Şimdi Ara

iP6 Şarj Değeri Yorumlarınız ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

9 Ekimde alınmış bir cihazım var. Son bir haftada şarjin cok hızlı gittiğine dair bir izlenime kapıldım. iLoome temperli cam sipariş etmiştim, o da tam bu ara geldi. Su an takip takmama konusunda kararsız kaldım. Bir problem olursa Apple Store'a bir uğrayıp sonra takmayı dusunuyorum. Jailbreak'li şekilde kullanıyorum.

Aklıma takılan diğer nokta ise kullanım suremin cok gozukmesi, sizce hangi yazılım bu kadar kullanır ?

Ek olarak cihazı yüzde 13 sarj var iken uçak moduna aldım ve uyudum. TUM programları kapatmıştım. Sabah ise 10.30 da uyandığımda kapalıydı. Bu dün gecede 3G acık bir şekilde telefonu bırakmıştım. 10 saatte yüzde 52'den yüzde 12'ye düşmüştü.

Degerler boyunca 3G hep acıktı. Aktif olarak whatsap kullandım ve telefon görüşmeleri yaptım. Öğlen 3'te telefonu şarjdan aldım ve dışarı ciktim. Eve geldigimde de ekran resmini aldim. Fakat normal günlerde bu kadar sakin kullanmıyorum. Yorumlarımızı bekliyorum..

iP6 Şarj Değeri Yorumlarınız ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zbetk -- 1 Mart 2015; 11:25:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam kullanım değeriniz bence gayet normal jb olmasına rağmen. Bende jb yok ve wifi ile kullanımda bu değerleri alıyorum. 3g ile bu değerleri göremem herhalde
  • Hocam gayet normal bir düzey.

• Peki sizede telefonu kullanırken su gibi akıp gidiyor mu şarj? Bu cok moral bozuyor hocam. 3G ile tabiki. O zaman takıyorum cami :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zbetk

Peki sizede telefonu kullanırken su gibi akıp gidiyor mu şarj? Bu cok moral bozuyor hocam. 3G ile tabiki. O zaman takıyorum cami :)

Yok bende normal. Su gibi akìp gidiyorsa bi garantiye gösterin

• zbetk kullanıcısına yanıt
    Hocam şarj süresinin bu kadar olması normal değil. iOS'te kullanım süresi sadece ekran açıkken değil, hethangi bir uygulama arka planda aktifken de o süre artar çünkü o da belli bir oranda pil harcamaktadır. Ve sizin telefonunuz şarjdan çekildiği süre boyunca ya neredeyse tamamiyle aktif olarak kullanıldı ya da arka planda sürekli bir şeyler aktif. Eğer cihazı 10 saat gibi bir süre kullanmadıysanız bu durumda gözüktüğü kadarıyla WhatsApp arkaplanda aşırı bir şekilde pil tüketiyor ve hemen altta yaptığı arkaplan etkinliği açıklamasıyla bu kadar pil tüketmesinin sebebi sizin uygulamayı kullanmanız değil de arka planda bir nedenden dolayı sürekli aktif olarak çalışması. Eğer açıksa, WhatsApp için Arka Planda Uygulama Yenilemeyi kapatın. Mümkün olduğunca WhatsApp'i arka planda açık tutmamaya çalışın. Yine olmazsa WhatsApp'i silin ve baştan yükleyin. Sorun yine çözülmezse belki de sorun WhatsApp olmayadabilir, onun için cihazınızı yedekleyip bir restore edin ve restore ettikten sonra birde yedeğinizi yüklemeden tekrar bir bakın. Bu arada tabi jailbreak varsa bazı tweak'ler de buna sebep olmuş olabilir. Bazı tweakler vardı pil tüketimini hesaplayan, onlara da bakabilirsiniz.

• şarj süreniz gayet iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudf2

Hocam şarj süresinin bu kadar olması normal değil. iOS'te kullanım süresi sadece ekran açıkken değil, hethangi bir uygulama arka planda aktifken de o süre artar çünkü o da belli bir oranda pil harcamaktadır. Ve sizin telefonunuz şarjdan çekildiği süre boyunca ya neredeyse tamamiyle aktif olarak kullanıldı ya da arka planda sürekli bir şeyler aktif. Eğer cihazı 10 saat gibi bir süre kullanmadıysanız bu durumda gözüktüğü kadarıyla WhatsApp arkaplanda aşırı bir şekilde pil tüketiyor ve hemen altta yaptığı arkaplan etkinliği açıklamasıyla bu kadar pil tüketmesinin sebebi sizin uygulamayı kullanmanız değil de arka planda bir nedenden dolayı sürekli aktif olarak çalışması. Eğer açıksa, WhatsApp için Arka Planda Uygulama Yenilemeyi kapatın. Mümkün olduğunca WhatsApp'i arka planda açık tutmamaya çalışın. Yine olmazsa WhatsApp'i silin ve baştan yükleyin. Sorun yine çözülmezse belki de sorun WhatsApp olmayadabilir, onun için cihazınızı yedekleyip bir restore edin ve restore ettikten sonra birde yedeğinizi yüklemeden tekrar bir bakın. Bu arada tabi jailbreak varsa bazı tweak'ler de buna sebep olmuş olabilir. Bazı tweakler vardı pil tüketimini hesaplayan, onlara da bakabilirsiniz.

Benide bu rahatsız ediyor aslında. Normal gibi gözüküyor Değerler ama Öncesinde daha iyiydi hissedebiliyorum o farkı.

Acaba tweak'lerin isimlerini hatırlıyor musunuz? Tam olarak nasıl araştırmam gerek ?

Diğer Arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Sanırım su tweakler ile de çözemez isem temiz bir restore yolu gözüktü..

• zbetk kullanıcısına yanıt
    Hocam hatırlamıyorum ama yarın bakıp burada paylaşırım. İyi akşamlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.