Şimdi Ara

iPhone 3G ile neler yapamazsınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
4.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple'ın yeni nesil mobil iletişim cihazı iPhone çılgınlığı nihayet Türkiye'de...

Sahip olunması bir prestij göstergesi haline gelen ülkemiz için pahalı bu oyuncağın hep iyi taraflarını okudunuz. Şimdi eğri oturup doğru konuşacağız. İşte iPhone ile yapamayacağınız şeyler!

# iPhone'a Apple'ın izin vermediği uygulamaları yükleyemezsiniz. Yükleseniz bile Apple cebinizdeki iPhone'dan o yazılımı ne kadar para ödemiş olursanız olun siler atar.

# iTunes yazılımını kullanmadan iPhone'a müzik yükleyemezsiniz. iPhone'a yasal olarak sadece iTunes'un müzik marketinden satın aldığınız müzikleri yükleyebilirsiniz.

# iTunes'tan müzik satın alabilmek için ABD'den alınmış bir kredi kartı kullanmak zorundasınız. Türkiye'den alınan kredi kartları ile müzik albümü satın alamazsınız.

# Pili bozulduğunda pilini çıkarıp, yerine yenisini takamazsınız. Çünkü iPhone'da piller cihaza sabitlenmiş durumda. Apple, pil yerine iPhone'u değiştirmenizi öneriyor.

# iPhone'la Türkiye'de üçüncü nesil mobil iletişim (3G) hızında internete bağlanamazsınız. Bu kez kusur iPhone'da değil. iPhone'da 3G var ama Türkiye'de yok.

# iPhone'u garanti kapsamı dışına çıkaracak müdahaleler yaptırmadan Türkçe bir menü ile kullanamazsınız. Çünkü Türkiye'de satılan iPhone'lardaki menüler İngilizce.

# Bluetooth'la başka bir cep telefonu ya da bilgisayara dosya aktarımı yapamazsınız. iPhone'un 'bluetooth' özelliğini sadece 'bluetooth' kulaklıkla kullanabilirsiniz.

# Vodafone'dan alacağınız iPhone 3G'yi başka bir operatörün SIM kartıyla kullanamazsınız. Turkcell'den aldığınız ürünleri ise önce Turkcell'de aktivasyon yaptırmak şartıyla istediğiniz operatörde kullanabilirsiniz.

# iPhone'u garanti kapsamı dışına çıkaracak kırma işlemini yaptırıp, üçüncü parti bir yazılım kullanmadan MMS (multimedya mesaj) gönderemezsiniz.

# Teknolojinin temel kavramlarından biri olan 'Kopyala-Yapıştır'ı dolarlar saydığınız iPhone'da yapamazsınız. Her şeyi, örneğin şifre tekrarlarını defalarca yazmak zorundasınız.

# İnternet sayfalarını dolaşırken, Flash'la hazırlanmış bölümleri göremezsiniz. Çünkü iPhone'daki Safari adlı web tarayıcısı Flash'ı hala desteklemiyor.

alıntıdır. samanyoluhaber

• çöp bi alet...çok gereksizzzz....al bi psp
  • alanlar bunları bilerek mi aldılar acaba?
  • 25 tane getirtiyordum dün boşuna yapdım galiba
  • htc touch diamond kullanıyorum ve çok memnunum iphone 3gde kullandım ve önerim kesinlikle htc
  • quote:

*Pili bozulduğunda pilini çıkarıp, yerine yenisini takamazsınız. Çünkü iPhone'da piller cihaza sabitlenmiş durumda. Apple, pil yerine iPhone'u değiştirmenizi öneriyor.
    *iTunes yazılımını kullanmadan iPhone'a müzik yükleyemezsiniz. iPhone'a yasal olarak sadece iTunes'un müzik marketinden satın aldığınız müzikleri yükleyebilirsiniz.
    *iTunes'tan müzik satın alabilmek için ABD'den alınmış bir kredi kartı kullanmak zorundasınız. Türkiye'den alınan kredi kartları ile müzik albümü satın alamazsınız.

Özellikle 2. madde önemli. Şu an baktığımda; iTunes Store'daki tüm şarkılar, 0.99$'dan başlıyor. Aşağıdaki resimdeki gibi, mesela bir Metallica albümü ve şarkıları :

Böyle olup da hala para baymak isteyen varsa, ne diyelim... Allah çok versin.

• samsung omnia modelini nasıl bilirsiniz
  • çüş o ne yaa.. En baba nokia başka büyük yok.Halt etmiş o apple.
  • n96 var
  • da 3G ve buluetoth hariç ben bunların hepsini yapıyorum :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: FenerLand

samsung omnia modelini nasıl bilirsiniz

güzel biliriz

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=371946&productId=telcepsami900
  • Bu yazı bırakın iphone3G'i iPhone bile çıkmadan önce yazılmış bi yazı neredeyse, yani 1,5 yıllık....

O maddelerin %90'ı rahatlıkla çürütebilirim ama uğraşmaya değmez çünkü defalarca çürütüldü, dileyen iPhone bölümüne takılabilir bi müddet,anlar olayı
  • samsung i900 omnia yı 1000 kere tercih ederim
  • samsung i900 omniada da mı yapılamıyor ki bu işlemler?
  • Çöp alanın elinde kalıcak,iphone gibi çok telefon var piyasada 1/4 fiyatına hemde
  • İstedigim mp3 ü atabiliyorum. Ama tabiki itunes ile. ama alınmaz bu cihaz..
  • Belgesel izlerdim
  • Fiyat/Performans yerlerde...

Apple severim mac'lerden dolayı.Mac pahallıdır ama hakkını verir.Bu üründe ise böyle bir şey yok.
  • 200$ a abd den iphone getirtmeyip burdan 600ytl ye nokia n78 aldiysam bir sebebi var herhalde
  • jailbreak denen bişey var bakınız:mp3 player bölümü
    programdan kaynaklanan sorunların hepsini çözüyor
    bilmeden karalayın
    ayrıca türkiyede hangi telefon 3g int e giriyor ?
    safari(int tarayı)java destekleme patchlerde var
    neden bu kadar karalıyorsunuz anlamıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: the_condor

da 3G ve buluetoth hariç ben bunların hepsini yapıyorum :D

clup kuralım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SummerGlau -- 29 Eylül 2008; 13:06:21 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.