Şimdi Ara

IPF7319 YERİNE KULLANABİLECEĞİM SMD MOSFET(TIBBİ CİHAZ ACİL!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ustalar babamın uyurken kullanmak zorunda olduğu oksijen maskesi cihazının devresinde IRF7319 isimli mosfet yandı. Cihaz şu anda çalışmıyor. Bu parçayı bulunduğum ildeki tüm elektronikçilere sordum bulamadım. Muadili konusunda da bilgi sahibi değiller. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara duacı olurum. Ucuz bir cihaz da değil, 1000 küsür lira.

Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar.

• Sorun çözüldü mü hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • integer hocam çok teşekkür ederim ben internette bulamamıştım. Demek ki varmış. Siteyle bir görüşeyim bakalım. İnşallah ellerinde vardır.

EasyBell hocam sorun henüz çözülmedi ama integer arkadaşın verdiği linkteki siteden alacağım bakalım. Umarım hallederiz sorunu.

Çok teşekkür ederim ikinize de umarım hallederiz hayırlısıyla, Allah razı olsun.
  • Pusu47 kullanıcısına yanıt
    İnşallah olumlu sonuca kavuşursun sağlık şakaya gelmez. Ayrıca mosfetin yanmasına sebep olan sorunu da çözmeyi unutmayın tekrar yanmasın ve almışken 2-3 tane alın ki başınız ağrımasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

İnşallah olumlu sonuca kavuşursun sağlık şakaya gelmez. Ayrıca mosfetin yanmasına sebep olan sorunu da çözmeyi unutmayın tekrar yanmasın ve almışken 2-3 tane alın ki başınız ağrımasın.

Allah razı olsun hocam, 4 adet sipariş verdim integer arkadaş sağolsun. Mosfet neden yandı inanın hiçbir fikrim yok. Zaten cihazın kendi 12v adaptörü mevcut. Voltajdan desem önce adaptörün yanması gerekirdi. adaptörü sorunsuz çalışıyor. Zaten cihazın adaptör giriş kısmından sonra sigorta görevinde 0 direnç konulmuş. Yanarsa ilk o yansın devreye zarar gelmesin diye.
    Sorunun neden kaynaklandığını çözemedim. Belki Uzun çalışma süresinde ısıdan dolayı gitmiştir.

mosfetler çarşamba elimde olur Allah'ın izniyle. Umarım başka sorun yoktur cihazda ve sorunsuz çalışır.

Allah işinizi rast getirsin. Babaniz en yakin zamanda sağlığına kavuşur inşallah.
    Sorun sadece mosfottedir umarim. Dediğimiz doğru ısıdan yanmis olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah razı olsun hocam, yarın bekliyordum ama kargo bugün geldi. Hemen mosfeti yerine lehimledim ve sonuç olumlu :)
    Çok şükür sorunsuz çalışıyor cihaz. Konuya yorum yazan herkese çok teşekkür ederim. Özellikle integer hocama.
    Allah sizlerin de sıkıntılı gününüzde yardımcınız olsun inşallah.
    Olumlu sonuca kavuşmanıza sevindim İnşallah uzun süre dayanır cihaz. Amin cümlemize.
  • teşekkürler hayırlı olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.