Şimdi Ara

İpad whatsapp (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: AüK

quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

quote:

quote:

bende iphone yok sadece ipad var... bunu sadece jb ile mi yapabilirim.. yoksa başka bir arkadaş bana backupı nı atıpta ben kendi telefon numaram ile yeniden aktifleştirebilirmiyim ?

Hocam bu soru benim de kafama takılmıştı, ve bir deneme yaptım. Size izlenimlerimi ifade edeyim. Arkadaşımın back-up ını aldım ve itools ile kullanmayı denedim. Girdiğim zaman onun whatsapp ı açıldı. Yani onun üyeliğini kullanmış oldum. Bu sebeple kullanamıyoruz diyebilirim. Fakat Jb ile yükleyebilir misiniz tam bilgim yok jb hakkında. Jb kullanmadım daha önce, fakat jb de whatspad uygulaması var. Onu biraz araştırın, yapılabilir gibi geliyor çünkü bana.

evet bende senin gibi düşündüğümden sordum işte... JB çıksın ilk deneyeceğim bu olacak zaten :)

Denedikten sonra sonucu bana da iletir misiniz rica etsem? Whatsapp'a fena halde kafayı taktım da ben

tabiki de bildiririm.. bakalım pazar günü çıkcak diyorlar JB için.. çıkarsa direk yapıp whatsapp ı denicem :) asıl 2 soru bu rehberi nerde alacak :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende iphone yok sadece ipad var... bunu sadece jb ile mi yapabilirim.. yoksa başka bir arkadaş bana backupı nı atıpta ben kendi telefon numaram ile yeniden aktifleştirebilirmiyim ?

Hocam bu soru benim de kafama takılmıştı, ve bir deneme yaptım. Size izlenimlerimi ifade edeyim. Arkadaşımın back-up ını aldım ve itools ile kullanmayı denedim. Girdiğim zaman onun whatsapp ı açıldı. Yani onun üyeliğini kullanmış oldum. Bu sebeple kullanamıyoruz diyebilirim. Fakat Jb ile yükleyebilir misiniz tam bilgim yok jb hakkında. Jb kullanmadım daha önce, fakat jb de whatspad uygulaması var. Onu biraz araştırın, yapılabilir gibi geliyor çünkü bana.

evet bende senin gibi düşündüğümden sordum işte... JB çıksın ilk deneyeceğim bu olacak zaten :)

Denedikten sonra sonucu bana da iletir misiniz rica etsem? Whatsapp'a fena halde kafayı taktım da ben

tabiki de bildiririm.. bakalım pazar günü çıkcak diyorlar JB için.. çıkarsa direk yapıp whatsapp ı denicem :) asıl 2 soru bu rehberi nerde alacak :D

Hocam benim iphone'um olduğu için bir uygulama ile (MCBackup) telefondaki tüm rehperi maile yolladım sonra bu uygulamayı ipad'e de kurdum. Ordan maile girince tüm rehperi ipad'e ekledi yani whatsapp a girince aynı tel rehperimi kullanabiliyorum. Sen de nasıl yaparsın tam bilmiyorum ama en basit yöntem (ve en uzun olanı) ipad e gelip tek tek kişileri ekleyeceksin telefon numaraları ile :D Daha mantıklı bir yöntem de olabilir, sadece tahmin ve öneridir bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: StereoLove

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yilmazeest

Whatsapp bildiğim kadarı ile ipad i desteklemiyor.

Apple tarafından değil ama whatsapp tarafından desteklenmiyor, lakin back up (yukarıdaki mesajımda anlattığım şekilde) işlemi ile sorunsuzca kullanılabiliyor. Tek sorun iphone ile ipad den aynı anda kullanamıyorsun. Yani ipad de whatsapp açıkken iphone dan whatsapp a girmemelisiniz. Eğer girerseniz onay sms i filan istiyor yine. Birini kullanırken öbüründen girmeyin sorunsuzca kullanırsınız.

Hocam açıkça anlatırsanız yapıcam

Hocam yukarda anlatmıştım zaten.

İtools u kurun.
    İphonunuzu bağlayın itools'a. Orda telefon içinde uygulamalarınızı bulun.
    Uygulamalar içinden whatsapp ı bulun ve back up yapın.
    Whatsapp back-up ını masaüstüne kaydetin (back-up yaparken yer seçmenizi ister).
    sonra iphone u çıkarıp, ipad i baglayın itools'a.
    Uygulamalar içine gelin, + seçeneğini yani pc üzerinden uygulama atma işaretine tıklayın. Uygulamanın yerini soracaktır. Masaustundeki iphone'dan aldıgımız whatsapp backup ını seçin. İşlem tamam.

Backupu nasıll alıyoruz

Buyrun

İpad whatsapp

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Apple tarafından değil ama whatsapp tarafından desteklenmiyor, lakin back up (yukarıdaki mesajımda anlattığım şekilde) işlemi ile sorunsuzca kullanılabiliyor. Tek sorun iphone ile ipad den aynı anda kullanamıyorsun. Yani ipad de whatsapp açıkken iphone dan whatsapp a girmemelisiniz. Eğer girerseniz onay sms i filan istiyor yine. Birini kullanırken öbüründen girmeyin sorunsuzca kullanırsınız.

İtools u kurun.
    Whatsapp back-up ını masaüstüne kaydetin (back-up yaparken yer seçmenizi ister).
    Uygulamalar içine gelin, + seçeneğini yani pc üzerinden uygulama atma işaretine tıklayın. Uygulamanın yerini soracaktır. Masaustundeki iphone'dan aldıgımız whatsapp backup ını seçin. İşlem tamam.

Backupu nasıll alıyoruz

Buyrun

İpad whatsapp

Hocam herseyı yaptım cıhazınız desteklenmıyor dedi açınca

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İtools u kurun.

Backupu nasıll alıyoruz

Buyrun

İpad whatsapp

Hocam sil tekrardan o back up ı ve ipad e kurdugun whatsapp bakcup ını. Tekrardan yap işlemleri fakat bu sırada iphone da whatsapp ın acık olmasın programdan cık. Bir de sürümü kaç acaba? ikisinin sürümü aynı mı? İphone ile ipad sürümü farklı ise bu sorun yaşanıyor olabilir.

Edit: En üsteki mesajımı bu işlem dogrultusunda edit'ledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AüK -- 29 Ocak 2013; 14:09:40 >

• Ben sorunsuzca kullanıyorum çünkü, ipad'den ekran görüntüsü alıp upload ettim buyrun;

http://g1301.hizliresim.com/15/x/jhrs8.png
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İtools u kurun.

Backupu nasıll alıyoruz

Buyrun

İpad whatsapp

Hocam sil tekrardan o back up ı ve ipad e kurdugun whatsapp bakcup ını. Tekrardan yap işlemleri fakat bu sırada iphone da whatsapp ın acık olmasın programdan cık. Bir de sürümü kaç acaba? ikisinin sürümü aynı mı? İphone ile ipad sürümü farklı ise bu sorun yaşanıyor olabilir.

Edit: En üsteki mesajımı bu işlem dogrultusunda edit'ledim.

Tamam hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chnsak

İyi geceler sorum şu: 4. Nesil ipad im var wi-fi modeli yani oparetör kart girişi yok , jailbreak yapınca whatsapp genede aktif olucakmıdır yoksa 4g modeli olması şartmı

whatsapp ı kullanmak için illah jb yapmana gerek yoktur. İphone un var ise itools programı ile iphone unu bagla pc ye. Orda whatsapp ı back up yap masaüstüne. Sonra ipad ini tak itools u kullanıp o masaustundeki whatsapp backup unu seç yükler ipad e. Kullanırsın sorunsuzca.

Edit: İphone ve Ipad'in sürümünün aynı olması gerekebilir. Benim yaptığım cihazların ikiside ios 6.0.1'dir. Iphone 3 GS, Ipad 2 Wifi+3g (3g kayıtsızdır)

Hallettim hocam eyvallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• jailbreakli iken nasıl yapıyoruz peki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chnsak

İyi geceler sorum şu: 4. Nesil ipad im var wi-fi modeli yani oparetör kart girişi yok , jailbreak yapınca whatsapp genede aktif olucakmıdır yoksa 4g modeli olması şartmı

whatsapp ı kullanmak için illah jb yapmana gerek yoktur. İphone un var ise itools programı ile iphone unu bagla pc ye. Orda whatsapp ı back up yap masaüstüne. Sonra ipad ini tak itools u kullanıp o masaustundeki whatsapp backup unu seç yükler ipad e. Kullanırsın sorunsuzca.

Edit: İphone ve Ipad'in sürümünün aynı olması gerekebilir. Benim yaptığım cihazların ikiside ios 6.0.1'dir. Iphone 3 GS, Ipad 2 Wifi+3g (3g kayıtsızdır)

İpad ve iphone'un sürümleri aynı..Demiş olduğun gibi işlemleri yaptım ancak uygulama açılmadı ipadte.. :(

• Eğer cihazda jailbreak varsa öncelikle whatspad kuruyoruz. Akabine whatsapp uygulamasını cihaza itools veya ifunbox ile kuruyoruz. Bizden telefon numarası istediğinde ailemizde whatsapp kullanmayan birinin telefon numarasını kullanıp cihazda aktive ediyoruz. Hepsi bu. Whatsapp'i illa crackli kurmak gerekmiyor. Bende iphoneda olduğu için direk aynı uygulamayı ipad'e attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanKirpik

jailbreakli iken nasıl yapıyoruz peki?

Cydia arama bölümüne Whatspad yaz. Çıkan programı indir. Sonra Respring filan çıkacak onu da yap. Ana ekrana bir şey gelmemesi normal. Boşuna arama yani.
    Şimdi 25pp veya başka bir yöntemle iPade WhatsApp kur. Gir WhatsApp'a, numara yazmanı isteyecek. Telefon numaranı yaz oraya, yaklaşık 1 dk sonra cep telefonuna +1'li numaradan SMS gelecek. Oradaki 6 haneli kodu iPad'de Whatsapp'a yaz. Zaten yazınca otomatik olarak girecek. Oraya profil ismi yaz kafana göre, devam'a basıp kullanmaya başla

Bu arada ikinci mesajda birisi yanlış bilgi vermiş. iPadde Whatsapp kullanmak için iPadin hatlı olmasına gerek yok. 3G, 4G, WiFi farketmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanKirpik

jailbreakli iken nasıl yapıyoruz peki?

Şimdi 25pp veya başka bir yöntemle iPade WhatsApp kur.

bu bölümü sormuştum asıl olarak ta hallettim eyvallah yinede
  • Ipad mini ye whatsapp kurdum ancak ugulamayı açınca apple kimliği istiyor onu girince programdan atıyor. Nasıl aşılabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abbet

Ipad mini ye whatsapp kurdum ancak ugulamayı açınca apple kimliği istiyor onu girince programdan atıyor. Nasıl aşılabilir ?

Hocam cydia'dan whatspad'i yüklüyceksin
  • oda yüklü hocam. sabahtan beri uğraşıyorum. kimsenin başına da böyle bişey gelmemiş :( :(
  • Whatspad de mi sorun var acaba ? Sorunsuz kullanan varsa hangi repodan indirdiğini söyleyebilir mi ?
  • Teşekkürler, bilgileriniz sayesinde WhatsApp kurdum ipad mini'me arkadaşında dediği gibi iki cihazın sürümü aynı olmak zorunda ilk denememde ipad mini 6.0.2 idi olmamıştı iki cihazı 6.1.3 yapınca çalıştı.
  • ipad wifi almak istiyorum ama telefonum android. buna bir çözüm yok mu whatsapp kullanamaz mıym android ile halledemezmym?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.