Şimdi Ara

İos mu daha stabil Windows phone mu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
3.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla 3310'um ne aksırıyo ne tıksırıyo. canım sıkılırsa da snake oynuyom sıkıntım geçiyo. İstediğim zaman gonuşuyon istediğim zaman iletişimleşiyom.

Vaaa mı bundan ötesi?
  • mavzerturk M kullanıcısına yanıt
    Lumia almadan önce sistemi bir kurcalayın, geçişler hoşunuza giderse alın.
  • 5s daha stabil. Abim aldi bugun 32 gb'ligini. Ilk izlenimlerim o yonde. Karsilastirma icin kullandigim telefon 925.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben L520 kullanıyorum. 2 ayda anneme verdiğim L920 yi kullandım. Şu var şimdi dostlar. Bunu daha demin bir yerde yazdım. Wp8 beş para etmez niye(kullanıcılar kızmasın şahsi fikir). Sebep şudur. Android kasıyor diyorlar optimizasyonu iyi değil diyorlar eyvallah ama bir sebebi var android kişiselleştirme ve özgürlükte 1 numara. O yüzden kasabilir bu normal. İos çok stabil doğru çünkü kişiselleştirme seçeneği az ama ios uygulama canavarı artı itunes denen harika bir markete daha sahip. Bir suru oyunla doldur donmuyor kasmıyor( benim gözümde Apple bir numara ki iphone 4 kullandım ona rağmen soyluyorum serinin en berbat telefonuydu). Geldim wp8 e... Stabil diyorlar doğru ama sorun şu telefonda stabiliteyi bozacak ne kişiselleştirme var ne adam gibi uygulama. 3310 da süper stabildi aynı sebeple ondada bir şey yoktu. WP8 ZORUNLU STABİLDİR. ALLAH AŞKINA LAFIMA KULAK VERİN ALMAYINNN. Wp8 bir halta yarasa nokianın amiral gemisi symbiandayken olduğu gibi sisteme değil de kameraya güvenmez. Onlarda biliyor bir halt etmediğini.. Velhasıl almayın dostlarr. Google ın sahip olduğu ne varsa hiçbir uygulamasını alamazsın çünkü Google ve Microsoft kavgalı. O metro ara yüzünden deliler gibi sıkılıyorsun buda cabası... Haa bide 512 MB ramli cihazlar üvey evlat muamelesi görüyor. Paranıza yazık etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

5s daha stabil. Abim aldi bugun 32 gb'ligini. Ilk izlenimlerim o yonde. Karsilastirma icin kullandigim telefon 925.

5s e verilen para çöpe atılmış demektir. L925 ile 5s aynı paraya bile satılsın gider L925 alırım o kadar basit..
    Haa iphona 6 da ne olur bilmiyorum ama 5sin iphone 4 bile elle tutulur farkı yok.Yıllardır aynı telefonu cilaya cilaya bitiremediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webdh

quote:

5s daha stabil. Abim aldi bugun 32 gb'ligini. Ilk izlenimlerim o yonde. Karsilastirma icin kullandigim telefon 925.

5s e verilen para çöpe atılmış demektir. L925 ile 5s aynı paraya bile satılsın gider L925 alırım o kadar basit..
    Haa iphona 6 da ne olur bilmiyorum ama 5sin iphone 4 bile elle tutulur farkı yok.Yıllardır aynı telefonu cilaya cilaya bitiremediler.

925'e gore artilarini say say bitiremem su anda. Herkesin kisisel tercihi tabii ki. Kimse basibiza silah dayamiyor "bunu kullancaksin" diye.

• quote:

quote:

quote:

925'e gore artilarini say say bitiremem su anda. Herkesin kisisel tercihi tabii ki. Kimse basibiza silah dayamiyor "bunu kullancaksin" diye.

MErak ettim nedir artısı ?

Nfc yok
    Ekranı hd çözünürlük bile değil.
    Bataryası kapasitesi düşük
    Kamerası kötü çeker
    Titreşim engelleyici Ois yok
    Ekranı ufak
    Eldiven dokunmatik hassasiyeti yok
    Glance yok
    Çift dokunmatik yok
    Beleş offline harita ve nagivasyon yok.
    Nokia mix radio yok
    Kablosuz şarj yok

5s in artıları

Uygulama mağazası..
    İşe yaramayan parmak izi.

SAya saya bitiremediklerin bunlar mıdır ?

Geçen gün arkadaşın telefonuna baktım , ip5 kullanıyor. İos 7 bildiğin en boktan tema tasarımı diyebilirim. Her yer bembeyaz olmuş , klavyede birşey yazayım dedim zor yazdım. O kadar beyaz klavyemi olur tuşların ayrım noktası bile belli olmuyor. ufacık ekran karınca duası gibi yazıları okumak için o kadar para verebnlere şaşıyorum.

CEp telefonu mobil oyun için alan bebelere birşey diyemem. Ama ona para vereceğime Gider 1000 liraya 32gb L925 + Playstation 4 alırım aynı paraya gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webdh -- 6 Ocak 2014; 23:30:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

WP'a hiç bulaşma. Android'deki özgürlükten sonra çok yavan geliyor. Bende 620 ve Android 4.4.2 yüklü Wave var donanım anlamında eşit değiller ki zaten konu o değil. WP daha stabil olabilir ki zaten olmasıda gerekiyor sistemde sadece kutu ve yazı var uçması kaçması normal. Fonksiyonalite sıfır.

İşletim sisteminin sadece temadan ibaret olduğunu sanıyorsun değil mi?

Sorunda o zaten bi işletim sistemi sadece kutucuk ve yazılardan oluşmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SturdyHead

Evet Nexus daha stabil olabilir ama sırf stabil diye de alınmaz yahu. Bir kere tasarımı kötü. Tasarımını beğendiğim bir tek Lumia 925 var Nokia içinde. WP8 stabilse bunu biraz da basitliğine borçlu. Arka taraf simsiyah ve kutular deseniz tek renk. Aslında bu WP ile kasacak bir telefon yok gerçekten. Bu durumda IOS gerçekten hakkını veriyor. WP8'in gerçekten artık kendini yenilemesi gerekiyor artık. Snapdragon serilerindeki çift çekirdek ile Apple'ın kullandığı yarışamaz. Nokia tabi düşük donanım ile en iyisini yapsa da artık biraz çıtayı yükseltmeli ve gerçekten "Windows" olduğunu hissettirmeli.

wp8' de kutular için birçok renk var ve arka plan için siyah beyaz seçeneği var ayrıca tasarımı siz beğenmeseniz bile bazılarımız tasarımdan memnun

• quote:

quote:

quote:

WP'a hiç bulaşma. Android'deki özgürlükten sonra çok yavan geliyor. Bende 620 ve Android 4.4.2 yüklü Wave var donanım anlamında eşit değiller ki zaten konu o değil. WP daha stabil olabilir ki zaten olmasıda gerekiyor sistemde sadece kutu ve yazı var uçması kaçması normal. Fonksiyonalite sıfır.

O kişiden kişiye göre değişir. Ama kişiden kişiye göre değişmeyen bir şey söyleyeyim sana; var olan temanın performans ile bir alakası yok. Android telefona Windows Phone teması yükle bakalım performans değişecek mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

O kişiden kişiye göre değişir. Ama kişiden kişiye göre değişmeyen bir şey söyleyeyim sana; var olan temanın performans ile bir alakası yok. Android telefona Windows Phone teması yükle bakalım performans değişecek mi?

Sorun arayüzü değil ki. Aslında arayüzü çok güzel bence ama sistem çok düz ve yavan bence akıllı telefondan fonksiyonalite bekleyen birisine hitap etmiyor.

• @webdh

Sacma konusuyorsunuz kusura bakmayin da.

- Bir kere telefon 925'ten daha hizli. Hemen her sey de bu boyle. Uygulama acilislari, sayfa yuklemeleri boot vs..

-Flasli cekimde 925'in fotografinda insanlar hortlak gibi cikarken 5s'te son derece yumusak ve dogal renk veriyor.

-Temel seylere erisim icin pratik bir kisayol var.

-Bildirim ekrani var.

-Oyunlari cok daha yuksek grafik kalitesinde aciyor.

-Ekrani rgb oldugu icin daha keskin goruntu veriyor.

-Pili daha kucuk ama sarji daha uzun gidiyor.

-Gece bile otomatik ayarda 5s daha iyi fotograflar cikariyor. Manual ayarla 925'i one gecirmek mumkun.

-Gunduz ise bunun tartisilacak bir tarafi yok, 5s kontrast ve keskinlik acisindan daha iyi fotograflar cikariyor.

-5s'in gorev yoneticisindeki kucuk uygulama ekranlari canli calisiyor. Anlik degisiklikler yansiyor.

-parmak izi ise mukemmel calisiyor. Bir telefonu koruma altina almanin hic bu kadar pratik bir yolu olmamisti.

-Sesleri ayristirabiliyorsun ya en basta.

-Muzik dinlerken cagri geldiginde kulakliktan haberdar ediyor.

-Mevzu uygulama azligi degil, olan uygulamalarin da hepsi 5s'te daha stabil ve hizli calisiyor. Shazamda sarkiyi bulmasi temiz 7-8 saniye daha cabuk ya.

-manual parlaklik ayarini 3 secenege sinirlamamislar.

-orjinal sundugu kulaklik bile kalitede nokianinkine fark atar.

-Yerlesik video playeri, tarayicisi, muzik calari vs.. Daha iyi, daha fonksiyonel.

-Ses cikisi daha iyi.

-dis hoparlor sesi daha yuksek

Saydiginiz seylerin cogu bunlarin yaninda tiri viri seyler. Temel seylerin hepsinde 5s daha iyi.

-925'in arti olarak sayacagim taraflari bedava offline navigasyon ve oistir. Bir de nokia camera uygulamasiyla gece iyi fotograflar cekebilme avantaji. Kullanmaya alisana da cift dokunusla kilit acma.

-NFC son 4 telefonumda da vardi fakst bir kac kere deneme disinda kullandigimi hatirlamiyorum. Platformlar arasi paylasim mumkun bile degil.

-Kablosuz sarj kullanmak icin yaklasik bi 250 lira bayilmam lazim ve hemen hemen kimsenin bunu yapacagini dusunmuyorum. Su forumda kac kisi bu aparata sahip acaba?

-Internet paketin varsa offline navigasyon da cok sart degil. Yandex navigasyon is gorur. Poi destegi de heredan fazla ayrica.

-mixradio yok ama ayni isi goren baska uygulamalar var.

Tecrube edin sonra yazin

5s'in artikarina dair o kadar cok sey yazarim ki daha. 925'in artilari ise bir kac spesifik ozellik.

Mesela seni tagleyemedim bu mesajda cunku wp8 tarayicisinda dh'nin bu fonksiyonu duzgun calismiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 6 Ocak 2014; 23:56:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sorun arayüzü değil ki. Aslında arayüzü çok güzel bence ama sistem çok düz ve yavan bence akıllı telefondan fonksiyonalite bekleyen birisine hitap etmiyor.

O yüzden 3 seçenek var zaten. Beğenmiyorsun diye kötülemeye gerek yok. Lumia 920 kullanıcısı olarak memnun olmadığım bir takım şeyler var tabi ki. Bildirim merkezi yok örneğin. Bir de uygulamalara getirilen çeşitli kısıtlamalar. Şuan işletim sistemi olarak fena değil ama eksiklikleri için de 8.1'i bekliyoruz işte. O biraz can sıkıcı.

Ancak bana göre fonksiyonalite dediğin şey uygulama çeşitliliğiyle alakalı. Ne kadar işe yarar uygulama o kadar fonksiyonalite demektir bana göre. Ha bir de olur olmadık yerde, en gerekli durumlarda performanstan ödün vermeyecek.

• Utku kullanıcısına yanıt
    Bence mükemmel bir cevap olmuş özellikle akıllı telefonu sadece kamera veya malzeme kalitesi olarak değerlendirenler bunu okumalı....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O yüzden 3 seçenek var zaten. Beğenmiyorsun diye kötülemeye gerek yok. Lumia 920 kullanıcısı olarak memnun olmadığım bir takım şeyler var tabi ki. Bildirim merkezi yok örneğin. Bir de uygulamalara getirilen çeşitli kısıtlamalar. Şuan işletim sistemi olarak fena değil ama eksiklikleri için de 8.1'i bekliyoruz işte. O biraz can sıkıcı.

Ancak bana göre fonksiyonalite dediğin şey uygulama çeşitliliğiyle alakalı. Ne kadar işe yarar uygulama o kadar fonksiyonalite demektir bana göre. Ha bir de olur olmadık yerde, en gerekli durumlarda performanstan ödün vermeyecek.

Ben 620 kullanırken bi çok şeyin eksikliği hissettim.
    Dosya yöneticisi yok
    USB ile pc ye neti paylaştıramıyorsun
    Kısayollar bildirim merkezi yok
    Kişiselleştirme sadece kutu renginden ibaret
    Kilit ekranında doğrudan kısayollarla mesajlara aramalara ulaşamıyorsun
    GDR3 ile daha yeni geldi ekran döndürme ve uygulama kapama ki oda resmi olarak değil
    Tarayıcısında bi çok eksik mevcut hala bi opera yok markette
    Şu an bi mp3 ün ne kadar uzunlukta bi resmin ne kadar çözünürlükte olduğuna bakamıyorsun yada ben bulamadım.

Bırakın bu işleri. Sadece stabil demekle olmuyor. Gerçi ben İOS'cuda değilim ama dümdüz ve güncellemeleri geç alan bi sistem yıllardan beri duruyor.

• quote:

Bence mükemmel bir cevap olmuş özellikle akıllı telefonu sadece kamera veya malzeme kalitesi olarak değerlendirenler bunu okumalı....

Objektif oldugunu dusunuyorum. Su anda bir elimde 925, digerinde 5S var. Ikisi de 32 gb. 925 benim.

Ben telefonu severek kullaniyorum; fakat eksikleri gormezlikten gelmek platforma yarar saglamaz; aksine darbe vurur. Neticede bu platformlar buyuk olcude kullanici geri bildirimleriyle degisiyor. Her alanda wp 8'in eksiklerine vurgu yapmaya calisiyorum bu sebeple. Herkesin de aynisi yapmasini temenni ediyorum.

• Utku kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarını hepsini okudum , hepsi faso fiso şeyler ve çoğu güncelleme ile halledilecek şeylerdir.
    İp5s 2500 tl iken , L925 1000 Tldir. ARada 1400 liralık hiçbir fark olmadığı gibi Lumiaların üstüntülüğü söz konusudur

Hadi L925 i geçtim , 950 liraya satılan L920 yi göz önünde bulunduralım. Onun ekranı RGB aynı zamandadada dahlili kablosuz şarjıda var.
    Aynı zamanda kamerası L925 e göre daha iyi çekiyor.

Şimdi Bana 950 liraya L920 mi Yoksa hiçbir halta yaramayan 5s 2500 tl mi diye sorsalar ben adama dalgamı geçiyorsun diye sorarım.

Ivır zıvır şeylere para dökmek istiyorsan , gidip 5s alabilirsin. Para senin çöpe atmakta serbestsin , Daha öncede L820 kullanıyordum diyorsun , Platformun ve telefonların genel özellikleri bildiğin halde gidip L925 alıyorsun gelip forumda Nokialara laf çakmaya çalışıyorsun.

Platformun bazı eksiklikleri var , onlarda Wp8.1 ile giderilecektir.
    1 yazarsın anlarım 2 yazarsın anlarımda , her konuda aynı şeyleri yazıp duruyorsun.Artık kabak tadı vermeye başladı.

Senin süper dediğin iosu zamanında ip4 kullanırken ben biliyordum. İos4 de mesajları ve fotoğrafları tek tek bile silemiyorduk.Hepsini tek seferde siliyordu telefon. Daha sonra ip4 e ios5 geldi . Arka plana duvar kağıdır koyma ve bildirim çubuğu geldi.İos un o kadar çok eksikliği var ki , sayfalara sığmaz ama ben neden yazmıyorum , çünkü artık o sistemin eksikliklerini yazmak bir işe yaramayacak çünkü 7 yıldır yaprak kımıldamıyor.

Bu arada hangi iphonenun şarjı lumiadan iyi gidiyormuş ben merak ediyorum. Bende ip4 varken günde 2 kez şarka takıyordum. Arkadaşımdada şuan ip5 var , adam oyun oynarsam ve internete girersem günde 3 kez şarja takıyorum diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webdh -- 7 Ocak 2014; 0:30:19 >

• Peki kardesim, sen haklisin.

• quote:

Yazdıklarını hepsini okudum , hepsi faso fiso şeyler ve çoğu güncelleme ile halledilecek şeylerdir.
    İp5s 2500 tl iken , L925 1000 Tldir. ARada 1400 liralık hiçbir fark olmadığı gibi Lumiaların üstüntülüğü söz konusudur

Hadi L925 i geçtim , 950 liraya satılan L920 yi göz önünde bulunduralım. Onun ekranı RGB aynı zamandadada dahlili kablosuz şarjıda var.

Şimdi Bana 950 liraya L920 mi Yoksa hiçbir halta yaramayan 5s 2500 tl mi diye sorsalar ben adama dalgamı geçiyorsun diye sorarım.

Ivır zıvır şeylere para dökmek istiyorsan , gidip 5s alabilirsin. Para senin çöpe atmakta serbestsin , Daha öncede L820 kullanıyordum diyorsun , Platformun ve telefonların genel özellikleri bildiğin halde gidip L925 alıyorsun gelip forumda Nokialara laf çakmaya çalışıyorsun.

1 yazarsın anlarım 2 yazarsın anlarımda , her konuda aynı şeyleri yazıp duruyorsun.Artık kabak tadı vermeye başladı.

Senin süper dediğin iosu zamanında ip4 kullanırken ben biliyordum. İos4 de mesajları ve fotoğrafları tek tek bile silemiyorduk.Hepsini tek seferde siliyordu telefon. Daha sonra ip4 e ios5 geldi . Arka plana duvar kağıdır koyma ve bildirim çubuğu geldi.İos un o kadar çok eksikliği var ki , sayfalara sığmaz ama ben neden yazmıyorum , çünkü artık o sistemin eksikliklerini yazmak bir işe yaramayacak çünkü 7 yıldır yaprak kımıldamıyor.

Bu arada hangi iphonenun şarjı lumiadan iyi gidiyormuş ben merak ediyorum. Bende ip4 varken günde 2 kez şarka takıyordum. Arkadaşımdada şuan ip5 var , adam oyun oynarsam ve internete girersem günde 3 kez şarja takıyorum diyor.

Burada WP8'in eksikleri yazılmış ama siz hemen koşa koşa Iphone'a laf sokma yarışına girmişsiniz. Yapılacaktır edilecektir ile olmaz o işler. Yapılsın edilsin o zaman siz istediğiniz kadar Iphone'a laf yetiştirin. Zaten sizin gibi olmayan insanlar sayesinde WP8 gelişiyor IOS gelişiyor. Öyle bütün kullanıcılar sizin gibi ağır marka fanboyu olsa hiç bir telefona güncelleme gelmeksizin kullanmaya çalışırdık. Nokia'cıyız Nokia'cı hüloğğğ demediğiniz kaldı resmen.

• quote:

quote:

Burada WP8'in eksikleri yazılmış ama siz hemen koşa koşa Iphone'a laf sokma yarışına girmişsiniz. Yapılacaktır edilecektir ile olmaz o işler. Yapılsın edilsin o zaman siz istediğiniz kadar Iphone'a laf yetiştirin. Zaten sizin gibi olmayan insanlar sayesinde WP8 gelişiyor IOS gelişiyor. Öyle bütün kullanıcılar sizin gibi ağır marka fanboyu olsa hiç bir telefona güncelleme gelmeksizin kullanmaya çalışırdık. Nokia'cıyız Nokia'cı hüloğğğ demediğiniz kaldı resmen.

Elbette gelişsin sistemler ben birşey demiyorum ,zaten wp8 in eksikliklerinide biliyorum.Ama arkadaş ios sanki çok iyimiş gibi yazılar yazmış ona hitaben bende karşı yazı yazdım. 5s in fiyatının kazık olduğunu ve o paraya değecek bir telefon olmadığını yazdık bunun fanboy olmakla ilgisi yok : ))

Ayrıca konun adı Wp8 ile İos karşılaştırması değil mi ? Ben yanlış konuda mıyım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.