Şimdi Ara

iPhone 13 Türkiye fiyatları açıklandı: 36 bin TL'lik korkulan fiyat olmadı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
1
Favori
23.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Fakir zenginin malına göz dikmiş yine size değil zengine bu ürünler

Alamayan ağlamasın çalışıp para kazansın en iyi istemek için

En azından iyi olmalısınız çalışma hayatanında yoksa yan gel yat

Yoruma çökle alınmıyor.

• Kendine karşı suçluluk duymadan telefonlara bu paraları veren var mı? Emeğimize yazık be.

• D-a-r-w-i-n kullanıcısına yanıt
    Ben değil siz kıyasladınız, sadece telefon dediğiniz alet 3d modelleme yapabiliyor, yüksek kalite film çekebiliyor, bilgisayarlara takın güçte işlem yapabiliyor, sadece telefonsa 3310 da sadece telefon dedim ben. Söyledikleriniz ironiyse de biraz zayıf kalmış.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şuraya bak hayatımız kdv oranı ile dolar kuru arasında geçiyor.

• Almayı planlayan arkadaslar bir şekilde yurt dısından alsın veya aldırsın, bu sacma sapan vergileri ödemesin diyeceğim ama sanırım artık sadece kişinin kendi passportu ve kendi hattına kayıt yapılıyor.

Bu arada bir sorum olacak, yurt dışından x kişiye getirilen cihazı , getirilen kişi kıbrısa giriş cıkıs yaptıktan sonra cihazı acıp kendi hattına kendi üzerine kayıt yaptırabiliyor mu ?böyle bir yol izlenebiliyor mu? bu konuda bilgisi olan var mı ?

• Wilshire W kullanıcısına yanıt

Benim bildiğim yurt dışından gelen telefon zaten 1 yıl kapanmadan kullanılabiliyor. 1 yıl sonrası kapanmaya yakın ya kayıt yaptırabilecek birine satılır ya da kullanan kişi kıbrıs, batum vs giriş çıkış yapıp kaydını kendi adına yapar.

• Fiyatlar konusunda niye birbirinizi yiyorsunuz?

Fiyatların buralara kadar çıkmasına sebep olanlara kimse laf söylemiyor.

Çok ilginç bir milletiz gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Fakir zenginin malına göz dikmiş yine size değil zengine bu ürünler

Alamayan ağlamasın çalışıp para kazansın en iyi istemek için

En azından iyi olmalısınız çalışma hayatanında yoksa yan gel yat

Yoruma çökle alınmıyor.

Her seferinde konuyu saptırma amaçlı böyle yorumlar oluyor.

Pardon da, ülkenin yarısı zaten asgari ücretle çalışırken, bu fiyatların olduğu ülkede suçlu olan tüketici mi yoksa o ülkeyi yöneten yöneticiler mi? Şu fiyatlara rahatlıkla telefon alabilenler ya döviz üzerinden kazanç sağlıyordur ya da kara para aklayan birileridir, rahat kazandığı için kolaylıkla alıyordur.

Geçen sene Alaçatı'da tatildeyken herkesin elinde 11 serisi görüyordum mesela, tiplere bakıyordum, mafyadan bozma ne idüğü belirsiz adamların yanındaki eskortların elinde bolca 11 serisi vardı. Bunların dışında da gurbetçilerde bol bol 11 görüyordum. Standart Türkler hala 7-8 serisi kullanıyordu. Çalışıp çalışmamakla alakası yok yani durumun. Ülkede fahiş vergiler ve sömürü düzeni var. Çalışan da resmen 300 dolara kölelik yapıyor farkında değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Kendine karşı suçluluk duymadan telefonlara bu paraları veren var mı? Emeğimize yazık be.

Herkes kendi hür iradesi ile satın alıyor. Neden suçluluk duyulsun ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: naturl

Fiyatlar konusunda niye birbirinizi yiyorsunuz?

Fiyatların buralara kadar çıkmasına sebep olanlara kimse laf söylemiyor.

Çok ilginç bir milletiz gerçekten.

Apple, Türkiye için özel bir fiyatlandırma yapmış aslında. Geçen seneden buraya yaşanan kur artışlarına rağmen fiyatlar 12 serisinden çok uzakta kalır değil.

• Ve dünya bir kez daha Türkiye'yi kıskandı .Milletin 1 ay çalışıp alabildiği telefonu bizim işçi 1 yıl çalışıp ,yiyip içmezse alabiliyor.İşte azim,işte din ,işte iman......

• avrupa'da 700euro fiyat üzerinden burada vergi hesaplanmaz. 700euro fiyat zaten avrupa'daki distributor ve mağaza komisyonu üzerine de vergi eklenmiş perakende fiyattır.

Türkiye fiyatı hesaplanırken yurtdışı toptan fiyat üzerinden hesap yapılır.700 euro etiketli telefon buraya muhtemelen 650 euro'dan giriş yapıyor.otmomottiv gibi işte vergilerle vekilleri yaşatıyoruz.

• Abi şimdi asgari ücret ve emekli maaşı mevzusunu açmak istemiyorum ama.

Bizim etimiz belli sütümüz belli. Ben şimdi nasıl alırım o telefonları. Alamam almama da imkan ihtimal yok.

Biz bekleyecess 11 ler uygun fiyata insin. Hee onlarda uygun fiyata inene kadar iphone 19 lar çıkar zaten..

Ben alırım ertesi sene apple desteğini kaldırır o telefonlardan..

Her tarafı mokingen benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLAHS -- 15 Eylül 2021; 11:19:34 >
  • Ben zorla mı aldırıyorlar dedim ?

• Ne tuhaf insanlarsınız ya sanki kafanıza silah dayamışlarda en üst modeli almak zorundasın diyorlar. Alan alır almayan almaz telefonun fiyatı 10 k 1 ay sonra 1tb'lik en üst modelide almak zorunda değilsin yada telefonunu değiştirmek zorunda değilsin fiyatıda çok iyi eleştirmen gereken para biriminin neden bu kadar değersiz bir salak telefon neden bu kadar pahalı

• 8 kullanmaya devam

• İyi oluyor iyi.ekonomik krizin bu yanını seviyorum.Yalakalarda yanıyor.
    Herkes yanıyor.bazıları bu işten sıyrılmıyor 5 li çete hariç.
    Hani seçimlerde gurbetcilerden iktidara çok oy geliyor diye seviniyorsunuz ya
    Heh işte o gurbetciler asgari ücretlerinin yarısına dün iphone 13 pro max siparişi verdiler bile.Hemde elleri titremeden.
    Sizde geçemediğimiz paralı yollarla övünün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden 36 bin TL olsun ki onu anlamadım. Ekstra vergi mi geldi? Foldable versiyon mu çıkartıyorlar? Kafasına göre atıp tutan boş haber siteleri cidden çok yorar oldu artık. Sırf tıklama alacağım diye 36 bin TL yazmış malum yer. Yazık, rezillik.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.