Şimdi Ara

İos mu daha stabil Windows phone mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
1
Favori
3.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler uygulama fazlalığını marketi ve eksiklikleri bi kenara bırakın. Sadece hangisi daha stabil onu söyleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg7

Beyler uygulama fazlalığını marketi ve eksiklikleri bi kenara bırakın. Sadece hangisi daha stabil onu söyleyin

Kafa kafaya giderler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dogu-E

quote:

Beyler uygulama fazlalığını marketi ve eksiklikleri bi kenara bırakın. Sadece hangisi daha stabil onu söyleyin

Kafa kafaya giderler...

Bu konuyu ios bölümünde de actm. Hepsi ios diyor. Windows phone ios un yanına bile yaklaşmaz diyorlar

• Doğru diyorlar. Yaklaşamaz. WP8 hızlı ama abartıldığı kadar değil. Ama 1520 testlerde iPhone 5s'ten sonraki en hızlı cihaz olarak gösteriliyor. Ayrıca uygulamalar daha hızlı açılıyor Android'de bile çünkü onlarda 30 saniye süren animasyonlar yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Doğru diyorlar. Yaklaşamaz. WP8 hızlı ama abartıldığı kadar değil. Ama 1520 testlerde iPhone 5s'ten sonraki en hızlı cihaz olarak gösteriliyor. Ayrıca uygulamalar daha hızlı açılıyor Android'de bile çünkü onlarda 30 saniye süren animasyonlar yok.

Yapma be hocam. Elimde nexus 4 var. L925 e geçmeyi düşünyodum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dogu-E

quote:

Kafa kafaya giderler...

Bu konuyu ios bölümünde de actm. Hepsi ios diyor. Windows phone ios un yanına bile yaklaşmaz diyorlar

Onlara sor bakalım kullanmışlar mı ama ben iphone kullandım hatta web performansı wp da daha hızlı

• Sistem performansı olarak 925 daha kararlı Android'e göre. Nexus'lara stabil diyorlar gerçi ama bilemiyorum. WP8'in çok kıl şeyleri var. Tabii ki animasyon 30 saniye sürmüyor ama iki telefonda aynı anda rehbere basıldığında WP animasyonu açılışı geciktiriyor. Ve bazen "Yükleniyor..." diye bir zımbırtı çıkabiliyor. Gerçi bu biraz programlardan kaynaklı optimizasyon kötü. Biraz daha bekleyin 925 için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Sistem performansı olarak 925 daha kararlı Android'e göre. Nexus'lara stabil diyorlar gerçi ama bilemiyorum. WP8'in çok kıl şeyleri var. Tabii ki animasyon 30 saniye sürmüyor ama iki telefonda aynı anda rehbere basıldığında WP animasyonu açılışı geciktiriyor. Ve bazen "Yükleniyor..." diye bir zımbırtı çıkabiliyor. Gerçi bu biraz programlardan kaynaklı optimizasyon kötü. Biraz daha bekleyin 925 için.

En mantıklısı da beklemek gibi

• ios telefonları çok stabil çalışıyo ama hep son çıkanlar stabil çalışıyo..
    zaman geçtikçe 5s bile stabiletisini kaybedicek.. "bence"
    nasıl çift çekirdekli 5 serisini çıkarıp tek çekirdekli 4 serisi son güncelleme ile stabilite kalmadıysa
    ilerki zamanlarda 4 çekirdekli seri çıkartıp çift çekirdekli 5 seriside stabilitesi gidicek...

eskitme stratejisi ios ve android de var..
    windows phone de henüz göremedim bu stratejiyi..
    gerçi wp8 ara yüzü ios ve android gibi olmadığı için çok stabil çalışıyo bence...
  • Apple bölümünede açmıştın. Ios > Wp8 > Android > Symbian > Bada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoLdOut -- 14 Aralık 2013; 18:45:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavzerturk

ios telefonları çok stabil çalışıyo ama hep son çıkanlar stabil çalışıyo..
    nasıl çift çekirdekli 5 serisini çıkarıp tek çekirdekli 4 serisi son güncelleme ile stabilite kalmadıysa
    ilerki zamanlarda 4 çekirdekli seri çıkartıp çift çekirdekli 5 seriside stabilitesi gidicek...

gerçi wp8 ara yüzü ios ve android gibi olmadığı için çok stabil çalışıyo bence...

Yapmayın hocam ya. 6 gb dolduruyorsun geç açıyor her şeyi. Stabil değil gerçekten.

• Windows phone telefonlar stabilitenin test edilebileceği kullanım senaryolarını gerçekleştirecek kadar geniş bir platform değil malesef.ama içinde var olan kullanım senaryolarında en başarılı olan platform windows phone olacaktır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi underoidta96 -- 14 Aralık 2013; 18:54:23 >
  • İos6>Wp8>ios7
    İphone 5 ve lumia 920 ile test edilmiştir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabikide İOS Birde bunu tartışıyormusunuz.
  • mavzerturk M kullanıcısına yanıt
    iPhone 4 dediğiniz telefon 4 sene önceki telefon. Üstünden 4s, 5, 5s geçmiş. iPhone 6 dedikoduları ortaya çıkmaya başlamış. Zaman geçtikçe elbette stabilitesini kaybedecek ama iPhone 4 son güncelleme ile yine biraz hızlandı. Ayrıca o donanımda bir WP8 telefondan daha yavaş çalışmıyor. Test ettim, biliyorum. Hatta bazı uygulamalarda Lumia 920'den bile hızlı.

iOS 7 ile bir takım sıkıntıları var ama güncellemeler ile yavaş yavaş oturacaktır. Biraz sorunlu oldu bu sefer. Bence güncelleme konusunda en garanti şirket Apple. Kim ne derse desin, her telefona aynı anda veriyor, 4 yıllık telefona güncelleme veriyor. Üstelik Mac OS'a sürüm atlattı ücretsiz.

WP'de henüz göremememizin sebebi bence 1 yıllık olmasıdır. Ayrıca Komi haklı, telefon git gide hantallaşıyor. Uygulama açılışlarında animasyonlar takılıyor. Tek avantajı var, telefon Android gibi kilitlenmiyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey, her Android takılmıyor. Alt segmentte görülüyor bu daha çok.

• İos 7 çok kötü hala duzeltemediler
    ama ios 6 dersen bir tık daha önde

• quote:

Orijinalden alıntı: Komi

quote:

Orijinalden alıntı: mavzerturk

ios telefonları çok stabil çalışıyo ama hep son çıkanlar stabil çalışıyo..

Yapmayın hocam ya. 6 gb dolduruyorsun geç açıyor her şeyi. Stabil değil gerçekten.

ben hiç kullanmadım. genel yorumlara göre tahmini yazdım..
    ama demekki wp8 lerde stabil değil.

ben şunu anladım..
    telefon alınca yok stabiliteymiş.
    yok şu oyunu oynarken bazen takılıyormuş.
    biz telefonları bildiğin bilgisayar gibi kullanıyoruz ve bilgisayar performansı istiyoruz.
    ..
    telefon dediğin aslında telefon gelince açıcan
    istediğinde arıcan
    gerektiğinde sosyal sitelere giricen.
    ...
    ama hep en iyisini istemicen.
    aslında bütün telefonlar işimizi görüyo..
    her zaman yeni telefon almayı bize kim sempoze ettiyse çok iyi iş yapmışlar

• Windows Phone daha yolun başında ama gayet iyi.Zamanla daha iyi olacaktır.
  • Hem ios hem de wp8 kullanan bir adam olarak ve su anda bu satirlari Nexus4 den yazdigimi da hatırlatarak, Nexus 4' de 4.4.2 versiyonlu official yazilimla android gerçekten ios stabilitesini yakalamis diyebilirim. Gdr3 beta ile Wp8 de eski esneklik kalmadi ama tabi nihai sürümü de görmek yararli olacaktır. Sözün özü su an GDR 3 beta yüklü wp8, bana gore nexus4'un kullandigi android den ve ios dan daha kötü duruş sergiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_001 -- 14 Aralık 2013; 23:31:10 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Apple 5s ile çıtayı biraz çabuk yükseltti 64 bit işlemci aşırı hızlı m7'de cabası ama artık 4" telefon alınmaz s4 MİNİ bile 4.3"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.