Şimdi Ara

Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU] (1901. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.138
Cevap
738
Favori
2.094.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
98 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18991900190119021903
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hadi gözünüz aydın.

Su geçirmezlik meselesi hakkında bir şey dendi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis olmadığı için onu denemeye sağlam kalp lazım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korayygl K kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Cihazınızın kodu neydi? Fatura istiyorlar mı?

Hayırlı olsun bilgi için teşekkürler, bağımsız onarım sağlayıcıları bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu. Bu linkten apple sitesinde servis doğrulaması yapılabiliyormuş, aramada aypa çıkıyor Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU] 

Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU]support.apple.com
    Onarım Sağlayıcısını Doğrulama - Resmi Apple Desteği
    https://support.apple.com/tr-tr/repair/verify-repair-provider

Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BM35 -- 24 Mayıs 2024; 4:32:59 >

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt

Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU] Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU] Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU] 

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Sıvı bandı çıkmadı kutunun içinden yanımda açtı çünkü. Epey bir toz vardı temizledi falan. Denize girmediğiniz sürece sorun yok dedi :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Haklısınız hocam da yetkili servisler yurtdışı cihazların bir çoğuna parası ile bile destek vermiyor. Bir nevi mecburiyet oldu benimkisi. En azından parça orijinal 😃

• 34istanbul34 kullanıcısına yanıt
    Hocam A2889 idi benimkisi. Hayır fatura istenmedi

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Bizde yakında gidicez istanbulda nerede vardı?

• Fppro da pil değişim durumu böyleymiş ama fppro yu apple sitesinde aratınca bağımsız onarım sağlayıcılarında çıkmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BM35 -- 24 Mayıs 2024; 8:41:50 >
  • BM35 kullanıcısına yanıt

fppro dediğiniz yer instagrama reels atarak ünlenmiş sıradan bi tamirci. mahallenizdeki telefon tamircilerinden hiç bi farkı yok. apple ın orjinal parçalarına erişime de yok. bunların orjinal dediği parçaların hepsi yan sanayi dandik üretim mallardır inanmayın. böyle instada şurda burda ünlü olmuş adını duyurmuş yerlere de güvenip telefon felan göndermeyin tamir için. yüksek karla tamir yapıyolar ama taktıkları pil mahalledeki telefon tamircisinin taktığı pil ile aynı.

• İstanbul için kvk yetkili servisleri de applenin kendi sitesinde yetkili servis sağlayıcı olarak gözüküyor.

İçerenköy bana yakın, sitelerine girip baktım apple servisten randevu al diye buton var tıklayınca applenin kendi sitesine yönlendiriyo oradan da randevu alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaGDaSS -- 24 Mayıs 2024; 9:5:33 >
    Hocam oncelikle hayirli olsun guzel bir onculuk ettiniz bu servis disardanda cihaz alip degisim yapip gonderiyormu kargo ile il disi calisiyormu

• Byblack58 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum farkındalık olsun diye paylaştım 🙂

Hocam her şeyden önce hayırlı olsun. Bence su geçirmezlik de bozulmamıştır diye düşünüyorum. Ama tabi yine de denememek lazım. :)

O zaman FPro’nun orijinal parça takıyoruz olayı hikaye mi oluyor acaba?

Eski adı olan “fotoparça” ile de farklı kombinasyonlarda da aradım çıkmadı, sitelerinde de bir ibare yok. Apple sistemindeki adları farklı olabilir, yurtdışı cihazları alıp parçalarını kullanıyor olabilirler.

Hocam Fppro telefonları parçalayıp orijinal parça kullanıyormuş ama apple kalibrasyonunu yapamadığı için (bağımsız sağlayıcı ya da yetkili sağlayıcı olmadığından) telefonda bilinmeyen parça uyarısı vermesi muhtemel. Bu sebeple bağımsız servis sağlayıcılarında değiştirmek daha sağlıklı. En azından orijinal parça kullanma yetkileri var ve kalibre edebiliyorlar apple sayfasından. Ama fppro maalesef yapamıyor diye biliyorum.

• CCaGDaSS kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki hocam yetkili servisler bir çok yurtdışı cihaza destek vermiyor. Eğer telefonunuz yurtdışı ise ve Tr de desteği olmayan bir cihaz ise boşa gitmeyin bakmayacaklardır. Biz o yüzden bağımsız servis sağlayıcısı bulmayla uğraştık. Ama cihazının Tr cihazı ise yetkili servise bırakın zaten onda sorun yok ☺️

Hocam teşekkür ederim. Dediğiniz gibi deneme cesareti bulamam sanırım 😄 ama adam gayet şeffaf bir şekilde gözümün önünde değiştirdi. Benim içim rahat. 1 gün olacak nerdeyse şarj konusunda da hayli iyileşme var çok şükür

• 
Sayfa: önceki 18991900190119021903
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.