Şimdi Ara

iOS - iPadOS 13 [ANA KONU] - FİNAL 13.7 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.459
Cevap
65
Favori
582.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: udede

keynote ne zaman yayınlanacak yine türkçe çeviri falan olacak mı?izlemek güzel oluyor :)
    bu aksam 8 de keynote ama canlı yayın olacak mı ben goremedim donanım haberde boyle bir yazı veya konu. apple bu sunumları telif muhabbetinde kaldırttırıyor özellikle youtube kanallarından. donanımhaber kendi sunucularında tutuyor videoları ama bir uyarı geldiyse belki bu yuzden yapılmama durumu olabilir. ama umarım yoktur ve anlık ceviri eşlinde izleyebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://twitter.com/bengeskin/status/1135435577984262144

Yeni Anımsatıcılar uygulaması tasarımı, karanlık moddayken.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stanga

Yazı biraz uzunca oldu kusura bakmayın. :)

Bazı arkadaşlarımız yine her zaman ki gibi felaket tellallığı peşine düşmüş, şuan kullandoğım iPhone 7 Plus cihazıma direk dev. beta verildiğini an kuracağım. Deneyimlerimi de videoya çekip youtube kanalımda paylaşacağım zaman zaman yaptığım gibi. İncelemek isteyen arkadaşlarım için linki bırakıyorum;

www.youtube.com/c/remreozturk

Hali hazırda elimde SE ve 6S mevcuttur. Eğer güncelleme gelirse onlarada güncellemeyi yapıp sizlere durumu paylaşacağım. Tabii beta süreçleri sancılı ve sıkıntı geçmekte, uzun yıllar beta furyasında boy gösterdiğim için konunun sıkıntılı süreçlerini az çok kestirebiliyorum. Fakat 7 & 7Plus, SE hatta 6S bile hala güçlü cihazlar, hepsi şuan son sürüm olarak kullanılmakta sorunsuz sıkıntısız yağ gibi devam etmektedir.

Son dönemlerde Apple, iOS kapsamında stabiliteyi sonraki sürümlere bırakıp (13.1.1 - 13.2.1 gibi) her ne kadar bizleri bezdirse dahi 1-2 gb RAM'li cihazları sonunda mutlu etmeyi başarabilmiştir. Benim gibi bu işlere meraklı cengaverler ise direk etkinlik sonrası beta sürecine girip sizlere önden önden bilgileri paylaşıp, süreci size aktarmaktan mutluluk duyabilmektedirler, en azından süreç kendi adıma böyle :) Ben bu bahsi geçen cihazların bu kapsamda kafaları yedirtecek bir hantallık sağlayabileceğini düşünmüyorum, tabi ki de hemen lap diye beta sürümlerini kurmayı denemeyin sonra vay efendim telefon çok ısınıyor alev atıyor, yok şarj %100'den 1 saate %0'a indi gibi cümlelerle insanları korkutabiliyorsunuz. :) Bunu yapmayın mümkünse Eylül'deki Final sürümü bekleyin, sabrınız var ise 13.1 gibi sürümler, sıkıntıyı sevmeyenler için daha kararlı olacağı kanısındayım. Ben telefonlarımı ve cihazlarımı sürekli güncel tutma taraftarıyım çünkü gelen yenilikleri seven birisiyim en önemlisi ise güvenlik açıklarının kapatılması konusunda, alttan alttan uygulama desteklerinin kesilmesi de hoş olmuyor değil... Bu sebepten direk veriyorum günceli. :) Konu hakkında şahsi fikirlerim bu yöndedir. Katılıp katılmazsınız kesinlikle herkese saygı duyarım. Zevkler ve renkler tartışılmaz. :) Bayram tatilinde olduğumuzdan olayları sık sık takip edemesem de akşam beta verildiği an iPhone 7 Plus cihazıma direk yükleyeceğim. Akabinde Youtube üzerinden direk sizlerle videoyu paylaşacağım. 1-2 hafta içerisinde güncelleme gelirse 6S,SE'ye de iOS 13 betayı yükleyip performanslarını değerlendireceğim. Yine Youtube üzerinden videoları paylaşacağım. Takip etmek isteyen arkadaşlara duyrulur. :) Herkese şimdiden iyi bayramlar. Sağlıcakla kalın...
    Hocam youtube sayfanıza abone oldum. İncelemenizi sabırsızlıkla bekliyorum :) inceleme yaparsanız video linkini burda paylaşmayı unutmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcat67

Hocam ip6 kullanan biri 4 senedir degismemis bir güncelleme içinmi degisecek telefonu

Alıntıları Göster
    Değişmeyecek elbette ama bazı kafadan kırıklar değiştiriyor herkes senin benim gibi değil. Bende SE kullanıyorum güncelleme gelmeyecek diyorlar ama umrumda değil benim cihazımdan memnunum gelmezme gelmesin geliyorda ne oluyor sanki en az 6 ay stabil olmasını bekliyoruz

• iPhone 7 Plus da kasmaz inşallah 3gb ram var ama belli olmaz Apple Ä:)

• Yerimizi alalım.

• Oyun oynarken pil %20 ve %10 'a düştüğünde ekrana kocaman bir bildirim çıkıyor ve oyunu bölüyordu. Ayrıca birisi ararsa üstten çıkmak yerine tüm ekranı arama alanı kaplıyordu. Bu sorunları çözmüşler mi?
  • Canlı yayın yapcak türkçe bi kanal var mı

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Bunlar 12’de halen devam ediyor. Hatta 13 de bile çözüleceğini düşünmüyorum.

• darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    Evet 12.3 kullanıyorum ben, bu yazdıklarım aynen devam ediyordu 12'nin en son sürümünde bile. Sanırım 13'de sadece ses barını köşeye taşıyacaklar. Açıkçası onun tasarımını hiç beğenmedim. Bir şeyler eksikmiş, hatalı yapılmış gibi göze kötü, basit geliyor...

iOS - iPadOS 13 [ANA KONU] - FİNAL 13.7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 3 Haziran 2019; 18:48:44 >
  • Bugün eski telefonlarına ilk günden beta kurmayı düşünen cengaverler var mı?

Benim maçam yemiyo açıkcası.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Çok önceki betasına ait bir sürümden sızmış. Bugün dağıtımına başlatılacak olan sürümde revize edilmiş hali sunulabilir diye umuyorum. Bende çok beğenmedim doğrusu.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Bende XR olmasına rağmen kurmayı planlamıyorum. Eğer olur da Apple bize ters köşe yapıp büyük yenilikler sunarsa gözümü karartıp geçerim ama bizim Apple öyle pabuçlar giymez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Bugün eski telefonlarına ilk günden beta kurmayı düşünen cengaverler var mı?

Benim maçam yemiyo açıkcası.
    Mutlaka olacaktir ama bir xs max kullanicisi olarak hala pil sagligim %100 ve betalar pili ilk surumlerde Fena somurdugu icin bu riski ben sahsen goze almayacam telefonda ama ipade yuklerim buyuk ihtimal :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 3 Haziran 2019; 19:25:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkgamer_gs

Bende XR olmasına rağmen kurmayı planlamıyorum. Eğer olur da Apple bize ters köşe yapıp büyük yenilikler sunarsa gözümü karartıp geçerim ama bizim Apple öyle pabuçlar giymez.
    Büyük yenilik beklemiyorum ben açıkcası. İkonlar yenilense çok iyi olur. Onun harici telefon görevini yapıyor işte fazla beklentim yok.

• Sızıntılara göre iPad için iOS olarak değil sistem iPadOS olarak adlandırma olacak.(https://twitter.com/stroughtonsmith/status/1135582482919841795)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Mutlaka olacaktir ama bir xs max kullanicisi olarak hala pil sagligim %100 ve betalar pili ilk surumlerde Fena somurdugu icin bu riski ben sahsen goze almayacam telefonda ama ipade yuklerim buyuk ihtimal :)

Alıntıları Göster
    Doğru, bir de betaların şarjı sömürmesi olayı var :) 1 hafta bu konuda pusu kurmak ve yorumlara göre davranmak en güzeli :)

• Türkçe yayin yapan yok herhal bu sene

• gopgop kullanıcısına yanıt
    Bende bulamadım, tüm yerli basın korkuyor yayın yapmaya, shift delete ceza yemiş Apple'dan 90 gün, diğerleride ondan bulaşmıyor sanırım.
  • Sızan bir diğer bilgiye göre sunumun 2 buçuk saate yakın sürmesi bekleniyor.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.