Şimdi Ara

iPhone 11 almak mantıklı mı , 12 beklenmeli mi. Malum geçen iPad çıktı eski iPad ler bile zamlandı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 11 almak mantıklı mı , 12 beklenmeli mi. Malum geçen iPad çıktı eski iPad ler bile zamlandı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 12 mini modeli bile en az 9.000₺ civari satisa cikar, eger ihtiyac varsa ultra keskin kartal gözleriniz yoksa oled buled şuled takıntınız da yoksa rahatlikla alinabilir bence.

• Ne yaptınız hocam mini model 9K imkansız bir fiyat ... doları 8 den vursak 5 K yapar 4 bin vergi pro modelden bile alınmıyor

• veysel_lowe kullanıcısına yanıt
    9.000₺ az mı demişim çok mu? Anlamadım olayı 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan_28 -- 26 Eylül 2020; 14:38:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

12 mini modeli bile en az 9.000₺ civari satisa cikar, eger ihtiyac varsa ultra keskin kartal gözleriniz yoksa oled buled şuled takıntınız da yoksa rahatlikla alinabilir bence.
    Geçen günkü iPad tanıtılması sonrası 7 nesil iPad ler bile zamlandı

• 11 al direk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 12 mini beklenen başlangıç fiyat 699 Dolar. Hemen bir hesap yapalım. Dolar 7,65 ama biz düz 7,60 diyelim. 5312,40 TL ham fiyat.

Yüzde 10 trt payımızı alalım 532 tl. Ötv matrahımız 5844,40 tl.

Yüzde 50 ötv mizi alalım 2922,20. Toplam 8766,60.

Bundan yüzde 18 kdv de alalım. 1578 tl yapar. 8766,60+1578=10.344,58 TL herşeyi içindeki fiyatı.

Apple Türkiyeye özel fiyat belirlemesi gerekli veya döviz kurunu sabitlemesi gerekir. Yoksa Apple Türkiyenin kar koymadan ki fiyatı bu. Buna kâr eklerse siz düşünün fiyatı. Kimse demesin böyle fiyatmı olur diye ama alın hesapladım işte. Geçen sene döviz 5,5-5,8 TL arasıydı. Ötv de yüzde 50 ye çıktı. Olacak olan bu. 699 Dolarda heryerde söylenen beklenen giriş seviyesi fiyatı.

• quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

iphone 12 mini beklenen başlangıç fiyat 699 Dolar. Hemen bir hesap yapalım. Dolar 7,65 ama biz düz 7,60 diyelim. 5312,40 TL ham fiyat.

Yüzde 10 trt payımızı alalım 532 tl. Ötv matrahımız 5844,40 tl.

Yüzde 50 ötv mizi alalım 2922,20. Toplam 8766,60.

Bundan yüzde 18 kdv de alalım. 1578 tl yapar. 8766,60+1578=10.344,58 TL herşeyi içindeki fiyatı.

Apple Türkiyeye özel fiyat belirlemesi gerekli veya döviz kurunu sabitlemesi gerekir. Yoksa Apple Türkiyenin kar koymadan ki fiyatı bu. Buna kâr eklerse siz düşünün fiyatı. Kimse demesin böyle fiyatmı olur diye ama alın hesapladım işte. Geçen sene döviz 5,5-5,8 TL arasıydı. Ötv de yüzde 50 ye çıktı. Olacak olan bu. 699 Dolarda heryerde söylenen beklenen giriş seviyesi fiyatı.
    11 airpods 2 ile mantıklı seçim o halde

• thsnblt kullanıcısına yanıt
    Yani mantıklı ama öbür taraftan yeni seri çıkacak. Her zaman yeni model alınması taraftarıyım. Ama açıkladığım fiyatlar net fiyattır. Apple Türkiyeye özel fiyat belirlemezse olacağı bu maalesef. Bende 12 serisi almayı düşünüyordum 1 sene önce ama acil telefon ihtiyacı olduğu için pro max e geçtim. Bunu satıp 12 pro max düşünebilirdim ama bu fiyatlar böyle olacaksa sadece düşünmekle kalacağım. Bunun yerine apple watch almayı düşünüyorum bende.

Sizinkine gelincede 11 de çok güzel cihaz hatta geçen hafta çok yakın akrabama 11 aldık. Sizinkinde bide yanında airpods var. Mükemmel kombin olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

Yani mantıklı ama öbür taraftan yeni seri çıkacak. Her zaman yeni model alınması taraftarıyım. Ama açıkladığım fiyatlar net fiyattır. Apple Türkiyeye özel fiyat belirlemezse olacağı bu maalesef. Bende 12 serisi almayı düşünüyordum 1 sene önce ama acil telefon ihtiyacı olduğu için pro max e geçtim. Bunu satıp 12 pro max düşünebilirdim ama bu fiyatlar böyle olacaksa sadece düşünmekle kalacağım. Bunun yerine apple watch almayı düşünüyorum bende.

Sizinkine gelincede 11 de çok güzel cihaz hatta geçen hafta çok yakın akrabama 11 aldık. Sizinkinde bide yanında airpods var. Mükemmel kombin olur.
    Teşekkürler airpods 2 ile güzel fiyat oldu bakalım

• hocam bende senin gibi ikilemdeydim, şuan ki apple fiyatları 6.80 dolar kurundan fiyatlanmış durumda ondan ilk güncellemede zam gelmesi çok olası duruyor.

Bu sebeple iphone 7'den direkt iphone 11'e geçtim telefonu bugün kurdum hatta, almışken de 128 gb aldım bi 5 sene rahat kullanırım eğer kaza bela olmazsa.

Zaten iphonelar hız olarak öyle yavaşlayan cihazlar değil iphone 7'den bile çok memnundum bataryasını değişsem 2-3 sene daha kullanılırdı vızır vızır çalışıyordu ama 2 sene sonra fiyatlar ne olur bilmediğimden yeniledim direkt, HB'ye ip7 geri vericem 2300'e sayıyorlar, 5700'e getirmiş oldum 128 gb'ı şu piyasada mantıklı bu geldi bana.

Sende güzel bi kampanya yakalamışsın ihtiyacın varsa al geç çok düşünme

yukarıda arkadaş ip12 fiyatını hesaplamış zaten. Kurda nereye gider belirsiz.
  • geçen ipadlare zam geldi zaten eskilere 7 nesillere bile. büyük ihtimalle 11 lerede gelir gelmese bile aynı fiyat kalır. geçen sene 830 tl olan airpodslar 980 tl civarı. sipariş verdik bakalım ☺️

• Hocam bence direkt alın 11'i.

12 çıkınca bırak ucuzlamayı zam gelir. Enflasyonun hali ortada. Eğer 4-5 sene kullanacağım diyorsanız OLED ekran olmaması daha iyi bile olabilir. OLED ekranların yanık sorunları var malum uzun süreli kullanımlarda.
  • hocam öyle über kullanıcı değilseniz se2 de işinizi görür diye umuyorum 12 çıkınca elden yakın fiyata çıkarmak daha kolay olur hem malum vergilerle millet üst sınıf telefonları unuttuğu için orta fiyattaki iphonelara daha rağbet var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • se çok ufakak sipariş verdim teşekkürler

hayırlı olsun hocam

ben de aynı ikilemdeyim şu an. arkadaşların yorumlarına bakınca elime para geçince hemen sipariş vermek istedim şu an

• bence buna kararı sen vermelisin, dediğin gibi çok ihtimalli bir durum, mesela iphone 12 nin bir tık ucuza geleceği konuşuluyordu ancak senin memlekette dolar euro hep artıyor falan, maddi durumuna göre karar vermelisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FestalPenguin kullanıcısına yanıt
    valla iPad lere zam geldi 7. nesillere büyük.ihtimal fiyat düşmez aynı kalır en kötü ama indirim olmaz gibi bunu görmek net

Hayırlı uğurlu kazasız belasız olsun hocam

• Iphone 11kasaaı berbat hantal duruyor sırf bundan ötüru se2 aldım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.