Şimdi Ara

Ipad 3g Kayıt Durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3g li Ipad cihazların imei kaydına ihtiyaç var mıdır? Migros, yakala.co, İstanbul Bilişim gibi firmalar bu 3g li modelleri satmaktadırlar. Bu firmalar kayıt işlemlerini takip etmektemidirler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technogen -- 22 Kasım 2010; 12:46:46 >

• imei numaraları olduğuna göre kaydettirmek gerekiyor diye biliyorum..Bende bayramda İtalya dan ipad+iphone aldım bugün gidip ikisinide kaydettiricem..
  • Tabi mutlaka kayıt ettirmek gerekiyor ancak yurt içinden alınan faturalı cihazların kaydı ile tüketicinin uğraşmaması gerekir.
  • İthal ediyorsa kaydını da yaptırmak zorunda!
  • Özellikle yurt içinden alan arkadaşlar imei numaralarını kontrol edip kayıtlı olup olmadığını bildirilerse konu amacına ulaşmış olur. ten_don arkadaşın dediği gibi ithal edilen imei li cihazlar gümrük mevzuatına göre imei numaralarını 15 gün içerisinde Btk ya ithalat izinleri ile bildirmek durumundalar. Bu şekilde kaydı yapılıyor.
  • Biraz önce İstanbul Bilişim ile görüştüm. Benim ipad cihazımın imei si kayıt edilmemiş. Bir kaç parti üründe böyle problemler çıkmış. Ürünü iade istiyorlar. Aynı ürünün kayıtlısını istedim. O da mümkün değil sadece iade diyorlar. Bu şekilde yurt içinden cihazı alıp, imei kayıt problemi olanlar satın aldıkları firma ile iletişime geçsinler. Ipad lerin sms alma özelliği olmadığından 3g özelliğiniz bloke olur ve bir daha açılamaz. Aman dikkat edin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.