Şimdi Ara

iPhone 3GS'le 720p HD video kaydı yöntemi (Jailbreak) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neyse teknik mevzulara fazla girmek istemiyorum sadece biraz araştırın diyorum.sensör ve çalışma yapısı kavrandiginda video buyutu ve akısının nasıl sensöre bağlı olduğu görülebilir
  • kardeş keşke anlatsanda hepimiz öğrensek... inan merak ediyorum... veya varsa link vs paylaşırsan sevinirim.
  • Az önce 3gs ile bir video çektim ve özellikleri resimde görüldüğü gibi.
    Oda ışığında çekmeme rağmen gayet iyi diyebilirim.
    isterseniz bir video çekip buraya koyabilirim.

iPhone 3GS'le 720p HD video kaydı yöntemi (Jailbreak)
  • cihazda işlemcinin görüntüyü işlerkenki yaşadığı zorluklardan dolayı özellikle video akışı iPhone 4 den farklı olur ama sorunsuz olarak hd video çekmesi olayı da olabilir sonuçta cihaz iPhone
  • Arkadasın dedigi dogru cin işi cakma 5 mp kamera misali birşey bu.Sensörün aldıgı 3.2 mp 30 adet foto karesi kaydınla, 5mp 30 adet foto karesi alan ip4 ile görüntüsü mantık olarak aynı olur mu ? Sonra işlemci ve ram ile bunun işlendiğini söylüyorsunuz.Kaliteli mercek olmadan işlemci cok ii olsa ne olur? 1.3 mp 1.3 mb(örnek verilen gibi) kayıt ediyorsa bu işlemci tarafından 40 kat daha hızlı işlense ne olur ? cünkü boyutu belli kalitesi belli kapasitesi belli ? Ben forumu inceledim arkadasın 3gs cihazında uyguladık ama fark tamamen pskolojik.
  • Video ortada, interpolasyon yapilmis birseye hic benzemiyor. niye tartisiyorsunuzki?
  • İndirdiğim dosyaları direkt diskaid ile cihaza atsam problem olmaz sanırım?

Ekleme ; Evet diskaid ile direkt kopyaladım , sorun yok işlem tamam.

Gelelim karşılaştırmaya.Bütün değerler iyi yönde arttı.

Bitrate çok yükseldi.Pixel sayısı arttı.

20 sn bir video işlem öncesi 9 mb iken işlem sonrası 45 mb boyuta ulaştı.

Fakat min.bitrate 14 fpsye düşmüş bir ara.Ama herhangi bir takılma ,yavaşlama söz konusu değil.

Şuan ortam ve zaman müsait olmadığı için video ekleyemeyeceğim.

Psikolojik değil , HD kayıt yapıyor resmen cihaz.800p görüntü tabiki fark ediyor 480p görüntüye göre.

iPhone 3GS'le 720p HD video kaydı yöntemi (Jailbreak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sayın -- 2 Kasım 2010; 14:40:47 >

• video güzel gözüküyor ama birde ışığın düşük olduğu, hareketin çok olduğu alanlarda test etmek gerek.

video çok düşük bir hareket hızında çekildiğinden video kaliteli olabilir ama hızlı hareketlerde görüntüde bulanıklaşlma ve frame atlaması olma ihtimali var gibi görünüyor bu konuda deneyip video paylaşabilen olursa çok güzel olur
  • bir arkadaş 4.1 sürümün altında denemeyin restore atmak zorunda kalırsınız demiş.başka böyle bir şey başına gelen varmı? ben kesin denemeyi düşünüyordum tırstım şimdi.birde hemen hemen aynı ortamlarda çekilmiş iki görüntünün videolarını paylaşabilirseniz fikir oluşması açısından güzel bir paylaşım olur
  • ya bilader yemeyin şurda bare milleti böyle boş muhabbetlerle.color resist'i ayarlıyor ve 480 p,720p info veriyor.görüntü parlak veya renk konstratı artınca kalite arttı zannediyorsunuz.kıyasla gercek pixsel ile farkı gör.cakma işi hd bu başka birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savrotin

ya bilader yemeyin şurda bare milleti böyle boş muhabbetlerle.color resist'i ayarlıyor ve 480 p,720p info veriyor.görüntü parlak veya renk konstratı artınca kalite arttı zannediyorsunuz.kıyasla gercek pixsel ile farkı gör.cakma işi hd bu başka birşey değil.

dediğin gibi olsa fps dalgalanması olaz...

herkes boş keseden sallıyor....
  • Bu anlatımı tek bir adımda yapan bir uygulama çıkmış Cydia'daki BigBoss repo'sunda.
    Adı HD Video Enabler for 3GS. İndirip bu anlatımla uğraşmadan yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tora

Bu anlatımı tek bir adımda yapan bir uygulama çıkmış Cydia'daki BigBoss repo'sunda.

bunu yüklediğimzde ayrıca bir program çıkıyormu normal kendi video kaydedicisinden mi oluyor
  • Ben kendi 3GS 32 GB IOS 4.1 cihazımda denedim. Öncelikle eski hali yani 480p ile çektim. Sonra 800p ile çektim. dosya boyutu değişti. Yani sadece codec bilgilerine 800p olarak yazmıyor. Dosyanın içeriğide kaliteside değişiyor. Bazıları nedense kabul edememiş. Sensör boyutu 3.2 Mp olan makine 1.3 Mp(800p) boyunda video neden çekemesin? Video dediğimiz şey zaten arka arkaya çekilmiş fotoğraf olarak düşünün. 3.2 Mp lik video bile çekebilir teoride ama işlemci bunu kaldırmaz. Daha yüksek çözünülürlüğü çekemiyor çünkü işlemci yetmiyor. (Çekiyor ama 15 fps düşüyor 30 fps den)
  • Dosyanın birden fazla revizyonu var. İlk revizyonlarda kamera uygulamasının yavaşladığı sorun çıkardığı yazmışlar. Ben Rev4 olanı yükledim. 15Mbps olarak ayarlanmış. 1080x800 çözünülürlükte çekiyor. 24Bit renk derinliği ve 28,9 FPS ortalama olarak çekmiş. Gece çekimi olduğu için çekimimde ISO yüksek.
  • Cydiadaki program aynı işi görüyor mu?
  • quote:

Bu anlatımı tek bir adımda yapan bir uygulama çıkmış Cydia'daki BigBoss repo'sunda.

Kurdum ama videoların ne boyut ve de çözünürlüğünde bir değişiklik olmadı...
    Benzer bir yamayı iphoneyardim.net te yayınlamış ama oda çalışmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DENIZCISERKAN -- 5 Kasım 2010; 11:16:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DENIZCISERKAN

quote:

Kurdum ama videoların ne boyut ve de çözünürlüğünde bir değişiklik olmadı...
    Benzer bir yamayı iphoneyardim.net te yayınlamış ama oda çalışmadı

Aynen ben de dün akşam Cydia'dan yükledim, hiçbir değişiklik olmadı.
  • hadi sallayın biri oldu diye mesaj yazsın surda şaka gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savrotin

hadi sallayın biri oldu diye mesaj yazsın surda şaka gibi.

he?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.