Şimdi Ara

iPhone 4 ölü pixel,toz vs gibi ekran sorunları .. !! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
12.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonum değişime girdi arkadaşlar, şimdi değişim cihazını bekliyorum.

Hiçbir sıkıntı çıkarmadan işlemlerimi halleden Genpa'ya teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Telefonum değişime girdi arkadaşlar, şimdi değişim cihazını bekliyorum.

Merhaba arkadaşım daha açık bilgi verebilirmisin ekranda ne gibi bir problem vardı. Ne gibi bir sebeten dolayı değişime girdi. ve başvuru sürecinden sonra değişime kadar geçen süre ne kadardı. daha detyalı bilgi verirsen çok menun olurum . bizi de aydınlatmış olursun çok teşekkürler. Benimde telfonumum ekranın sıyah bir nokta belirdi. bu acaba piksel kaybımı yoksa tozmu anlayamadım bende garantiye göndermeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfkalender

quote:

Merhaba arkadaşım daha açık bilgi verebilirmisin ekranda ne gibi bir problem vardı. Ne gibi bir sebeten dolayı değişime girdi. ve başvuru sürecinden sonra değişime kadar geçen süre ne kadardı. daha detyalı bilgi verirsen çok menun olurum . bizi de aydınlatmış olursun çok teşekkürler. Benimde telfonumum ekranın sıyah bir nokta belirdi. bu acaba piksel kaybımı yoksa tozmu anlayamadım bende garantiye göndermeyi düşünüyorum.

pm attım

• quote:

tesekkur ederim. bekllicem bakalim baska arizali varmi telefonumun yoksa simdilik kalsin nasilsa garantisi devam edior... tesekkurler

quote:

Orijinalden alıntı: mfkalender

quote:

pm attım

• ölü pixel olup olmadığını test eden bi program var mı?
  • http://iphonedpt.awardspace.com

bunu iphone'da açıp test edebilirsin.
  • yıldızlar yerine a w a r d s p a c e gelecek.

test ettim, hiç bir sorun görünmüyor, eyvallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekdellal -- 30 Kasım 2010; 8:55:49 >
  • Flashlight uygulamasından da bakabilirsiniz.
  • Maasallah :D bizim ekran canavar hiç bişi yok Allah bozmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkcem

Maasallah :D bizim ekran canavar hiç bişi yok Allah bozmasın

İlk etapta anlaşılmaz, program kullanılması gerekebilir.

Genpa ile ilgili arıza kaydım:

Yetkili Teknik Servisimizdeki ürününüzle ilgili bilgiler
    Servis No
    IMEI 012*******028
    Telefon iPhone iPhone 4 32 GB Black
    Teknik servis kayıt tarihi 26/11/2010
    Garanti Durumu Garantili
    Şube Teknik Servis ( Etiler ) - Merkez
    Arıza Açıklaması KILIT KODU 0413// EKRANDA ÖLÜ PIXEL SOL ORTADA
    Arıza Tanımları Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI
    Iç-Dis IMEI Kontrol Edildi
    Hafif Çizikler Var
    Durum Degisim cihazi bekleniyor
    Tamir Detayı Test OK
    Son işlem tarihi 29/11/2010

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 30 Kasım 2010; 12:59:50 >

• Arkadaşlar dün cihazı aldım , açtım kurdum hiçbir sorun yoktu ,

Yatağıma uzandım biraz kurcalıyım dedim , siyah nokta değil fakat ekranın ortasının hemen sağında bir ısık düşmesi var gibi yarım cm çapında

Diğer ekran renklerine göre kendini belli ediyor ?

Bu ne demek oluyor tam anlayamadım ? Garantiye versem alırlar mı ? yoksa hadi canım sende mi derler ? 1 gün oldu daha alalı cihazı
  • Birçok cihaz inceledim , tamamen sorunsuz göremedim desem yeridir bende..Tozlar ,ölü yada sıkışmış pixeller ,metal yerlerde çapak,ekranda ışık sızması yada yoğunlaşması diyeyim vs gibi birçok sorun gördüm..Bence cihazdan alabildiğiniz keyifi alın ve takılmayın böyle şeylere..

Teleservice'e cihazı verip aylardır bekleyen insanlar var,işin kötü yanı gelecek cihazın sorunsuz olacağının bir garantisi yok,ben daha göremedim adam gibi sorunsuz bir cihaz..

Benimde ekranda çok ufacık tek benim görebildiğim bir nokta var toz gibi ama çok ufak olduğu için anlayamadım tam,onun için değişim yaptıracaktım ancak dışarda farklı cihazları görünce şükrettim halime fazlasıyla (: Bunu yollasam garantiye bekleyeceğim 1 ay ve yeni gelen cihazda sorun olursa yine yollayacağım bu kısır bir döngü olacak,daha sonra iphone5 çıkar iphone4ü kullanamadığımızla kalır,iphone 5 peşine düşeriz (:

• İphone4 ümde az önce 2 ölü piksel tespit ettim gitmiyorlar moralim çok bozuldu garantide yok ingiltereden alınma onceden yoktu.yeni oldu sanırım ama yapcak bise yok olumlu yaklaşmak lazım
  • Konuyu hortlatiyim 2 aylik iphine 4 umde on ve arka kameralarda toz var karabukte yasiyorum inanin insanin omrunden 10 yil gidiyir demircelik sayesinde nefes alicak yer yok heryer toz telefinu hergun silmekten gina geldi
  • Arkadaslar bu problemler sadece iPhone 4 de mi var? Mesajlarin cogunu okuduktan sonra kendi 3GS cihazimi detayli inceledim. İsik sizmasi, toz, sarimtrak ekran vb bir problem yok. Bir arkadasimla beraber yakin zamanda yurtdisindan 2 adet iPhone 4 almayi dusunuyoruz (su an o da 3GS kullaniyor). Bu veya benzeri problemler nedeniyle garantisiz yurtdisi cihaz alma konusunda killandim
  • an itibari ile iphone 4 ümde ölü pixel çıktı. Yemyeşil ortada maşallah öyle melül melül bana bakıyor. Telefonu alalı 6 gün oldu daha. Tek korkum ölü pikselden değişim olmaz gibi zırvalıklar. Yarın genpaya gideceğim bakalım ne diyecekler...
    Gelişmeleri aktarırım.
  • Yetkili Teknik Servisimizdeki ürününüzle ilgili bilgiler
    Servis No
    IMEI 012*******763
    Telefon iPhone IPhone 4 16 GB Black
    Teknik servis kayıt tarihi 25/03/2011
    Garanti Durumu Garantili
    Şube Teknik Servis ( Adana )
    Arıza Açıklaması KAMERA ÇEKİMİ BAŞLANILDIĞI ZAMAN EKRANDA KÜÇÜK LEKELER GÖRÜNÜYOR (KARANLIK BİR YERE KONULUNCA BELLİ OLUYOR)/// ÖLÜ PİKSEL OLDUĞUNU BELİRTMEKTE SİYAH DUVAR KAĞIDI KULLANILDIĞINDA BELİRGİN OLARAK GÖRÜNMEKTE OLDUĞUNU ORTA KISMINDA VE YEŞİL RENKLİ OLDUĞUNU İLETTİ İç-Dış IMEI Kontrol Edildi Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI Yeni Cihaz, Çizik Yok
    Arıza Tanımları İç-Dış IMEI Kontrol Edildi
    Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI
    Yeni Cihaz, Çizik Yok
    Durum İşlemler tamamlandı (Teslim alınabilir)
    Tamir Detayı Cihaz Değiştirildi
    Test OK
    Son işlem tarihi 29/03/2011

• haha olaya bak telefonu aldım akşam hoperlorü bozuldu
    Youtube dan video izliyordum ses kesildi ve cızır cızır etmeye başladı. Ne yaptıysam nafile.
  • 10 gün içerisinde 2 tane iphone 4 bozan tek insan benimdir herhalde.

Bende bu şans olduktan sonra bu üçüncününde bataryası patlar kesin.

Cihazı tekrar değiştirdiler saolsunlar;

Yetkili Teknik Servisimizdeki ürününüzle ilgili bilgiler
    Servis No
    IMEI 012*******761
    Telefon iPhone IPhone 4 16 GB Black
    Teknik servis kayıt tarihi 30/03/2011
    Garanti Durumu Garantili
    Şube Teknik Servis ( Adana )
    Arıza Açıklaması MÜZİK DİNLERKEN SES CIZIRTILI ÇIKIYOR.İŞLEM YAPARKENDE SES ÇIKMIYOR DEĞİŞİM TALEP EDİLİYOR İç-Dış IMEI Kontrol Edildi Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI Yeni Cihaz, Çizik Yok
    Arıza Tanımları İç-Dış IMEI Kontrol Edildi
    Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI
    Yeni Cihaz, Çizik Yok
    Durum Cihazınızın durumu güncellenmektedir, lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz.
    Tamir Detayı Cihaz Değiştirildi
    Test OK
    Son işlem tarihi 30/03/2011

• Bugün fark ettim ki ekranın üst kısmında 2 - 3 nokta - çentik varmış, sadece yüzeysel. Acaba servise bundan dolayı gider de değişim falan alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mair -- 17 Eylül 2011; 0:44:38 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.