Şimdi Ara

iOS - iPadOS 13 [ANA KONU] - FİNAL 13.7 (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.459
Cevap
65
Favori
583.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eylül’de ota’ya gelecek hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hızlı bir şekilde indirebileceğimiz bir Link Yokmusun. Resmen sürünüyorum download betaprofil de 250kb çekiyor 5 saat diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala sayfada 5s ve 6 tartışmaları var. Arkadaşlar İp6 kullanıyorum 12.3.1'de cihaz akıyor, hatta 10.3'den dahi daha stabil ve seri şu haliyle bence tam vaktinde ve tam zamanında doğal sürecini doldurdu 6. 5s'e gelirsek bir sene fazla güncellemesi alması Apple'nin ios 11'de cihaz bırakmamak istemeyişindedir. İphone 5 10 ile bitti doğal süreçte 5s 11'de bitecekti ama 11 o kadar kötüydü ki 5s gibi çok fazla satmış ve hala aktif kullanılan bir cihazı çöp etmek istemedi ve ios 12 verdi bu cihaza; böylece ios 11 faciasını bitirdi.

Bu haliyle 5s ve 6 en az iki sene daha uygulama desteği alır toplam 7-8 sene güncel kullanılmış olacaklar daha ne istiyorsunuz anlamadım.
  • Impheatus I kullanıcısına yanıt
    Olur mu ya öyle şey. Adam para vermiş iPhone 5s almış. En az 10 sene vermek zorunda o güncellemeyi. Xs Max ile Aynı fiyata Pixel 3 XL alanlar 2 sene güncelleme sözüne tav oluyorlar. Onlar keriz bence.

Ben buradaki bazı insanların hangi psikoloji ile yazdıklarını anlayamıyorum artık cidden.

• w00t. kullanıcısına yanıt
    Valla ben de anlamayamadım polemikleri okuyunca. Bizim insanımız tuhaf; windows 7 varken ısrarla XP'de kalan, windows 10 varken hala inatla 7'de kalan millet telefon söz konusu olunca ömür boyu güncel olsun istiyorlar Sırf şarj avantajı yüzünden ios 10 duran bir sürü 6s sahibi tanıyorum, muhtemelen 13'de kurmadan telefon değişecek bu insanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

Merhaba karşılaştırma videosuna bakabilirsiniz

https://youtu.be/2ExXcE43w_8
    İzledim hocam teşekürler ilk beta olmasına rağmen çok iyi, uygulama açılış hızları konusunda şimdilik öyle ahım şahım bi artış yok ama public betadan ümiitliyim ben.

• Impheatus I kullanıcısına yanıt
    i6’nız için “ 12.3.1 ‘de cihaz akıyor “ , “ hatta 10.3’ten bile daha stabil” demişsiniz

Benim söylemek istediğimde bu, 5s/6 kaldırmadığı için değil artık yeni telefon alsın insanlar diye desteği kesiliyor.

Zaten 5 sene destek verdi bilmem ne diyecekler şimdi evet arkadaşım zaten benim söylemek istediğim başka birşey “isteseler ios 13’ü çokta güzel bu cihazlara verirlerdi ve kaldırtırlardı”

NOT: i7 kullanıcısıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TedMosby -- 5 Haziran 2019; 15:17:40 >
  • TedMosby kullanıcısına yanıt
    Verebilecekler diye ömür boyu destek mi vereceklerdi. Elbette her şeyin bir müddeti var. Her seferinde masadan eksiliyorlar ki yenilere yer açsınlar.

iPhone 5s'in desteğini iOS 11 ile bitirilebilirlerdi gayet. Bu iOS 12'yi kaldıramayacak anlamına gelmezdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam benim demek istediğimde bu ısrarla arkadaşlar yok yükleyip deniyorlar kaldırmıyor diye vermiyorlar falan diyor. Benim itirazım bu sığ bakışa firma sevicileri anlamıyorum ama bizde hep böyledir insanlar kendi tuttukları takımı kullandıkları eşyayı vs hep en iyisi olduğunu iddia edip fanlaşma duygusuyla hareket ediyorlar objektif bakış sıfır zıfır zıfır

• Hocam emin olun ios 13 ios 11den daha iyi bi başlangıç yaptı ve belki ios 12den bile daha iyi bi hal alacak yeni optimizasyonlar ile, ben de yıllardır ios kullanıyorum ve reddit macrumors vs takip ediyorum ve sizin gibi 7 plus kullanıyorum, yeri geldiğinde de apple ı çok gömüyorum ama daha ilk betadan ios 13 faciadır demek bence biraz agresif kaçıyor... (Özellikle 7 plus gibi 3-4 yıllık bi cihaz ios 12 ile akıyor ve 13te de akacağa benziyorken,)

• Arkadaşlar Xr için ios 13 kuran var mı kamera modlarında bir değişiklik var mı bide hoptic touch geliş mi örneğin ayarlar simgesine uzun basınca kısa yollar çıkıyor mu

• IPSW ile kuranlar (Windows Üzerinden .exe üzerinden ) UDID Olmadan aktifleşiyor mu telefon?

UDID Olmadan sorunsuz kullanılıyormu?

teşekkürler...
  • iPadOS13 Beta kurdum. Pek oyle agim sagim bi yenilik yok. Anamende soldan saga yapinca widget geliyor saginda yine ikonlar. Birde siyah tema gelmis bunun disinda goze batan onemli bir degisiklik yok. Herzamanki uyuz arayuz. Klavyeye swipe gelmis pekte gerekli birsey degil. iOS un heyecani kalmadi artik.

• thehspeed T kullanıcısına yanıt
    Kullaniliyor. Ben udidsiz windows uzerinden kurdum.

• Bildirim ekranında 3D Touch ile direkt bildirimi göstermiyor mu bana mı öyle geliyor anlamadım. Bastırıyorum ama bırakınca tepkiyi veriyor ve baya zor açıkçası.
  • Raydr1c kullanıcısına yanıt
    3D Touch'ı 3D Touch olan cihazlardan kaldırıp yerine Haptic Touch getirmişler sanırım. Aşağıda sordum cevap veren olmadı. Demekki kimsenin umurunda değil. 3D Touch benim iPhone X'da kullandığım bir özellikti. Eğer kaldırılırsa çok çok kötü bir durum. Hadi arayüzde kaldırdılar bari uygulamalar, oyunlar için falan kaldırmasınlar. Peek ve Pop'u özleyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 5 Haziran 2019; 21:1:49 >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Valla o bildirim ekranında bildirime tıkladığımda haptic tepkisi verirken telefonu kıracak gibi oluyorum, öyle bir şey yapmaları mümkün değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

3D Touch'ı 3D Touch olan cihazlardan kaldırıp yerine Haptic Touch getirmişler sanırım. Aşağıda sordum cevap veren olmadı. Demekki kimsenin umurunda değil. 3D Touch benim iPhone X'da kullandığım bir özellikti. Eğer kaldırılırsa çok çok kötü bir durum. Hadi arayüzde kaldırdılar bari uygulamalar, oyunlar için falan kaldırmasınlar. Peek ve Pop'u özleyeceğim...
    Yani demek istediğiniz şey artık sertliğe duyarlı olmadan ikonun üzerinde elimizi tuttuğumuzda da 3D ekranı çıkıyor mu? Eğer öyleyse çok kötü olmuş.

• Beyler rahat rahat beta profili indirip yükleyebileceğimiz zamanı bilen var mı? Şuan bir sürü teferruat var yok mac kullanılacak IPSW indirilecek filan.

• Raydr1c kullanıcısına yanıt
    iPhone 11'lerde iPhone Xr'da olduğu gibi 3D Touch olmayacakmış. Artık neden kaldırıyorlar böyle yaratıcı bir özelliği onu hiç anlayamadım. Dolayısıyla eski modellerden bunu kaldırmaları bence kullanıcılardan tepki çeker. Sırf 3D Touch var diye Xr yerine Xs alan bile vardır.

Final sürüme kadar umarım vazgeçerler.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.