazlaca memnunda etmedi desem yeridir
    adam sırf kendi ürünlerinin esiri yapmış
    görüntülü görüşme anca ıphoneden ıphone ye yapıyorsun istediğin zil seslerini atayamıyorsun buluetohtla keza aynı telefondan çalışıyor
    ve en büyük eksisi pil olayı verdiğim paraya acıdım doğrusunu söylemek gelirse alamayanlar sakın almasınlar derim ayrıcada hiç merak edip üzülmesinler
    vallahide billahide değmez bu paraya
    bakın yaşım 54 bu ıphone denen telefon sırf fantezi sadece işte ıphonemi ıphone
    elimiz mahkum kullanıcaz artık telefon geberene kadar neyseki e 72 ve n86 nokıalarım var

bu fikir benim şahsi görüşümdür katılan olur katılmayan olur herkese saygı duyarım herkesinde benim fikrime saygı duymasını isterim
    eleştirilerinizi saygı içersinde yaparsanız çok iyi olur

Aslında birkac seyde haklısınız fakat soyle birsey var zil sesi olayı artik ayarlanabiliyor goruntulu görüşme icin ise skype uygulaması var FaceTime a ek olarak tabiki iTunes a bir miktar bağlı kalmak kimsenin hosuna gitmez fakat bazen artı yon olarakta etkiliyor
    Başlı basına zaten iOS stabil bir kullanımda içeriyor hem uygulama hemde ara geçişler icin.
    Fakat bunlara rağmen illaki de beğeneceksiniz diye birsey yok elbet.

Bu arada birsey soracağım ps3club.net sitesi ile bir baglantiniz varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parn -- 28 Ocak 2012; 12:45:58 >

• Mesajların tamamını okuyamadım ama iPhone 4'ü ilk aldığımda bende konuyu açan abimiz gibi düşünmüştüm. Birde bende teknoloji sıçraması olmuştu bildiginiz basit bir telefondan para biriktirerek geçtim. Sonra ne yaptım ne gereksiz şeymiş falan derken suan vücudumun bur parçası gibi oldu.
    Navigasyon alacakken almadım gideceğim yere nokta atışı ulaştırıyor (igo), istediğim anda internet elimde önemli mail, banka, borsa isllerim beklemiyor, süper metin düzenleme programları var word, power point ister oku ister yaz çok isimi gördü ve daha dünya kadar artısı. Telefon jb li olunca anlamsız kısıtlamaları da kaldırıp kişiselleştirebiliyorsunuz. Yani jb yapmak tel icin tehdit değil uygulama beleşciligi hiç değil deriz hep iphonu doya doya yasamaktir. bombayı attım heralde tabi daha önce atilmadiysa :)
    Mobilden bu kadar..

Ek olarak evet pahalı bu ülkede hangi teknoloji ucuz ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 28 Ocak 2012; 12:53:25 >

• Orijinalden alıntı: cantosman

Orijinalden alıntı: ATAKAN2009

[

[]

üstad hatta bu telefonu almadan araştırma yaparken
    bu forumda jb forum kısmı konusuna şöyle bir yorum yapmıştım iphone kullanmamış acemi biri olarak
    bu iphone jb siz kullanılamazmı ne işe yarar bu jb diye
    beni o kısımda tersledi bazı genç arkadaşlarımız ne yazıkki

tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

Rica ederim umarım kısa sürecte Jaılbreak için karar verir.Yapar ve keyfini yaşarken buradan izlenimlerinizi paylaşırsınız..
    Saygılar...

• Abim sonuna kadar haklı. Parasını hakeden bir telefon asla değil. iphone kullanmak prestij olmuş Türkiye'de. Onun yaptığı çoğu işi 700 800 liralık telefonda yapıyor. Adamlar telefonu kendilerine has yapmış. Herşey kilitli, özgürlük yok. JB olmasaydı bu telefon tam bir fiyasko idi. Tek olumlu bulduğum yanı işletim sisteminin güzelliği ve stabilitesi. Android & IOS ikisinide kullandım.
  • Üstad gençlere boş yere delikanlı dememişler biz de geçmedikmi o yollardan.Ama zaman öğretiyor malesef bazı şeyleri;eskiden duyduğumda bu tür şeyleri bende düşünürdüm nasıl oluyor diye ama !? ...malesef zaman ve tecrübe öğretiyor bazı şeyleri iyi okumayı anlamayı veya anlamaya çalışabilme isteğini,her türlü görüşe isteğe kendi hakkına tecavüz etmedikçe saygı göstermeyi ve önce dinleyebilmeyi ki,anlayabilmeyi...Neyse herkese sevgiler,iyi hafta sonları..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

ne istediğini bilmeyen bulduğunu da anlayamaz.
    siz yanlış seçim yapmışsınız,beklentilerinizin farklı yönünde bir tercih yapmışsınız sadece imajı için aldınız belki de.
    size tavsiyem telefonu acilen satmaktır.çok çok az zararla satabilirsiniz.yıllarca sevmeden kullanmanıza gerek yok.

satıp satmama kararını ancak ben veririm sen bu kararı benim yerime veremessin
    niye iphone nin dokunulmazlığımı var hiçmi eleştrilecek yanı yok sevgili insan

bakma sen alan bir çok kişi aslında şikayetçi ben etrafımdan biliyorum hepside ünili gençler
    teknoloji canavarları

ama insanlar iphone erkekliğine leke sürmemek için konuyu tartışmaya cesaret edemeyip ürküyorlar
    bir ürünün ürün satıcısına göre her şeyi 4x4 lük gibi görünüp bazı alıcılarına göre 4x3 lük olunca
    o kullanıcılar eşşek hoşaftan ne anlarmı olmuş oluyorlar

ayrıca bundan 10 yıl önce ben apple n mp3 ünü kullanarak itunesiyle tanıştım anlayacağınız
    pekde hödük biri değilim yaşıma bakıp akranlarımın atm den maaşlarını bile çekemediği günümüzde
    azda olsa teknolojiden nasiplenmişizdir yani siz gençler kadar olmasada

sayın Ali Erkan bey, yazdıklarınıza tamamen katılıyorum bilhassa aşağıdaki sözünüze daha çok katılıyorum,
    quote:

"pekde hödük biri değilim yaşıma bakıp akranlarımın atm den maaşlarını bile çekemediği günümüzde
    azda olsa teknolojiden nasiplenmişizdir yani siz gençler kadar olmasada"
    benimde yaşım 53 elektrik-elektronik işlerle uğraştım emekli oldum, bilgisayarı ilk çıkan commadorlar zamanından beridir kullanan birisiyim, ilk bilgisayarım da vestelin basic programlama diline sahip bilgisayarımdı. yıllardır da cep telefonu kullanıcısıyım il çıkan telefonlar biliyorsunuzdur belki araba takozu gibi bir şeydi, daha sonra küçük ince telefonlar çıkmaya başladı ve bizlerde onlara yöneldik, ben de 2 aydır akıllı telefonları araştıran birisi olarak kendime göre hepsinin birbirine göre +/- lerini incelemeye çalıştım, hemen hemen bir çoğundaki önemli eksiklik ise ön kameranın olmayışı yada kamera olmasına rağmen ve aynı işletim sistemine sahip olmasına rağmen(android) 3G şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi desteklememesidir. bazı arkadaşlar skype,tango,frin gibi ilave programlardan bahsediyorlar, tamam onlarda olsun ama 3G şebekesi üzerinden görüntülü görüşmek zaten ücretsiz yani ek maliyet getirmiyor normal konuşma ücreti ne ise görüntülü görüşürkende aynı ücreti ödüyorsunuz. ancak skype,tango,frin gibi ilave programları kullanabilmek için ya mobil internet paketiniz olacak yada wifi üzerinden bağlanacaksınız. mobil internet paketi ise mali yük getirecektir.
    ben zaten evde yada işte isem telefonla görüntülü görüşeceğime açarım bilgisayarımı skype üzerinden büyük ekranla görüşürüm, ama dışarda isem 3G şart bir çok ünlü telefon markası ipohone,htc,sony, lg, gibi, 3G şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi desteklemiyor ama aynı işletim sistemine sahip olan samsun i9003 - i9001- SII- ve R modellerinin ve diğer bir çok modeli desteklemektedirler,
    yaşıma bakıp bazıları sizin yazdığınız gibi kendilerini üstün görebilirler ama bizler daha o gençlere çoook taş çıkarttırırız, biz onlardan daha genciz.
    birde şunu yazayım, babasının parası ile telefon alıpta sadece oyun oynayan müzik dinleyen arkadaşlarına hava atan, sonrada forumlarda "benim babam senin babanı döver" misali telefonları ile ilgili yazılar yazan yaşı küçük delikanlılara tavsiyem lütfen mesaj yazarken daha ihtiyatlı davranmaları olacak.

iyi günler dilerim,

• quote:

Orijinalden alıntı: Parn

quote:

arkadaşlar samimi bir itirafım olacak bana inanmayabilirsiniz belki
    valla bu benim ilk iphone m sanırım son kullandığım ıphone olucak
    aslına bakarsanız beni fazlaca memnunda etmedi desem yeridir
    adam sırf kendi ürünlerinin esiri yapmış
    görüntülü görüşme anca ıphoneden ıphone ye yapıyorsun istediğin zil seslerini atayamıyorsun buluetohtla keza aynı telefondan çalışıyor
    ve en büyük eksisi pil olayı verdiğim paraya acıdım doğrusunu söylemek gelirse alamayanlar sakın almasınlar derim ayrıcada hiç merak edip üzülmesinler
    vallahide billahide değmez bu paraya
    bakın yaşım 54 bu ıphone denen telefon sırf fantezi sadece işte ıphonemi ıphone
    elimiz mahkum kullanıcaz artık telefon geberene kadar neyseki e 72 ve n86 nokıalarım var

bu fikir benim şahsi görüşümdür katılan olur katılmayan olur herkese saygı duyarım herkesinde benim fikrime saygı duymasını isterim
    eleştirilerinizi saygı içersinde yaparsanız çok iyi olur

Aslında birkac seyde haklısınız fakat soyle birsey var zil sesi olayı artik ayarlanabiliyor goruntulu görüşme icin ise skype uygulaması var FaceTime a ek olarak tabiki iTunes a bir miktar bağlı kalmak kimsenin hosuna gitmez fakat bazen artı yon olarakta etkiliyor
    Başlı basına zaten iOS stabil bir kullanımda içeriyor hem uygulama hemde ara geçişler icin.
    Fakat bunlara rağmen illaki de beğeneceksiniz diye birsey yok elbet.

Bu arada birsey soracağım ps3club.net sitesi ile bir baglantiniz varmi?

ps3 club net sitesinede üyeyim tabiki arkadaşım aynı nickle orayada yazıyorum

• Selam
    Size katılıyorum iPhone 4S gerçekten rezalet bir telefon hatta hemen bozuluyor, hiç tutmayın elinizde.
    Hemen ben alıcıyım satarsanız. Özelden ulaşın

• - Size kimse zorla iPhone aldırmadı siz istediniz ve aldınız.

- Almadan önce Facetime'ın (görüntülü görüşme) sadece iPhone-iPad-iPod-Mac arasında yapılabileceğini araştırmış ve biliyor olmanız gerekiyordu. Ayrıca günümüzde kaç kişi görüntülü konuşuyor?

- MP3 zil sesini gayet de yapabiliyorsunuz bu konuda yanlışsınız.

- Bluetooth üzerinden başka bir telefona veri aktarma artık tarih öncesinde kaldı. Hala bu soruyu sormanız acayip. Hadi çok istediniz JB ile bu mümkün.

- En mükemmel SmartPhone lar bile maximum 2 gün hadi hiç kullanmadın 3 gün şarjı gidecektir. Bu iPhone 'da az gidiyorsa emin olun güçlü işlemcisi ve hiçbir SmartPhone'da olmayan mükemmel Retina ekranından dolayıdır. Günümüz teknolojisindeki Lithium pillerin en güçlüsü iPhone larda..

- Parası olan bu telefonu alır ve kullanır. Adam akıllı kullananlar iPhone 'un asıl zevkine ulaşırken, sadece aramak mesaj atmak için alanların ne amaçla aldıkları ortadadır.

- Yaşınızı burada söylemenize de hiç anlam veremedim.

- Fandroidler gibi Flash desteği yok dememeniz de ilginç.

- Gelip burada iPhone forumuna "iPhone şöyle, böyle berbat bir cihaz" derseniz alacağınız cevaplara da müsamaha göstereceksiniz.

• Doğru karar hocam...

İnşallah en kısa zamanda bu cihazdan kurtulur bi daha da iphonela fln uğraşmazsınız ;)
  • Katilmiyorum size bence tek eksigi pil sorunudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eL1te

- Size kimse zorla iPhone aldırmadı siz istediniz ve aldınız.

- Almadan önce Facetime'ın (görüntülü görüşme) sadece iPhone-iPad-iPod-Mac arasında yapılabileceğini araştırmış ve biliyor olmanız gerekiyordu. Ayrıca günümüzde kaç kişi görüntülü konuşuyor?

- Bluetooth üzerinden başka bir telefona veri aktarma artık tarih öncesinde kaldı. Hala bu soruyu sormanız acayip. Hadi çok istediniz JB ile bu mümkün.

- En mükemmel SmartPhone lar bile maximum 2 gün hadi hiç kullanmadın 3 gün şarjı gidecektir. Bu iPhone 'da az gidiyorsa emin olun güçlü işlemcisi ve hiçbir SmartPhone'da olmayan mükemmel Retina ekranından dolayıdır. Günümüz teknolojisindeki Lithium pillerin en güçlüsü iPhone larda..

- Parası olan bu telefonu alır ve kullanır. Adam akıllı kullananlar iPhone 'un asıl zevkine ulaşırken, sadece aramak mesaj atmak için alanların ne amaçla aldıkları ortadadır.

- Gelip burada iPhone forumuna "iPhone şöyle, böyle berbat bir cihaz" derseniz alacağınız cevaplara da müsamaha göstereceksiniz.

.

• quote:

-
    Ayrıca günümüzde kaç kişi görüntülü konuşuyor?

işim gereği benim için olmazsa olmazlardan birisi görüntülü konuşma yurt dışı - yurt için görüntülü görüşmelerim oluyor(mecburiyetten) şu anda zaten ikinci hattımda E72 de takılı ve onunla yapıyorum ancak ekran küçük gelmeye başladı, ayrıca yurt dışında olsun yurt içinde olsun bir çoğunda ipohane mevcut onlarla zaten yapılıyor ama ipohonesi olmayanlar ile mecburen 3G kullanmak zorundayım, bir çok kimse zaten ilave programları bilmiyor hatta bir çok kimse Ali beyin dediği gibi gidip emekli maaşını atm.lerden çekmeyi beceremiyor kaldı ki telefonuna program kursunlar, bir çoğuda onca para verip aldıkları akıllı telefonlarını yada ipohonelerini sadece hava atmak için ve alo demek için kullanıyorlar başka bir şeyi beceremiyorlar.
    geriye yaşca küçük olan orta öğrenim çağındakiler ise bir çoğu (babalarını borca sokup) aldırdıkları telefonlar ile akşama kadar oyun oynayıp, müzik dinliyor ve sms atıyorlar, arkadaşlarına hava atıyorlar. bunlar ülkemiz gerçekleri kimse alınmasın lütfen.
    bu arada ceplerimizi boşaltarak zengin olanlar ise telefon üreten satan şirketler ile gsm operatörleri oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

quote:

siz yanlış seçim yapmışsınız,beklentilerinizin farklı yönünde bir tercih yapmışsınız sadece imajı için aldınız belki de.
    size tavsiyem telefonu acilen satmaktır.çok çok az zararla satabilirsiniz.yıllarca sevmeden kullanmanıza gerek yok.

bakma sen alan bir çok kişi aslında şikayetçi ben etrafımdan biliyorum hepside ünili gençler
    teknoloji canavarları

ama insanlar iphone erkekliğine leke sürmemek için konuyu tartışmaya cesaret edemeyip ürküyorlar
    bir ürünün ürün satıcısına göre her şeyi 4x4 lük gibi görünüp bazı alıcılarına göre 4x3 lük olunca

ayrıca bundan 10 yıl önce ben apple n mp3 ünü kullanarak itunesiyle tanıştım anlayacağınız
    pekde hödük biri değilim yaşıma bakıp akranlarımın atm den maaşlarını bile çekemediği günümüzde

sayın Ali Erkan bey, yazdıklarınıza tamamen katılıyorum bilhassa aşağıdaki sözünüze daha çok katılıyorum,
    quote:

"pekde hödük biri değilim yaşıma bakıp akranlarımın atm den maaşlarını bile çekemediği günümüzde
    benimde yaşım 53 elektrik-elektronik işlerle uğraştım emekli oldum, bilgisayarı ilk çıkan commadorlar zamanından beridir kullanan birisiyim, ilk bilgisayarım da vestelin basic programlama diline sahip bilgisayarımdı. yıllardır da cep telefonu kullanıcısıyım il çıkan telefonlar biliyorsunuzdur belki araba takozu gibi bir şeydi, daha sonra küçük ince telefonlar çıkmaya başladı ve bizlerde onlara yöneldik, ben de 2 aydır akıllı telefonları araştıran birisi olarak kendime göre hepsinin birbirine göre +/- lerini incelemeye çalıştım, hemen hemen bir çoğundaki önemli eksiklik ise ön kameranın olmayışı yada kamera olmasına rağmen ve aynı işletim sistemine sahip olmasına rağmen(android) 3G şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi desteklememesidir. bazı arkadaşlar skype,tango,frin gibi ilave programlardan bahsediyorlar, tamam onlarda olsun ama 3G şebekesi üzerinden görüntülü görüşmek zaten ücretsiz yani ek maliyet getirmiyor normal konuşma ücreti ne ise görüntülü görüşürkende aynı ücreti ödüyorsunuz. ancak skype,tango,frin gibi ilave programları kullanabilmek için ya mobil internet paketiniz olacak yada wifi üzerinden bağlanacaksınız. mobil internet paketi ise mali yük getirecektir.
    ben zaten evde yada işte isem telefonla görüntülü görüşeceğime açarım bilgisayarımı skype üzerinden büyük ekranla görüşürüm, ama dışarda isem 3G şart bir çok ünlü telefon markası ipohone,htc,sony, lg, gibi, 3G şebeke üzerinden görüntülü görüşmeyi desteklemiyor ama aynı işletim sistemine sahip olan samsun i9003 - i9001- SII- ve R modellerinin ve diğer bir çok modeli desteklemektedirler,
    yaşıma bakıp bazıları sizin yazdığınız gibi kendilerini üstün görebilirler ama bizler daha o gençlere çoook taş çıkarttırırız, biz onlardan daha genciz.
    birde şunu yazayım, babasının parası ile telefon alıpta sadece oyun oynayan müzik dinleyen arkadaşlarına hava atan, sonrada forumlarda "benim babam senin babanı döver" misali telefonları ile ilgili yazılar yazan yaşı küçük delikanlılara tavsiyem lütfen mesaj yazarken daha ihtiyatlı davranmaları olacak.

iyi günler dilerim,

insan yaşıtlarından destek bulunca morali düzeliyor hakikatten
    teşekkürler arkadaşım
    çok şeyi açıklamışsın zaten

• Katiliyorum size.

2-3 yillik iphone kullanicisi olmadan gecis yaptiginiz icin hepsi bunlarin.

Bence tercihiniz yanlis olmus.
  • quote:

- Size kimse zorla iPhone aldırmadı siz istediniz ve aldınız.

bir kere berbat cihaz diye bir yorumum yok uydurma yazma eleştirilerimi yapmışım sadece
    bana bul getir bu berbat yazımı herkesten özür dileyeceğim bu forumda ben eşşeklik etmişim diyeceğim
    eğer bulamassan sen benden özür dilersin diğerine gerek yok zaten arkadaşım

• bilhassada heyecanlı genç kardeşlerim yorumlarınızda uslubunuza biraz dikkat ederseniz iyi olur lütfen

zaten bu yorumu yapmakla kendimi don kişot gibi hissetmeye başladım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

quote:

teknoloji canavarları

quote:

iyi günler dilerim,

insan yaşıtlarından destek bulunca morali düzeliyor hakikatten
    teşekkürler arkadaşım
    çok şeyi açıklamışsın zaten

++
    teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.