Şimdi Ara

iOS 9 [ANA KONU] (1401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.666
Cevap
120
Favori
882.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sarı kısım cache dosyaları oluyor hocam 15mb ilk ıvır zıvır varmış cihazda. Resim cacheleri falandır faceden gelenler. Spotify da indirilen müzikler de sarı alanda hesaplanıyor galiba benimki 1 GB'a yakın.

PC yedeği almadın mı daha hiç? :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cordoncayo

Hava durumu uygulamasında konum servislerini açınca bugünde gösteriyor kapatınca kayboluyor. Konum servislerini açmadan hava durumunu bugünde göstermenin bir yolu var mı tşkler.

Hava durumunda konum açmaya gerek yok hocam gereksiz yere şarz bitirir. Ben Osmaniye deyim ve ayarlardan Osmaniye ekledim ekrana ve günlük takip edebiliyorum. Konum açmak şunun için lazım mesela bulunduğunuz yerden başka bir yere gittiniz ya da başka bir il ya da ilçeye konum açık olursa otomatik kendi söylüyor sadece buna lazım. Bana göre gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkbey kullanıcısına yanıt
    Yok anlamamışsın hocam bildirimlerin yanında bugün sekmesi var ya ora için diyorum

• Yanlış anlamış olabilirim, eğer fevri algılandıysam özür dilerim.
    O kadar farkı nerede görüyorsunuz bana da anlatın da bileyim. Ben normal kullanıma bakarım ve her iki telefona da (6-6s) sahibim. Normal kullanımda dağlar kadar fark olduğunu söylemek için sıkı bir fan yada zor sahip olunan bir metayı yüceltmekten başka bir düşüncesi olmaması lazım insanın.

eski iOS hesap makinesi gibi olabilirdi ama meselede burada işte ya! Kullanım konforu mükemmeldi. İşte eski kullanıcıların ve burada iOS hatalarını sıralayanların da tepkisi buna;
    özellik arttı da donanım aynı mı kaldı ?
    Donanım, yazılımdan çok daha hızlı yol katetti ama sorunlar da ilk iPhone çıktığı düzeye yükselecek nerede ise!

infom@n' a burada katılırım ki, Apple yazılımcılarını ciddi anlamda elden geçirmeli.

İncik boncuk gibi ufak şeylerin abartılarak kabak tadı verilmesine ben de karşıyım ve sistem de zaten çatır çatır çalışmasa, emin olun ki her ne kadar iş amaçlı kullanacak da olsam evde hazır 2 iPhone varken gider son aldığım 6s yerine diğer işletim sistemli bir telefon alırdım. Yani genel anlamda memnun olduğumu ima ediyorum ama anlamıyorsunuz! Ama bu memnuniyetim asla eski stabilitenin sağlandığı anlamına da gelmemeli.
    Ama ara ara oluşan frame düşmeleri ve herhangi bir uygulamadan ana ekrana döndüğümüzde oluşan ekranın oynaması problemini de görmemek bana tuhaf geliyor. Aynı problem 6 ve 6S de bulunmakta. 5'de bu sorunlar hoş karşılanabilir zira 4 sene önceki donanımla yine de harikalar çıkarıyor. Ama kimse şu anki en güçlü telefon olan 6S için (eskilere oranla) yağ gibi kayıyor diyemez. Diyenlere de mutluluklar dilerim.
    Her zaman da yazar ve söylerim; telefonu magazin ve eğlence/hobi amaçlı alacak olsam kesinlikle iPhone almazdım.

Son zamanlarda Apple nin en büyük hissedarının bile Apple hisselerinden çıktığını düşündükçe, galiba diyorum ülkem gençliğin görüp de büyük yatırımcıların göremediği ince bir ayrıntı var.

Neyse.. Sözün özü; 6ve 6s'den memnunum ama asla bir 3GS kullanım konforunu alamıyorum.

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Sarı kısımı biliyorum da hiç 15 MB olmamıştı :) İlk defa bu kadar küçük bir alan olduğunu görüyorum :) normalde en az 300-400 MB olur ortalama 1.3 GB olurdu.
    Yeni telefonu aldıktan sonra hiç yedek almadım. Eski telefondan kalan yedeği de sildim. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TedMosby kullanıcısına yanıt
    Bende de iPod touch 6 ve 6s plus var.
    iPod A8 işlemcili olmasına rağmen hıphızlı çalışıyor bir frame atlaması kasma gibi sorunları yok 9.3.1 de iPhone de de bir kasma ve bir sorun yok şimdilik @TedMosby @TedMosby @TedMosby

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcemre -- 1 Mayıs 2016; 11:17:51 >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    telefon şiştikçe artar o kısım :) itunes uygulamasından film indirir gibi yapıp şişen hafızayı temizlersin eski haline döner:) tabi 1GB'dan daha az boş alanın kaldıysa işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

İlk mesajımda geribildirim linki vermiştim oradan İngilizce olarak geribildirimde bulununhttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116487476

Hocam eski iOS sürümleri hesap makinesi gibiydi. :)

Benim kızdığım yazılım ekibine gerekli yatırımı yapmamaları. Adamlar hiç mi iPhone kullanmıyor, hiç mi hata görmüyor? Görmezden gelip sallıyorlar galiba.

Gözümü karartıp sakladığım önemli yedeğimi de sildim ve tekrar denediğimde şu an sorunsuz yedek almaya başladı. Çok teşekkür ederim.

• TR_001 kullanıcısına yanıt
    İnanın sizin kadar bende sevindim.😄 Güle güle kullanın. 🖖

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    15 MB olması beni kıllandırdı. Cache mi yapmıyor acaba. Cache yapmasa programlar yavaş tepki verir.

yapıyordur da ben itunes'un o kısmının randımanlı çalıştğını düşünmüyorum, bazen cihaz yedeği alıyorum, eşzamanlama yapıyorum o sarı kısım kayboluyor :) halbuki cihazda aynen duruyor o dosyalar. o yüzden fazla takılma derim ben :)
  • iTunes'tan yer açmak için kirala yaptım film indirilemedi doğal olarak yer olmadığı için bugün baktım kredi kartımdan 3.99 ₺ kiralama bedeli para alınmış. Böyle bişi başına gelen var mı acaba

• birdhunder kullanıcısına yanıt
    benim hesabımda k.kartı ekli değil o yüzden sıkıntı olmuyor ama apple support ile görüş derim hocam,filmi indirmediğim halde ücret alınmış de, iadesini yaparlar mutlaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

yapıyordur da ben itunes'un o kısmının randımanlı çalıştğını düşünmüyorum, bazen cihaz yedeği alıyorum, eşzamanlama yapıyorum o sarı kısım kayboluyor :) halbuki cihazda aynen duruyor o dosyalar. o yüzden fazla takılma derim ben :)

İşin aslı hiç takılmıyorum :D Ha aynı kullanımla 3-4 GB olursa o zaman bir girişimde bulunurum fakat şimdi umurumda değil. Telefonu elime alasım bile gelmiyor.
  • iOS 9.3.1 ile otomatik parlaklık , temel parlaklık seviyesini de değiştirir hale geldi. Misal eskiden yüzde 50 de bırakırdım , güneşe de çıksam 50 de kalırdı, parlaklık artardı ama temel seviye sabit kalırdı olması gereken de o. Şimdi gunese koyup kontrol merkezinden izliyorum yavaş yavaş artıyor, e fazla artınca elle kısıyorum. Bu sefer karanlığa geçince ordan başlıyor kısmaya.
    Sizde de bu sorun var mı. Sorunu anlatmayı başarabildim mi

• Hocam sizi hep olumlu görüyordum fikrinizi değiştiren veya başınıza gelen bi durum varsa nedir merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TedMosby -- 1 Mayıs 2016; 18:12:50 >
    191 tane uygulama yüklü. Denersin yavaşlamazsa yavaşlamıyordur, yavaşlarsa yavaşlıyordur. iphone'ların en hızlı cihazı neden yavaşlasın? Android gibi arkada sömürmüyor.""" Kardeşim bunu yazan sen değilmiydin şimdide kasmıyor diyen yalan söyler diosun üst seviye android cihazlar kullandım belli bir süre sonra şişmeye başlıyor donmaya başlıyor.

ben o kadarını görmedim hiç. olursa da yöntemi biliyorsun zaten :)

valla bu hafta 9.3.2 final gelsin bakalım, hala beta 3 ile aynı durumda olursa o zaman umudumu kesmeye başlayacağım ios'in stabilitesinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

ben o kadarını görmedim hiç. olursa da yöntemi biliyorsun zaten :)

valla bu hafta 9.3.2 final gelsin bakalım, hala beta 3 ile aynı durumda olursa o zaman umudumu kesmeye başlayacağım ios'in stabilitesinden

Film olayını tavsiye etmiyorum ama başka yöntemlerle o alanı küçültüyorum

9.3.2'den de bir cacık olmaz. Apple iOS'un stabilite olayını bitirmiş.

Kimseye artık iPhone, iPad tavsiyesi vermeyeceğim.
    Tavsiye verdiğim arkadaşlardan da çok özür diliyorum.
    sen baya soğudun bu Apple camiasına hocam..haksız da değilsin aslında ne diyim..

başka ne yöntemler var onları da uygulayalım :)
  • 
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.